Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Ne, ne bih ja na panju po kratkom postupku. Odgovorio sam tako kako sam odgovorio zato sto smatram da je ta formulacija - cista uvreda. Nemam uvek dugacak fitilj, pa na uvredu odgovaram uvredom.Takodje smatram da si me ti uvredio, ovde :Ako smatras da je moje pisanje na forumu isto sto i ubijanje ljudi - jebi se i ti.
Mislim da je apsolutna vera u sopstveno uredjenje sveta, i osecaj da si licno uvredjen ako neko uporedi histericnog i sveznajuceg Dawkinsa sa histericnim mulom koji pise glupe fatwe, nalicje islamskog fundamentalizma zato sto ne dopusta drugaciju percepciju stvarnosti od svoje, proglasene, sasvim arbitrarno, za zdravorazumsku i jedino mogucu. To je idejni fundamentalizam, u kome nema dijaloga niti mesta za njega. Uopste nije rec o ubijanju ljudi, ovde ne govorimo o akciji koja dolazi nakon potpunog prihvatanja tewhida, ili potpunog prihvatanja Zdravog Razuma kao nacela kome nema suprotstavljanja. U prvom slucaju mozemo govoriti o suicide bomberima, u drugom mogu kao krajnju konsekvencu navesti giljotinu. Ali necu, zato sto ovde nije o tome rec.I preporucujem da dobro porazmislis o tome zbog cega kritiku na racun jednog popularnog naucnika dozivljavas kao uvredu. Ne boj se, niko ovde na forumu nece doci da ti sazida dzamiju pod prozorom, sto se nas tice tvoj sekularni identitet je miran. Pricas sa ateistima/agnosticima, nadji nekog drugog da se ljutis na njega. Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da je apsolutna vera u sopstveno uredjenje sveta, i osecaj da si licno uvredjen ako neko uporedi histericnog i sveznajuceg Dawkinsa sa histericnim mulom koji pise glupe fatwe, nalicje islamskog fundamentalizma zato sto ne dopusta drugaciju percepciju stvarnosti od svoje, proglasene, sasvim arbitrarno, za zdravorazumsku i jedino mogucu. To je idejni fundamentalizam, u kome nema dijaloga niti mesta za njega. Uopste nije rec o ubijanju ljudi, ovde ne govorimo o akciji koja dolazi nakon potpunog prihvatanja tewhida, ili potpunog prihvatanja Zdravog Razuma kao nacela kome nema suprotstavljanja. U prvom slucaju mozemo govoriti o suicide bomberima, u drugom mogu kao krajnju konsekvencu navesti giljotinu. Ali necu, zato sto ovde nije o tome rec.I preporucujem da dobro porazmislis o tome zbog cega kritiku na racun jednog popularnog naucnika dozivljavas kao uvredu. Ne boj se, niko ovde na forumu nece doci da ti sazida dzamiju pod prozorom, sto se nas tice tvoj sekularni identitet je miran. Pricas sa ateistima/agnosticima, nadji nekog drugog da se ljutis na njega.
Nisi shvatio, nisam ja tu da branim Dawkinsov ugled. Za uvredu smatram upotrebu reci nalicje. To kad ispalis u diskusiji - sve je zavrseno. Sve je isto, i ubice i zrtve, i koljaci i zaklani, i suludi manijaci koji pozivaju na ubijanje, i naucnici koji vatreno ukazuju na manijake, i cetnici i partizani, i nemci i jevreji, i izraelci i palestinci... "sve je to, tebra isto, ko mu jebe mater, ko nas bre zavadi, jel da nema veze sto sam ti malo zaklo brata..." Veliki Relativizator na sceni. Sve se moze diskutovati, nema apsolutnih stvari kao dobro i zlo, nista nije crno ni belo, postoji samo sivo...E pa vidis, necemo se sloziti.
Link to comment
Fucking lice i nalicje!!!!! Jebalo vas vise lice i nalicje! To je jedna od najodvratnijih konstrukcija iza koje se obicnu kriju beskicmenjaci koji nemaju petlju da zauzmu stav. Radikali i LDP su lice i nalicje iste medalje. Samo u bolesnom mozgu moze biti lice i nalicje ubijati ljude i zalagati se da se ubice odgovaraju.Dawkins i verski fundamentalisti su lice i nalicje iste medalje. Manijaci koji ubijaju ljude zbog crteza i naucnik koji se zalaze da se otarasimo sujeverja opasnih po zivot su lice i nalicje. Siguran sam da imas jos primera lica i nalicja, drustvenjaku, zavaljen u svoju udobnu poziciju "ja bih da se jebem, a da mi ne udje"? Treci put...
prvo pando, zvaci svoj bambus i manje se nerviraj. ovde raspravljamo i gradimo stavove a ne zastupamo (u tvom slucaju vristimo) pomodne dogme. ono kao sokrat i tome slicno.hajmo redom:vecina lidera LDP-a se zalagala za isto ono za sta su se zalagali i radikali ako ne i gore (od ljotica dva putica). sada u momentu istorijskog poraza tih ideja radikali su samo dosledniji. nista vise i nista manje. na kraju krajeva stav o tome da kosovo mora biti nezavisno zato sto ce inace albanci priplodom da nas ucine manjinom u sopstvenoj zemlji je samo nalicije radikalskog stava o marsu preko prokletija.nije sve lice i nalicije (na primer ja polemisem sa tobom ali nisam tvoje nalicije - jednostavno se nalazimo na drugim pozicijama) ali dawkins jeste nalicije verskog fundamentalizma. on na kraju krajeva ne polemise sa lajbnicom vec se pat robertsonom. dotle i moze da dobaci. drugo, nauka po sebi nema eticki supstrat. raketno gorivo moze da nas odveze na mesec ali moze da se iskoristi i za balisticke projektile. ukoliko dawkins zeli da religiji (sto je smesno grupisanje koje ukljucuje i lamaiste i vehabije) izbaci pred vrata zlocine onda se isti kriterijum mora upotrebiti za njega: od logora smrti do svakog eugenickog eksperimenta u poslednjih sto godina. naravno, ja ne stojim na anti-naucnim pozicijama. naprotiv. samo verujem da nauka po sebi nema eticki supstrat i da je tako i nacelno bolje.inace, vera u zdrav razum je najgore sujeverje.dakle evo ti opet moj stav koji je dosta jednostavan: pusti decu da idu u skolu obucena kako ona (i njihovi roditelji) zele. ukoliko tvom rasistickom sentimentu toliko smeta da gledas muslimane na ulici, koji nisu uljudjeni po tvojoj viziji sveta, a ti okreni glavu. na kraju krajeva sa ili bez zara ta devojcica ce u skoli uciti biologiju. valjda je to bitno. Edited by kim_philby
Link to comment
sta ima toliko strasno u apsolutnoj slobodi?
da li ti ne vidis koliko je ovaj stav suprotan od stava da se zabrani nosenje burki?moja omiljena poslovica "tvoja sloboda da mases rukama prestaje ispred mog nosa"
Link to comment

Znaci: donecemo propis, a ako ti se ne svidja: mrs u Afriku ili gde vec. Cak i ako si tri generacije Evropljanin. E da ga jebes, ne mogu sa time da polemisem.

Link to comment

Svakako, ubeđen sam i da su prethodne dve generacije nosile te stvari.Šta bi trebalo da rade potomci podsaharskih plemena u Francuskoj? Da nose parče kože oko pojasa na ulici?Probaj da izađeš na ulicu skroz go, to je prirodno, a i tvoji davni preci su to radili.

Link to comment

Ja sam mislio da je sa burkama problem u - bezbednosti (nemogucnost trenutne identifikacije, ti si se upinjao da mi to dokazes) i tome sto su one zatvor za zenu?Znaci ipak je u pitanju '- kulturna razlicitost i nista vise, hvala na objasnjenju.

Link to comment

Ne, to je bio samo moj odgovor na tvoju bezveznu konstataciju o precima i generacijama, koja nema nikakve veze sa onim o čemu se priča. Nemoj da je koristiš ako ti služi samo za bržebolje zaključivanja.

Link to comment
da li ti ne vidis koliko je ovaj stav suprotan od stava da se zabrani nosenje burki?moja omiljena poslovica "tvoja sloboda da mases rukama prestaje ispred mog nosa"
a ti svodis problem burki na slobodu izbora odece?
Link to comment
a ti svodis problem burki na slobodu izbora odece?
pa ako propovedas apsolutnu slobodu, onda je muz musliman apsolutno slobodan da zenu/e tera da je nosi. zasto mu uskracujes tu slobodu?
Link to comment
pa ako propovedas apsolutnu slobodu, onda je muz musliman apsolutno slobodan da zenu/e tera da je nosi. zasto mu uskracujes tu slobodu?
ne propovedam apsolutnu slobodu, cela prica je pocela o slobodi misljenja, koju kim voli da ogranici dogmama
Link to comment

Pa kad se zabrane burke, doci de na red majice. Pa neprikladno kratke haljinice. A evo, kako je krenuo Sarkozy (za kojeg sam glasao, priznajem) poceo je da zabranjuje telohraniteljima koji su veci od njega da apliciraju za posao.

Link to comment
Postoji apsolutnija™ sloboda, a to je sloboda izbora življenja u državi koja ti odgovara.
Sloboda izbora zivljenja u drzavi koja ti odgovara nije pocesto izvodljiva. Zato imas topik i ovde gde bi voleo ziveti a ne mozes. Preci su ziveli u svom vremenu i imali svoje zablude,teznje, strahove, ogranicenja. Potomci lutaju isto. Oni moderni, razvijeni i zagledani u svetlu buducnost jedino sto trebaju imati je razumevanje prema tim nazovi zaostalim. Tu su preci razvijenih odigrali svoju ulogu puno puta kako treba a ovi njihovi potomci danas bez imalo entuzijazma i zrtve dosezu tu do sopstvenih noseva ili koji centimetar dalje zarad svog vecitog malogradjanskog i surovog mira. Edited by bradilko
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...