Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

U Kanadi kirpan mozes nositi gde god ti je volja i bez dodatnog uslovljavanja, tako su se ljudi dogovorili.
Perorez nije dozvoljeno uneti u avion u rucnom prtljagu, a kipran jeste? Pitam...
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

hajde da opet ponovim - kako smatrate da se drzava treba ponasati prema zenama koje ne zele da se pokrivaju ali im je to nametnuto a ne mogu, bas kao i zene koje su maltretirane od strane nasilnih muzeva, da izadju iz tog zacaranog kruga? cini mi se da zene koje se pokrivaju iz protesta imaju opciju (posto su vec emancipovane) da smisle neki drugi vid protesta a ove nesrecnice na koje ja ovde sve vreme skrecem paznju - nemaju. pa zaista, koga ima vise logike podrzati?

Link to comment
Perorez nije dozvoljeno uneti u avion u rucnom prtljagu, a kipran jeste? Pitam...
koliko mi je poznato, posle silnih pregovora se u uk doslo do konsenzusa da se kirpani mogu dati osoblju koje ga cuva tokom leta u zakljucanim kasetama pa se vrati na sletanju. ili se stavi u prtljag koji se predaje pre leta. naravno, o tome odlucuju avio kompanije a ne drzava.u principu, britanska vlast je generalno oprala ruke od odlucivanja o kirpanima i odgovornost prebacila na ljude / organizacije, nek se samoregulisu. to ti je standardni pristup britanskih vlasti kad se radi o vecini skakljivih pitanja, zato i traju toliko koliko traju. jos otkako su svoje zentanje uvili u multi-kulti ideologiju - uzivanje.
Link to comment
a jedna ista ekipa ce iznova i iznova i iznova brkati stvari, ma koliko puta im objasnio da pokenjavati se po nekoj pojavi ne podrazumeva i trazenje zabrane te pojave. kada bi se malo bolje razumeo pojam slobode, mozda to takvih zabuna ne bi dolazilo.
dobro, super sto nisi trazio zabranu krstenja po javnom prevozu, etc. ti si 1 tolerantna licnost.heh, bas steta sto nisi ziveo u turskoj posle prvog svetskog rata. pa da svoj zen prodajes kemalu.
Link to comment

ne znam sta si mi sad rekao, ali nema veze, siguran sam da ti znas.nego, vedriji tonovi:Razveo se zbog bradate suprugeBETA - Ambasador u jednoj od zemalja u Persijskom zalivu odustao je od dogovorenog braka kada je otkrio da je njegova buduća supruga, koja je nosila burku, razroka i da ima bradu, piše dnevnik Galf njuz.Ambasador je planirao da se oženi devojkom iz jedne od zalivskih zemalja koja mu se dopala na osnovu fotografija koje mu je poslala njena porodica. Kasnije je shvatio da je na fotografijama njena sestra.Prilikom nekoliko susreta sa verenicom, ambasador nije video devojčino lice jer je uvek bila u burki, navodi list.Kada je bračni ugovor potpisan, poželeo je da poljubi suprugu i šokirao se kada je video da ona ima bradu i da je razroka.Odmah je sudu podneo žalbu, u kojoj je tvrdio da su ga tast i tašta prevarili i brak je poništen. List ne navodi odakle je prevareni diplomata.

Link to comment
ne znam sta si mi sad rekao, ali nema veze, siguran sam da ti znas.
aha. podsetio sam te na modernizatora turske, i njegovog odnosa spram tradicionalnih odevnih predmeta. sta mislis, de bi turska bila sad da je bio popustljiv prema doticnoj "kulturi"?
Link to comment
aha. podsetio sam te na modernizatora turske, i njegovog odnosa spram tradicionalnih odevnih predmeta. sta mislis, de bi turska bila sad da je bio popustljiv prema doticnoj "kulturi"?
Da ne elaboriram dalje, citiracu "Secas li se Doli Bel" i reci "Juce je juce, a danas je danas, nego imas li jednu cigaru da mi das"
Link to comment
Da ne elaboriram dalje, citiracu "Secas li se Doli Bel" i reci "Juce je juce, a danas je danas, nego imas li jednu cigaru da mi das"
danas burke, sutra seckanje klitorisa u domacoj radinosti, sve je to kultura i pravo na privatnost.
Link to comment

Anyway, od pocetka mislim da su implikacije ove teme daleko vece od fakta nosenja ovakve ili onakve odece. Radi se o temeljnim preispitivanjima nacina na koji "funkcionise sloboda" u zapadnim demokratijama i mislim da je pljuvka sa obe strane oko toga sta znaci nositi ovo ili ono bila gubljenje vremena.Evo jedne price iz Australije iz zanimljive nove kolumne Janet Albrechtsen is the Australian-a:In January last year, 4BC Queensland radio broadcaster Michael Smith said he thought it dangerous to allow the burka in certain public places because it had been used as a disguise by criminals. He also said he thought the burka impedes vision in a car. Days later, a listener, Omar Hassan, wrote to 4BC and complained to the Australian Communications and Media Authority that Smith had breached the code by vilifying, inciting hatred and discriminating against Muslims.Last year, ACMA tossed out the complaint. No matter. Hassan also lodged a complaint with Queensland's Anti-Discrimination Commission. And the ADC accepted the complaint.Never mind that countries such as France and Denmark are having robust debates about banning the burka for all sorts of reasons. Here in Australia, Smith cannot raise his objections - not without his employer, Fairfax Radio, having to spend time and money defending his right to express his opinions. And the purveyors of acceptable thoughts at the ADC now require Smith to attend a three-hour "mediation" session with Hassan. Call it a hunch, but I'm guessing mediation won't satisfy Hassan. In his 15-page letter to 4BC, he described Australia as a "racist country . . . No. 1 on the world list for the violation of human rights". He said Fairfax radio is a "human zoo owned by . . . pigs and monkeys". He said of Smith - a former policeman - that "being a cop would write you off as a decent human being for life as you can never recover from that disease of being a cop, as once a cop, the dirt and filth stick to you forever and could never be removed".And he had plenty to say about women in short skirts. He expressed his disgust at being "forced to look at the backside of a woman who bends over in front of me in supermarket to pick an item off a bottom shelf". It is a health hazard, he says. "Non-Muslim women do not use water to clean themselves when they go to the toilet." Thus, bending over in a supermarket could cause serious health risks, Hassan wrote, especially for little children who "because of their height, may have such [a] scene right in their face".Instead of dismissing this barrage of invective from Hassan, the ADC has decided that Smith has a case to answer.Have we gone mad?

Link to comment
danas burke, sutra seckanje klitorisa u domacoj radinosti, sve je to kultura i pravo na privatnost.
ti ili si glup ili si bezobrazan, treceg nema
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...