Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako mi zabrane da ulazim u banku u kožnim tangama i sa bičem, odo ja iz ovog legla sadomazorasizma u neku liberalniju sredinu.

Link to comment

simpatican pokusaj, ali burka vs. sm utakmica je koju burka gubi na polju seksualnosti i kulurnonacionalnog identiteta. burka nije maramce, ako hoce da bude nevidljiva, moze da nosi odelo superheroja ili npr. betmena, a moze i burku, ali samo ako na njoj pise 'odricem se iranskog drustvenog uredjenja' na pet jezika UN i na srpskom i arapskom.

Link to comment
a kada je nosenje burke akt slobodne volje, tada nema govora o represiji.
ovde lezi koren naseg nesporazumakad se malo zagrebe, iza svake ove "slobodne" zene stoji poprilicno agresivno militantni muz
Link to comment
da li gancije koji ne zele djecu u skoli treba prisiljavati na skolu ili ih pustiti da rade sto misle da je najbolje?
kako to mislis gancije? postoji zakonska obaveza da se zavrsi osnovna skola, i to vazi za sve gradjane. oko toga ne sme da bude diskusije.odlicno trik pitanje, ali sa logickom greskom: niko ne moze dokazati da nosenje burke (pod uslovom da je zena sama odluicila da je nosi) degradira zenu, to je samo stav koji zavisi od kulturnog konteksta, a ne i proverljiva cinjenica. sa druge strane, osnovna skola se mora imati, mrzi me i da objasnjavam zasto@bracaznaci iskazi veoma mladih zena koje odlucuju da nose burku su - falsifikati? Edited by vasudeva418
Link to comment
kad se malo zagrebe, iza svake ove "slobodne" zene stoji poprilicno agresivno militantni muz
a ti si upoznao svaku ovakvu ženu pa znaš? Edited by funk soul sister
Link to comment

Подршка Нађи Диздаревић не пристиже само из Београда:

El-Zawahiri:Nosite hidžab po svaku cijenuUtorak, 27 Juli 2010 23:31Drugi čovjek el Kaide Ejman al-Zawahiri osudio je danas u audio poruci odluku Francuske da zabrani islamski veo koji pokriva lice i pozvao muslimanke da nose islamsku odjeću po svaku cijenu."U Francuskoj, koja je pionir sekularizma, postoji otvoren i sramotan rat protiv hidžaba i nikaba“, rekao je Zawahiri u poruci koja je postavljena na jedan islamistički veb sajt.On je dodao da se ono što radi Francuska "širi po Evropi i Zapadu", ali da muslimani treba da ostanu vjerni svojoj istinskoj religiji pred takvim „devijantnim ideologijama“."Moje muslimanske sestre, nosite svoj hidžab, čak i ako vas to košta novca, obrazovanja ili zaposlenja. Vi ste mudžahedati na najvažnijem bojnom polju", navodi se u poruci.U Francuskoj živi najveća muslimanska zajednica u Evropi. Ostale evropske zemlje, uključujući Belgiju i Španiju, rade na prijedlozima sličnih zakona o zabrani nošenja vela preko čitavog lica na javnim mjestima.
Link to comment
kako to mislis gancije? postoji zakonska obaveza da se zavrsi osnovna skola, i to vazi za sve gradjane. oko toga ne sme da bude diskusije.odlicno trik pitanje, ali sa logickom greskom: niko ne moze dokazati da nosenje burke (pod uslovom da je zena sama odluicila da je nosi) degradira zenu, to je samo stav koji zavisi od kulturnog konteksta, a ne i proverljiva cinjenica. sa druge strane, osnovna skola se mora imati, mrzi me i da objasnjavam zasto@bracaznaci iskazi veoma mladih zena koje odlucuju da nose burku su - falsifikati?
nema sanse da dokazes da je i jedna zena odlucila da nosi burku svojom voljom. verujem u falsifikate Edited by ToniAdams
Link to comment

pa isto tako nema načina da dokažeš da je neko na to naterao

upoznao sam "pattern"
pattern nije isto što i svaka žena. Edited by funk soul sister
Link to comment
Подршка Нађи Диздаревић не пристиже само из Београда:
ponavljam, zabole me kurac za Nadju Dizdarevic, ne znam ko je ta osoba niti me zanima.mene zanima: ima li takvog delije koji ce reci da Dodik predlogom zabrane burke zeli da zastiti bosnjacke zene od diskriminacije?
Link to comment
Подршка Нађи Диздаревић не пристиже само из Београда:
ovo je najbolja ilustracija da burka niti je tradicionalna, niti izraz slobodne volje, vec upravo instrument
Link to comment
kako to mislis gancije? postoji zakonska obaveza da se zavrsi osnovna skola, i to vazi za sve gradjane. oko toga ne sme da bude diskusije.odlicno trik pitanje, ali sa logickom greskom: niko ne moze dokazati da nosenje burke (pod uslovom da je zena sama odluicila da je nosi) degradira zenu, to je samo stav koji zavisi od kulturnog konteksta, a ne i proverljiva cinjenica. sa druge strane, osnovna skola se mora imati, mrzi me i da objasnjavam zasto
:rolajz:kakvo natezanje, bas logicka greska ne postoji, stepen kulturalne-kulturne uslovljenosti u oba slucaja postoji, mozda nije isti, ali nije ni merljivo, ni bitno.ali da, u nasoj kulturi nemanje licne karte jeste degradiranje zene, a npr. u izvesnim drugim nije. i ne samo to, ta drustva su toliko liberalna i oslobadjajuca prema svojim gradjankama da im cak ne namece ni obavezu potpisivanja, sto da se muci i da robuje sistemu, kad moze suprug da uradi to i za nju i za njene koleginice.
Link to comment
ovde lezi koren naseg nesporazumakad se malo zagrebe, iza svake ove "slobodne" zene stoji poprilicno agresivno militantni muz
... ili otac.Možda ne bi bilo (h)rđavo da se dozvoli nošenje burke samo ako kandidatkinja položi brdo psihofizičkih testova pred državnom Komisijom koja izdaje dozvole za nošenje burki?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...