Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

@henrik ajmo opet. gde je to zabranjeno nositi masku na ulici? koji to zakon zabranjuje i gde?

Edited by vasudeva418
Link to comment
@adam: mislim da gresis glede kobasicijade. ovi koji su za zabranu (burki i kobasica) nalaze sa na istoj strani. oni su kako da kazem pate od skopicke nelagode. njih niko ne tera da jedu kobasice ili nose burke ali oni nece da gledaju druge kako to cine. inace kapiram da bi organizatori kobasicijade pomerili manifestaciju da su vernici.
negde na pocetku rasprave sam pricao o zenama (muslimankama) koje su ovde u uk pocele organizovano da se bune protiv burki i ostalih elemenata opresije koje idu u paketu s burkama. znaci bune se protiv muzeva, oceva, brace, cesto majki, protiv familije, zajednice, dzamije, okruzenja - a znamo kako se to kaznjava. te zene su zaista neverovatno hrabre sto ce reci mora da su im zivoti debelo sjebani. e, sad, zbog desnicarskih pizdarija s jedne strane (nece da gledaju burke, nek idu u svoje zemlje pa tamo nek rade sta oce) i zajednice koja ne zeli promene, ove zene se ne cuju a kad se cuju, zanemaruju se. vlast, naravno slabo reaguje. s jedne strane se plase da ih se ne optuzi za rasizam a s druge da im se ne pobuni muslimanska populacija. ako je iko zasluzio podrsku i zastitu - to su ove zene. e, sad, bilo je reci o tome da kad bi doslo do zabrane, zene bi se zakljucavale u kucu. nisam bas siguran. dosta zena radi, ide u skolu, u radnju, kod lekara, zubara itd. sve i da je tako, to bi vazilo za prvu generaciju. vec u drugoj bi se osetile promene. devojcice bi isle otkrivene u skolu (u skolu se mora po zakonu), klinci koji odrastaju bi vidjali otkrivene zene svoje vere oko sebe i deo bi se sigurno zapitao zasto bi to bilo pogresno, tako da ja verujem da bi u relativno brzom roku (istorijski) doslo do pozitivnog pomaka. da se u srbiji (jugoslaviji) pitao narod o jednakosti polova 45, pitam se sta bi bilo. a vec druga generacija zena je bila emancipovanija od mnogih danas.
Link to comment
@henrik ajmo opet. gde je to zabranjeno nositi masku na ulici? koji to zakon zabranjuje i gde?
Ili: gde je to zabranjeno nositi noževe u školu? Koji to zakon zabranjuje i gde?Što se tiče tvog pitanja, probaj da uđeš u banku ili bilo koju javnu ustanovu sa bilo kojom maskom, u random izabranoj zemlji. Ja ti predlažem da probaš da Deda Mrazom, univerzalnim simbolom, verujem da će se obezbeđenje tolerantno osmehnuti i pustiti te da obaviš svoj posao kao slobodan građanin.
Link to comment
Ili: gde je to zabranjeno nositi noževe u školu? Koji to zakon zabranjuje i gde?Što se tiče tvog pitanja, probaj da uđeš u banku ili bilo koju javnu ustanovu sa bilo kojom maskom, u random izabranoj zemlji. Ja ti predlažem da probaš da Deda Mrazom, univerzalnim simbolom, verujem da će se obezbeđenje tolerantno osmehnuti i pustiti te da obaviš svoj posao kao slobodan građanin.
Pricamo li o ulici ili banci? hajde da se dogovorimop.s. za mnoga zakonodavstva sveta kirpan nije noz, i njegovo nosenje je dozvoljeno u mnogim skolama, pa i na Olimpijadi u Vankuveru. Edited by vasudeva418
Link to comment
p.s. za mnoga zakonodavstva sveta kirpan nije noz, i njegovo nosenje je dozvoljeno u mnogim skolama, pa i na Olimpijadi u Vankuveru.
Da ponovim slike onda? Inace, u vecini slucajeva je dozvoljen pod odredjenim uslovima, na primer da ostrica bude zavarena/zasivena sa futrolom, da se ne moze uopste izvuci i upotrebiti kao oruzje.Ono sto je suludo je vase obrazlozenje : jeste to religijski predmet, ali koji je namenjen da sluzi u slucaju samoodbrane ili odbrane onih koji se ne mogu odbraniti sami. To prakticno znaci da se njima dozvoljava da uzimaju zakon u svoje ruke.P.S. Isto je kao i dati Velji dozvolu za nosenje oruzja. Edited by braca
Link to comment
Pricamo li o ulici ili banci? hajde da se dogovorimop.s. za mnoga zakonodavstva sveta kirpan nije noz, i njegovo nosenje je dozvoljeno u mnogim skolama, pa i na Olimpijadi u Vankuveru.
ona skracena varijanta, koja gorepomenutoj Sikh-engleskoj familiji nije odgovarala, pa su dete povukli iz skole. nego, ova kirpan rasprava me malo podseti na onu o smrtnoj kazni. bolje da 1000 krivih bude pusteno nego da jedan nevini bude pogubljen. ili mozda, bolje da se hiljade Sikha duri nego da jedno dete bude nedajboze ubijeno kirpanom. secivo od 12cm u skoli??? gimme a break.
Link to comment
Pricamo li o ulici ili banci? hajde da se dogovorimo
Pričamo o javnim mestima. Doduše, nije ti loša ideja, mogao bi da je prodaš npr. francuskim vlastima. Na ulici može, pred bankom/školom/ofisom se skida. Verujem da će se imigranti složiti na keca. Kompromis.Btw, ovo boldovano predstavlja to spinovanje kome si izrazito sklon u poslednje vreme. Edited by henrik larsson
Link to comment
Pričamo o javnim mestima. Doduše, nije ti loša ideja, mogao bi da je prodaš npr. francuskim vlastima. Na ulici može, pred bankom/školom/ofisom se skida. Verujem da će se imigranti složiti na keca. Kompromis.Btw, ovo boldovano predstavlja to spinovanje kome si izrazito sklon u poslednje vreme.
Spinovanje? Ti si pomenuo ulicu, i onda kada sam argumentovao da se maska moze nositi na ulici, presao si na banku. Ja sve vreme govorim o ulici. Ko onda spinuje?Sto se tice zavarivanja ostrice, to je predlozeno u vrlo malom broju instanci, na Olimpijadu u Vankuveru kirpan se moze nositi bez intervencije. U Kanadi kirpan mozes nositi gde god ti je volja i bez dodatnog uslovljavanja, tako su se ljudi dogovorili. Meni se to dopada.Inace bas me zanima kome sam to tacno izrazito sklon: Sikima ili muslimanima? Oni nemaju apsolutno nikakve veze jedni sa drugima, cak su ljuti neprijatelji.
Link to comment
   ako cemo da teramo mak na konac, burka se veoma dugo nije nosila  u zemljama severne Afrike osim medju nekim berberskim plemenima u Libiji i Egiptu. Nosenje burke nije beg u tradiciju nego vrlo radikalan akt pobune. U najvecem broju muslimanskih zajednica veo (nikab) je bio dekorativne prirode, nije bilo ovako ludackih cadora kao sto sada nose, a samo se kosa pokrivala.
U Bosni ni u najzabačenijim selima nisam vidio ni čuo da se pokriva lice. Žene su nosile marame, po boji i načinu vezivanja se moglo znati kojoj veri/naciji ponosna vlasnica pripada. Muška pokrivala su bila zanimljivija, muslimanske dedice su uglavnom nosile beretke, one male crne sa svilenom postavom i hepekom na sredini, ne ove popularna militentne gluposti. Tek zadnjih 15-ak god. su Saudijci napravili maga džamiju i, kojiko znam, počeli da plaćaju neku mesečnu nadoknadu svakom ko pristane da nosi bradu, troftaljke i šeta ninđu iza sebe. A može biti da se samo radi o mladim ljudima opsednutim zaštitom od štetnog UV zračenja koji vole da se druže i raspravljaju o efektu staklene bašte
Link to comment
potencijalni zlikovac sa svojom maskom™Rockettes-and-Santa-Claus.jpg
Ipak bi morao da stavis burke ne u kontekst odece, vec kontekst politike, ideologije i kulturnog identiteta odredjenih podrucja (koja do istoga veoma jako drze, i ne samo kada su burke i muslimani u pitanju - mislim da je to vrlo bitno, a da smo ispustili u ovoj prici). Mene ipak fascinira ta policijska evidencija o nositeljkama burki, obzirom da se ipak nekako stice utisak da je to rasprostranjenije. Mozda su to jedne iste koje puno cirkulisu okolo, sta li. Ili, jednostavno puno privlaci paznju.Ipak je malo bezveze da ti iz Srbije o tome trubis ovoliko. Neka kaze neko ko ih gleda svakodnevno da mu je to OK, pa da to shvatim ozbiljno. Ovako, ja sticem utisak da si jednostavno antiprotivan, i da furas neku svoju (staru) avatarsku tezu o tome kako su indijanci ne samo dobri nego u stvari i bolji od snaga imperije i da su potpuno bezrazlozno marginalizovani.
Link to comment

Ne znam sta si hteo, ali me zaista zanima kada je Srbija odlucila da je to sasvim u redu da se Francuska i Svajcarska odreknu odrzavanja svog nacionalnog identiteta.Ja znam zasto sam isao u Francusku, i zasto cu ici opet, i to nije sigurno da bih gledao nindze po ulicama sa implicitnom porukom, "imamo vise dece od vas i jednog dana cete biti nasa raja. I to ako budete dobri. U medjuvremenu izvolite da nas se plasite, jer smo mlogo opasni. Zato smo zene ovako dresirali, da nam posluze kao pokretni banneri."

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...