Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

Pa jebote, ignorises odevne norme te kulture, i to da ne bi bio medju second grade citizenima (Hriscanima, Jevrejima itd...) kada dodje smak sveta, zenis se samo u okviru svoje grupe, jedes samo u svojim restoranima, svojevoljno... I onda ocekujes inkluziju. E pa oces zakurac.
Nosis kipu, zenis se samo u okviru svoje grupe, ne jedes nista sto nije koser i ocekujes inkluziju. Ali posto je anti-semitizam sada no-no, a vaskoliki branitelji nacionalne kulture, hricsanstva i Univerzuma ne mogu da sede besposleni,od nekoga se moraju "braniti", hajd udri po muslimanima.
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mora da si bio odsutan (opravdano, naravno). Bilo vise puta. Ja ne mrem vise, sto ono kazu klinci, predajem se. U pravu ste svi koji mislite drugacije od mene... Zivot je tako laksi.
Indi, khm... :D Edited by MancMellow
Link to comment
Vecinski stavovi o pravima zena & seksualnim slobodama u muslimanskim zemljama (uz par izuzetaka, napr. Turska) odgovaraju stavima zapadnoevropskih ultra-konzervi i americkih konzervi, dakle necemu sto je iz zapadnog ugla vec skroz desno na politickom spektru. Iz cega sledi da je muslimanski desnicar, u jednoj takvoj izrazito tradicionalistickoj sredini, po difoltu ekstremist.
ja to nisam pitao. vec sam pitao, ili sam zeleo da pitam, da se nekako definise muslimanski desnicar koji nije ekstremista. pri tome, ja bih izbegao blesavljenje koje se svodi na to kako bi muslimanski desnicari trebalo da budu liberalni.finta je u tome sto bi vec zalaganjem za serijat, koje mu dodje neki minimum (a pandan je judeo-hriscanskim vrednostima), neki musliman zaradio epitet ektremiste.
Link to comment
Nosis kipu, zenis se samo u okviru svoje grupe, ne jedes nista sto nije koser i ocekujes inkluziju. Ali posto je anti-semitizam sada no-no, a vaskoliki branitelji nacionalne kulture, hricsanstva i Univerzuma ne mogu da sede besposleni,od nekoga se moraju "braniti", hajd udri po muslimanima.
Sve vise mi se cini da ce ova rastuca netrpeljivost dogurati do velikih sranja u jako bliskoj buducnosti. Koriste se potpuno isti argumenti kao nekada za Jevreje. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
definisi principe serijata.
kuran i tumacenja, mislim odatle poticu. to je kao kad bi rekao da je "ovde" minimum da izvor prava bedu Zaveti i tumacenja crkvenih otaca Edited by MancMellow
Link to comment

Bez bezobraznog ucitavanja antisemitizma i ratnog zlocina molim.

:fashisto:Kako ti znaš da se nisu integrisali i zašto se nisu integrisali? Kako se integrišeš u društvo? Jel si ti ingerisan u srpsko društvo ako ne slušaš Cecu nego Radiohead? Ako se muvaš samo sa ljubiteljkama Radiohead-a? Ako izlaziš samo na mesta gde se sluša Radiohead, a na splav ni da priviriš?Najbolja tekovina liberalizma je što ova pitanja prepušta privatnoj sferi, a od građanina traži samo da poštuje zakon i ispunjava svoje građanske dužnosti. Onog trenutka kad počne da propisuje šta ima da se sluša i gde ima da se jede, i s kim treba da se venčavaš, već si načinio korak ka totalitarizmu.
Ali odvoj drzavu i drustvo, jer ovde pricam o drustvenoj inkluziji. Uzivanje i postovanje prava, kao i izvrsavanje duznosti je jedno. Tvoj drustveni polozaj je drugo, i direktno zavisi od tvog odnosa sa drustvom u kome ti zelis da imas taj polozaj. Moj, tvoj, ili bilo ciji drugi, drustveni status pre svega zavisi, naucno dokazano, od nase drustvene snalazljivosti i prilagodljivosti. Dakle, treba ti vestina s ljudima, da imas prijatnu spoljasnjost za vecinu ljudi (ne mislim na izgled, ali on je jako bitan), veze, kontakti itd.Kad si vec spomenuo analogiju sa radioheadom. Ljudi o kojima pricamo me podsecaju na klinca koji stalno sedi odvojen od odeljenja, kenja im za njihove ukuse i ponasanje, a ocekuje da ga zovu da igra fudbal za odeljenje.
Zamisli, ali u jednom liberalnom društvu, pojedinac u svojoj glavi može biti gde god hoće.
Super, samo ugovoreni brakovi nisu samo u glavama. Zanima me tvoje misljenje, kao liberalnog teoreticara, o sunetu. Da li roditelji imaju pravo da na takav nacin namecu veru svom detetu ? Edited by Verterdegete
Link to comment
Super, samo ugovoreni brakovi nisu samo u glavama. Zanima me tvoje misljenje, kao liberalnog teoreticara, o sunetu. Da li roditelji imaju pravo da na takav nacin namecu veru svom detetu ?
ohoho stigosmo i do Jevreja
Link to comment
ohoho stigosmo i do Jevreja
I muslimani se sunete. To je muslimanski izraz. A i to sto su Jevreji ne znaci da ne smes da preispitas neki njihov obicaj. Ili da kritiku lapota tumacimo kao antisrbizam ? Edited by Verterdegete
Link to comment
ja to nisam pitao. vec sam pitao, ili sam zeleo da pitam, da se nekako definise muslimanski desnicar koji nije ekstremista. pri tome, ja bih izbegao blesavljenje koje se svodi na to kako bi muslimanski desnicari trebalo da budu liberalni.finta je u tome sto bi vec zalaganjem za serijat, koje mu dodje neki minimum (a pandan je judeo-hriscanskim vrednostima), neki musliman zaradio epitet ektremiste.
U principu, neko ko se zalaze za serijat ne mora da bude esktremista, posto se radi, jelte, o necemu sto se moze tumaciti na razne nacine. U praksi obicno se svi koji se zalazu za serijat proglasavaju ekstremistima d strane zapadnjaka, a takodje u praksi, svi koji se zalazu sa serijat u vec tradionalistickim drustvima verovatno i jesu ekstremisti.
Sve vise mi se cini da ce ova rastuca netrpeljivost dogurati do velikih sranja u jako bliskoj buducnosti. Koriste se potpuno isti argumenti kao nekada za Jevreje.
Mozda, ali mislim da su mladji narastaji u mesovitim sredinama prilicno tolerantniji, jer su od malih nogu naviknuti da imaju Muhameda i Rashida u skoli i komsiluku. Nije slucajno sto najglasniji islamofob ovde mora da ukljuci net i ceprka po sajtu dejli mejla ne bi li video muslimana, dok je recimo meni dovoljno da otvorim prozor. Na duze staze, smenom generacija, doci ce sve to na svoje mesto.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...