Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

a ti pozivas na hospitalizaciju ljudi jer ti se ne svidja kako se oblace, da sad ne idem u dublje motive za ono sto pises.
Nije to ''problem oblačenja'', to je problem bazične slobode 50% populacije. ...Meni je žena koja je odevena u burku zatočenik. Tebi je OK. Toliko o svetonazorima. Edited by Hamlet Strašni
Link to comment
  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neko se na na pravo na nošenje burke može pozivati samo kao na vrstu običajnog prava a ne religioznog prava. To što on tvrdi da je religiozni problem neka se obrati upravi vodovoda. Nije. Običajnim pravom se može i pedofilija kodifikovati kao dozvoljena. Svaka gadost. A to sa pravom, moralom i slobodom nema nikakve veze. Sloboda da učiniš sebe robom (i da nosiš burku između ostalog) je kao i sloboda da učiniš samoubistvo i kodifikuješ samoubistvo kao obavezan i društveno poželjan oblik ponašanja. Neće da može. Kada staviš burku dobrovoljno, ti više nisi slobodna ličnost. O tvojim pravima može da se govori isto kao o pravima duševnog bolesnika. U instituciji specijalizovanog tipa.
Sad kad sam se malo pribrao, stavio par forenzičkih rukavica, masku i naočari, da zaronim u razvrstavanje ovog smeća.Dakle, ne, niko ne može sebe prodati u ropstvo, ali to samo znači da takav ugovor ne bi mogao biti validan, odnosno da bi se mogao raskinuti u svakom trenutku. To međutim ne znači da neko ne može da se ponaša kao rob sve dok mu tako odgovara, i dok to čini po sopstvenoj volji. S tim da u svakom trenutku ima pravo i mogućnost da se predomisli i izađe iz svoje uloge. Zato S/M igre nisu pravo ropstvo, već kontrolisano u kojem rob zapravo može da izađe iz svoje uloge kad god to poželi.Isto važi i za burke. Svaka odrasla osoba ima prava da nosi burku ako to želi, i da prestane da je nosi kada to više ne želi. Niko nema prava da joj zabrani ni prvo ni drugo. It's that simple.
Nije to ''problem oblačenja'', to je problem bazične slobode 50% populacije. A ti bi taj pravi koncentracioni logor mirne duše posmatrao...verujem i da bi rado bio stražar u njemu, dočim ti ne smetaju žice oko njega. Meni je žena koja je odevena u burku zatočenik. Tebi je OK. Toliko o svetonazorima.
A da pitaš tu ženu šta ona o tome misli? A ne, zaboravio sam čuveni slučaj Pusi Rajot - po tebi su žene nesposobne za samostalno mišljenje, i uvek muškarac mora da misli umesto njih. Edited by Syme
Link to comment

E ja cu biti iskren i otvoren. Nerviraju me burke, ne bih im dao da ih nose. Pre svega zbog odnosa njihovih zemalja prema zapadnjacima, kada se nadju tamo, i njihovim kulturnim i religijskim obelezjima. Ako hoces da zivis ovde, zivi u skladu sa obicajima i kulturom mesta gde zivis. Kome se ne svidja, burke se slobodno mogu nositiu Bahreinu.

Link to comment
E ja cu biti iskren i otvoren. Nerviraju me burke, ne bih im dao da ih nose. Pre svega zbog odnosa njihovih zemalja prema zapadnjacima, kada se nadju tamo, i njihovim kulturnim i religijskim obelezjima.
Nervira te odnos Francuske prema zapadnjacima?
Link to comment
A da pitaš tu ženu šta ona o tome misli? A ne, zaboravio sam čuveni slučaj Pusi Rajot - po tebi su žene nesposobne za samostalno mišljenje, i uvek muškarac mora da misli umesto njih.
Pa to, muskarac mora da brani slobodu i cast zena, ukljucujuci i od njih samih, tako sto ce im odrediti izmedju ostalog kako da se oblace.
Link to comment
Meni je žena koja je odevena u burku zatočenik.
i pomogao bi joj tako sto bi je kaznio zbog toga sto je zatocena?
Link to comment

Au, Mile.I eto šta je ostalo od liberalizma, spremni smo da pregazimo individualna prava miliona ljudi zato da bismo vratili milo za drago njihovim vladama.Pa eto, da zabranimo onda i homoseksualnost, a ko hoće da se jebe s osobama istog pola, nek ide u Holandiju.

Edited by Syme
Link to comment
Prvo kulturno da se asimiluju, pa nek je svojataju koliko hoce.
ovaj....nema sta da je svojataju, to je njihova zemlja...
Link to comment
u stvari, zbilja me mrzi da polemisem o ovome sa ljudima koji uopste ne razumeju da nije posao drzave da odredjuje kako ce se ko oblaciti, a pogotovo sa ovim vidovitima i sveznajucima.
probaj da udjes u holandsku samoposlugu sa kapuljacom.
Link to comment
E ja cu biti iskren i otvoren. Nerviraju me burke, ne bih im dao da ih nose. Pre svega zbog odnosa njihovih zemalja prema zapadnjacima, kada se nadju tamo, i njihovim kulturnim i religijskim obelezjima. Ako hoces da zivis ovde, zivi u skladu sa obicajima i kulturom mesta gde zivis. Kome se ne svidja, burke se slobodno mogu nositiu Bahreinu.
Sustina zapadne kulture nije u nosenju ili nenosenju krpe na glavi, nego u insistiranju na slobodama pojedinaca. Ko hoce da zeli da zivi u drustvu gde mu drzava propisuje sta da nosi, neka ide u Bahrein, umesto da pravi Bahrein od Evrope.Btw. i mene nerviraju burke. Kao i bunde, meso, kola, metroseksualci, televizija i tehno muzika.
Link to comment
probaj da udjes u holandsku samoposlugu sa kapuljacom.
cekaj pusti sad to, imamo ovde ozbiljniju situaciju na topicu, brani se francuski identitet od invazije dodjosa i stranaca koji su rodjeni u toj zemlji
Ko hoce da zeli da zivi u drustvu gde mu drzava propisuje sta da nosi, neka ide u Bahrein, umesto da pravi Bahrein od Evrope.
to je to Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

2 VerterA koji su to francuski običaji i kultura? Katolicizam? Laicizam? Ateizam? Republikanizam? Monarhizam? Degolizam? Petenizam? MIteran? Sarkozi? Gej brakovi? Ne gej brakovi? Šta?

Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...