Jump to content

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Samo pitanje. Čemu ovoliki trud oko objašnjavanja nekome da su običaji u oblačenju koje promoviše jedna od većih svetskih religija pogrešni? Još malo pa će biti stvorena klima da treba napraviti novi krstaški rat kako bi se ženama u islamskom svetu pomoglo da se skinu feredže. Iskreno me zanima kakve bi reakcije bile sa ove strane da islamski svet krene sa 1 takvim reciprocitetom? Ja sam upao u jako lošu situaciju povodom ove diskusije već jednom ali i dalje stojim na stanovištu da to mora biti individualno pravo žene. Ako žena izrazi molbu za zaštitu njenih prava e onda to treba da postane problem vlasti. I vlast ttreba da reaguje. Ovako poznavajući jedan broj porodica iz islamskog sveta dao sam sebi za pravo da nekoliko njih pitam za mišljenje. Oni misle da je ovo zadiranje u intimu i narušavanje njihovih građanskih prava i verskih sloboda.Ako nega država primi imigranta onda ga valjda prima i sa svim specifičnostima koje on donosi sa sobom. Na kraju nešto nisam primetio da svi koji dođu u Beograd odmah postaju velegrađani po vokaciji. Prođe ipak neko vreme prilagođavanja a priznajte da se neki nikad ne prilagode. Pa svoje običaje donesene sa strane redovno upražnjavaju u Beogradu. Ali niko nije zabranio niti razmišljao da zabrani "Balotanje"npr. koje je donešeno iz Dalmacije. A eto meni smeta što mi viču pod prozorom i što stalno čujem zvuk udarca loptica jedne u drugu ali ne tražim da se zakonom zabrani balotanje niti da ih policija rastera i kazni. To se zove tolerancija i u Vojvodini lepo funkcioniše a i u Beogradu također gde često vidim "zogove" u prolasku.Nisam hteo da budem sarkastičan niti da poredim ove dve pojave ali obe odudaraju od sredine u kojoj se praktikuju pa se može na neki način o tome komentarisati.

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ako nega država primi imigranta onda ga valjda prima i sa svim specifičnostima koje on donosi sa sobom.
Ništa, idi u Saudijsku Arabiju i probaj da cimneš rakijicu u svom dvorištu, ili da se ljubiš na ulici sa svojom izabranicom. Onda lokalnoj policiji uspešno objasni kako su to specifičnosti koje si doneo sa sobom.
Link to comment

opet moram pitati da li je Saudijska Arabija reper prema kome iko treba da se odredjuje...

Link to comment
Ništa, idi u Saudijsku Arabiju i probaj da cimneš rakijicu u svom dvorištu, ili da se ljubiš na ulici sa svojom izabranicom. Onda lokalnoj policiji uspešno objasni kako su to specifičnosti koje si doneo sa sobom.
OK, otidi ti u Vatikan i uradi isto pred Her Racingerom?Svugde postoje ekstremi,naravno. Ali to isto što si napisao kao strani turista možeš napraviti u 95 % islamskih zemalja. Edited by Gvozdeni
Link to comment

Nije reper, naravno.Moje vaspitanje nalaže da poštujem običaje i zakone države/kuće u kojoj se nalazim. Zato mi se ne ide u Saudijsku Arabiju.Naravno, sve ovo može da se pravda (sasvim zasluženo) kolonijalnom politikom država o kojima pričamo. Međutim, to može da se gleda i drugačije. Taj imigrantski sloj očito debelo naginje običajima iz svojih domovina. Zar nije lakše i jeftinije vratiti se u iste, ako si već u fazonu da se držiš svih tih zatucanih stvari iz starog veka? Mislim, ako već idemo logikom da svako teži mestu gde nekažnjeno i opušteno može da praktikuje ono što mu je srcu drago.edit: ovo gore može da posluži i kao odgovor Gvozdenom. Dakle, ako već imam nepovratno usađenu naviku da radim neke stvari koje van moje države nisu dozvoljene, ostaću u njoj.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Šta bi onda bilo rešenje a da ne izazove nove probleme koji postoje još od pre Hrista a vezano za poštovanje različitosti. Pazi ovde mislim na bilo koju različitost.

Edited by Gvozdeni
Link to comment
Šta bi onda bilo rešenje a da ne izazove nove probleme koji postoje još od pre Hrista a vezano za poštovanje različitosti. Pazi ovde mislim nabilo koju različitost.
Moje vaspitanje nalaže da poštujem običaje i zakone države/kuće u kojoj se nalazim. Zato mi se ne ide u Saudijsku Arabiju.
Link to comment
Taj imigrantski sloj očito debelo naginje običajima iz svojih domovina. Zar nije lakše i jeftinije vratiti se u iste, ako si već u fazonu da se držiš svih tih zatucanih stvari iz starog veka?
zaista ne znam kako se Francuz arapskog porekla kome su i roditelji rodjeni u Francuskoj moze vratiti u "domovinu". nije to bas tako prosto.
Link to comment
zaista ne znam kako se Francuz arapskog porekla kome su i roditelji rodjeni u Francuskoj moze vratiti u "domovinu". nije to bas tako prosto.
Jedino ako mu matična država brani da dobije državljanstvo, ako ga već nema. U svakom slučaju bi mu život bio mnogo jeftiniji i lakši.
Link to comment
Šta bi onda bilo rešenje a da ne izazove nove probleme koji postoje još od pre Hrista a vezano za poštovanje različitosti. Pazi ovde mislim na bilo koju različitost.
Ништа, пустити их да практикују своје обичаје. Сигуран сам да би навијачи по Ојропи били радосни да им се омогући гледање оваквих мултикулти представа у прологу текме.
zarmina1.jpg
According to a RAWA reporter, Zarmeena's children and the family of Zarmeena's husband were present in the stadium and all of her children were crying loudly for their mother. Several minutes before the execution, her husband's family announced to the Taliban that they forgave Zarmeena. But the Taliban said that it was impossible to stop the execution because they had already announced it to thousands of people. Islamic law allows the family to forgive the killer but the Taliban did not pay any attention to the law.
Avihttp://www.rawa.org/index.php

Link to comment
Ништа, пустити их да практикују своје обичаје. Сигуран сам да би навијачи по Ојропи били радосни да им се омогући гледање оваквих мултикулти представа у прологу текме.

 

jel se svira kod njih to kao faul?
Link to comment
Ништа, пустити их да практикују своје обичаје. Сигуран сам да би навијачи по Ојропи били радосни да им се омогући гледање оваквих мултикулти представа у прологу текме.
Diskusija ide u npravcu u kome nije dobro da ide jer bih ja mogao postaviti slike NATO vojnika kako upražnjavaju seksualno zlostavljanje nad arapima u Iraku. Možda bi taj dokumentarac trebalo postaviti? Ili prikazati neke od čuvenih tekovina zapadne civilizacije npr. logore. Ili slike obreda satanista sa žrtvovanjima. Ali neću i odustajem od rasprave na temu. Svi se vrtimo u krug. A najžalosnije je što rešenja za probleme onih o kojima pišemo nema. Čak ni da im se kaže ako vam se ne sviđa napolje. Znaš kako to zvuči na npr. Nemačkom jeziku i na koje doba podseća. Meni ovo sve deluje prilično otužno. Edited by Gvozdeni
Link to comment

Postoji razlog zasto se ljudi ni u jednoj kulturi ne krecu u nindza odelima i sto cak i u tim zadrtim muslimanskim zemljama muskarci nemaju pokrivena lica. Jedini razlog sto zene to moraju da trpe je da muskarci koji ne mogu da se kontrolisu ne bi dolazili u iskusenja. Ako je nekom lice pokriveno ne mozes sa njim da vodis neverbalnu komunikaciju, ne mozes da ocitavas reakcije na njegovom licu, da odredis kad laze, kad prica istinu, kakva je osoba, kakve su joj namere, kako emotivno reaguje na ono sto joj pricas itd... U biti ne mozes da se zblizis sa tom osobom. Tako se svim tim zenama prakticno odbija mogucnost drustvenog zivota i njihov svet se svodi samo na kucu kojom, gle lepote, u potpunosti upravlja njihov muz. Pravi raj za zene koji treba postovati nema sta :isuse: Boli uvo zapadne demokratije za zene imigranata, jedini razlog zabrane feredza je da nikakvi stranci ne menjaju obicaje i svakodnevicu domaceg zivlja. Ako zaista zeli da se pomogne tim zenama treba poraditi vise na edukaciji i zena i muskaraca kao i na sigurnim mestima i novom zivotu za zene koje se odluce na taj veliki korak. Mada ni tada za mnoge to nece biti dovoljno. Ako ti celog zivota svi pricaju da ne ides u mracni tunel jer je tamo nesto strasno a onda se pojavi stranac i govori ti kako to nije istina i kako te ceka svetlo na kraju tunela, kome ces da verujes?Na stranu taj veoma humani sistem drustva gde par staraca koji misle da pricaju sa duhovima odlucuju o tome sta ces da obuces i sta ces da jedes. Dobro je da smo bar hriscanske crkve utisali pa vise ne spaljujemo vestice.

Link to comment
Husband of first woman to be penalised in Italy for wearing face-covering veil in public makes this shocking decision, as he does not want other men looking at her The Muslim husband of the first woman in Italy to be fined for wearing a burqa has vowed to never let her outside again, because he doesn't want other men looking at her.burkha.jpg

Cover story: Under Italian anti-terrorist laws brought in during the 1970s to fight political activism, it is illegal to be seen in a public place with your face covered.Representation Pic/Getty Images

Amel Marmouri (26), was handed a penalty of 500 euros (Rs 2,900) after being spotted by police officers in a post office in the northern city of Novara.The fine is the first case of its kind in the country.Cash crunchBut the Tunisian's husband, Ben Salah Braim (36), said she will now have to remain indoors. "I just don't know where we are going to get 500 euros to pay the fine. We thought as she was going to the mosque she was OK to wear the burqa."We knew about the law and I know that it's not against my religion but now Amel will have to stay indoors. I can't have other men looking at her," he added.---------------------------------Sve cestitke, ovaj izuzetno dobro osmisljen zakon protiv diskriminacije zena, koji ce svakako doprineti integraciji islamskih zena u evropsko drustvo, donosi svoje prve i sasvim ocekivane plodove.

Nisam bio pri racunaru, diskusija se rasplamsala...Niko da primeti da ovde ima osnove za krivicno gonjenje kretena po svim zakonima, cak i srpskim : tip javno izjavljuje da ce ograniciti slobodu kretanja drugoj osobi. Bez obzira sto je to njegova zena, bez obzira na razlog, ovo je krivicno delo.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...