Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Onaj ko pokriva ženu od glave do pete misli o njoj prevashodno kao o seksualnom objektu. To mu je prva i najvažnija stvar u vezi nje. Ne veruje u njenu čednost jer ne veruje da bi mogla da izdrži požudne poglede drugih muškaraca. Burka je u stvari materijalizovani strah od drugih muškaraca i njihove seksualne moći. Burka kao projekcija straha više govori o muškarcima nego o ženama.
ma jok, burka oslobađa ženu njenog izgledakao recimo kada smo se skidali iz vojske, više od godinu su mi svi bili isti šabani, a u civilnoj odeći odjednom potpuno različiti šabanie tako i sa tim burkama, dok ih nose sve su iste i ne moraju da se zamaraju, burka je zakon
Link to comment
Onaj ko pokriva ženu od glave do pete misli o njoj prevashodno kao o seksualnom objektu. To mu je prva i najvažnija stvar u vezi nje. Ne veruje u njenu čednost jer ne veruje da bi mogla da izdrži požudne poglede drugih muškaraca. Burka je u stvari materijalizovani strah od drugih muškaraca i njihove seksualne moći. Burka kao projekcija straha više govori o muškarcima nego o ženama.
Mislio bi covek da ti kao 1 izraziti tradicionalista imas razumevanja za druge nacije koje pokusavaju da od zuba vremena ocuvaju svoje davne tradicije. Ali, cvrc.
Link to comment

Jaoo, izvalite debilanu od žene.Jadan čovek, šta mora da objašnjava.http://www.slate.com/blogs/the_slatest/2013/07/28/video_fox_news_lauren_green_asks_reza_aslan_why_muslim_would_be_interested.html

Link to comment

i ja sam se iznervirala i zatvorila, ali sam stigla do dela gde ga ona optuzuje da krije da je musliman, a on kaze: actually, I mention it on page 2 of my book...

Link to comment

ma vredi odgledati do kraja, ceo klip je sjajan. ali kad u jednom trenutku kaže - kao što sam već tri puta objasnio.... :lolol:

Link to comment
ali sam stigla do dela gde ga ona optuzuje da krije da je musliman, a on kaze: actually, I mention it on page 2 of my book...
trebalo je da stavi disclaimer na naslovnu stranu, i traku oko rukava.
Link to comment
Jaoo, izvalite debilanu od žene.Jadan čovek, šta mora da objašnjava.http://www.slate.com...interested.html
meni je zapravo jako zabavno sto on - kada je suocen sa foksovskom braintwirling logikom o tome kako je za muslimane sve sem denkverbota na temu hrista i hriscanstva neka vrsta (fundamentalisticke) provokacije - zapravo ne ume da kaze nista drugo do papagajski ponavlja 'ja sam akademik' i bukvalno sklanja pred tom logikom iza mreze drustvenih odnosa. that's pretty weaksauce ako si vec odlucio da se pojavis na brainwashing centrali.
Link to comment
meni je zapravo jako zabavno sto on - kada je suocen sa foksovskom braintwirling logikom o tome kako je za muslimane sve sem denkverbota na temu hrista i hriscanstva neka vrsta (fundamentalisticke) provokacije - zapravo ne ume da kaze nista drugo do papagajski ponavlja 'ja sam akademik' i bukvalno sklanja pred tom logikom iza mreze drustvenih odnosa. that's pretty weaksauce ako si vec odlucio da se pojavis na brainwashing centrali.
To je i meni palo na pamet. Mislim, naravno da je to tačno. Ali ako si napisao popularnu knjigu pod nazivom "Zealot", a ne naučni rad u Journal of Religious Studies, onda to sasvim sigurno jeste svojevrsna provokacija, which is fine, ali bežanje u akademizam onda jeste malo beside the point.
Link to comment

a jeste, akademski svet nije uopste istreniran da hendluje medije. onda bude sudar svetova, a obe strane su krive za nemanje pojma. mnogo veci efekat bi napravio da je prvo rekao nesto pozitivno o pitanju ("mnogi me pitaju zasto bih ja pisao o isusu, mozda u neku ruku to i jeste neobicno...") a onda dao neku informaciju o sadrzaju pitanja ("...ali mnogi nisu culi da je isus prominentna figura u kuranu..."). zapravo se sve vreme brani, prihvata da prica o sebi a ne o knjizi, sto je steta.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...