Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa to i nije pitanje emancipacije zena. vec verovanja - neki ljudi i zene veruju u Boga/Alaha/Jehovu, i smatraju da valja ziveti u skladu sa Knjigom. neki ljudi veruju. prosto.
Jel ti stvarno verujes u ove gluposti sto prosipas iz stranice u stranicu ili ti je onako malo dosadno? Neki ljudi i zene?Kakav je to Bog koji se stidi da pokaze lica svojih podanika i to onih najlepsih i koji nivo pameti je tih ljudi da nakon mnogo provedenih godina u Evropi (a mnogi su i rodjeni ovde) odjednom nateraju svoje zene da se zacaure i jos da se cude cudom sto njihovi domacini negoduju na sve to?U ime Boga i Knjiga i Ideja su u proslosti cinjena nevidjena zla i ziveti na takav nacin skoro uvek podrazumeva i zivot sa strahom. Taj isti strah je najmocnije oruzje parazitskih propovednika koji svake godine izmisle neku novu zabranu kao da su u konstantnoj relaciji s Bogom. Treba ziveti u korak s vremenom, 21 vek je, majku mu.
edit: ipak su Ameri zakon s te strane. visi je nivo slobode govora i misljenja, pa i verovanja... :wub:
A da zamislis burku usred Teksasa da vidis kako bi je kauboj wubovao. Uporedjujes Amise koji su vise turisticka atrakcija i mala religiozna grupa sa Islamom - cekaj da i ja stavim jednom :isuse: Ja razumem Vasudevu, covek voli da caska na forumu ko neka snajka bio u pravu ili ne, kao i mnoge stare forumase koji su presli u onelinere ali ovakve poput tebe ne. Jel te placa neko da lupetas ovako ili prosto verujes?
Link to comment
ipak. ovde bi se svi valjali ko pejlinka oko zero ground dzamije. a tamo cak ni gopovci ne poricu pravo svakome da obozava.meni je super sto je ovaj topic na primer razotkrio miralema kao radikalnog feministu, m16 kao naslednika harija hudinija & kazanove (cita misli i tacno zna sta zene zele) a neke bogami i kao ljude koji bi naokolo isli sa dzakom na glavi. ili goli. sto podrzavam.
Nemam pojma sta zene zele, ali sam 100% siguran da kad bi sve sto imaju "dzak na glavi" bile u mogucnosti da izaberu da li ce ga ili nece nositi da bi se lep deo opredelio da nece. Ono sto mene izludjuje to je nametanje, i to pod ozbiljnim pretnjama, od strane porodice sta ce neko nositi na ulici ili nece. A sto se mene tice, ne smetaju mi vizuelno. Nagledao sam ih se dok sam bio u UK onoliko i kad bih znao da je svima njima to sto nose ok-meni jos vise ok. Nemam principijelni problem da komuniciram sa nekim ko je tako odeven.
Link to comment
Kakav je to Bog koji se stidi da pokaze lica svojih podanika i to onih najlepsih i koji nivo pameti je tih ljudi da nakon mnogo provedenih godina u Evropi (a mnogi su i rodjeni ovde) odjednom nateraju svoje zene da se zacaure i jos da se cude cudom sto njihovi domacini negoduju na sve to?
Amisi nisu turisticka atrakcija ver verujuci ljudi, a mogli bi biti odlican primer (Juan Cole je uporedjivao Amise i vahabite).pri tome, bogova ima raznih: Zevs, Posejdon, Alah, Jahve, Kali, Spageti Cudoviste, Alanis... "It does me no injury for my neighbour to say there are 20 gods or no god. It neither picks my pocket, nor breaks my leg." - Thomas Jefferson
Link to comment
Nije stvar u oblacenju vec u pozadini oblacenja. Mislim da preuvelicavas znacaj krajnje desnice.
Крајња десница је свесна величине свог запећка. Зато брижљиво бирају теме које ће да распале расправу, да са оно мало гласова што имају направе најјачу галаму. Уосталом, погледај само о којим темама се расправља на Западима - час се диже хајка на усељенике, час на пушаче, час на произвођаче аутомобила којима нађу фелер... све онако споредне и сезонске ствари. А кључна питања - привреда, запошљавање, слобода кретања радне снаге, законодавство у служби корпорација, закони од 1500 страна изгласани без читања... то не стигне ни у вести, а камо ли у јавну расправу. Ту се та десница и тзв. левица ладно слажу и ту нема шта да се расправља. Они који се не слажу добију преко уста налепницу да су теоретичари завере и има да кушују.
E a ja cu biti vrlo rezistentan. Sta te je ponukalo da objavis krstaski rat onelinerima? Onaj moj gore? Pa dobri onelineri zavrsavaju na minijaturma. Dobri onelineri su zlata vredni u Hollywoodu. A i u New Yorku, sta bi radio Woody Alen bez onelinera? :D Boricu se do poslednjeg onelinera.
Могао си то и мало краће...
Link to comment
Ali zar ne može to isto da se kaže za štikle i minić? Neudobno. Suštinski nametnuto od muškaraca, ali ipak na perfidniji način, jerbo ipak je to Zapad, a neudobno ko sam vrag.
najludje od svega sto masu tih sprava za mucenje, izgladnjivanje za size 0 itd. smisljaju upravo muskarci koje zene u tom smislu uopste i ne interesuju...dzaba ovde trazis logiku :D
Link to comment
Крајња десница је свесна величине свог запећка. Зато брижљиво бирају теме које ће да распале расправу, да са оно мало гласова што имају направе најјачу галаму. Уосталом, погледај само о којим темама се расправља на Западима - час се диже хајка на усељенике, час на пушаче, час на произвођаче аутомобила којима нађу фелер... све онако споредне и сезонске ствари. А кључна питања - привреда, запошљавање, слобода кретања радне снаге, законодавство у служби корпорација, закони од 1500 страна изгласани без читања... то не стигне ни у вести, а камо ли у јавну расправу. Ту се та десница и тзв. левица ладно слажу и ту нема шта да се расправља. Они који се не слажу добију преко уста налепницу да су теоретичари завере и има да кушују.
Po tebi krajnja desnica ispade dokolicarsko udruzenje, koje nema sta da drugo da trazi nego da podjebava posten svet. Sirok dijapazon prinadleznosti i kvalifikacija si im propisao, mislim da bi se i oni sami iznenadili. Ja i dalje otajem pri tome da se radi o inicijativi gradjana tj. kad se licne preference prerode u pokret. Krajnjoj desnici ostaje naravno pitanje useljenika.Sto se tice kljucnih pitanja, tu se slazem. To su stvari koje se desavaju u svakoj zemlji, na zalost.
Link to comment
ja 71 stranu pokusavam da dobijem odgovor na ovo pitanje :lol:
ali i ne nudis bas neko resenje osim sto bogoradis protiv zabrane :D stvar je u tome da dok se zena sama ne suprotstavi, pobuni, podnese tuzbu zbog zaburkiranja - nikakvog pomaka nece ni biti.svaka akcija protiv burki ce se pretstavljati kao napad na njihov izbor, jer ne mozes da dokazes da su primorane. zacarani krug, sudar civilizacija, ocigledno za sad nema boljeg pristupa od glasno izrecenog stava - protiv.
Link to comment
Amisi nisu turisticka atrakcija ver verujuci ljudi, a mogli bi biti odlican primer (Juan Cole je uporedjivao Amise i vahabite).pri tome, bogova ima raznih: Zevs, Posejdon, Alah, Jahve, Kali, Spageti Cudoviste, Alanis... "It does me no injury for my neighbour to say there are 20 gods or no god. It neither picks my pocket, nor breaks my leg." - Thomas Jefferson
I sta bi sad ovo sve trebalo da znaci? Da dozvolimo svim tim Bogovima da nas oblace i svlace kako se njima i njihovim propovednicama digne ili ima neka druga poenta?Evropa i moderno drustvo odavno drze religiju na margini. To se moze videti golim okom cim izadjes malo na ulicu. S pravom.
Link to comment
najludje od svega sto masu tih sprava za mucenje, izgladnjivanje za size 0 itd. smisljaju upravo muskarci koje zene u tom smislu uopste i ne interesuju...
Ali vas volimo. :heart:
Link to comment
ok, zene zele da na ulici posTanu nevidjlive i predmet sprdnje, to su oduvek htele. imaju mali mozak i nista bolje ne mogu da smisle osim stavljanja cebeta na glavu. pravo i obaveza. vasudevo, ti si ozbiljan retard, a kim ti se priblizava,
mi smo pre 50 strana utvrdili i potkrepili podacima tvrdnju da vecina zena koje u Francuskoj nose burke dolaze iz visokointelektualne sredine, posredi su mlade zene, i njihovo nosenje burke je izraz politickog stava itd. nije moj problem to sto ne zelis to da prihvatis.kako god. sve i da su naterane, evo stoti put pitam: kako zabrana burki pomaze emancipaciji zena? Edited by vasudeva418
Link to comment
mi smo pre 50 strana utvrdili i potkrepili podacima tvrdnju da vecina zena koje u Francuskoj nose burke dolaze iz visokointelektualne sredine, posredi su mlade zene, i njihovo nosenje burke je izraz politickog stava itd. nije moj problem to sto ne zelis to da prihvatis.kako god. sve i da su naterane, evo stoti put pitam: kako zabrana burki pomaze emancipaciji zena?
mislim da je pitanje emacipacije zena tu samo garniruNG. mene boli uvo hoce li ili nece da se emancipuju. sta rade ispod burke i u "privatnosti svoja cetiri zida", me uopste ne interesuje.ono sto je bottom line je ono sto kaze Lancia:
I sta bi sad ovo sve trebalo da znaci? Da dozvolimo svim tim Bogovima da nas oblace i svlace kako se njima i njihovim propovednicama digne ili ima neka druga poenta?Evropa i moderno drustvo odavno drze religiju na margini. To se moze videti golim okom cim izadjes malo na ulicu. S pravom.
sem lokalne srpske emigracije, ovde na retrovizorima ne vise krstovi. o verskim praznicima nema procesija i shibanja po ledjima. ja ne znam da li je moj komsija katolik, protestant ili nestotrece.ja sam shvatila da je taj odnos sa bogovima nesto licno. nije za sales & marketing. ne prodaje se. uzmes pa verujes.trenutno ne vidim ni jednu drugu religiju koja tako otvoreno sebe reklamira.to jednostavno nije prihvatljivo. kao ni reklamiranje doktora. ili lekova. pre par nedelja sretnem par belgijanaca koji su prilicno zustro reagovali na pojavu zene u burci koja je dosla na plazu gde smo se mi suncali u kupacim kostimima. what a fuck je ona htela time da nam kaze?"sta je ovo, maskenbal?!?!?" bio je komentar posle kog je gospodja napustila lido.a i bilo je vruce..... Edited by msmodesty
Link to comment
kako god. sve i da su naterane, evo stoti put pitam: kako zabrana burki pomaze emancipaciji zena?
dosadan si! :lol: eto mozda ce neka od nateranih da mucne glavom i razmisli, kad shvati da je u drzavi gde moze da se pobuni protiv nasilja u porodici.kao i mnoga zena balkanska koja u kanadi shvati da nije bas normalno da je muz mlati kad presoli rucak.ako cemo posteno ja stvarno ne znam sta vise od toga uopste i moze bilo koja drzava da ucini za bilo koga, osim da mu da sansu da sam nesto uradi za sebe.a za one sto pokrivaju lice iz protesta prema drzavi gde imaju milion puta bolje sanse za pristojan zivot nego u (pra)domovini, imam samo flegminu kafu.
Link to comment

lican odnos prema religiji je jedna stvar i s tim nemam problem (mada nisam ljubitelj glasnog podsmevanja nepoznatim ljudima, koje god da su okolnosti u pitanju)ali imam problem sa time da drzava zeli da normira javni prostor u skladu sa voljom jedne grupe ljudi. u nekim zemljama tako nesto je nezamislivo (Amerika, dabome), u Evropi vise nije.leia: cenis da ce zabrana, kojoj prethode, ne znam, uvredljivi povici na plazama, zaista da je navede da se okrene protiv muza? to je kao ona ideja da ce sankcije da naljute Srbe i navedu ih da sklone Milosevica. to ne ide tako. ipak, hvala na pokusaju :)

Edited by vasudeva418
Link to comment
a za one sto pokrivaju lice iz protesta prema drzavi gde imaju milion puta bolje sanse za pristojan zivot nego u (pra)domovini, imam samo flegminu kafu.
i sto je jos bolje, procenat koji nije zanemarljiv su u stvari lepo francuskinje, belgijanke koje su se udale i prmenile veru. dok za to vreme Rachida Dati ili Yama Rade vlas' u Francuskoj. bez burke.kad to uzem u razmatranje jos me manje interesuju zene u burci. neka rade sta hoce. ali neka budu spremne da se ljudi okrecu za njima i komentarisu kao kada vide zenu u kariranim pantalonama i perjem u kosi ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...