Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

hebiga, nosenje cadora (ili burke) je njen izbor.
verujem. koliko je takvih, a koliko onih koje bi muz umlatio da pokusaju da ih skinu? dalje, sta su prednosti nosenja istih, a sta mane?
ipak se tu radi o necemu drugom, o nelagodi izazvanoj prisustvom muslimana. dobri su dok god su nevidljivi, tj. dok god izgledaju kao svi drugi, ne grade dzamije...
moguce je. a moguce je da zapravo osecaju nelagodu zbog sistema vrednosti kojeg asociraju sa zabradjenim zenama. i koji je u evropi prevazidjen negde posle vremena inkvizicije. moze li im se to zameriti?ps. a ne znam ni koj se moj javljam- ovo je verovatno neko reko vec na 2-3 stranici, moguce da sam i sam to bio, i od tada se vrtimo u krug. Edited by Miralem
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

verujem. koliko je takvih, a koliko onih koje bi muz umlatio da pokusaju da ih skinu? dalje, sta su prednosti nosenja istih, a sta mane?
prednosti nemam pojma koje su, niti znam koje su mane. niti je na meni da sudim o tome. to je licna stvar, i licni izbor. pri cemu se eventualno prisiljavanje na nosenje burki kvalifikuje kao nasilje u porodici, koje se nece zaustaviti zabranom burki.
moguce je. a moguce je da zapravo osecaju nelagodu zbog sistema vrednosti kojeg asociraju sa zabradjenim zenama. i koji je u evropi prevazidjen negde posle vremena inkvizicije. moze li im se to zameriti?
sto ce reci, da ti osecas nelagodu. koja je razlika izmedju onoga koji se neprijatno oseca pred zenom sa burkom, i onog koji se neprijatno oseca pred curom u bikiniju ili minicu? potonji je nazadan? potonjem se ima sta zameriti? Edited by Gandalf
Link to comment
sto ce reci, da ti osecas nelagodu. koja je razlika izmedju onoga koji se neprijatno oseca pred zenom sa burkom, i onog koji se neprijatno oseca pred curom u bikiniju ili minicu? potonji je nazadan? potonjem se ima sta zameriti?
poredjenja su neprimerena, niko se u toplesu ne pojavljuje u javnosti nego na plazi. u nekim sredinama cak ni na plazi.vidim da si drugi deo editovao. bilo je za no comment.
Link to comment
poredjenja su neprimerena, niko se u toplesu ne pojavljuje u javnosti nego na plazi. u nekim sredinama cak ni na plazi.
pa? ako hoce covek na plazu, a tamo sve same nepristojne devojke? da prestane da ide na plazu!? ;)
vidim da si drugi deo editovao. bilo je za no comment.
zasto? ne bi valjalo zabraniti glupe, ruzne, & debele? zasto da ne, tako bismo svi bili progresivni, liberalni, lepi i dobri... dream come true. :wub: Edited by Gandalf
Link to comment
zasto?
xaxa, nije vazno, uostalom nisi ni trebao da editujes.razumem ja da ti nije bas pravo u vezi zabrane nosenja burki, samo ovakavo tvoje rezonovanje i poredjenja ne bi cak ni oni najzagrizeniji pravili. besmisleno.
Link to comment

meni malo ide na zivce sto se ovde svi prave nevesti i odbijaju da postave stvari na svoje mesto.evo hella je pre par strana lepo objasnio. hamas zabranjuje nedolicno oblacenje i lutke po izlozima, sarko zabranjuje burke i nefrancuske obicaje. usput i sravni sa zemljom neke gitanese. ko ne vidi da je zabrana nosenja burki pokusaj da se politicki kapitalizuje na onima koji su najmanje zasticeni i koje niko ne zastupa (a to su radnici bez papira i drugi emigranti) vec o ovome raspravlja onako principijalno je malo promasio metu.

Link to comment
Pa ti pokušavaš da udaraš u neki princip. Sloboda izbora, sloboda oblačenja? Sećaš se?
imam. ali poput miralema i ja sam ovo vec 100 puta rekao. tako da eto...
Link to comment
imam. ali poput miralema i ja sam ovo vec 100 puta rekao. tako da eto...
?Šta, sada si počeo sam sebe da kritikuješ? E, to je pravi komunista, u poslednje vreme nedostaje iskrene samokritike.
Link to comment
?Šta, sada si počeo sam sebe da kritikuješ? E, to je pravi komunista, u poslednje vreme nedostaje iskrene samokritike.
ja sam uvek spreman za smokritiku ali ovde joj nema mesta.ja sam samo dosada pokazivio:a) nema tu ni l od liberalizmaalib) ima sarkovog petenizmamrzim citarita sebe ali moj 3 post na ovoj temi
ono sto je uvek dirljivo u srbiji je bas to sto uvek postoji jedna izvesnost: komunjaretm su uvek veci liberali od tzv. liberala.francuski veo vec pokriva secanje na 17.oktobar 1961. godine kada su policijski batinasi ubili izmedju 200 i 300 doseljenika iz severne afrike. danas bi francuskim vlastima bilo bolje da brinu o radnicima bez papira a ne da profanisu sekularizam stavljajuci ga u sluzbu najgore ksenofobije, ovaj put u najboljem gobinoovskom duhu skopcane sa klasnim pitanjem. ovaj zakon nije tu da zastiti zene ili sekularizam vec da poput navodjenog projektila udari jednu vec obespravljenu i getoiziranu manjinu. sarkozi bi trebao da se strecne kada svaki put njegovi uniformisani batinasi iz prigradskih arondsmana pretuku neko dete tamne boje koze a ne da se brine o zenskim frizurama i sprecava mlade muslimanke da se skoluju.
Edited by kim_philby
Link to comment

Taman te pohvalim da si istrajan u onome što veruješ (samokritika, jel), a ti odmah udariš po samocitiranju. Ma ja sam se samo nadovezao na tvoju kritiku forumaša koji uvode principe, a ti i vasudeva ste prvi uveli principe i to na moje čuđenje, demokratske, liberalne principe u ovu raspravu.

Link to comment
pa ja kad verujem da pricam sa liberalima!pokusavam da im pokazem gde grese i kako da budu bolji liberali.a kad ono... :unsure:
E, da si tako krenuo, kao kritikom liberalizma, odmah bih se složio. Ovako, ljudi su izneli svoja mišljenja u sredinama gde se sreću sa ženama odevenim u čadore. A francuski liberalizam okači mačku o rep. Kad su oni znali šta hoće: te monarhija, pa diktatura, pa šatro kapitalizam, pa kao neki socijalizam, bogtepitaj...
Link to comment

pa to ti kazem nikako da pogodim sta hoce. ja mislio oni su neki liberali pa im pokazujem kako ta zabrana nije liberalna kad ono samo nece da gledaju zakrabuljene zemskinje. kocegaznati!

Link to comment
prednosti nemam pojma koje su, niti znam koje su mane. niti je na meni da sudim o tome. to je licna stvar, i licni izbor. pri cemu se eventualno prisiljavanje na nosenje burki kvalifikuje kao nasilje u porodici, koje se nece zaustaviti zabranom burki.
eo vako: prednost je sto samo khaled moze da vidi brkato lice svoje debele zene. mane: nosilac burke sam sebe iskljucuje iz drustva. niko ih nece zaposliti, vec ce najverovatnije dobijati socijalu. autohtono stanovnitvo generalno ne voli cele kategorije dosljaka koji se izdrzavaju od njihovih para i ne doprinose nicemu. sem khaledu. dalje, dehumanizacija- zabradjena zena nije ljudsko bice, vec pojava. nesto sto se povlaci po margini i ne ucestvuje u drustvenom zivotu. prolazi pored, vuce cegere i decu, i trosi hansove i zan-zakove pare. da to ne zaboravimo. i da, zabrana burki nece ukinuti nasilje u porodici. ali je korak ka tom (nedostiznom) cilju.
sto ce reci, da ti osecas nelagodu. koja je razlika izmedju onoga koji se neprijatno oseca pred zenom sa burkom, i onog koji se neprijatno oseca pred curom u bikiniju ili minicu? potonji je nazadan? potonjem se ima sta zameriti?
nije poenta u nelagodnom osecaju, vec u veku.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...