Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pametnjakoviću, čitaj Uelbeka i naći ćeš isto to - muškarce prepadnute i zgađene jendakošću žena u potrazi za poslušnim seksualnim igračkama.Ono što ti citirani pasus pokazuje je da ne postoje nikakvi homogeni "oni" koji ne žele da se integrišu, već različite grupe sa različitim interesima. (Zašto muškarcima ne odgovaraju second generation emigrantkinje? Pa zato što su se integrisale, odnosno, emancipovale!).
Pa nije samo do muskaraca. I majka hoce poslusnu snajku.
Link to comment
u prevodu, muslimanski desnicari bi valjalo da budu liberalni?
Trebalo bi da budu konzervativni poput Merkelove - da im pozivanje na religijom inspirisane vrednosti ostane u domenu retorike, umesto da se zalazu za zakonsko sputavanje osnovnih sloboda u ime religije, to jest za uspostavljanje teokratije.
Link to comment
Pa nije samo do muskaraca. I majka hoce poslusnu snajku.
Pa da, to su te "kulturne razlike".http://www.youtube.com/watch?v=KcqnZ8mWACw
Link to comment
six principles of shariaShariah (also spelled shari'ah or sharia or shari'a) is the Arabic word for "the road to the watering place." In a religious context, it means "the righteous path." There are six principles of shariah. They are derived from the Qur'an, which Muslims believe is the word of God. All Islamic religious rules must be in line with these six principles of shariah.1. The right to the protection of life.2. The right to the protection of family.3. The right to the protection of education.4. The right to the protection of religion.5. The right to the protection of property (access to resources).6. The right to the protection of human dignity.
Religious rules - to piše. Međutim, ideal islamskog desničarstva je Islamska Država (naravno, opet ta Država) čiji je zakonski i ćudoredni™ poredak sharia i točka, i to u odnosu na sve podanike - pripadali ti islamu ili ne. Istodobno, protiv su emira i emirata ali ne zato što su diktatori, nego zato što pogoduju zapadnom moneyed tuđinu. Provođenje šerijatskog prava je zapravo ono što im je simpatično kod kompletnog emiratskog poluotoka, to ne bi mijenjali.Elem, ja jesam za demokraciju ali svjestan toga da u islamskoj demokraciji neće biti mjesta za liberalni raspašoj zapadnog tipa, a nakon toga neće biti ni mjesta za kršćane koji manifestiraju bilo kakvo neislamsko javno ponašanje osim u svoja četiri crkvena zida, a na kraju će na red doći i Šijiti. Osim u Iraku, tamo će SCIRI genocidirati sunite.. Izbjeglički val cunami razmjera nam ne gine budući da se u judeokršćanskom carstvu zbog burke i imama Alija ipak manje gine i vrlo rijetko dobiva 100 po tabanima. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Trebalo bi da budu konzervativni poput Merkelove - da im pozivanje na religijom inspirisane vrednosti ostane u domenu retorike, umesto da se zalazu za zakonsko sputavanje osnovnih sloboda u ime religije, to jest za uspostavljanje teokratije.
znaci, kada CDU gura zakone koji diskriminisu homoseksualce, oni se time ne zalazu za sputavanje osnovnih sloboda u ime religije?
Link to comment
Meni je ovo previše parcijalni pristup da bih bila zadovoljna.
ne znam na sta tacno mislis ali ja licno drzim da bi nam zapravo trebao pokusaj da zene u islamu ne tretiramo kao zrtve ili objekte. to je dovoljno sirok zahvat na samom pocetku. ukoliko neko kaze da zeli da nosi veo prilicno je lose da nagadjamo njenu motivaciju ili kako je do nje doslo vec to treba da prihvatimo kao i bilo koju drugu izjavu, dakle u dobroj veri, kako bi uopste mogli da vodimo razgovor.sto se polozaja zena u islamskim drustvima tice kapiram da ide od megavati i jahjage do saudijske arabije. Edited by kim_philby
Link to comment
Pa da, to su te "kulturne razlike".http://www.youtube.com/watch?v=KcqnZ8mWACw
A jebi ga sad. Ako se muskarac iz Srbije i onaj iz Kine ljute kad ih prevari zena, to ne znaci da smo ista kultura. Neke stvari su uslovljene svakom coveku. A druga je stvar kad ti bojkotujes okolinu zbog tvoje patrijarhalne guzobolje, a onda krivis drzavu sto nisi integrisan u liberalno drustvo.E sad, pitanje je i koliko jednoj kulturi, koja takav odnos institucionalizuje a emancipaciju osudjuje, ovde (u zemljama sa ili koje bar pretenduju na liberalnu kulturu) treba dati prostora da se razmahne.PS: A i mi nismo neki primer prosvecensti. Kod nas su se zene otimale do pre pedeset godina. Edited by Verterdegete
Link to comment
ideal islamskog desničarstva je Islamska Država (naravno, opet ta Država) čiji je zakonski i ćudoredni™ poredak sharia i točka, i to u odnosu na sve podanike - pripadali ti islamu ili ne.
nope. nesto poput Malezije - sherijatsko pravo za muslimane, ostalima gradjansko.
Elem, ja jesam za demokraciju ali svjestan toga da u islamskoj demokraciji neće biti mjesta za liberalni raspašoj zapadnog tipa, a nakon toga neće biti ni mjesta za kršćane koji manifestiraju bilo kakvo neislamsko javno ponašanje osim u svoja četiri crkvena zida, a na kraju će na red doći i Šijiti.
potrebno je prelezati decije bolesti demokratije, tu se nema kud. da li ce na kraju ispasti ovo ili ono, to ne zna niko. Edited by Gandalf
Link to comment

Ma kakvoj "kulturi"? Upravo smo utvrdili da nema nikakve homogene "kulture", nego složenog splet lokalnih tradicija, praksi i interesa. I onda opet, bam!, ta kultura, Jel ti išta razumeš?A taj mali patrijarhalac koji ne može da se integriše u društvo i gorke suze lije što ženske ne mare za njega, što nije postao kralj, itd, nije naravno nikakva specijalnost islama, nego opšte mesto patrijarhata u opadanju. I naći ćeš ga u svakoj kladionici, kevinom podrumu, desničarskom pokretu, navijačkoj grupi, Fight Club-u, blek metal bendu, itd, da ne nabrajam više.http://www.dailymoti...le#.Ue_kTW2ruko

Link to comment
znaci, kada CDU gura zakone koji diskriminisu homoseksualce, oni se time ne zalazu za sputavanje osnovnih sloboda u ime religije?
CDU ne gura zakone koji diskriminisu homoseksualce. Najdalje sto CDU ide protiv homoseksualaca je protivljenje gej brakovima (a i to bi se moglo uskoro promeniti), sto ipak nije za poredjenje sa kriminalizovanjem za koje se naravno zalazu "muslimanski desnicari", odnosno ektremisti.Kad CDU bude trazio da se Biblija proglasi izvorom prava i ustavnom osnovom, kad bude trazio da se zabrani sve sto je u neskladu sa Biblijom, onda ih poredi sa islamskim "desnicarima". Ovako ti se argument svodi na igru reci - pridev hriscanska u imenu partije.
Link to comment
CDU ne gura zakone koji diskriminisu homoseksualce. Najdalje sto CDU ide protiv homoseksualaca je protivljenje gej brakovima (a i to bi se moglo uskoro promeniti), sto ipak nije za poredjenje sa kriminalizovanjem za koje se naravno zalazu "muslimanski desnicari", odnosno ektremisti.Kad CDU bude trazio da se Biblija proglasi izvorom prava i ustavnom osnovom, kad bude trazio da se zabrani sve sto je u neskladu sa Biblijom, onda ih poredi sa islamskim "desnicarima". Ovako ti se argument svodi na igru reci - pridev hriscanska u imenu partije.
QED?
finta je u tome sto bi vec zalaganjem za serijat, koje mu dodje neki minimum (a pandan je judeo-hriscanskim vrednostima), neki musliman zaradio epitet ektremiste.
Edited by Gandalf
Link to comment
Napisem potpuno jasno da se protivim nasilju nad zenama koje nose burke, i dva diskutanta pocnu da tvrde da branim burke kao takve. Ta slepa mrlja je posledica shizofrenog stava da1) su zene u burkama naterane da ih nose
Bez namere da ti kontriram, samo bih želeo da u forumski zapisnik uđe da nije retka pojava da žene (naročito mlade) stavljaju maramu ili hidžab pod pritiskom, prvenstveno roditeljskim. Imao sam priliku i da popijem vops u društvu par devojaka koje ne mogu da izađu iz kuće niti da u kuću uđu bez marame na glavi, a lično uopšte ne žele da je nose. Ipak, povinuju se jer im je to jeftinije od ulaska u ozbiljan kleš sa roditeljima. To jest, povinuju se tako što izađu iz kuće sa maramom pa je u autobusu smotaju i stave u tašnu. Doduše, bilo je nekih incidentnih situacija u kojima su sumnjičavi roditelji slali braću da prate/špijuniraju svoje sestre.Dalje, postoji još jedan momenat koji se neretko javlja, a to je da ispod hidžaba ili burki najopuštenije sevaju tange, tetovaže, farmerke ispod kukova i tome slično. Mi naravno ne možemo da znamo kakav je stav ovih žena prema burki kao takvoj, ali ako pođemo od toga da se burka slobodno nosi kao izraz određenih religijskih ubeđenja, onda ne znam kako da ta ubeđenja (koja potiču iz Svete Knjige) sravnam sa tetovažom leptira ili iscepanim farmerkama a la Cristina Aguilera. Inače, u liberalnijim islamskim društvima kao što je npr. Turska dominiraju modni stilovi zabrađivanja žena u smislu da se prigodna odeća dizajnira u skladu sa svetskim modnim trendovima. Opet, meni ni iz džepa ni u džep ali onako laički bih rekao da ako govorimo o religijskim ubeđenjima, pokrivanje svog tela u fensi stilu nije baš u skladu sa onim što kaže Sveta Knjiga.Najzad, ono što mi zapravo najviše bode oči kada vidim ženu koja nosi burku nije žena/burka već lik koji ide pored nje (muž, rođak, šta god). Taj batica u 9 od 10 slučajeva, bez preterivanja, ide okolo kao totalni hipster. Košuljica, bermudice, brodarice, cvikeri, sve iz ovogodišnje Gant ili TF kolekcije... A žena lepo pod burku ili sintetički hidžab na 30+ stepeni... Štaviše, žene koje vidim na ulici u društvu ultrakonzervativno odevenih muškaraca (oni likovi koji su beli od glave do pete, sa belom odorom i belom pletenom kapom) najčešće su manje zabrađene od žena u čijoj pratnji su oni mladi šmekeri. To jest, najčešće im je celo lice otkriveno dok je za ove druge sad patentiran i specijalni veo koji je spolja neproziran a iznutra proziran, tako da im se više ni oči ne vide... OK, ako je dobovoljno i iz čistih ubeđenja onda nemam ništa protiv (mada, kao što sam rekao, njušim stanovite kontradiktornosti u tim ubeđenjima i uopšte nisam siguran koliki procenat tih žena je zapravo pročitao Kur'an a koliko ih je jednostavno usvojilo burku kao nešto što se mora iz ovih ili onih razloga) ali kažem još jednom - video sam ne mali broj žena koje nose maramu/hidžab pod pritiskom, a u bližem krugu prijatelja mi je jedna koja je kao mlada nosila maramu pa je odložila u fioku nakon određenog broja pročitanih knjiga.Prilično sam siguran da u manje liberalnim islamskim društvima kao što je npr. Saudijska Arabija postoji stabilan procenat ženske populacije koji ne želi da nosi burku ali jbg... Tu su gde su i tako im je kako im je. Ne treba zaboraviti ni da postoje islamska društva (počevši opet od Turske) koja su decenijama sistemski suzbijala nošenje marama i hidžaba. To je kompleksna tema unutar koje se prepliću kultura, obrazovanje i politika.I samo da preventivno poslužim ekstra obogaćenu kafu™ bilo kome ko poželi da ovo zapažanje uzme kao argument za opštu zabranu burki ili tvrdnju da je u pitanju nekakav psihički poremećaj. Edited by beowl
Link to comment

beowl:ja ovaj post mogu da potpisem od reci do reci, moja zena i ja smo se X puta u islamskom svetu krstili i cudili tim parovima u kojima je zena zamotana, a muzjak pun blinga. to vonja na licemerje sa kilometar.moje primedbe pre svega se odnose na dociranje onom sloju zena koje nose burke svojom voljom, iz ideoloskih i religioznih razloga.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...