Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

neka rade sta hoce. ali neka budu spremne da se ljudi okrecu za njima i komentarisu kao kada vide zenu u kariranim pantalonama i perjem u kosi ;)
:lol: ne znam odakle sad ovo i zasto bold ali zamisljam scenu
Link to comment
leia: cenis da ce zabrana, kojoj prethode, ne znam, uvredljivi povici na plazama, zaista da je navede da se okrene protiv muza? to je kao ona ideja da ce sankcije da naljute Srbe i navedu ih da sklone Milosevica. to ne ide tako. ipak, hvala na pokusaju :)
opet pitam, imas bolju ideju? :)
Link to comment
ako cemo posteno ja stvarno ne znam sta vise od toga uopste i moze bilo koja drzava da ucini za bilo koga, osim da mu da sansu da sam nesto uradi za sebe.
E izvini, ali moram ovo da te pitam: a zabranom joj daje šansu da nešto uradi za sebe...kako tačno?
Link to comment
i to je dokaz za sta? da treba arbitrarno, na inicijativu populistickih stranaka, uvoditi nove zabrane oblacenja?
dokaz da u svakom drustvu postoje jasne norme o tome sta je prihvatljivo na javnom mestu/prostoru koji delis sa drugima. ako je zabranjeno setati u toplesu samo zato jer je to indecent, daleko je logicnije iz prakticnih razloga zabraniti odecu koja krije neciji identitet.dugacki crni plasht i maramu niko i ne dovodi u pitanje, iako i to sigurno bode oci mnogima.
Link to comment
Ja razumem Vasudevu, covek voli da caska na forumu ko neka snajka bio u pravu ili ne...
ma on samo, iz nekog razloga, balavi na svaku nehriscansku religiju. posebno na islam, jer je bio u turskoj i egiptu i tamo se kupao i sve bilo jeftino i nisu ga pokrali. da jesu, ko zna sta bi onda pisao.dok drug kim zapadnoevropske arape (iz jara) posmatra iskljucivo kao radnicku klasu koja treba da otkrije komunizaqm i sprovede ga u delo. nema to nesto mnogo veze sa burkama.
mi smo pre 50 strana utvrdili i potkrepili podacima tvrdnju da vecina zena koje u Francuskoj nose burke dolaze iz visokointelektualne sredine, posredi su mlade zene, i njihovo nosenje burke je izraz politickog stava itd. nije moj problem to sto ne zelis to da prihvatis.
to, valah, nisam primetio, gde su ti podatci? ono sto takodje nisam primetio su ti visoki intelektualci arapskoturskog porekla na zapadu. ima ih na nivou statisticke greske, ako i to. i nekima od njih je potrebna policijska zastita, jer bi sunarodnici voleli da prodiskutuju sa njima na tradicionalan nacin.
kako god. sve i da su naterane, evo stoti put pitam: kako zabrana burki pomaze emancipaciji zena?
neke od onih kojima je to nametnuto ce dobiti dozvolu da skinu burku, jer neko mora i u kupovinu. meni je to dovoljno, za pocetak. a te visoke intelektualke ce morati da taj svoj protest iskazuju na nacin koji se ne poklapa sa primitivnozatucanim trtljanjima raznih mula i muftija. i to je neki pozitivan nusefekat. missim, ko kad bi ja sad nosio kukasti krst iz protesta prema izgradnji neke djamije, suludo je i masi poentu. Edited by Miralem
Link to comment
opet pitam, imas bolju ideju? :)
mozda - crackdown saudijskih verskih i kulturnih centara koji su leglo burkizma i tricetvrt pantalonizma? ali jok, to ne moze, izvor novca se ne dira. kazete da su te zene zrtve znaci, udri po zrtvi i tetosi krivca, zato sto ima pare.@miralem aj ne lupaj ko onaj larsson. ako negde nadjes da ja odobravam nametanje burki, pojescu svoje reci. inace jedina stvar na koju, kako kazes, balavim, je to da ljudi zive zajedno u miru i bez izdrkavanja jednih po drugima. i bolje ne ulazi sa mnom u raspravu o religiji, pojescu te za dorucak uz jogurt. kakvo crno kupanje i turizam.i nemam nameru da ciklicno ponavljam postove koje cak nisam ni napisao (pricam o onom za mlade, obrazovane zene). nadji brate, nisam ti ja search engine. Edited by vasudeva418
Link to comment
E izvini, ali moram ovo da te pitam: a zabranom joj daje šansu da nešto uradi za sebe...kako tačno?
prijavi vlastima muza koji je primorava da pokriva lice? zavrsi skole/zaposli se jer joj to vise nece biti onemoguceno cinjenicom da joj je lice pokriveno?doduse verujem da je vasa nazalost u pravu s onom paralelom s milosevicem, proci ce vremena dok se ne steknu uslovi...
Link to comment
mozda - crackdown saudijskih verskih i kulturnih centara koji su leglo burkizma i tricetvrt pantalonizma? ali jok, to ne moze, izvor novca se ne dira. kazete da su te zene zrtve znaci, udri po zrtvi i tetosi krivca, zato sto ima pare.
Oh pa trebalo bi da te zabrine koliko se slažemo. :) Kima još i više :D Ja ovo nisam smeo da napišem.
Link to comment
prijavi vlastima muza koji je primorava da pokriva lice? zavrsi skole/zaposli se jer joj to vise nece biti onemoguceno cinjenicom da joj je lice pokriveno?
Školovanje počinje onda kada si još uvek maloletan, pa bi tim zakonodavstvom mogao dobiti i više devojaka iz tih porodica koje ne završe srednju školu. Ovo oko prijavljivanja-naravno, ali država mora da bude spremna da radi sve(sve) što treba ako se to desi. Čini mi se da im je lakše da donose ovakve zakone. Isterivanje zakonitosti u tim slučajevima(što je po mom mišljenju ipak mnogo bolji put) može mnooogo da košta. I finansijski i politički.
Link to comment
mozda - crackdown saudijskih verskih i kulturnih centara koji su leglo burkizma i tricetvrt pantalonizma? ali jok, to ne moze, izvor novca se ne dira. kazete da su te zene zrtve znaci, udri po zrtvi i tetosi krivca, zato sto ima pare.
pa zar zabrana burkizma nije vec ozbiljan korak ka tome?
Link to comment
@miralem aj ne lupaj ko onaj larsson. ako negde nadjes da ja odobravam nametanje burki, pojescu svoje reci.
posredno odobravas, nesto kao burka je po defaultu nametnuto. nikome ne bi palo na pamet da se svojevoljno uvlaci u cauru.
inace jedina stvar na koju, kako kazes, balavim, je to da ljudi zive zajedno u miru i bez izdrkavanja jednih po drugima
opa, ti si u medjuvremenu postao miss srbije. cestitam, cestitam!
Link to comment
Evropa i moderno drustvo odavno drze religiju na margini. To se moze videti golim okom cim izadjes malo na ulicu. S pravom.
modesti, lancia, Postoji tu 1 mali problem. Kada papa dođe u posetu nekom gradu, tada se baš dobro vidi koliko religija nije na margini. Tih dana se zapravo pokaže da religiji (u ovom slučaju rimokatozicizmu) itekako ima mesta u javnom prostoru, mnogo više nego što se to želi dati recimo islamu.U Srbiji je država uložila neke resurse u sahranu Patrijarha Pavla, pravoslavlje je izašlo na ulicu; konačno, to se dešava jednom godišnje kada je gradska slava. I nije mi namera da kažem da je Srbija neka teokratska država, već da osporim tvrdnju da Evropa i moderno društvo odavno drže religiju na margini. Čini mi se da bi ispravnije bilo reći da Evropa i moderno društvo na margini odavno drže manjinske religije i manjinski pogled na verovanje, dok se većinskoj religiji (svaka država je ima), daje kudikamo više prostora u javnoj sferi, i konačno na ulicama. Edited by pacey defender
Link to comment

kako bese ona narodna - kad pare odu kroz prozor ljubav pobegne na vrata...Evropa je pijana siromashna ex-bogatasica koja trosi na krstarenju pa povremeno, kad vidi da nema da plati ili odakle da pozajmi za novu flasu sampanjca, nadje nekog krivca (koji nikad nije ona sama) da optuzi da joj je ukrao novcanikzabrinjava me to sto su burke samo pocetak, lepo upakovan u celofan borbe za emancipaciju, slobodu, blah, blah, trucsledeci neka se spreme... nosioci prezimena na "ic" sto da ne? tesko je za izgovaranje...they want to integrate you so they can tolerate you - Kultur Shockrece mi jedan co'ek kad vec moram da lajem - "tebi je bilo mnogo lakse da se integrises zato sto si plava, bele puti i imas zelene oci.uh.to je bilo porazavajuce ali ...tacno

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...