Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

nachtwerk ili kako se vec zove klub "kod pocupanih obrva" je po meni isto bunt ..sto se burke tice - da Francuska STVARNO brine o tome da li su te zene potlacene ili nisu pozvala bi svih njih 400 na razgovor, roditeljski sastanak u skoli, vakcinacija detata, socijalna sluzba, izgovora - milion!ovako, cak i "bezbednjaci" kazu da je pojava zanemarljiva.EDIT Poznavaocima islama jedno pitanje:kako to da se u islamskim zemljama nikad nije desila 1 Roza Luksemburg ili Klara Cetkin?
bolje pitanje zasto je svaki sekularni nacionalizam ili daleko bilo socijalizam kamenom zatucen na bliskom istoku? ne znam odgovor.inace ja sam ovde vec postovao o ovoj zeni: Djamila Bouhiredali evo ga duzi teksthttp://chnm.gmu.edu/wwh/modules/lesson9/lesson9.php?s=12
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

   ako cemo da teramo mak na konac, burka se veoma dugo nije nosila  u zemljama severne Afrike osim medju nekim berberskim plemenima u Libiji i Egiptu. Nosenje burke nije beg u tradiciju nego vrlo radikalan akt pobune. U najvecem broju muslimanskih zajednica veo (nikab) je bio dekorativne prirode, nije bilo ovako ludackih cadora kao sto sada nose, a samo se kosa pokrivala.

Edited by vasudeva418
Link to comment
Umesto sto brines sta mi teze ide pokazi mi prstom gde sam negirala diskriminaciju. Uzela sam je kao datu zato sto se slazem da postoji.Hajde da mogu donekle da se slozim da je beg u tradiciju indukovan diskriminacijom, ali to na opstem planu ne umanjuje grozotu te tradicije.
naravno. ali pokazuje da je taj povratak simpotmatski te da se uzroci nalaze negde drugde.
Link to comment
Hajde da mogu donekle da se slozim da je beg u tradiciju indukovan diskriminacijom, ali to na opstem planu ne umanjuje grozotu te tradicije.
To je apsolutna istina, ne samo donekle. Evo svaki put kad puknem na intervjuu za posao, ili dobijem shutku u postansko sanduce "Hvala na vasoj prijavi, ali..." dodje mi da stavim sajkacu, potegnem dobro iz chokanceta i oteram ih sve u p. materinu. Sto cu na kraju i da uradim. Prija. Razumem ja i islamiste, sto ne znaci da ne treba da jedu g.
Link to comment
To je apsolutna istina, ne samo donekle. Evo svaki put kad puknem na intervjuu za posao, ili dobijem shutku u postansko sanduce "Hvala na vasoj prijavi, ali..." dodje mi da stavim sajkacu, potegnem dobro iz chokanceta i oteram ih sve u p. materinu. Sto cu na kraju i da uradim. Prija. Razumem ja i islamiste, sto ne znaci da ne treba da jedu g.
:Dto se svima nama desilo ili desava i skroz ti je tacan osecaj da zna da prija.a posle mi bude smasno
Link to comment
To je apsolutna istina, ne samo donekle. Evo svaki put kad puknem na intervjuu za posao, ili dobijem shutku u postansko sanduce "Hvala na vasoj prijavi, ali..." dodje mi da stavim sajkacu, potegnem dobro iz chokanceta i oteram ih sve u p. materinu. Sto cu na kraju i da uradim. Prija. Razumem ja i islamiste, sto ne znaci da ne treba da jedu g.
ili to ili radikalni beg u lokalnu tribalnu kulturubtw, vise nikada, nikada kafa posle 20h. podivljao sam. please stop me from posting...
Link to comment
To je apsolutna istina, ne samo donekle. Evo svaki put kad puknem na intervjuu za posao, ili dobijem shutku u postansko sanduce "Hvala na vasoj prijavi, ali..." dodje mi da stavim sajkacu, potegnem dobro iz chokanceta i oteram ih sve u p. materinu. Sto cu na kraju i da uradim. Prija. Razumem ja i islamiste, sto ne znaci da ne treba da jedu g.
:lol: 
Link to comment

Jel mogu i ja da napravim jeftin fazon analogije kao sto vi sve vreme radite na ovom topiku pa da proglasim povecerje? Indy, a jel imas onda i potrebu da odradis jedan lapot nad svojom zenom i da se time najebes keve belotrepavim shishachima ovaca? :D

Link to comment
Jel mogu i ja da napravim jeftin fazon analogije kao sto vi sve vreme radite na ovom topiku pa da proglasim povecerje? Indy, a jel imas onda i potrebu da odradis jedan lapot nad svojom zenom i da se time najebes keve belotrepavim shishachima ovaca? :D
ne znam za Indija ali meni jedno igranje moravca predkucom dovoljno pomognelaku noc!
Link to comment
Jel mogu i ja da napravim jeftin fazon analogije kao sto vi sve vreme radite na ovom topiku pa da proglasim povecerje? Indy, a jel imas onda i potrebu da odradis jedan lapot nad svojom zenom i da se time najebes keve belotrepavim shishachima ovaca? :D
Vala, impuls da ih sve zajebem tako sto cu da si odsecem pimpek je uvek tu. Geni nisu voda. No, dosad je razum uvek prevladao. (Zenin razum, ofkors, k'o da ja pa imam neki).
Link to comment
zar postoji i film?
Jörg Gfrörer, Günter Wallraff: Ganz unten. KAOS Film- und Videoteam GmbH (Köln)/Pirat-Film (Köln)/Radio Bremen (RB), 1985, (Wallraffs Erfahrungen als türkischer Gastarbeiter Ali bei Thyssen) Kad sam ja išo u Dojčland na arbajt bio sam smješten u porodici više srednje klase u bogataškom kvartu na Nicolassee u Berlinu. Ona psihoterapeutkinja, on top menadžer. Židovska vila iz '20ih. Pitaju, kako si se pripremao za boravak u Njemačkoj? Ja izvadim Ganz Unten, evo, velim pročitao sam. Oni :isuse: aj sad da nam počistiš malo reaktor. Na fb92 našao odličan prijedlog za socijalnu regulaciju burki - registarske tablice. Okačiš i vozi.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...