Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mogu da shvatim zabrinutost vlada zapadnih zemalja zbog odlaska njihovih gradjana da ratuju na strani islamistickih glavoseca. Medjutim, malo je licemerno sto te drzave istovremeno odrzavaju vrlo dobre odnose sa drugim islamistickim glavosecama, koje takodje ubijaju ljude zbog razlicitih verovanja ("vesticarenja"). Jos gore, zapadne zemlje trguju sa ovim drugim glavosecama, znajuci da one koriste te pare za sirenje svoje glavosekacke ideologije, sto je upravo jedan od glavnih razloga za odlazak njihovih gradjana da ratuju na strani IS-a.

Link to comment

@Turnbull

 

Znas sta dosadno je vise to tvoje tumacenje svakog dogadjaja kroz uspon fasizma. Mrzi me da listam opet topic ali prilicno sam siguran da si sve ovde dogadjaje komentarisao kroz tu prizmu. Da sutra dzihadisti krenu da kolju random po ulicama Evrope ti bi opet kenjao o fasizmu. Jeste, imamo uspon fasiszma u Austriji i Madjarskoj, jeste imamo uspon desnice svuda po Evropi al malo smeta to non stop poredjenje islamista sa jevrejima i potenciranje izmedju redova kako bi sve bilo lepo i bajno samo da eto nije mrskih fasista svuda po evropi koji izmisljaju neku nepostojecu dzihadisticku filozofiju. 

Edited by Shan Jan
Link to comment

Ako nisu drzavljanke tesko ce se vratiti stoga jer ce malo teze neko da se usudi da im produzi boravak. Ako jesu drzavljanke, onda su mozebit pred gubitkom drzavljanstva, jer po austrijskom zakonu sluzenje u stranim vojnim formacijama jeste jedan od razloga za ponistavanje. I to ako se ne varam automatsko ponistavanje.

 

Mislim da zakon nije jos usvojen. Osim toga, ne mogu da ti poniste drzavljanstvo ako nemas ni jedno drugo.

Link to comment

 

 

@Turnbull

 

Znas sta dosadno je vise to tvoje tumacenje svakog dogadjaja kroz uspon fasizma. Mrzi me da listam opet topic ali prilicno sam siguran da si sve ovde dogadjaje komentarisao kroz tu prizmu. Da sutra dzihadisti krenu da kolju random po ulicama Evrope ti bi opet kenjao o fasizmu. Jeste, imamo uspon fasiszma u Austriji i Madjarskoj, jeste imamo uspon desnice svuda po Evropi al malo smeta to non stop poredjenje islamista sa jevrejima i potenciranje izmedju redova kako bi sve bilo lepo i bajno samo da eto nije mrskih fasista svuda po evropi koji izmisljaju neku nepostojecu dzihadisticku filozofiju. 

Naravno da nisam napisao ništa slično, ja i ne komentarišem to vražije oduzimanje državljanstva ili šta god da je, a imam nulto razumevanje za ISIS. Sve vreme komentarišem isključivo heline nasmejane hitlerčiće.

Edited by Turnbull
Link to comment

Austrija je bila i ostala gnezdo nelustriranih nacističkih zločinaca, koje se krije iza neuvreljive priče o "prvoj žrtvi nacizma". Likovanje nad činjenicom da je nekim jadnicama zabranjen povratak u nju sažima samu suštinu islamofobije kao projektovanja evropskog osećaja krivice na neke tamo imigrante koji ničim izazvani u našu civilizovanu demokratsku Evropu donose antisemitizam, ekstremizam i nasilje. Zato ona tri Helina smajlića ne mogu biti ništa drugo do tri nakežena hitlerčića koji se smeškaju iza novog evropkog fašizma.

 

 

Nema evropskog osecaja krivice - bar ne u Austriji jer ih boli dupe, bogati su, superiorni su, pobili su tone Jevreja, Srba, Rusa i ostalih i izvukli se nekaznjeno i tu je toj prici kraj. Takodje evropske zemlje su primile, primaju, a verovatno ce se jos i naprimati muslimanskih imigranata u drzavljanstvo, sto je potpuno nepovezano sa cinjenicom da im nije bas stalo da im zemljom setaju pripadnici antizapadnih teroristickih organizacija. Novi evropski fasizam ce kulminirati ili nece kroz ekonomske tenzije i obracun sa imigrantima koji odnose poslove, potpuno nezavisno od price u kojoj ce ukupno hiljadu-dve ljudi koji su se pridruzili teroristickoj grupi pokusati da drze podalje od legalnog boravka u EU zemljama. E sad ko on top of that tu nalazi jos i prostora za neko likovanje je druga prica.

Link to comment

Ne znam kako je to regulisano. Ne cini mi se nemoguce, jer apatridi postoje. A ovo za sluzenje u stranoj vojsci je deo zakona vec godinama.

 

Apatridi postoje, ali sumnjam da medjunarodne konvencije gledaju blagonaklono na povecavanje njihovog broja.

Edited by Agni
Link to comment

Rekao bih da žitelji "hrišćanskih" zemalja imaju sasvim realne i racionalne razloge da se boje terorista u ime islama

 

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

Link to comment

Rekao bih da žitelji "hrišćanskih" zemalja imaju sasvim realne i racionalne razloge da se boje terorista u ime islama

 

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

 

Rekao bih da to vazi za zitelje svih zemalja - medju zrtvama terorista ima najvise muslimana.

Link to comment

A možda treba napisati još neko opšte mesto? Npr, da je ubijanje pogrešno, ili da nije lepo seći glave ljudima?

 

Neka slučaj tih nesrećnica rešavaju po zakonu, nemam ništa protiv. Ono što je ovde problem je višak uživanja koji se izvlači iz ove vesti. Ovaj slučaj je poraz - i imigrantskih islamskih zajednica i roditelja tih devojaka, ali ništa manje i države koja nije uspela da ih integriše, a koja, s druge strane, kako je Agni lepo primetio neguje sasvim fine odnose sa glavosečama tamo gde za to imaju interes, pa im jos daju i paričke.

 

Nikakvog razloga za smejanje tu nema.

Edited by Turnbull
Link to comment

Odakle ti ideja da se smejem? Pri tome muslimani stradaju u ratom zahvaćenim zemljama. Ne u indoneziji ili saudijskoj arabiji.

 

Послато са GT-P6200 користећи Тапаток 2

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...