Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

zezaš krizu u parizu s ličnim preferencama, lancia, a vidiš da nam život komplikuju i ove najopštije.^_^
Gde zezam? stavio bih smajlija valjda. Samo volim da udjem u ovakve teme i da istresem svoj rasisticki mjehur s vremena na vreme.Povodom licnih preferenci - manjeg ostrva gde zivim a toliki nacionalni sarenis, valjda nema nigde. Racunam da je svako nekom licnom zeljom ili mukom ovde, od prebogatih Svicera do onih koji su rizikovali zivot da nekom ljuskom od camca dodju iz Sahare ili Malija. Valjda samo Eskimi fale. I svima dobro i naravno postuju se pravila igre koja je postavio domacin. Ja, za nekih 10 i vise godina, jos nisam ni cuo ni video a kamoli osetio bilo kakav rasisticki ispad. Tradicionalno glozenje domorodaca (Mahorerosa) i Marokanaca ne spada u ovu kategoriju.E sad, zamislite da jedan iz Zmickovog primera natera zenu da se odsad u javnosti ima pojavljivati ala burka style. Krecemo, dakle od licne preference religiozno zaludjenog da svoju sapatnicu izlozi javnosti u vrlo neobicnom svetlu. Nesrecnu gospodju, koju do tada verovatno niko nije primetio, jer normalno svako gleda svoja posla, odjednom svi vide.Kako i kojim ocima, moze svako veoma lako da pretpostavi. Ne bi nju ni zaustavila policija, jer nista protivzakonito nije ni uradila, vec bi doslo sigurno do dobacivanja. Sto ljudi, sto cudi, licne preference su u pitanju, niko im nije nalozio podsmeh, negodovanje ili uvredu. Reakcija radja kontrareakciju u muslimanskom svetu i dalje nista nije ko sto je bilo.Da ne davim, udruzenim licnim preferencama stvoren je neki opsteprihvacen model zivota u Evropi. To nisu samo zakoni vec i obicaji. Ovdasnji nacin zivota je u smislu prava i socijalne zastite svetlosnim godinama daleko od ogromne vecine zemalja odakle dolaze uglavnom trbuhom za kruhom. Mozda zvuci nekom pateticno, ali mnoge glave su pale i mnogi zivoti upropasceni za neki zivot i standard koji ovde uzivamo, za zenska i prava dece, za gej populaciju itd. Sve su to u pocetku bile necije licne preference koje su prerasle u pokret pa u poredak.Tako i sada, sigurno nije nekom glavonji u skupstini Francuske ili Belgije odjednom dunulo iz cista mira da zabrani burke. Ipak je rec o preferenci gradjana da cuvaju svoj nacin zivota. Demokratija na kraju nije bas toliko sirok pojam da sve proguta.
Link to comment

jebes taj nacin zivota koji ce ugroziti neko drugi svojim oblacenjem.inace, dobar i jako dobronameran post. samo cenim da gresis kada govoris o motivima politicara da zabranjuju burke. te inicijative, po pravilu, krecu sa krajnje desnice pa polako prelaze u mainstream. te ekipe ne zele da cuvaju stecene slobode, nego da ih suzavaju tamo gde mogu.inace interesantna mi je evolucija topica. vise niko ne govori o emancipaciji zena, itd, posto i dalje nema odgovora na pitanje: a kako ce zeni u patrijarhalnom braku pomoci zabrana izlaska na ulicu u burki. najzad postoji nesto nalik na konsenzus protivnika burki da je u pitanju "odbrana nacina zivota". od kada je to u igri, vazduh na topicu je daleko cistiji.lancia, nemo' se ljutis, ali prvi post ti je bio jednostavno banalan. ja ne mogu nikome da citam misli. ovo je vec razgovor. odlucio sam da diljem celog foruma vodim krstaski rat protiv onelinera i u tome cu biti veoma iritantan. tako mu je to

Edited by vasudeva418
Link to comment

Nije stvar u oblacenju vec u pozadini oblacenja. Mislim da preuvelicavas znacaj krajnje desnice. U ovom primeru (citaj Zmickov post) podsmeh bi dolazio uglavnom od apolitickih jedinki. Siguran sam. Reakcija i kontrareakcija su vec komplikovanije.

Link to comment
Nije stvar u oblacenju vec u pozadini oblacenja. Mislim da preuvelicavas znacaj krajnje desnice. U ovom primeru (citaj Zmickov post) podsmeh bi dolazio uglavnom od apolitickih jedinki. Siguran sam. Reakcija i kontrareakcija su vec komplikovanije.
iskreno se nadam da preuvelicavam znacaj krajnje desnice. na kraju, mora neko i to da radi, ne?
Link to comment
odlucio sam da diljem celog foruma vodim krstaski rat protiv onelinera i u tome cu biti veoma iritantan. tako mu je to
E a ja cu biti vrlo rezistentan. Sta te je ponukalo da objavis krstaski rat onelinerima? Onaj moj gore? Pa dobri onelineri zavrsavaju na minijaturma. Dobri onelineri su zlata vredni u Hollywoodu. A i u New Yorku, sta bi radio Woody Alen bez onelinera? :D Boricu se do poslednjeg onelinera.
Link to comment
Ja mislim da svi moraju. Potvrdu o potpisivanju ćeš morati da pokažeš kod preuzimanja bonova za hleb.
Aha. Ajde onda da potpisemo peticiju. A za shta se potpisuje?
Link to comment
E a ja cu biti vrlo rezistentan. Sta te je ponukalo da objavis krstaski rat onelinerima? Onaj moj gore? Pa dobri onelineri zavrsavaju na minijaturma. Dobri onelineri su zlata vredni u Hollywoodu. A i u New Yorku, sta bi radio Woody Alen bez onelinera? :D Boricu se do poslednjeg onelinera.
ti bi tu bio samo kolateralna steta, veruj mi :lol:
Link to comment
inace interesantna mi je evolucija topica. vise niko ne govori o emancipaciji zena, itd, posto i dalje nema odgovora na pitanje: a kako ce zeni u patrijarhalnom braku pomoci zabrana izlaska na ulicu u burki. najzad postoji nesto nalik na konsenzus protivnika burki da je u pitanju "odbrana nacina zivota". od kada je to u igri, vazduh na topicu je daleko cistiji.
Ovo je tačno, i zato ja, kao relativni "protivnik burki" ne ucestvujem u raspravi. Meni je u celoj priči najvažnije to što su te žene uglavnom naterane da tako izgledaju na ulici, i ta zabrana nošenja mi je bavljenje posledicama, a uzrok je nemogućnost i nesposobnost države da važeće porodično pravo te ili neke druge zemlje implementira na sve svoje državljane. Država ovim šalje poruku maltretatoru: možeš da je maltretiraš u kući, ali na ulici to neču da vidim. A ljudi nemaju pravo da rade u svom domu štagod im padne na pamet,bez obzira što tu nisu u javnosti. E a ko hoće isključivo po svojoj volji da nosi burke, nek nosi tri odjednom ako želi.
Link to comment

ok, zene zele da na ulici posTanu nevidjlive i predmet sprdnje, to su oduvek htele. imaju mali mozak i nista bolje ne mogu da smisle osim stavljanja cebeta na glavu. pravo i obaveza. vasudevo, ti si ozbiljan retard, a kim ti se priblizava,

Edited by Miralem
Link to comment
ok, zene zele da na ulici posTanu nevidjlive i predmet sprdnje, to su oduvek htele. imaju mali mozak i nista bolje ne mogu da smisle osim stavljanja cebeta na glavu. pravo i obaveza. vasudevo, ti si ozbiljan retard, a kim ti se priblizava,
miraleme, da li si vec spalio svoj grudnjak ili tek ides na demonstracije radikalnih feministica?
Link to comment
vise niko ne govori o emancipaciji zena, itd, posto i dalje nema odgovora na pitanje: a kako ce zeni u patrijarhalnom braku pomoci zabrana izlaska na ulicu u burki. najzad postoji nesto nalik na konsenzus protivnika burki da je u pitanju "odbrana nacina zivota". od kada je to u igri, vazduh na topicu je daleko cistiji.
pa to i nije pitanje emancipacije zena. vec verovanja - neki ljudi i zene veruju u Boga/Alaha/Jehovu, i smatraju da valja ziveti u skladu sa Knjigom. neki ljudi veruju. prosto.

amish.jpgjewish_orthodox_r_1.jpg

edit: ipak su Ameri zakon s te strane. visi je nivo slobode govora i misljenja, pa i verovanja... :wub:

Edited by Gandalf
Link to comment
pa to i nije pitanje emancipacije zena? vec verovanja - neki ljudi i zene veruju u Boga/Alaha/Jehovu, i smatraju da valja ziveti u skladu sa Knjigom. sta ako osoba veruje da je i odredjeni nacin oblacenja u skladu sa voljom Svevisnjeg? pa verovanje valja zabraniti da veruju?neki ljudi veruju. prosto.

amish.jpgjewish_orthodox_r_1.jpg

edit: ipak su Ameri zakon s te strane. visi je nivo slobode govora i misljenja, pa i verovanja...

ipak. ovde bi se svi valjali ko pejlinka oko zero ground dzamije. a tamo cak ni gopovci ne poricu pravo svakome da obozava.meni je super sto je ovaj topic na primer razotkrio miralema kao radikalnog feministu, m16 kao naslednika harija hudinija & kazanove (cita misli i tacno zna sta zene zele) a neke bogami i kao ljude koji bi naokolo isli sa dzakom na glavi. ili goli. sto podrzavam.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...