Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

samo da vas podsetim da ovo nije pitanje zenske mode vec odnosa prema jednoj manjini.
kao i odnosa te manjine prema zemlji ciji su mnogi i drzavljani. cuj, nosenje burke kao vid protesta
sve dok se ne pojavi nudisticka crkva (a voleo bih da vidim sta bi bili njeni postulati) ili dok po srbiji ne krenu ljudima da za glavu zakivaju sajkacu ili istu zabranjuju sve ovakve primedbe su bespredmetne.
pa tacno to se i desava, prvo je 50 godina bila marginalizovana a sad ti je nabijaju na nos.
ovde smo vec utvrdili da po francuskoj ne hara vojska bula te da je vecina zacadorenih zena u tom stanju voljno (neke cak i u znak protesta) i da ni na jedan nacin ne ugrozavaju francusku. mislim ne ugrozavaju zasigurno francusku monteskijevovih persijskih pisama ali verovatno nisu ugodne oku provincijalne petenisticke sarkozijeve francuske. na kraju krajeva ova zabrana nece sigurno poremetiti njegove poslove sa bogatim naftnim seicima iz zaliva. oni koji ce popiti po nosu su siromasni i mali ljudi koji su negde dosli trbuhom za kruhom a ne kao prethodnica islamske invazije.
to je sve tacno, igra se na tu populisticku kartu, ali i dalje ostaje pitanje do koje mere je bilo koje drustvo sposobno/voljno da apsorbuje nesto sto se kosi sa normama koje su prihvatljive vecini. mislim na prakticne probleme iz dig-ovog posta, koji nisu preterano aktuelni valjda samo iz tog razloga sto nemamo vojsku bula nego samo omanju cetu.
a ako se bavimo modom zeleo bih i da podsetim da je golotinja i razgolicivanje prilicno primitivna stvar. odnosno to su nase prabake i pradeke pokupile od africkih & indijskih 'divljaka'. ne tako davno evropska zena je bila u korsetu i zakopcana do grla.
ne razumem zasto bi se bilo ko bavio modom na ovom topiku. pogotovo ne njenom istorijom.
Link to comment

Sve i da je apsolutna istina (u šta ne verujem, možda sam previše gledala TV :huh: ) da sve do jedne burke nose burke dobrovoljno i u znak protesta protiv dekadentnog zapada i lošeg položaja njihovih sunarodnika i radi doslovnog sprovođenja islama i tako to, burke imaju obavezu da burke skidaju u određenim situacijama - da ne spominjem ulazak u državne institucije, na primer murija pravi raciju, legitimišu sve prisutne u ulici, šta da radi sa burkom. Već su navođeni slični primeri. Kako onda ispoštovati prava manjina ako se gledanje njenog lica od strane muškarca smatra u njenoj ''kulturi'' strogo zabranjenim, a tako nešto je neophodno zbog zakona države u kojoj boravi.I ako je nošenje burki stvar slobodne volje žena, ipak bi se moglo u najširem smislu smatrati modom? I ipak je suprotno zakonima ako ne dozvoljavaš zaposlenima u ''organima državne prinude'' da ti vide lice kada oni to zatraže u zakonima regulisanim situacijama, zar ne?

Link to comment
pa dobro ako cemo banalizovati stvari, onda cu ti reci da su dede i pradede francuskih magrebzana nekada dozivljavali neprijatnosti ne samo od gledanja..
i sta predlazes?
Link to comment
Ako se Bosna pre vise od pola veka oslobodila zara i feredze mogu se jadni primitivni Cheese-eating surrender monkeys nadati konacnom napretku. Korset naglasav struk i sise tako da je tu da pojaca seksualnost zenske figure tako da zestoko lupetas ne znam iz kog razloga, kad poredis to sa ufalchovanim zenama.
pojacava seks i zaustavlja dah. a borami znam neke kojima je ideja burke & vela onako fetis. ciz iting surender mankis se su tim rvu evo vec koliko ceo vek i pol. jos od flobera. stiskao se manki dok ne izidje ciz na kuchuk hanem.vidim da ne znas puno o seksu. ne brigaj bit ce prilike.
Link to comment
i sta predlazes?
kad se budem bavila iznalazenjem takvih platformi prodavacu ih za pare.ovo sada je jedna salonska diskusija u kojoj ja nalazim opravdanje za revolt pojedinih manjina u francuskoj.
Link to comment
kao i odnosa te manjine prema zemlji ciji su mnogi i drzavljani. cuj, nosenje burke kao vid protesta
jadna drzva. drzte razuzdanu manjinu!
pa tacno to se i desava, prvo je 50 godina bila marginalizovana a sad ti je nabijaju na nos.
pa da prostis nabija ti sarko zabranom.
to je sve tacno, igra se na tu populisticku kartu, ali i dalje ostaje pitanje do koje mere je bilo koje drustvo sposobno/voljno da apsorbuje nesto sto se kosi sa normama koje su prihvatljive vecini. mislim na prakticne probleme iz dig-ovog posta, koji nisu preterano aktuelni valjda samo iz tog razloga sto nemamo vojsku bula nego samo omanju cetu.
sta su to norme prihvatljive vecini? probleme iz digovog posta resavaju policija, vatrogasci i bolnicari. kao i sve drugo na ovome svetu i burka moze postati orudje krivicnog dela. neces verovati ali zemlje u kojima je to cesta praksa imaju razvijene metode dilovanja sa tim. ne ostavljaju zene da leze na ulici. osim kod talibana i slicnih budalana. plus svet se menja. nekada je argumenat na sudu bio to da je neko jevrejin te ergo mora biti izdajnik. danas ne.
ne razumem zasto bi se bilo ko bavio modom na ovom topiku. pogotovo ne njenom istorijom.
sta imas protivu mode. evo vidis da se sarko upinje da spase francusku modnu i kozmeticku industriju pred najezdom zakrabuljenih zena. Edited by kim_philby
Link to comment
pojacava seks i zaustavlja dah. a borami znam neke kojima je ideja burke & vela onako fetis. ciz iting surender mankis se su tim rvu evo vec koliko ceo vek i pol. jos od flobera. stiskao se manki dok ne izidje ciz na kuchuk hanem.vidim da ne znas puno o seksu. ne brigaj bit ce prilike.
Dobro sad mi je lakse nisi pastuno-saudi fanatik no erotoman from neki od balkanskih sandzaka. :isuse:
Link to comment
kad se budem bavila iznalazenjem takvih platformi prodavacu ih za pare.ovo sada je jedna salonska diskusija u kojoj ja nalazim opravdanje za revolt pojedinih manjina u francuskoj.
vec zamisljam forum sa foteljama lui katorz :D pa i u takvom valjda treba da imas neki argument za to sto branis, ali ako je u pitanju samo bad hair day i to je na kraju krajeva u mom svetu skroz legitimno, samo treba naglasiti :isuse:
Link to comment

Drugo nesto meni prolazi kroz glavu. Koliko puta ste (recimo u Srbiji) videli bzvz. frajera u trenerci koji ocito nije proveo ni pet minuta uredjujuci se pred izlazak kako seta presminkanu i prefriziranu ribu u stiklama i minicu? Zar nije to nosenje stikli i sminke, mazanje noktiju, hiljade dolara koje zene u zapadnom svetu trose na kozmeticke preparate, kao i neizbezno pirlitanje 28 sati pre izlaska u grad samo jos jedan izraz podredjenosti zena? Da nije, i muskarci bi se kindjurili, trebili dlake i dlacice sa svih mogucih delova tela, povecavali grudi, usne, i dupeta, i depilirali veci deo tela sve da bi zadovoljili minimalni kriterijum prihvatljivosti suprotnom polu. Ali ono sve ovo ne rade. Jer ih niko nije naterao. Mislim da bi pod hitno trebalo zabraniti da se zene sa sminkom i visokim stiklama (cak i ako je Borosana u pitanju) slobodno setaju ulicama evropskih gradova.

Link to comment
probleme iz digovog posta resavaju policija, vatrogasci i bolnicari.
Mozda prvi i treci, drugi nikako. Ili ti mozes da mi objasnis kako da ja sprovedem u delo svoju zakonsku obavezu ako mi iznad glave, nimalo prijateljski nastrojen, vitla njen suprug, pripadnik iste islamske sekte kao i onaj sto se drznuo da mi kenja sto jedem na sred ulice u toku Ramazana?
Link to comment
pa i u takvom valjda treba da imas neki argument za to sto branis, ali ako je u pitanju samo bad hair day i to je na kraju krajeva u mom svetu skroz legitimno, samo treba naglasiti :isuse:
prvo, postoji razlika izmedju davanja argumenata za odredjeni stav i predlaganja resenja povodom stava. drugo, ako i dalje mislis da do sada nisam navodila argumente onda slobodno nastavi da me castis tim simpa konstrukcijama.
Link to comment
Mozda prvi i treci, drugi nikako. Ili ti mozes da mi objasnis kako da ja sprovedem u delo svoju zakonsku obavezu ako mi iznad glave, nimalo prijateljski nastrojen, vitla njen suprug, pripadnik iste islamske sekte kao i onaj sto se drznuo da mi kenja sto jedem na sred ulice u toku Ramazana?
jbiga. ti znas sta ti zakon nalaze a taj ce pravo u mardelj. zivot je zakon a cador je cador. cak i seherezada je isla kod cika doktora.@fontelefon: ma nisu pederi no im je libido slabasan. ili ti verujes da homoseksualnost i mizoginija idu ruku pod ruku? kao ono voli guzu, mrzi zene?nego, ja ti dam lep uradak o akcionom jedinstvu fem-fasista & islamo-fasizma. jos lepsi no hellin uradak o hamasu & sarku a ti nista. :unsure: Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...