Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

sta su to norme prihvatljive vecini? probleme iz digovog posta resavaju policija, vatrogasci i bolnicari. kao i sve drugo na ovome svetu i burka moze postati orudje krivicnog dela. neces verovati ali zemlje u kojima je to cesta praksa imaju razvijene metode dilovanja sa tim. ne ostavljaju zene da leze na ulici. osim kod talibana i slicnih budalana. plus svet se menja. nekada je argumenat na sudu bio to da je neko jevrejin te ergo mora biti izdajnik. danas ne.
pa jel toliko tesko shvatiti, kako/da li treba dilovati s tim je nekakva odluka, nije nesto sto se podrazumeva i mora da se uradi. tako da je svaka promena u tom smislu ipak u rukama francuskih (malo :D )gradjana.
sta imas protivu mode. evo vidis da se sarko upinje da spase francusku modnu i kozmeticku industriju pred najezdom zakrabuljenih zena.
francuska modna industrija moze njima samo da posalje zahvalnicu, opet, pliz pusti temu o kojoj pojma nemas :D
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa jel toliko tesko shvatiti, kako/da li treba dilovati s tim je nekakva odluka, nije nesto sto se podrazumeva i mora da se uradi. tako da je svaka promena u tom smislu ipak u rukama francuskih (malo :D )gradjana.
tacno. tacno. i oni su lepo rekli njinim muzevima da sutra dodju na posao a da svoje prljave zene sklone negde gde nece remetiti provansalsku idilu.
francuska modna industrija moze njima samo da posalje zahvalnicu, opet, pliz pusti temu o kojoj pojma nemas :D
znaci jos su i taste. cador ipak krije opake komade. vidis fontelefone?
Link to comment
tacno. tacno. i oni su lepo rekli njinim muzevima da sutra dodju na posao a da svoje prljave zene sklone negde gde nece remetiti provansalsku idilu.
jeste. kao sto raskalasna francuskinja mora da navuce ono cudo ako hoce da se seta ulicom u zemljama gde je to zakonom propisano. that's the world we live in -_-
Link to comment
tacno. tacno. i oni su lepo rekli njinim muzevima da sutra dodju na posao a da svoje prljave zene sklone negde gde nece remetiti provansalsku idilu.znaci jos su i taste. cador ipak krije opake komade. vidis fontelefone?
fala ne treba od dobrodusnih zena biram razgacen kako domace tako i turkinje. znam nije to lako videti ih, oma preksis i velikogospojinski i ramazanski post cim ih vidis no trpim nekako u ime gradzanskih sloboda. <_<
Link to comment
jeste. kao sto raskalasna francuskinja mora da navuce ono cudo ako hoce da se seta ulicom u zemljama gde je to zakonom propisano. that's the world we live in -_-
znaci, reciprocitet mora da postoji? ako negde u Omanu narede belkinji da stavi maramu (apsolutno nigde na svetu ne postoji propis po kome strankinja mora da nosi nikab), to znaci da Francuska mora da uzvrati istom merom svojim sugradjanima? nisam znao da se Champs Elyssees preselio u Maskat
Link to comment
jeste. kao sto raskalasna francuskinja mora da navuce ono cudo ako hoce da se seta ulicom u zemljama gde je to zakonom propisano. that's the world we live in -_-
svaka ptica svome jatu leti i druge lepe mudrosti <_< cudno kako je lako suosecati sa svakom opresivnom odlukom sirom sveta. vidis kako je sarkozi priblizio francusku saudijskoj arabiji?@fontelefon: ko zna sta propustas!
Link to comment
znaci, reciprocitet mora da postoji? ako negde u Omanu narede belkinji da stavi maramu (apsolutno nigde na svetu ne postoji propis po kome strankinja mora da nosi nikab), to znaci da Francuska mora da uzvrati istom merom svojim sugradjanima? nisam znao da se Champs Elyssees preselio u Maskat
ma vaso, nista ne mora. samo mi je smesno da toliko dreke oko ljudskog prava na oblacenje po zelji i zahtev za postovanjem tudje tradicije ma koliko domorocima cudna i neprihvatljiva bila - dolazi od onih koji to drugima uskracuju i to s punim pravom.
Link to comment
ma vaso, nista ne mora. samo mi je smesno da toliko dreke oko ljudskog prava na oblacenje po zelji i zahtev za postovanjem tudje tradicije ma koliko domorocima cudna i neprihvatljiva bila - dolazi od onih koji to drugima uskracuju i to s punim pravom.
pa dobro drago mi je da ti je malo smeha ozarilo dan, makar i sa potpuno pogresnom premisom. dreka uglavnom, koliko vidim, dolazi od ljudi koji se prosto i jednostavno zalazu za licni izbor odece.ovo "sa punim pravom", izvini, ne razumem uopste
Link to comment
pa dobro drago mi je da ti je malo smeha ozarilo dan, makar i sa potpuno pogresnom premisom. dreka uglavnom, koliko vidim, dolazi od ljudi koji se prosto i jednostavno zalazu za licni izbor odece.ovo "sa punim pravom", izvini, ne razumem uopste
jel sad ja da kazem (opet) da burka nije modni trend niti da se ceo taj problem moze svesti na slobodan izbor odece, pa da obrnemo jos jedan krug?sorry neam vremena
Link to comment
jel sad ja da kazem (opet) da burka nije modni trend niti da se ceo taj problem moze svesti na slobodan izbor odece, pa da obrnemo jos jedan krug?sorry neam vremena
mozes i jednostavno da kazes "da, odvalila sam". nije uopste tacno da vecina branilaca burki zeli da drugima ogranici slobodu oblacenja, a to si, vrlo precizno, rekla.
Link to comment
mozes i jednostavno da kazes "da, odvalila sam". nije uopste tacno da vecina branilaca burki zeli da drugima ogranici slobodu oblacenja, a to si, vrlo precizno, rekla.
molim da mi ne ucitavas sta sam precizno rekla jer takve gadjam prackom.
Link to comment
samo mi je smesno da toliko dreke oko ljudskog prava na oblacenje po zelji i zahtev za postovanjem tudje tradicije ma koliko domorocima cudna i neprihvatljiva bila - dolazi od onih koji to drugima uskracuju
nema ja sta da ucitavam. evo sta si rekla, crno na belo. ja sam ti jos i pomogao kada sam stavio "vecina". po tebi ispada da samo talibani brane pravo na nosenje burki. inace, uputstvo za kvalitetnu raspravu: ne preti ljudima prackama kada te korektno parafraziraju Edited by vasudeva418
Link to comment
po tebi ispada da samo talibani brane pravo na nosenje burki.
ne, ako cemo precizno - od njih "dolazi toliko dreke". ostalim braniteljima se ne bavim u ovom javljanju.
inace, uputstvo za kvalitetnu raspravu: ne preti ljudima prackama kada te korektno parafraziraju
i licne uvrede mogu da se izostave, nije naodmet. al nema veze, izgleda si se izborio za to pravo
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...