Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

otkrivena kosa je u arapskim zemljama erotizovana isto koliko i gole grudi u evropskom svetu.
znam to.ali onda dolazimo do jednostavnog zakljucka da svaka sredina ima (i namece!) neka pravila "igre"... odlazak u nju, odluka da se ode i boravi ili zivi tamo znaci i prihvatanje te cinjenice, zar ne? Edited by PointTaken
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Toni Adams pa i oni nas smatraju divljacima, zato sto pustamo da se klinke jebu sa 15 godina. smatraju to za najgore nasilje nad zenama. ali nebitno. zena u Kairu moze hodati otkrivene glave, to i inace rade mnoge Koptkinje i ono malo sekularnih pripadnica vecine. jedino sto ce morati da istrpe je malo zvizdanja. pristojan svet tamo, kao ni ovde, ne maltretira zene na ulici.@Point Takenako izuzmemo Saudijsku Arabiju i jos par ultraklerikalnih zemalja, u arapskom svetu postoje slececa pravila: u dzamiju moras da udjes prekrivene glave, tu nema govora da se vrda. versko pravilo, kome se ne svidja, koj moj i trazi u dzamiji. na ulici, moze otkrivena glava. sto se tice toga da "sredina namece pravila igre", ne znam koliko puta moram da govorim da sam apsolutno protiv toga da mi sredina namece kako cu da se oblacim. znaci - ne. oblacenje ne ugrozava nikoga, i potpuno mi je sumanuto da drzava propisuje dress code.

Edited by vasudeva418
Link to comment
point ti je napisala zakljucak, mislim da se moze staviti pod kljuc jedan od najtopika ikad
pa napisala je zakljucak sa kojim se ne slazem, cak imam potpuno drugacije misljenje od njenog spram prava sredine da ti nesto odredjuje i namece. na mojoj strani su zakoni dobrog dela zemalja zapadnog sveta u kojima nema govora o tome da "sredina" sme da odredjuje kako ce se neko oblaciti. kako je ona to sad zakljucala topic? ispada da sam, time sto sam obavestio o izvesnim neprijatnim kulturnim razlikama, ja rekao da mi se to svidja?i opet i opet i opet: kakvo odlazenje crno? do koje generacije je covek imigrant, druge, trece, cetvrte?nego, niko mi ne rece sta misli o tome sto su u Egiptu naterali Kopte da dozvole razvod? znam da je malo cudna tema za razmisljanje, ali jako me zanima ima li neko nesto da kaze o tome. Edited by vasudeva418
Link to comment
pa napisala je zakljucak sa kojim se ne slazem, cak imam potpuno drugacije misljenje od njenog spram prava sredine da ti nesto odredjuje i namece.
to je zato sto gresis :)ajde jebote, jel ti nije dosadan postao topik? Edited by ToniAdams
Link to comment

cek znaci ti bi sad da trolujes. ok, al bez mene. pitanje slobode izrazavanja u javnom prostoru za mene je vrlo ozbiljno.

Edited by vasudeva418
Link to comment
sto se tice toga da "sredina namece pravila igre", ne znam koliko puta moram da govorim da sam apsolutno protiv toga da mi sredina namece kako cu da se oblacim. znaci - ne. oblacenje ne ugrozava nikoga, i potpuno mi je sumanuto da drzava propisuje dress code.
umoravanje citavog lica umnogome otezava funkcionisanje na poslu, studijama i uopste.drugih ljudi a zbog te osobe.sto se tice marame, i oblacenja generalno - tu nas dvoje imamo isti stav. koji bih ja prosirila sa: udobno je i bogu ugodno :Da dress code postoji na mnogo nizim nivoima - njega propisuju mirno mnoge firme. kada idem da drzim predavanje napolju - meni amerikanac posalje uputstvo kako treba da se obucem za vise i manje formalne dane skupa.u pozoriste obicno ne idem u sorcu i japankama.i tako dalje i tako dalje.
Link to comment

ne radi se ovde o dres kodu, nego o nametanju nacina misljenja i ponasanja : nase umotane zene su ok, sve ostale su kurve prema kojima je sve dozvoljeno... cak je i vasa shvatio, al se jos koprca

Link to comment
umoravanje citavog lica umnogome otezava funkcionisanje na poslu, studijama i uopste.drugih ljudi a zbog te osobe.sto se tice marame, i oblacenja generalno - tu nas dvoje imamo isti stav. koji bih ja prosirila sa: udobno je i bogu ugodno :Da dress code postoji na mnogo nizim nivoima - njega propisuju mirno mnoge firme. kada idem da drzim predavanje napolju - meni amerikanac posalje uputstvo kako treba da se obucem za vise i manje formalne dane skupa.u pozoriste obicno ne idem u sorcu i japankama.i tako dalje i tako dalje.
jedno je dress code na nizem nivou, u privatnim kompanijama, pozoristima itd.a nesto sasvim drugo - javni prostor.@toni: ne mogu da raspravljam u tim kategorijama, izvini. ono sto je tebi "normalno" i "prirodno", u Americi, na primer, smatraju maltene za fasizam. ako bih pristao na tvoju liniju rasprave, to bi znacilo da sam ja zauzeo neki apartan i ekscentrican stav. to ne dolazi u obzir.@braca: malo si se prebacio, niko ne kaze da je sve dozvoljeno, cak i da je kurva. ali ajde da prihvatim tvoj rezon: ne, nisam to sada shvatio, nego od pocetka govorim. ne volim nikakvo nametanje obicaja od strane vecine, tacka. ko god da to radi. potpuno sam dosledan od pocetka price i sigurno me necete vas dvojica lenjoprstih ubediti u nesto drugo. Edited by vasudeva418
Link to comment

normalno je i prirodno da se ponasas na nacin koji ne ugrozava okolinu. simple as that.i nemoj lebati da opet idemo sa novom turom rasprave o tome da li nozekanje i burke ugrozavaju okolinu.

Link to comment
jedno je dress code na nizem nivou, u privatnim kompanijama, pozoristima itd.a nesto sasvim drugo - javni prostor.
u pravu si. izmedju ostalog iz zbog ovoga:u javnom prostoru si najvise izlozen pritisku sredine i najmanje zasticen zakonom, ma kako librealan isti bio...
Link to comment
normalno je i prirodno da se ponasas na nacin koji ne ugrozava okolinu. simple as that.i nemoj lebati da opet idemo sa novom turom rasprave o tome da li nozekanje i burke ugrozavaju okolinu.
pa nema sta da raspravljamo o kirpanima posto sa muslimanima nikakve veze nemaju, a burka ne ugrozava okolinu, naravno.e slusaj, malo me podjebavas, i ne dopada mi se to. idem ja sa topica, uzivajte.
Link to comment

kiprani bili pominjani, sad se drzis muslija ko pijan plota.burke naravno da ugrozavaju okolinu.aj, vimo se!(mecite pod kljuc dok se ne vrati!!!)

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...