Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

ako su i bunjevci shvatili onda su svi shvatili :fantom: 
 

Daddy (pre 1 dan i 18 sati)
@profesorica srbskog
"""dok se vi hriscani svadjate muslije vam pune domove..."""

Imate poen gospodjo, cela Evropa se trese od straha od muslimanizacije, dzamije samo nicu al je blizu da prekipi Evropljanima (dizu se vec ljudi u dosta evropski zemalja) tako da ce to morat negde da stane / prestane.

Demokratija je lepa kao ideja ali dok u muslimanskim zemljama ne dozvole gradnju objekata od drugih vera ne treba ni njima dozvolit da grade dzamije.

 

Dosli su da im pomognemo / da im porodice i decu spasimo mi Evropljani a tako su nezahvalnim kad im pomognemo da oce da se pomuslimanimo, ponasaju se ko okupatori a placu da im pomognemo. Ja ne bi mogo svejedno jer stvarno ne verujem ni u jednu religiju ali isto tako sam i protiv da nas duhovno i po kulturi BILO KO okupira a pogotovo ne primitivci koji zele da nas sve vrate u praistoriju.

 

Kazete da se ne svadjamo hriscani (nisam religiozan tako da ne spadam u hriscane nego u LJUDE iako su mnogi moji Bunjevci religiozni) al Hrvati se svadjaju s nama Bunjevcima, ne mi s njima, jer mi ne zelimo pobunjevcit Hrvate nego oni nas pohrvatit,nego ne damo i NIKAD necemo dat svoje bunjevacke korene.

 

Link to comment

 

 

 

 

10 hours of fear and loathing in Paris

 

One month after the terrorist attack on a kosher supermarket in Paris, NRG's correspondent, wearing a tzitzit and a kippa, took what proved to be an intimidating walk across the French capital. "What is he doing here Mommy? Doesn’t he know he will be killed?" one little boy asked, saying it all

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AltyhmrIFgo

 

Link to comment

Sve pet ali nekako imam utisak da lik nije šetao po Monmartru dok je ovo snimao nego je ciljano zabadao kvartove prepune Arapa/Palestinaca. To naravno ne čini njihove reakcije iole prihvatljivim ali malkice osporava kvalitet uzorka na osnovu kojeg je proglasio Pariz i Francusku evropskim bastionima antisemitizma.

Link to comment

Sve pet ali nekako imam utisak da lik nije šetao po Monmartru dok je ovo snimao nego je ciljano zabadao kvartove prepune Arapa/Palestinaca. To naravno ne čini njihove reakcije iole prihvatljivim ali malkice osporava kvalitet uzorka na osnovu kojeg je proglasio Pariz i Francusku evropskim bastionima antisemitizma.

 

 

Ma da, u pola scena vidi se 19. arondisman. Ne vidim poentu ovakvih filmova, to je anegdotsko svedočenje i ništa više. 

 

Inače "Viva Palestine" nije antisemitska izjava. 

Link to comment

Ali jeste provociranje. I implicira svi jevreji muče Palestince, ako ćemo pravo

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

vidi ti rodjenog parizanina, odma propzna svaki deo.

 

retardu, prepoznajem onaj koji sam obisao peske ulicu po ulicu. nekoliko scena je snimljeno tamo, malo premnogo za tvrdnju da je ovo "hodanje pariskim ulicama".  ovo je hodanje po brizljivo odabranim pariskim ulicama.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ali jeste provociranje. I implicira svi jevreji muče Palestince, ako ćemo pravo

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

To jeste.

Link to comment

retardu, prepoznajem onaj koji sam obisao peske ulicu po ulicu. nekoliko scena je snimljeno tamo, malo premnogo za tvrdnju da je ovo "hodanje pariskim ulicama".  ovo je hodanje po brizljivo odabranim pariskim ulicama.

obisao si 19ti ulicu po ulicu i sve si zapamtio u mozgu. dobro.

Link to comment

obisao si 19ti ulicu po ulicu i sve si zapamtio u mozgu. dobro.

 

Da, to se zove proces pamćenja. Znam da ti je taj pojam stran. Nisi ti kriv.

Link to comment

Imam jedno pitanje za ovaj topik - kako to da je recimo efendija Jusufspahić studirao i doktorirao teologiju u Kairu (Al-Azhar) a Zukorlić - u Teheranu?

Koje su sve glavne razlike između šiita i sunita?

Čini se da je sukob šiita i sunita u Siriji prvenstveno političko pitanje, pitanje balansa moći i uticaja - čiji će klan/društvo/organizacija vladati državom.

 

Recimo šiiti i suniti žive u Kataru, suniti su glavni (kraljevska porodica) ali šiiti čine većinu populacije.

Link to comment

Koliko vidim u biografiji, čestiti Mufty je studirao u Alžiru i Libanu, zvučalo mi je jako čudno da on ima takve veze sa Teheranom.

Najvažnija kanonska razlika izmedju sunita i šiita leži u pogledu na versko poglavarstvo. Dok su se suniti zalagali da verski poglavar bude prvi medju jednakima i izabran od umme, zajednice vernika, šiiti su se od najranijeg islama držali doktrine da imam mora biti Muhamedov direktni naslednik.

 

Šiitski imam je svetac, nepogrešiv je, i slavi se slavom velikom, njegova grobnica je mesto hodočašća, njemu u čast prave se svetkovine, mevlidi. Može bti i mučenik, kao Husein ibn Ali* unuk Muhamedov, koji je poginuo kod Kerbale, od ruku prvih sunita. Od Huseinove smrti uspostavio se kult mučeništva, uz obrede samopovredjivanja na koje suniti gledaju kao na prelest i užasno bezbožništvo. Tu ima još mnogih razlika koje su dodatno produbljene viševekovnom divergentnom egzegezom, i naravno geopolitičkim faktorima, sve do potpune nepomirljivosti dva pogleda na svet.

 

U najkraćem, šiiti gledaju na sunite kao na uzurpatore Muhamedovog nasledja, a suniti na šiite kao na ekscentrike i ludake koji čudnim i bezbožnim obredima kaljaju čistu veru. Nemoj ni na trenutak da pomisliš da se taj sukob može svesti samo na politiku. Ona je bitna i ona je motor sukoba, ali kanonske razlike su izuzetno ozbiljne.

 

*(zanimljivo je da egipatski suni islam slavi Huseina kao najvećeg sveca, njegova džamija je jedina u Kairu u koju nevernik ne sme da udje ni pod kojim okolnostima, a trg ispred nje je poprište ogromnog godišnjeg mevlida)

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...