Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Na osnovu svega sto znam o toj veri (a nije bas malo), ne smatram da ima ista implicitno lose u prihvatanju islama, pod uslovom da to ne podrazumeva zelju za maltretiranjem zena i postavljanjem bombi. Nista drugo.
Na osnovu ovog odgovora mogu da zaključim da ima nečega u ovim avatarima koji su se odjednom namnožili, tako da te ne bih dalje zadržavao. Nisam raspoložen da odgovaram na spinovanja. Izvinjavam se na upadanju u diskusiju.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na osnovu ovog odgovora mogu da zaključim da ima nečega u ovim avatarima koji su se odjednom namnožili, tako da te ne bih dalje zadržavao. Nisam raspoložen da odgovaram na spinovanja. Izvinjavam se na upadanju u diskusiju.
sto spinovanja? dao sam ti najiskreniji moguci odgovor na iskreno postavljeno pitanje.
Link to comment
Na osnovu ovog odgovora mogu da zaključim da ima nečega u ovim avatarima koji su se odjednom namnožili, tako da te ne bih dalje zadržavao. Nisam raspoložen da odgovaram na spinovanja. Izvinjavam se na upadanju u diskusiju.
a ti bi sestru sisao do glave ko arkan cecu ako krene za balijutm?daj ta jebo/hodo argumentacija je prilicno niska. a vidis da je miralem protiv druga dva mumua tako da ne vredjaj. miralema. :lol:
Link to comment
Poenta je da u Francuskoj to NE MOZE da se prosiri. Braco kaze da (da ne kvotujem oba posta) da se on brine i o njihovim pravima: nema potrebe. One su tako odlucile, one zele da tako pokazu sistemu da ih ugnjetava, da se ponasa podlo protiv njih i koriste tradicije svoje religije da pokazu taj bunt, znajuci da to smeta najvise onim desnicarima i kvazi-dusebriznicima (salonskim rasistima) koji su ih i doveli u slicnu situaciju, a to je da su diskriminisani bili i bice - nosili oni burke ili francuske beretke na glavi.
Ma ja se ni ne plasim sirenja, pobogu. A pasus mi je super! Nemaju nista protiv diskriminacije u svojoj kuci, ali imaju protiv diskriminacije u drzavi gde su imale slobodan izbor da li da dodju ili ne. Mislim, naravno da nisu odlucivale one, ali absurdnost tvoje izjave i dalje stoji.
Link to comment
slobodan izbor da li da dodju ili ne
otkud znamo da nije rec o osobama rodjenim na tlu Francuske? koliko sam shvatio, to su mlade devojke uglavnom.
Link to comment
otkud znamo da nije rec o osobama rodjenim na tlu Francuske? koliko sam shvatio, to su mlade devojke uglavnom.
Uglavnom jeste rec upravo o njima, i one su (i) Francuskinje.
Link to comment

ma sve i da nisu rodjene tu opet se nista nisu pitale. rekoh to vec. tu su gde su.ako vec ocekujes sva podjednaka prava u drustvenom zivotu u francuskoj zasto to ne resis i kod svoje kuce? ovo moje retoricko pitanje je odgovor dragancetu na tezu da one nose burke iz bunta prema diskriminaciji koju dozivljavaju u francuskoj na drugim aspektima apart od onoga sto im je nametnula njihova tradicija.evo sad dok ovo pisem shvatam koliko su te zene nesrecne iako mnoge od njih zive ko bogovi. znam, raspitivala sam se o ceni burke u parizu zato sto je postojala neka varijanta da idem da radim neki eksperiment u saudi arabiji pa sam vec na aerodromu u riadu morala biti u burki u tom slucaju. ne zelite da znate do kojih cifara idu te cene...no i taj visoki standard i dalje ne negira da je drustveni polozaj zene pod burkom za mene kretenski.

Edited by MayDay
Link to comment
evo sad dok ovo pisem shvatam koliko su te zene nesrecne iako mnoge od njih zive ko bogovi. znam, raspitivala sam se o ceni burke u parizu zato sto je postojala neka varijanta da idem da radim neki eksperiment u saudi arabiji pa sam vec na aerodromu u riadu morala biti u burki u tom slucaju. ne zelite da znate do kojih cifara idu te cene...no i taj visoki standard i dalje ne negira da je drustveni polozaj zene pod burkom za mene kretenski.
Eh, sta ti je zensko... Ipak su vazne krpice i koliko kostaju :)Kavez, makar i zlatan, ostaje kavez
Link to comment
ma sve i da nisu rodjene tu opet se nista nisu pitale. rekoh to vec. tu su gde su.ako vec ocekujes sva podjednaka prava u drustvenom zivotu u francuskoj zasto to ne resis i kod svoje kuce? ovo moje retoricko pitanje je odgovor dragancetu na tezu da one nose burke iz bunta prema diskriminaciji koju dozivljavaju u francuskoj na drugim aspektima apart od onoga sto im je nametnula njihova tradicija.evo sad dok ovo pisem shvatam koliko su te zene nesrecne iako mnoge od njih zive ko bogovi. znam, raspitivala sam se o ceni burke u parizu zato sto je postojala neka varijanta da idem da radim neki eksperiment u saudi arabiji pa sam vec na aerodromu u riadu morala biti u burki u tom slucaju. ne zelite da znate do kojih cifara idu te cene...no i taj visoki standard i dalje ne negira da je drustveni polozaj zene pod burkom za mene kretenski.
pa da. ali to nije teza dragancetova vec nalaz njihove BIA. plus ovaj zakon nece pogoditi saudijskog ambasadora koji ce se i dalje veselo cmakati sa sarkozijem vec te mlade zene iz predgradja od kojih su se neke mozda i zabradile kao posledica kepecovog ministrovanja policijom.
Link to comment

nachtwerk ili kako se vec zove klub "kod pocupanih obrva" je po meni isto bunt ..sto se burke tice - da Francuska STVARNO brine o tome da li su te zene potlacene ili nisu pozvala bi svih njih 400 na razgovor, roditeljski sastanak u skoli, vakcinacija detata, socijalna sluzba, izgovora - milion!ovako, cak i "bezbednjaci" kazu da je pojava zanemarljiva.EDIT Poznavaocima islama jedno pitanje:kako to da se u islamskim zemljama nikad nije desila 1 Roza Luksemburg ili Klara Cetkin?

Edited by msmodesty
Link to comment
A pasus mi je super! Nemaju nista protiv diskriminacije u svojoj kuci, ali imaju protiv diskriminacije u drzavi gde su imale slobodan izbor da li da dodju ili ne. Mislim, naravno da nisu odlucivale one, ali absurdnost tvoje izjave i dalje stoji.
Ne, nisu imale izbor da li da dodju ili ne. Vecina njih je rodjena u Francuskoj. Da ti pojasnim malo, posto vidim da ti ide malo teze:Vecina imigranata iz severne Afrike (Alzir, Tunis, Maroko) stize tu 60-ih godina. Deo njih su "Pieds noir", koji nisu muslimani i koji su stajali na strani Francuske prilikom odvajanja/Alzirskog rata i sukoba mnjeg intenziteta u Maroku - tacnije proterani su ili su pobegli da ne bi bili ubijeni. Najveci deo su ipak ekonomski imigranti (muslimani), za kojim je tada Francuska vapila. Posla je bila preko glave, trebala je jeftina radna snaga, po pricama nasaih gastosa koji su takodje tada tamo stigli (prvi veliki talas) mogao si da dobijes posao gde hoces/kako hoces nakon obicnog "dobar dan" - naravno "posao u fabriki©".Stize prvi krah, natni udar, kriza, nezaposlenost te i narastaj odbojnosti prema strancima koji su "nam ukrali poslove", a nekima boga mi i zene.Ti ljudi nakon 10-15-20 godina ne mogu tek tako da se vrate kuci. Tamo su sve ostavili i sad da se vrate nije moguce. Mnogi su u dobrim vremenima doveli svoju decu, jer nisu hteli odmah da ih povuku dok ne vide sta i kako ce da bude. Mislim, znas pricu, tipicna imigrantska ma odakle god dolazio.I ti ljudi nisu imali ni vremena, a tada nije bilo ni programa, za njihovu asimilaciju. Slabo su znali jezik (jer im nije trebao, niko ga nije trazio), sa pismenoscu ionako nisu bili najbolji ni na sopstvenim jezicima, itd. Deca vec prolaze malo bolje, znaju Francuski i cesto "rade papire/prevode" roditeljima sve. I tu ta deca uvidjaju kakva sikaniranja im roditelji dozivljavaju. Kako se prema njima ophode "domoroci". Sta im se sve dobacuje (espece de bougnoul, rentre chez toi, degage), sta sve treba da podnesu. I ti stariji su iz one stare skole; povuku se, cute, nastavljaju da rade vredno, ne mesaju se u politiku. A deca im lude, "tata, kako dozvoljavas, kako podnosis, tretiraju nas kao zivotinje"!Naravno, posto su ih prvobitno smestili u "HLM" (Habitation a loyer modeste - "Dom sa skromnom kirijom" da prevedem bukvalno), koje su posle sve opstine i agencije zapustile, svi su se tu nasli - a to je obicno pravljeno daleko od gradskog jezgra, da ne bi smetali lokalnom stanovnistvu. I godinama i godinama ta odbojnost raste. Deca shvataju da se i prema njima slicno odnose, jer pojedinci iza sistema ne prave razliku da li je mali Samir rodjen u Francuskoj, jer Samir ima tamniju kozu i ima "egzoticno" ime. Ne, prvo mu se postavlja pitanje da li ima "Carte de sejour" (dozvolu za boravak). "Ali, ja sam rodjen ovde", ljutito i uvredjeno bi odgovorio. - "Da, da, rodjen si ovde. Daj papire na uvid", stiglo bi kontra-pitanje.Policija ima naredbu da smani broj nelegalnih imigranata. Na ulici se zaustavljaju - pogadjas ko? Zaustave malog Samira i malu Azru po 3-4 puta na dan. I tako, dok nemaju posla, iako imaju zavrsenu skolu (dobru ili losu ili bez skole), tumaraju trazeci sansu, shvataju da su sikanirani po x puta na dan. Od strane Policije, od strane Agencija za zaposljavanje, od strane obicnih prolaznika, od strane prodavaca...Onda pocnu nemiri, pocne se paljenjem kola. Pocne se kamenicama. Neki nadju izlaz u religiji svojih oceva/majki, zatvore se u to drustvo gde se osecaju prihvacenim, jer niko drugi ih nece, niko drugi ih ne zeli - osim ako se zoves Zidan i doneses SP u fudbalu (to je drugo, on je vec "dobar bougnoul").Draga MayDay, ovo ti je stvarnost zivota u getoima u Francuskoj.Edit: dodao quote. Edited by dragance
Link to comment
Ne, nisu imale izbor da li da dodju ili ne. Vecina njih je rodjena u Francuskoj. Da ti pojasnim malo, posto vidim da ti ide malo teze:Vecina imigranata iz severne Afrike (Alzir, Tunis, Maroko) stize tu 60-ih godina. Deo njih su "Pieds noir", koji nisu muslimani i koji su stajali na strani Francuske prilikom odvajanja/Alzirskog rata i sukoba mnjeg intenziteta u Maroku - tacnije proterani su ili su pobegli da ne bi bili ubijeni. Najveci deo su ipak ekonomski imigranti (muslimani), za kojim je tada Francuska vapila. Posla je bila preko glave, trebala je jeftina radna snaga, po pricama nasaih gastosa koji su takodje tada tamo stigli (prvi veliki talas) mogao si da dobijes posao gde hoces/kako hoces nakon obicnog "dobar dan" - naravno "posao u fabriki©".Stize prvi krah, natni udar, kriza, nezaposlenost te i narastaj odbojnosti prema strancima koji su "nam ukrali poslove", a nekima boga mi i zene.Ti ljudi nakon 10-15-20 godina ne mogu tek tako da se vrate kuci. Tamo su sve ostavili i sad da se vrate nije moguce. Mnogi su u dobrim vremenima doveli svoju decu, jer nisu hteli odmah da ih povuku dok ne vide sta i kako ce da bude. Mislim, znas pricu, tipicna imigrantska ma odakle god dolazio.I ti ljudi nisu imali ni vremena, a tada nije bilo ni programa, za njihovu asimilaciju. Slabo su znali jezik (jer im nije trebao, niko ga nije trazio), sa pismenoscu ionako nisu bili najbolji ni na sopstvenim jezicima, itd. Deca vec prolaze malo bolje, znaju Francuski i cesto "rade papire/prevode" roditeljima sve. I tu ta deca uvidjaju kakva sikaniranja im roditelji dozivljavaju. Kako se prema njima ophode "domoroci". Sta im se sve dobacuje (espece de bougnoul, rentre chez toi, degage), sta sve treba da podnesu. I ti stariji su iz one stare skole; povuku se, cute, nastavljaju da rade vredno, ne mesaju se u politiku. A deca im lude, "tata, kako dozvoljavas, kako podnosis, tretiraju nas kao zivotinje"!Naravno, posto su ih prvobitno smestili u "HLM" (Habitation a loyer modeste - "Dom sa skromnom kirijom" da prevedem bukvalno), koje su posle sve opstine i agencije zapustile, svi su se tu nasli - a to je obicno pravljeno daleko od gradskog jezgra, da ne bi smetali lokalnom stanovnistvu. I godinama i godinama ta odbojnost raste. Deca shvataju da se i prema njima slicno odnose, jer pojedinci iza sistema ne prave razliku da li je mali Samir rodjen u Francuskoj, jer Samir ima tamniju kozu i ima "egzoticno" ime. Ne, prvo mu se postavlja pitanje da li ima "Carte de sejour" (dozvolu za boravak). "Ali, ja sam rodjen ovde", ljutito i uvredjeno bi odgovorio. - "Da, da, rodjen si ovde. Daj papire na uvid", stiglo bi kontra-pitanje.Policija ima naredbu da smani broj nelegalnih imigranata. Na ulici se zaustavljaju - pogadjas ko? Zaustave malog Samira i malu Azru po 3-4 puta na dan. I tako, dok nemaju posla, iako imaju zavrsenu skolu (dobru ili losu ili bez skole), tumaraju trazeci sansu, shvataju da su sikanirani po x puta na dan. Od strane Policije, od strane Agencija za zaposljavanje, od strane obicnih prolaznika, od strane prodavaca...Onda pocnu nemiri, pocne se paljenjem kola. Pocne se kamenicama. Neki nadju izlaz u religiji svojih oceva/majki, zatvore se u to drustvo gde se osecaju prihvacenim, jer niko drugi ih nece, niko drugi ih ne zeli - osim ako se zoves Zidan i doneses SP u fudbalu (to je drugo, on je vec "dobar bougnoul").Draga MayDay, ovo ti je stvarnost zivota u getoima u Francuskoj.Edit: dodao quote.
:Hail: ja sam ovaj tekst vec negde po ovom forumu kacio ali evo opet. braca ce ga prepoznati :Dl'humiliation ordinaire, alain badiou i ovo nije 'prljav ves' sto bi indi rekao vec srz problema (nacionalni identitet/burke) o kojem pricamo.
Link to comment

Umesto sto brines sta mi teze ide pokazi mi prstom gde sam negirala diskriminaciju. Uzela sam je kao datu zato sto se slazem da postoji.Hajde da mogu donekle da se slozim da je beg u tradiciju indukovan diskriminacijom, ali to na opstem planu ne umanjuje grozotu te tradicije.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...