Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

lepo receno, osim sto cu primetiti da nosenje dzaka na glavi ipak spada u domen licne slobode, u kolima ili van njih ( da predupredim price o identifikaciji - a sta cemo sa zatamnjenim staklima, zasto se to ne zabranjuje?), naravno ne i na licnoj karti, to je sumanuto.
Problem u tome je što je dio tih žena prisiljen na to, pogotovo u kaurinskom 'neprijateljskom' okruženju, eksplicitnim prijetnjama unutar obitelji i bračne zajednice; tako da se može reći da je jako teško utvrditi koliko je to domen osobne slobode. Osim vjerojatno u Turskoj, u kojoj je to i centralno pitanje kulturkampfa.Usprkos svom liberalizmu, ja u Islamu vidim 'Christianity as it once was'. laugh.gif Papa (i ne samo on) iz svoje bespomoćnosti sigurno zavidi svim tim imamima.Dobro, pretpostavljam da je ovo što sam napisao već 100 puta ponovljeno na topiku.
Link to comment

najvise mi se u svemu svidja taj izraz, 'licna sloboda'. potpuno ponistavanje licnosti i individualnosti zene nabijanjem vrece na glavu u kome ona postaje samo zapakovana i bezlicna pokretna svojina svog muza i njena realna bezlicnost i neprepoznatljivost u drsutvu se proglasava za manifestaciju licne slobode.

Link to comment
najvise mi se u svemu svidja taj izraz, 'licna sloboda'. potpuno ponistavanje licnosti i individualnosti zene nabijanjem vrece na glavu u kome ona postaje samo zapakovana i bezlicna pokretna svojina svog muza i njena realna bezlicnost i neprepoznatljivost u drsutvu se proglasava za manifestaciju licne slobode.
sta ti imas da gledas tudje zene?¿f_jl9tbb40j9gm_3fbf3a1.jpg
Link to comment
Problem u tome je što je dio tih žena prisiljen na to, pogotovo u kaurinskom 'neprijateljskom' okruženju, eksplicitnim prijetnjama unutar obitelji i bračne zajednice; tako da se može reći da je jako teško utvrditi koliko je to domen osobne slobode. Osim vjerojatno u Turskoj, u kojoj je to i centralno pitanje kulturkampfa.Usprkos svom liberalizmu, ja u Islamu vidim 'Christianity as it once was'. laugh.gif Papa (i ne samo on) iz svoje bespomoćnosti sigurno zavidi svim tim imamima.Dobro, pretpostavljam da je ovo što sam napisao već 100 puta ponovljeno na topiku.
I vise od tisucu, smarate vise sa tim vasim papom, imaju oni svog pahomija.
Link to comment

ko sto ranije rekoh podeljeno misljenje imam o burkama. s jedne strane mi se zabrana kosi sa univerzalnim stavom da drzava nema sta da se mesa u to kako cu da se oblacim. dakle, ovaj stav je na visokom nivou apstrakcije. naravno da drzava treba da ima nesto protiv ako nosim kalash kao aksesoar.s druge strane, francusko drustvo je uspelo tokom vekova da stvori nekakve norme koje su lisene uticaja religije. da dodam na dramaticnosti, mnogi su stradali zbog toga. iz tog ugla gledano vidim pravo francuza da nosenje burki smatraju retardacijom u tom kontekstu. i da odem korak dalje, polazeci od toga da je nosenje burki ogranicavanje slobode, mozda je ovaj deo evrope koji to zabranjuje dovoljno snazan da uputi poruku o nezeljenosti te institucije.pa opet, mogu i da zamislim da nekim zenama burka moze biti stvar licnog izbora od nekog trenutka. svakako da ne postoji inicijalni nagon za ogrtanjem, ali ako je tako zivela 30 godina, pa se preselila na zapad, vrlo je verovatno da ima osecaj kao kada bih se ja preselila negde gde ljudi idu skroz goli. mislim da bih ja volela da se obucem.

Link to comment
pa opet, mogu i da zamislim da nekim zenama burka moze biti stvar licnog izbora od nekog trenutka. svakako da ne postoji inicijalni nagon za ogrtanjem, ali ako je tako zivela 30 godina, pa se preselila na zapad, vrlo je verovatno da ima osecaj kao kada bih se ja preselila negde gde ljudi idu skroz goli. mislim da bih ja volela da se obucem.
taj fenomen nije postojao pre 30 godina. ni pre 20. deo njih koje su se dobrovoljno umotale su do juce nosile minice, a na ovaj nacin sebi kupuju neku novu "nevinost"
Link to comment

koleginica Pakistanka, cesto dodje noseci farmerice. ali povremeno nosi cador, jer joj nekada vise odgovara nego suknja ili farmerice. pri tome, njen muz je protiv toga, i tera je da ga ne nosi - upadljivi su i ljudi ih gledaju cudno. (inace, ako je kome bitno, zenska je marksista i feminista)hebiga, nosenje cadora (ili burke) je njen izbor. a nametanje nosenja pristojne sekularne odece je nasilje, kao i nametanje nosenja pristojne muslimanske odece.ipak se tu radi o necemu drugom, o nelagodi izazvanoj prisustvom muslimana. dobri su dok god su nevidljivi, tj. dok god izgledaju kao svi drugi, ne grade dzamije...

Edited by Gandalf
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...