Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Na fb92 našao odličan prijedlog za socijalnu regulaciju burki - registarske tablice. Okačiš i vozi.
Moze. Ako ce se registracija voditi na muza. Jel obavezno osiguranje? Jel treba dozvola da se to voza? Da uvedemo sistem bodova za muzeve? Jedan samar - dva boda manje! Kad ispuca sve, mora ponovo na polaganje?
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Moze. Ako ce se registracija voditi na muza. Jel obavezno osiguranje? Jel treba dozvola da se to voza? Da uvedemo sistem bodova za muzeve? Jedan samar - dva boda manje! Kad ispuca sve, mora ponovo na polaganje?
Hm, očito će biti potrebne manje dorade prijedloga.
Link to comment
pa vidim i da su resili da se ne voze avionom, zar ne. opet ako je nesto tesko nije da ne treba da se radi. na kraju krajeva ti isti siki su cuvali hong-kong 100 godina pa ako su za zapad tada bili ljudi od poverenja ne vidim sta je sada problem.
znas kako, u uk se trude da im izadju u susret pa se vec godinama desava to da je moguce da se nozic da osoblju koje isti zakljuca za vreme leta i posle leta ga vrati. znaci dogovora ima ali moraju obe strane da se dogovaraju. ne moze jedna da zahteva a druga da popusta. opet pitam, sto je problem da dete nosi manji noz kao sto je ponudjeno? cetiri inca je oko 12cm, to nije sitna ostrica. ovde se sve vreme govori o povlacenju granice. e, sad, meni je vrlo interesantno koliko je ta granica fleksibilna na ovom forumu kad je u pitanju s koje strane geografske granice se situacija analizira. onomad se digla kuka u motika kad je spc trazila da se kobasicarijada ne odrzi za vreme posta a vidi ovo? treba da moze noz s ostricom od 4incha (oko 12cm) u skole?! gde je razumevanje za zabranu kobasicarijade? pri tom se radi o marginalnom desavanju koje, ako cemo pravo, negativno utice na zdravlje stanovnistva, vredja osecanja odredjenog broja vernika a opet se nesto ne secam da je bilo razumevanja za te vernike.
Link to comment

Posto imas problema sa shvatanjem, radi se o licnim slobodama. Kakve zabrane kobasicijade? Ko je vernik neka posti, ko nije nek navali. Cela ova rasprava nije o slobodama religija, tj da rade sta hoce, vec o slobodi coveka/zene da mogu da odluce sta misle da je za njih licno ajbolje - ne u ime ostalih.

Link to comment
e, sad, meni je vrlo interesantno koliko je ta granica fleksibilna na ovom forumu kad je u pitanju s koje strane geografske granice se situacija analizira.
Људи углавном инстинктивно стају на страну underdog-a. Појаве њима иритантне у Србији мислим да асоцирају са владајућим системом вредности (што можда није увек тачно); дочим у страним земљама, као у овом случају, стају на страну малог човека (жене у бурци) насупрот Система. И ја имам тај исти инстинкт, само покушавам да мислим преко тога (е, сад, колико успева, то је сасвим друго питање).
Link to comment
:Dto se svima nama desilo ili desava i skroz ti je tacan osecaj da zna da prija.a posle mi bude smasno
Hm pa ne bas svima :blush: Pozdrav od osobe na koju su svojevremeno kolege Francuzi frktali da je arogantna, a Anglosaksonci se izvinjavali zbog nepristojnosti :D Klin klinom & hladna glava, za sad najbolja taktika.Lepo sto je diskusija stigla do "svako se cese gde ga svrbi" faze, mozda je vreme i da se razilazimo... See ya @ Chit-chat :)edit. nepismenos Edited by Leia
Link to comment
Posto imas problema sa shvatanjem, radi se o licnim slobodama. Kakve zabrane kobasicijade? Ko je vernik neka posti, ko nije nek navali. Cela ova rasprava nije o slobodama religija, tj da rade sta hoce, vec o slobodi coveka/zene da mogu da odluce sta misle da je za njih licno ajbolje - ne u ime ostalih.
cekaj, ako se ovde nudi razumevanje za verska osecanja nekih religijskih zajednica zasto se ne bi imalo razumevanja za nasu pa se ispostovala zelja vernika da se kobasicarijada odrzi par nedelja ranije / kasnije? zasto uskratiti vernicima zabavu na kobasicarijadi? sto ne bi pomerili kobasicarijadu i pomirili verujuce i neverujuce u zajednickom krkanluku? to je, na kraju, upravo ono sto se na zapadu radi (s manje ili vise uspeha) i sto vecina nas od zapada ocekuje. ne radi se o neslobodi vec o kompromisu. za nase vernike obicno tog kompromisa nema. potpuno se slazem s modesti da je ovo s burkama politicko pitanje i da je francuska desnica podivljala ali mi iz tog razloga ne pada na pamet da negiram cinjenicu da kod vecine zena pokrivala za glavu jos uvek idu u paketu sa mnogo cim sto povelja za ljudska prava ne dozvoljava i da su zene koje nose pokrivala kao bunt manjina, u svetu cak marginalna. dok se taj odnos snaga ne promeni, ja necu promeniti stav. nego, pitao sam vec pa evo opet - ima li ko da je cuo za i jednu zamotanu lezbejku? indy@ potpuno razumem i cesto se tako ponasam ali se trudim da to negde izbalansiram, bas kao i ti. moguce da idem predaleko... ne znam...
Link to comment
Ej, ma postuj, sto da stanes - npr. nisam znao za ovoga sa linka, a bas me zanima! :-)
ma ne znam ni ja puno. znam da se radi dokumentarac o njemu pod nazivom 'wongar - beli aboridzin'. eto a ostalo sam video na netu. mislio sam da ti znas vise. da idete zajedno na walkaboute u sumadijskoj nosnji :ss1: mislim sve sto ja znam o australskim domorodcima naucio sam od bruce chatwina.@adam: mislim da gresis glede kobasicijade. ovi koji su za zabranu (burki i kobasica) nalaze sa na istoj strani. oni su kako da kazem pate od skopicke nelagode. njih niko ne tera da jedu kobasice ili nose burke ali oni nece da gledaju druge kako to cine. inace kapiram da bi organizatori kobasicijade pomerili manifestaciju da su vernici. Edited by kim_philby
Link to comment

Dobar dan svima. (Ptice cvrkucu na drvecu iznad rovova...bojistem je zavladao prividni mir, i rasisti isto kao i relativisti znaju da ce vece doneti novi sukob).

Link to comment

Cekate da se sakupi jedno petsesnaest mumua pre nego sto se usudite izici na megdan.BTW, bas ti i nije 1 adekvatna izacija, obzirom da su s 1 strane stvarno kulturni relativisti, a s druge tesko da su rasisti (i koja su to rasa oni koji nose burke, anyway).

Link to comment
@adam: mislim da gresis glede kobasicijade. ovi koji su za zabranu (burki i kobasica) nalaze sa na istoj strani. oni su kako da kazem pate od skopicke nelagode. njih niko ne tera da jedu kobasice ili nose burke ali oni nece da gledaju druge kako to cine. inace kapiram da bi organizatori kobasicijade pomerili manifestaciju da su vernici.
ne gresi on, nego ti ne znas sa kim imas posla (niti vuces korijene sa fb92). ista ekipa ce da se posere po spc-u i onima koji se krste in public, al ce zato toleranciju vezbati nad malo udaljenijim ludacima. u principu, pozicija se odredjuje da bi bila suprotna od necega sto bi neki imaginarni srbocetnik mislio (sto, u slucaju kobasicijade i crkve moze da dovede do pregrevanja mozga. srbin voli crkvu, ali i kobasice :unsure: ).
Link to comment
... ovi koji su za zabranu (burki i kobasica) nalaze sa na istoj strani. oni su kako da kazem pate od skopicke nelagode. njih niko ne tera da jedu kobasice ili nose burke ali oni nece da gledaju druge kako to cine. inace kapiram da bi organizatori kobasicijade pomerili manifestaciju da su vernici.
eh, pa ovde generalizujes. tema je pipava i nisam ni sam siguran gde tacno stojim ali malo vise naginjem antiburkizmu. sa druge strane, ja sam za kobasice, i to ako je moguce, samo u vreme posta.

make no mistake, i organizatori kobasicijade su vernici, samo mozda nisu pravoslavni. ili jesu, ali ne poste i bas ih briga. u nasoj verziji pravoslavlja uzmes samo ono sto ti odgovara u datom trenutku. kad bolje razmislim, izgleda da se tako ponasa 99% bogobojazljivih, koje god vere bili.

Link to comment
ista ekipa ce da se posere po spc-u i onima koji se krste in public, al ce zato toleranciju vezbati nad malo udaljenijim ludacima.
a jedna ista ekipa ce iznova i iznova i iznova brkati stvari, ma koliko puta im objasnio da pokenjavati se po nekoj pojavi ne podrazumeva i trazenje zabrane te pojave. kada bi se malo bolje razumeo pojam slobode, mozda to takvih zabuna ne bi dolazilo.
Link to comment
kad bolje razmislim, izgleda da se tako ponasa 99% bogobojazljivih, koje god vere bili.
Apsolutno. Ponekad, kad mi se prepire sa vernicima, to koristim kao dokaz da vernici u stvari - ne veruju. Samo koriste pogodnosti koje religija donosi. Svi imaju u svojim "svetim" knjigama crno na belo strasne stvari (istrebiti inovernike, ubijati homoseksualce, one koje rade subotom/nedeljom, neposlusnu decu, neverne zene...) koje, na svu srecu, ignorisu.P.S.

Why Can't I Own a Canadian?October 2002Dr. Laura Schlessinger is a radio personality who dispenses advice to people who call in to her radio show. Recently, she said that, as an observant Orthodox Jew, homosexuality is an abomination according to Leviticus 18:22 and cannot be condoned under any circumstance. The following is an open letter to Dr. Laura penned by a east coast resident, which was posted on the Internet. It's funny, as well as informative:Dear Dr. Laura:Thank you for doing so much to educate people regarding God's Law. I have learned a great deal from your show, and try to share that knowledge with as many people as I can. When someone tries to defend the homosexual lifestyle, for example, I simply remind them that Leviticus 18:22 clearly states it to be an abomination. End of debate. I do need some advice from you, however, regarding some of the other specific laws and how to follow them:When I burn a bull on the altar as a sacrifice, I know it creates a pleasing odor for the Lord - Lev.1:9. The problem is my neighbors. They claim the odor is not pleasing to them. Should I smite them?I would like to sell my daughter into slavery, as sanctioned in Exodus 21:7. In this day and age, what do you think would be a fair price for her?I know that I am allowed no contact with a woman while she is in her period of menstrual uncleanliness - Lev.15:19- 24. The problem is, how do I tell? I have tried asking, but most women take offense.Lev. 25:44 states that I may indeed possess slaves, both male and female, provided they are purchased from neighboring nations. A friend of mine claims that this applies to Mexicans, but not Canadians. Can you clarify? Why can't I own Canadians?I have a neighbor who insists on working on the Sabbath. Exodus 35:2 clearly states he should be put to death. Am I morally obligated to kill him myself?A friend of mine feels that even though eating shellfish is an abomination - Lev. 11:10, it is a lesser abomination than homosexuality. I don't agree. Can you settle this?Lev. 21:20 states that I may not approach the altar of God if I have a defect in my sight. I have to admit that I wear reading glasses. Does my vision have to be 20/20, or is there some wiggle room here?Most of my male friends get their hair trimmed, including the hair around their temples, even though this is expressly forbidden by Lev. 19:27. How should they die?I know from Lev. 11:6-8 that touching the skin of a dead pig makes me unclean, but may I still play football if I wear gloves?My uncle has a farm. He violates Lev. 19:19 by planting two different crops in the same field, as does his wife by wearing garments made of two different kinds of thread (cotton/polyester blend). He also tends to curse and blaspheme a lot. Is it really necessary that we go to all the trouble of getting the whole town together to stone them? - Lev.24:10-16. Couldn't we just burn them to death at a private family affair like we do with people who sleep with their in-laws? (Lev. 20:14)I know you have studied these things extensively, so I am confident you can help. Thank you again for reminding us that God's word is eternal and unchanging.Your devoted fan,Jim

Edited by braca
Link to comment
a jedna ista ekipa ce iznova i iznova i iznova brkati stvari, ma koliko puta im objasnio da pokenjavati se po nekoj pojavi ne podrazumeva i trazenje zabrane te pojave. kada bi se malo bolje razumeo pojam slobode, mozda to takvih zabuna ne bi dolazilo.
...dok će jedna ista ekipa non stop brkati zabrane običnog ispoljavanja svog religioznog opredeljenja, sa zabranama nošenja maski na ulici, hladnog oružja u školi i tako tih stvari.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...