Jump to content

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Hteo sam da dodam ovu vest kao odgovor na neciju poruku sa pocetka teme, u kojoj se na saljiv nacin sugerise kako niko ne zna sta se tacno krije ispod burke dok vec ne bude kasno :-). Medjutim, te poruke vise nema (secam je se po slici devojke kojoj se vide samo prelepe oci)... Ujedno vidim da je dosta starih poruka zamenjeno sa tri tacke - o cemu se radi?

Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma, ne, nema islamofobije u Francuskoj:„Halal burgeri“ diskriminišu nemuslimane? Prodaja udvostručena, ali debate se rasplamsavajuNovi hamburger „Halal Burger“ francuskog brzog restorana Kvik u centru Rubea vrlo brzo je postao hit, najprodavanije jelo. Obrt je udvostručen od kako je Kvik iz svoje ponude proterao svinjsko i obično goveđe meso. Međutim, gradonačelnik Rubea, socijalista Rene Vandierendonk, namerava da se obrati „Nadleštvu za borbu protiv diskriminacije i ravnopravnost“. Prema njegovoj oceni, „Halal Burgeri“ koji su isključivo namenjeni muslimanskim građanima, predstavljaju diskriminaciju građana druge vere, iako većina stanovnika u Rubeu potiče iz Severne Afrike. Gradonačelnik sada preti da će dekretom oduzeti licencu ovom brzom restoranu. Reč je o lancu restorana, koji je prisutan u celoj zemlji. Ako oni budu nudili isključivo halal proizvode, onda će nastati pravi problem diskriminacije. „Država ovako subvencioniše islamske organizacije“ Marin Le Pen iz desnoekstremističkog „Fron nasionala“, koja se kandiduje na regionalnim izborima u Nor pa de Kaleu ,ocenjuje da je „Halal Burger“ znak za postepenu islamizaciju francuskog društva. Ona je u intervjuu za radio stanicu Erop 1 kritikovala činjenicu da muslimanska manjina ne vodi računa o običajima u ishrani drugih, i nameće svoja verska pravila ishrane. „Francuska je svojevremeno morala da se usprotivi, kada je svinjetina povučena iz svih školskih kantina“, izjavila je Marin Le Pen. Neprihvatljivo je, prema njenom mišljenju, da se lanac brzih restorana, koji se nalazi u vlasništvu države, povinuje zahtevima određene verske grupe. Prema njenoj oceni, na taj način država subvencioniše islamske organizacije, kojima se plaća za potvrdu da su životinje klane u skladu sa pravilima islama. „Prepisali“ od Kentaki Frajd Čikena Kvikov menedžment od kraja novembra prošle godine testira u osam od ukupno 350 brzih restorana marketinšku strategiju proizvoda Halal. Pored Rubea, odabrani su i brzi restorani u Marseju i Tuluzu. Odluka da se obična govedina i šunka povuku iz ponude, doneta je iz praktičnih razloga, da bi se izbegle zabune. Kvik je ukazao na to da je samo sledio marketinšku strategiju lanca Kentaki Frajd Čiken koji u svim restoranima Francuske nudi „Halal hambuger“. autori: Mihael Vigel, FAZ / Mirjana Kine Veljkovićodg. urednik: Nemanja Rujević

Link to comment
Novi hamburger „Halal Burger“ francuskog brzog restorana Kvik u centru Rubea vrlo brzo je postao hit, najprodavanije jelo. Obrt je udvostručen od kako je Kvik iz svoje ponude proterao svinjsko i obično goveđe meso.
hm, kakvo je to neobicno govedje meso?od krave nemuslimanske vjere?
Link to comment

Обично говече је заклано 'нако, a необично мора бити преножено уз одређене ритуале и муслиманском руком.

Link to comment
  • 4 weeks later...
Utamničeni zbog poljubca15. mart 2010. | 11:08 | Izvor: Tanjug Dubai -- Sud u Dubaiju proglasio je dvoje britanskih državljana krivim za ljubljene na javnom mestu i odredio im kaznu zatvora u trajanju od mesec dana.Ajman Nadžafi (24), marketinški savetnik koji živi i radi u Dubaiju, i njegova devojka Šarlota Adams (25) koja mu je došla u posetu iz Londona, optuženi su da su se ljubili za vreme večere s prijateljima u jednom restoranu. Nakon žalbe gošće restorana, koja kaže da je njihovo "nepristojno ponašanje" uznemirilo njenu kćerku, Britanci su uhapšeni i osuđeno na mesec dana zatvora.Nakon odslužene kazne, Ajman i Šarlota će biti deportovani, saopštile su vlasti Ujedinjenih Arapskih Emirata gde su seks van braka, prevara i homoseksualno ponašanje zabranjeni.Mladi par nije prvi koji se našao na udaru strogih zakona ove konzervativne muslimanske države. Prošle godine sličnu sudbinu zadesila je dvoje Britanaca koji su odsudjeni na tri meseca zatvora zbog vodjenja ljubavi na plaži.
Link to comment

Ovde mi bilo najzgodnije da okačim. Trenutno ne znam da li da osuđujem zbog primitivnog varvarizma ili zbog brutalne diskriminacije došljaka zbog njihovih običaja.

Link to comment
Ovde mi bilo najzgodnije da okačim. Trenutno ne znam da li da osuđujem zbog primitivnog varvarizma ili zbog brutalne diskriminacije došljaka zbog njihovih običaja.
kad ovako postavis, potpuno mi je jasno da ponasanje dekadentne pustinjske despotije mora i treba da predstavlja reper koji definise ponasanje jedne sekularne evropske demokratije prema njenim sopstvenim gradjanima.a sada ozbiljno: naravno da je ovo primitivni varvarizam, a ovde si ga postovao greskom posto nema apsolutno nikakve veze sa temom. muslimani u Dubaiju i u Francuskoj su u kulturnom smislu udaljeni jedni od drugih kao mi od Islandjana. Edited by vasudeva418
Link to comment

Pa bilo mi malo glupo da otvaram posebnu temu, a ne vidim ni zašto nema veze sa postojećom. Razlika je samo u tome što ovakvi događaji ne podstiču pobornike ljudskih prava na internet ustanke, za razliku od onih iz Francuske i Švajcarske.A u čemu je razlika između muslimana u Dubaiju i onih u Francuskoj?

Link to comment
A u čemu je razlika između muslimana u Dubaiju i onih u Francuskoj?
u cemu je razlika izmedju hriscana iz Mancestera i hriscana iz ruralne Jermenije?(ok sorry...tebi je sve to isto, cini mi se. sa licnim utiscima te vrste necu polemisati)nego, zasto ovde ne raspravljamo o seci drveca u Indoneziji, i o maltretiranju belih farmera u Zimbabveu? sve su to veliki problemi. kako se samo usudjujemo da raspravljamo o problemima na kontinentu na kome zivimo (a neki na forumu ucestvuju i u politickom odlucivanju u Francuskoj), umesto da na svakom topicu raspravljamo apsolutno o svemu?smeta ti sta rade u Dubaiju, otvori topic o tome. its that simple. Edited by vasudeva418
Link to comment

pa koji odgovor hoces da ti dam? velika je razlika, eto. od jurisprudencije do obicaja i navika. isto kao i medju drugim nacijama i regionima, u hiljadama malih i velikih detalja. ponegde su razlike - sustinske, do granice potpunog nerazumevanja. govorimo o spektru ljudi od jednostavnih beduina koji se greju na kamilju balegu, do pripadnika visokotehnoloskih drustava. religija je samo jedan deo ljudskog identiteta. koliko sam puta cuo i procitao kod islamskih fanatika da su svi hriscani isti. pa i ja sam nominalno hriscanin, ali izmedju mene i menonita iz Pensilvanije ipak postoji izvesna razlika.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...