Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

ok, cenis da zbog ovog cina treba kazniti zenu rodjenu u Francuskoj?
ne, to je samo reakcija na tvoju tvrdnju da u Tunisu savrseno tretiraju ljude koji se drugacije oblace...A tek Femen? Prva tuniska femenka je jos u zatvoru zato sto je objavila sliku svojih sisa na fejsu...
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

A tek Femen? Prva tuniska femenka je jos u zatvoru zato sto je objavila sliku svojih sisa na fejsu...
pa sto to tebi smeta, ako se zalazes za kaznjavanje zena zbog toga kako se oblace
Link to comment

Hm, sve mi se cini da smo imali identicnu diskusiju, medju istim forumasima... vise puta. Da li ce se ovaj put zavrsiti sa drugacijim rezultatom? :D

Link to comment

@VasudevaMa dobro, rasprava sa Verterom mi nije interesantna. Nek pročita Radagastov post jedno petsto puta, trebalo bi da upali.Ja o nekim pitanjima zaista nemam jasan stav. Apsolutno mislim da je zabrana burki bila čin iz populizma i jedna debilana.Ali ja stvarno ne mogu da žmurim na ljudska prava žena u mnogim arapskim zemljama. Jest, znam da je emancipacija proces. A i ono, nekad zahteva diskontinuitet. Nama je trebalo da dodju komunisti 1945 da nam promene gradjanski zakon da se udate žene ne bi tretirale kao maloletna lica i da bi dobile prava nasledjivanja. Do tada je svaka ženska borba bila ismevana u parlamentu.Dakle, šta je to što bi Zapad moga da učini da pomogne ženama koje bi želele pravo izbora u vezi sa svojim životom?

Edited by MayDay
Link to comment
Hm, sve mi se cini da smo imali identicnu diskusiju, medju istim forumasima... vise puta. Da li ce se ovaj put zavrsiti sa drugacijim rezultatom? :D
pa imamo nove elemente, sada se negira i to da neko ko je rodjen u Francuskoj ima pravo da se smatra gradjaninom te zemlje ako ignorise vecinsku kulturujao si ga Evropi ako ovo postane preovladjujuci stav, prosli put je goreo ceo kontinent zbog toga.
Link to comment
Pa tu si se zajeb'o. S/M je dobrovoljni igrokaz dve slobodne osobe svesne da je to samo erotska igra a nošenje burke je kodifikovana običajna glupost koja uništava slobodnu ličnost čoveka. Nošenje burke nije gluma. Nije izbor. To je posledica ispiranja mozga, a ispiranje mozga je nasilje.
A ko si ti da određuješ u kojim dobrovoljnim igrokazima odrasle osobe treba da učestvuju? To je samo na njima da odluče. Ko hoće neka oblači kožu i vezuju se za krevet, ko hoće neka nosi burku.I opet se pokazuje da o ženama ne možeš da govoriš drugačije do kao o žrtvama ispiranja mozga. Prihvataju religiju i tradiciju? Ispran mozak. Podsmevaju se religiji i tradiciji (kao Pussy Riot), opet ispran mozak. Zato je tu Slow da nam objasni šta žene žele, jer one same. sirotice, ništa ne znaju. Edited by Syme
Link to comment
[/size]:lolol:ali to su njihove zemlje covece, rodjene su u Francuskoj, Holandiji, Nemackoj, cesto su i njihovi roditelji tu rodjeni
Namerno sam upotrebio izraz "zemlja", kako bih tu ukljucio dva odvojena pojma - drzavu i drustvo. Oni su se integrisali u drzavu, nisu u drustvo.I jos jedna stvar. Zale se kako drustva ne zele da ih integrisu. Pa jebote, ignorises odevne norme te kulture, i to da ne bi bio medju second grade citizenima (Hriscanima, Jevrejima itd...) kada dodje smak sveta, zenis se samo u okviru svoje grupe, jedes samo u svojim restoranima, svojevoljno... I onda ocekujes inkluziju. E pa oces zakurac. Edited by Verterdegete
Link to comment
Hm, sve mi se cini da smo imali identicnu diskusiju, medju istim forumasima...
Stvarno? Ja ne pamtim kad se tako nesto dogodilo na forumu...
Link to comment
Namerno sam upotrebio izraz "zemlja", kako bih tu ukljucio dva odvojena pojma - drzavu i drustvo. Oni su se integrisali u drzavu, nisu u drustvo.I jos jedna stvar. Zale se kako drzave ne zele da ih integrisu. Pa jebote, ignorises odevne norme te kulture, i to da ne bio medju second grade citizenima (Hriscanima, Jevrejima itd...) kada dodje smak sveta, zenis se samo u okviru svoje grupe, jedes samo u svojim restoranima, svojevoljno... I onda ocekujes inkluziju. E pa oces zakurac.
ok ovo ne vodi nigde. za tebe je tiranija vecine dobra stvar, za mene je losa. nema osnova za komunikaciju.
Link to comment
Namerno sam upotrebio izraz "zemlja", kako bih tu ukljucio dva odvojena pojma - drzavu i drustvo. Oni su se integrisali u drzavu, nisu u drustvo.I jos jedna stvar. Zale se kako drzave ne zele da ih integrisu. Pa jebote, ignorises odevne norme te kulture, i to da ne bio medju second grade citizenima (Hriscanima, Jevrejima itd...) kada dodje smak sveta, zenis se samo u okviru svoje grupe, jedes samo u svojim restoranima, svojevoljno... I onda ocekujes inkluziju. E pa oces zakurac.
:fashisto:Kako ti znaš da se nisu integrisali i zašto se nisu integrisali? Kako se integrišeš u društvo? Jel si ti ingerisan u srpsko društvo ako ne slušaš Cecu nego Radiohead? Ako se muvaš samo sa ljubiteljkama Radiohead-a? Ako izlaziš samo na mesta gde se sluša Radiohead, a na splav ni da priviriš?Najbolja tekovina liberalizma je što ova pitanja prepušta privatnoj sferi, a od građanina traži samo da poštuje zakon i ispunjava svoje građanske dužnosti. Onog trenutka kad počne da propisuje šta ima da se sluša i gde ima da se jede, i s kim treba da se venčavaš, već si načinio korak ka totalitarizmu.
Zato sto su u glavama jos u svojim zemljama.
Zamisli, ali u jednom liberalnom društvu, pojedinac u svojoj glavi može biti gde god hoće. Edited by Syme
Link to comment
Stvarno? Ja ne pamtim kad se tako nesto dogodilo na forumu...
Mora da si bio odsutan (opravdano, naravno). Bilo vise puta. Ja ne mrem vise, sto ono kazu klinci, predajem se. U pravu ste svi koji mislite drugacije od mene... Zivot je tako laksi.
Link to comment
@VasudevaMa dobro, rasprava sa Verterom mi nije interesantna. Nek pročita Radagastov post jedno petsto puta, trebalo bi da upali.Ja o nekim pitanjima zaista nemam jasan stav. Apsolutno mislim da je zabrana burki bila čin iz populizma i jedna debilana.Ali ja stvarno ne mogu da žmurim na ljudska prava žena u mnogim arapskim zemljama. Jest, znam da je emancipacija proces. A i ono, nekad zahteva diskontinuitet. Nama je trebalo da dodju komunisti 1945 da nam promene gradjanski zakon da se udate žene ne bi tretirale kao maloletna lica i da bi dobile prava nasledjivanja. Do tada je svaka ženska borba bila ismevana u parlamentu.Dakle, šta je to što bi Zapad moga da učini da pomogne ženama koje bi želele pravo izbora u vezi sa svojim životom?
ona mucena g willow wilson koju sam pominjao kaze da je zanimljivo kako su 'fanatici' zapravo najcesce savrseni dzentlmeni u odnosu prema zenama te kako su pojedini radikalni islamski pokreti zapravo vrlo inkluzivni i na odredjeni nacin emancipuju zene iz objekata/zrtve u agente ideologije time joj zapravo dajuci/priznajuci ljudskost.nesto slicno misli i faisal devji. mislim da je gandalf kacio nesto o tome. naravno, problem je u tome sto je tu na delu jedan dobar korak u losem pravcu ali ta militantnost, volja za konfrontacijom, angazovanost i globalnost koja pledira za univerzalnoscu jeste nesto sto karakterise i benevolentnije pokrete i sto korespondira sa nekim, hajde da tako kazemo, legitimnim i autenticnim ljudskim potrebama.inace, slazem se s indijem i mau. mozda bi mogli da probamo da preusmerimo raspravu. meni je glupo da ucestvujem u sve kompleksnijim igrama racionalizacije glede ovog pitanja. Edited by kim_philby
Link to comment
A ko si ti da određuješ u kojim dobrovoljnim igrokazima odrasle osobe treba da učestvuju? To je samo na njima da odluče. Ko hoće neka oblači kožu i vezuju se za krevet, ko hoće neka nosi burku.
Ne razumeš i ne čudi me što ne razumeš.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...