Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Malo cu skrenuti temu, al moram da pitam: postoji nekolicina verskih zajednica koja smatra da fotografisanje oduzima/zarobljava dusu fotografisanog. Jel bi to trebalo da implicira da im drzava narusava ljudska prava time sto su po zakonu u obavezi da imaju fotografiju na licnim dokumentima?

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa nije zabranjeno, zato što nema zainteresovanih koji bi to oblačili - narodnu nošnju
Hm. Bunad. Kilt.
Što se kese na glavi tiče, mislim da bi te prvi murkan zaustavio ako bi pokušao da pređeš ulicu sa kesom - mislim verovatno bi postojala poveća slepa tačka ili kako se to zove. A tek probaj da tako uđeš u banku ili sud. :blink:
Pa s prorezima za oči. shia.jpg
Link to comment
mislis na internet?
da.
Malo cu skrenuti temu, al moram da pitam: postoji nekolicina verskih zajednica koja smatra da fotografisanje oduzima/zarobljava dusu fotografisanog. Jel bi to trebalo da implicira da im drzava narusava ljudska prava time sto su po zakonu u obavezi da imaju fotografiju na licnim dokumentima?
ne.
Link to comment

Zabrane burke je licemerje. Prihvatamo jeftinu radnu snagu, ali ne prihvatamo te ljude, ukoliko ne počnu da liče na nas.I jedna je stvar da li je nešto društveno prihvatljivo ili ne, a druga ako je nešto zakonom zabranjeno.Ja mogu da biram da li ću da činim nešto društveno neprihvatljivo, sve dok mi zakon to dozvoljava. Ako sam spreman na to da nosim burku i zbog toga ne dobijem posao, to je moja stvar.

Link to comment
e jbg, da propisemo onda obavezan wireless uz burku?
ne. nego da se ne pravimo da je u pitanju "omogucavanje komunikacije". ljudi komuniciraju recima, a ne kricima i mimikom.
Link to comment
Zabrane burke je licemerje. Prihvatamo jeftinu radnu snagu, ali ne prihvatamo te ljude, ukoliko ne počnu da liče na nas.
Cak iako u zemljama odakle dolaze to nije tradicija, a u dobrom delu cak i zakonom zabranjeno u javnim ustanovama?
Link to comment
Cak iako u zemljama odakle dolaze to nije tradicija, a u dobrom delu cak i zakonom zabranjeno u javnim ustanovama?
nisam znao da odluke sekularnog drustva treba da budu rukovodjene tradicijom stranih zemalja
Link to comment
ne. nego da se ne pravimo da je u pitanju "omogucavanje komunikacije". ljudi komuniciraju recima, a ne kricima i mimikom.
ljudi komuniciraju i izrazima lica, ista recenica sa dva razlicita izraza moze skroz razlicito da zvuciveoma je vazna i reakcija sagorovnika, njegov izraz lica dok ti pricasuostalom, sta te kosta da probas : dzak na glavu i komuniciraj recima
Link to comment
nisam znao da odluke sekularnog drustva treba da budu rukovodjene tradicijom stranih zemalja
a nisam ni znao da sekularno drustvo treba da postuje cak i nepostojece tradicije
Link to comment
Cak iako u zemljama odakle dolaze to nije tradicija, a u dobrom delu cak i zakonom zabranjeno u javnim ustanovama?
To sa slobodom nema veze. Ima mnogo primera društveno neprihvatljivih oblika ponašanja/oblačenja, koji nemaju nikakve veze sa državama, tradicijama...ali imaju veze sa slobodom pojedinca da bira šta će i kako će.
Link to comment
a nisam ni znao da sekularno drustvo treba da postuje cak i nepostojece tradicije
:lol: pa to je valjda i poenta, da drzava ne arbitrira? jebiga, nemamo izgleda iste pojmove o javnom prostoru. za tebe je javni prostor mesto gde se zakonima demonstrira kulturna premoc vecine, za mene nije.
Link to comment
izvinjavam se na izostanku komentara, ali fasisti na mom poslu mi osporavaju moje osnovno ljudsko pravo da otvaram youtube.
edit: stvarno ne mogu da verujem da ovde ne postoji makar osnovna predstava o tome sta je javni prostor & javni zivot. ovde ne pricamo o uvodjenju serijatskog prava u francuskoj vec o mogucnosti da se zene oblace u skladu sa svojim obicajima i verom.
nadam se da ce se u dogledno vreme pojaviti religija cijim sledbenicima vera i obicaji nalazu da idu goli, te da ovu diskusiju nekako okoncamo.
Link to comment

Ja sam odvec star i glup da bih ulazio u kulturoloske/socioloske/religijske/filozofske/politicke rasprave oko zabrane burke, pa cu samo da postavim nekoliko situacija koje mi se realno mogu dogoditi u svakodnevnom zivotu pa mi objasnite kako da u njima prevazidjem problem koji bi mi burka predstavljala:1) Vozim auto. Bup, sudar. Nema povredjenih, steta nije ogromna, dakle ne zove se policija nego se popuni onaj formular osiguranja, razmene podaci iz licnih dokumenata i cao. Kola koja sam udario vozi zena sa burkom. Daje mi svoju vozacku i lk, al otkud ja znam da je osoba sa slike bas ta osoba prikrivena burkom? Mislim, mozda mi osiguranje posle 15 dana posalje pismo "sisaj ga za nadoknadu stete, osoba cije si nam podatke dostavio je u to vreme bila van zemlje tako da te sigurno nije ona udarila". Sta da radim?2) Idem ulicom, ispred mene auto udari zenu sa burkom. Posto sam zdravstveni radnik, imam zakonsku obavezu da joj ukazem prvu pomoc, ako to ne uradim pocinio sam krivicno delo. Da bih to uradio, moram da joj skinem burku sa lica. Ocu li moci na miru da radim, a da ne ocekujem da ce njen muz da me klepi necim u vugla jer sam joj skinuo burku?3) Zeni mi cornu novcanik. U njemu njena licna karta i bankovna kartica. Ona kradju primeti sutra popodne i tek tad blokira karticu. U medjuvremenu neka zena sa burkom otisla u banku i podigla pare sa racuna. Sta sad?Ne zajebavam se, ovo je samo par mogucih problematicnih situacija koje su mi sad pale na pamet (sigurno ih ima mnogo vise), te bih zaista voleo da dobijem odgovor.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...