Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

@verterdegetesmeta li ti nasilno nametanje vere, ili cin obrezivanja? ako je ovo prvo u pitanju, hriscanski cin krstenja je takodje nasilno nametanje vere. ako je ovo drugo, ne znam zasto apostrofiras sunet bas kod muslimana, kada u SAD to rade sa dve trecine muskih beba.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

ona mucena g willow wilson koju sam pominjao kaze da je zanimljivo kako su 'fanatici' zapravo najcesce savrseni dzentlmeni u odnosu prema zenama te kako su pojedini radikalni islamski pokreti zapravo vrlo inkluzivni i na odredjeni nacin emancipuju zene iz objekata/zrtve u agente ideologije time joj zapravo dajuci/priznajuci ljudskost.
Meni je ovo previše parcijalni pristup da bih bila zadovoljna.
Link to comment

Verter, brkaš sve i svašta, nemaš najblažeg pojma o tome o čemu pričaš. Ko su ti "oni" koji neće da integrišu? Kako se to manifestuje? Pitao sam te i nisam dobio nikakav odgovor. Muslimani u Evropi i US rade, imaju male i malo veće firme i poslove, idu u škole, igraju i gledaju fudbal. Ti prosto nabadaš bez ikakve predstave o bilo čemu.

Link to comment
@verterdegetesmeta li ti nasilno nametanje vere, ili cin obrezivanja?
Ja nemam problema s tim, osim u jednom nacelnom smislu, jer mi je odbojno samokasapljenje, a i sta deca znaju zasto im neko sece kurac. Zanima me Symetovo misljenje, kao osobe koja zastupa slobodu pjedinca kao apsolut (u granicama zakona).
Link to comment
cekaj zasto je to bitno?
six principles of shariaShariah (also spelled shari'ah or sharia or shari'a) is the Arabic word for "the road to the watering place." In a religious context, it means "the righteous path." There are six principles of shariah. They are derived from the Qur'an, which Muslims believe is the word of God. All Islamic religious rules must be in line with these six principles of shariah.1. The right to the protection of life.2. The right to the protection of family.3. The right to the protection of education.4. The right to the protection of religion.5. The right to the protection of property (access to resources).6. The right to the protection of human dignity.
Link to comment
Verter, brkaš sve i svašta, nemaš najblažeg pojma o tome o čemu pričaš. Ko su ti "oni" koji neće da integrišu? Kako se to manifestuje? Pitao sam te i nisam dobio nikakav odgovor. Muslimani u Evropi i US rade, imaju male i malo veće firme i poslove, idu u škole, igraju i gledaju fudbal. Ti prosto nabadaš bez ikakve predstave o bilo čemu.
Neverujem sta citam. Evo ti omiljene teme:https://wcd.coe.int/ViewDoc.jsp?id=1684369
Link to comment

I jos nesto za Symeta.

Many forecasts regarding the Muslim immigration to Europe expect that immigrant Muslims will eventually integrate into society. However, marriage immigration ensures that the immigrant population never progresses past the stage of first and second generation immigrants, frustrating integration. Also hampering demographic forecasts is the fact that many second generation immigrants prefer to marry spouses from their parents' home country. Studies among Moroccan and Turkish youth in Belgium show that they often prefer to marry spouses from "back home" rather than marrying a fellow second generation immigrant like themselves.
Boys, dissatisfied with what they see as the Westernization of immigrant women, opt for more traditional women from the home country. Moroccan immigrant youth visiting their home country are often accosted with offers of sex and money in exchange for a visa by local girls desperate to get to the "Promised Land."

Link to comment
4. The right to the protection of religion.
ovo, ako mu je izvor 1 verski tekst znaci da treba stititi religiju. Znaci to ne moze da bude minimum nicega, jer kroz to mozes da provedes negiranje vise onih drugih principa. Odnosno, ili stiti tu jednu religiju koja je izvor principa pa se onde ne moze govoriti ni o kakvom umerenjestvu, ili stiti vise religija, pa onda imamo personalno pravo sto tek nema veze sa bilo cim umerenim.
Link to comment

Verter, stekni neki pojam o tome o čemu pričamo pa se vrati. Ovo postaje zamorno. Ti barataš samo najuopštenijim sterotipima i maglovitim predstavama.Vasa ti je lepo postavio pitanje šta smatraš problematičnim kod oberzivanja, a ti odgovaraš - meni ništa tu nije problematično. Međutim pitanje je šta je to kod obrezivanja što smatrš specifično nespojivim sa liberalizmom. Operacija ili uvođenje u veru? Smisli, pa ćemo da pričamo.Što se tiče teksta koji si postavio, stvarno ne razumem šta ti tu vidiš kao potporu ovim širokim i trapavim potezima kojima kao slon u staklarskoj radnji rušiš sve oko sebe. U tekstu piše sve suprotno od onoga što ti pričaš i za šta se zalažeš. Molim te, nauči da čitaš. Ne tražim mnogo, samo to.

2. Muslim women are not a homogenous group: their social, educational, and cultural backgrounds, family and occupational situations differ significantly and determine to a large extent their integration and relationship with the host community. The label “Muslim”, used here to categorize a group of immigrants, needs to be qualified. In practice these women are individuals with individual needs and circumstances and need to be treated as such. In many cases they will prefer to identify themselves in relation to family, country of origin or occupation rather than any religious affiliation
4. Language and education are key elements in the integration process. Prejudice and suspicion thrive on ignorance. Women are often isolated by their poor command of the language of the host country. At the same time they are the key persons for the transmission of their mother tongue to their children.5. The low participation of Muslim schoolgirls in many sports deprives them of activities which present important opportunities for integration.6. These obstacles to integration are exacerbated by the recent growth of Islamophobia, xenophobia, political extremism and media stereotyping, along with restrictive and discriminatory visa regimes and language requirements which can contribute to a sense of being unwelcome and not at home in the host country.7. The failure of European societies to understand the complexity of the circumstances of this important and vulnerable group within their midst is a loss for these societies as a whole. Not only are they failing to benefit from the experience, skills and creative potential of the people concerned, but the presence of a large group who are somehow perceived as being outside of the host culture can have serious adverse effects on the host communities, who are in danger of retreating into a fortress mentality.
9. There needs to be an emphasis on dialogue rather than assimilation. Host communities have much to learn about the heritage and diversity of Islam, which is too often obscured by the rhetoric of Islamisation and Islamophobia.
Link to comment
six principles of shariaShariah (also spelled shari'ah or sharia or shari'a) is the Arabic word for "the road to the watering place." In a religious context, it means "the righteous path." There are six principles of shariah. They are derived from the Qur'an, which Muslims believe is the word of God. All Islamic religious rules must be in line with these six principles of shariah.1. The right to the protection of life.2. The right to the protection of family.3. The right to the protection of education.4. The right to the protection of religion.5. The right to the protection of property (access to resources).6. The right to the protection of human dignity.
Samo sto "The right to the protection of religion" obicno znaci, naprimer u islamskoj deklaraciji o pravima coveka, da su sva ljudska prava podredjena religiji: garantovana ti je recimo sloboda govora, sve dok je koristis u okviru dozvoljenog religijskog okvira. To je totalitarizam.
Link to comment
Samo sto "The right to the protection of religion" obicno znaci, naprimer u islamskoj deklaraciji o pravima coveka, da su sva ljudska prava podredjena religiji: garantovana ti je recimo sloboda govora, sve dok je koristis u okviru dozvoljenog religijskog okvira. To je totalitarizam.
u prevodu, muslimanski desnicari bi valjalo da budu liberalni?edit: gde tacno zavrsava ne-ekstremizam u judeo-hriscansklim vrednostima i nedovoljno hriscanskoj Nemackoj, i pocinje ekstremizam u serijatu & nedovoljnoj islamizaciji drustva? Edited by Gandalf
Link to comment
Verter, stekni neki pojam o tome o čemu pričamo pa se vrati. Ovo postaje zamorno. Ti barataš samo najuopštenijim sterotipima i maglovitim predstavama.
Dok je tvoja teza kako su muslimani integrisani, piju koka kolu i gledaju fudbal - pazljiva i precizna analiza. Kao drugo, ja nigde nisam koristio uopsteni izraz "muslimani", vec "ljudi o kojima govorimo". Dakle mislim na konkretnu drustvenu grupu unutar muslimanske imigracije. A kao trece, ti sa svojim opaskama o nacionalistima i pristalicama "patriotskih opcija" si zadnji koji treba da mi spocitava o stereotipizaciji i maglovitim predstavama.
Vasa ti je lepo postavio pitanje šta smatraš problematičnim kod oberzivanja, a ti odgovaraš - meni ništa tu nije problematično. Međutim pitanje je šta je to kod obrezivanja što smatrš specifično nespojivim sa liberalizmom. Operacija ili uvođenje u veru? Smisli, pa ćemo da pričamo.
Zanima me tvoje misljenje. A bio sam konkretan. "Da li roditelji imaju pravo da na takav nacin namecu veru svom detetu ? "
Što se tiče teksta koji si postavio, stvarno ne razumem šta ti tu vidiš kao potporu ovim širokim i trapavim potezima kojima kao slon u staklarskoj radnji rušiš sve oko sebe. U tekstu piše sve suprotno od onoga što ti pričaš i za šta se zalažeš. Molim te, nauči da čitaš. Ne tražim mnogo, samo to.
Kao prvo, ovo sto sam okacio je potpuno oprecno tvojoj nestereotipnoj tezi da su muslimani odlicno integrisani. A kao drugo, tekst govori o njihovoj nesposobnosti da se integrisu zbog konkretnih patrijarhalnih prepreka. Nisu njima te prepreke prirodno uslovljene, vec se forsiraju iz kuce - od njihovihh oceva, brace, pa cak i od drugih zena. Ti da malo licnije poznajes patrijarhalnu kulturu, znao bi da u takvim drustvima zene umeju itekako da forsiraju takav sistem vrednosti. Konkretno, one starije, ili zena najstarijeg brata, jer im patrijarhat daje moc nad ostalim zenama u kuci. I da li se onda u takvim uslovima moze govoriti o slobodnom izboru nosenja burki ? Edited by Verterdegete
Link to comment
I jos nesto za Symeta.
Pametnjakoviću, čitaj Uelbeka i naći ćeš isto to - muškarce prepadnute i zgađene jendakošću žena u potrazi za poslušnim seksualnim igračkama.Ono što ti citirani pasus pokazuje je da ne postoje nikakvi homogeni "oni" koji ne žele da se integrišu, već različite grupe sa različitim interesima. (Zašto muškarcima ne odgovaraju second generation emigrantkinje? Pa zato što su se integrisale, odnosno, emancipovale!).http://www.youtube.com/watch?v=ts4sEBb2K3s
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...