Jump to content
IGNORED

islamski ekstremizam


wall

Recommended Posts

  • Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    373

  • Hella

    361

  • Indy

    217

  • kim_philby

    205

Top Posters In This Topic

Posted Images

You people, you think that gambling, extortion, corruption are kosher because it’s a thousand years old? Well, all this thousand year old stuff; it’s a lot of shit to me. This is America you’re living in, and its two hundred years old, so you better get your clocks fixed.
Ima jedan američki sociolog (kome neću sad odmah da spomenem ime jer ono odmah izaziva sprdnju budući da niko nije čitao to što je on pisao već je u opticaju samo legenda o jednoj njegovoj knjizi), i reče jedan sociolog, ne meni lično već u predgovoru drugog izdanja svoje ozloglašene knjige, da islam ima šanse da se upristoji, samo kada - ne zna se. I hrišćanstvu je, veli on, trebalo mnogo da od krstaških ratova i iknivizicije dođe do sekularnog "stava", a ovo što danas rade fundamentalisti, u stvari više liči na ekstremnu levicu i fašizam u Evropi između dva svetska rata. Ako je to i tačno, previše je kolumnistički bistro, ali neka. Sociolog dalje podseća da je i Amerika krenula s falinkom u ustavu (rasizam) pa se popravila.Poenta je u principi otpimistička - treba samo pričekati da takozvana umerena ili normalna struja pobedi, kao što se to dogodilo u hrišćanstvu.Imao sam prilike da čitam Kuran (doduše u prevodu na jedan stranbi jezik), pa mi se ovaj otpimizam ne čini osnovan.Jeste da se s vremena na vreme nađe neka muslimanka koja ukazuje na to da je šerijatski zakon zapravo falsifikat, kako se u njenoj zemlji ne nose feredže, i to, ali to zvuči na one izuzetke o prjateljstvu Srba i Albanaca. Ali ima tu još nešto. Islamski zahtevi za posebnim pravima zbog verskih razloga - uključujući i nošenje marama i pravo na višeženstvo te zabranu razvoda i napuštanja vere, sve do zabrane noćnog života itd - povezani su s degeneracijom jednog pojma - multikulturalizam, koji je pojam - kazuju sad neki durgi sociolozi - lepo seo levičarima, koji su zaboravili na ono od čega se živi i uzeli kulturu, kao posmortnu masku, kako reče jedan francuski pisac koji je nekad mnogo voleo Srbe, ali ne toliko kao Peter Handke.Multikulturalizam je degenerisao u toj meri da su orava grupe potpuno istisnula prava pojedinca. Grupa ima pravo da kaštiguje pojedinca, samo ako se to predstavi kao vekovna ili hiljadugodišnja tradicija (samim tim i kultura). Pojedinac odavno više ne znači ništa. Taj fenomen se do pojave islamizma u Evropi nije ni primećivao, ali se on krio u onome "...hajde da se organizujemo..." Čim se skupi deset ljudi sa zastavama na ulici, vlast ima prpu. Pojedinac ima da čeka u čekaonici dok ne izdahne.E sad, islam je pretnja svemu onome što je zapadna demokratija stvorila, a koristi se upravo pravima u toj demokratiji da bi se napravile - enklave nedemokratije. Sve više se priča o tezi da islam, kao vera, ne može da bude iznad ustava zapadnih zemalja, već da su upravo demokratske norme koje su osnova njihovih ustava - OKVIR i PRAVILA IGRE, koja se ne smeju menjati zato što islam ima posebne potrebe. Za sada o tome priča samo manja grupa sociologa i sekularističkih intelektualaca, koji uzgred jebu majku i papi i hrišćanstvu.I eto tu dolazi onaj citat s početka, to je rekao Stenli Uajt u filmu "Godina Zmaja" Majkla Ćimina, i to je rekao Kinezima, ali isti je kurac.Ako se dozvoli nošenje burke i mnogoženstvo i kamenovanje i mlaćenje muslimanskih rokera, za koju deceniju neće biti Evrope."You people, you think that gambling, extortion, corruption are kosher because it’s a thousand years old? Well, all this thousand year old stuff; it’s a lot of shit to me. This is America you’re living in, and its two hundred years old, so you better get your clocks fixed.”
Link to comment
Multikulturalizam je degenerisao u toj meri da su orava grupe potpuno istisnula prava pojedinca. Grupa ima pravo da kaštiguje pojedinca, samo ako se to predstavi kao vekovna ili hiljadugodišnja tradicija (samim tim i kultura). Pojedinac odavno više ne znači ništa. Taj fenomen se do pojave islamizma u Evropi nije ni primećivao, ali se on krio u onome "...hajde da se organizujemo..." Čim se skupi deset ljudi sa zastavama na ulici, vlast ima prpu. Pojedinac ima da čeka u čekaonici dok ne izdahne.
U kojoj evropskoj zemlji su "prava grupe potpuno istisnula prava pojedinca" u ime "multikulturalizma" (pod navodnicma, jer nisam siguran sta pod tim mislis), i na koji nacin?
Sve više se priča o tezi da islam, kao vera, ne može da bude iznad ustava zapadnih zemalja
Dok se do sada podrazumevalo da moze... Ajme mene. Edited by Radagast
Link to comment
Dok se do sada podrazumevalo da moze... Ajme mene.
Nije se podrazumevalo da može, ali su slučajevi izvinjavanja danskog ministra spoljnih poslova i autocenzure zbog karikatura itd. pokazali da je zapad u strahu spreman da ustukne jer islam de fakto ima posebna prava. Žvaka da su muslimani "uvređeni" zbog toga i toga jeste traženje posebnih prava.
Link to comment
Dok se do sada podrazumevalo da moze... Ajme mene.
У Канади су већ разматрали захтев исламске заједнице да у споровима унутар заједнице канадско правосуђе препусти процес исламском суду.
Link to comment
У Канади су већ разматрали захтев исламске заједнице да у споровима унутар заједнице канадско правосуђе препусти процес исламском суду.
šta je islamski sud? kakva je njegova uloga u sekularnoj državi Kanadi? Konačno, kakav je ishod takvog zahteva?
Link to comment
šta je islamski sud? kakva je njegova uloga u sekularnoj državi Kanadi? Konačno, kakav je ishod takvog zahteva?
Па, кадија. Тј шеријатски суд - у исламу је сва власт на совјетима свештенству.Колико се сећам, захтев је имао неке основе, јер постоји преседан - Јевреји већ имају право да неке врсте спорова решавају између себе, те су се Канађани нашли у небраном грожђу како да оправдају двоструки аршин а притом изгледају и даље политички кориговани. Нешто су смамуљали, некакву правну небулозу. Не сећам се баш детаља, то је било пре пар година.
Link to comment
Nije se podrazumevalo da može, ali su slučajevi izvinjavanja danskog ministra spoljnih poslova i autocenzure zbog karikatura itd. pokazali da je zapad u strahu spreman da ustukne jer islam de fakto ima posebna prava. Žvaka da su muslimani "uvređeni" zbog toga i toga jeste traženje posebnih prava.
Nisi odgovorio na pitanje. Ili bi gornji primer trebalo da bude ilustracija da u Evropi prava pojedinca vise ne postoje, jer su "potpuno istisnuta"? Je li ovo to izvinjavanje : Denmark's foreign minister Lene Espersen met in Cairo with the Grand Imam of Al-Azhar on 13 October 2010 and stated that the hurt caused to Muslims from cartoons lampooning the Prophet Mohammed was "very regrettable". She denies that this should be interpreted as an apology for the drawings, stating "I explained that the people of Denmark has no wish to violate or hurt the feelings of others. We do not wish to demonize anyone, we are a tolerant people. And then I explained our constitutional right to free speech, and they understood".Pa sto je danski sud odbacio zalbu grupe muslimana protiv zurnala koji je objavio karikature, kad je vec sloboda govora ukinuta zarad posebnih prava muslimana?
У Канади су већ разматрали захтев исламске заједнице да у споровима унутар заједнице канадско правосуђе препусти процес исламском суду.
Bio je pre par godina slucaj u Nemackoj, gde je sudija (ako se dobro secam) odlucio da ne osudi nekog muslimana za fizicko zlostavljanje zene, obrazlazuci to razumevanjem za "drugacije obicaje". Podigla se bila velika frka, sudija je, hvala bogu, nagrabusio, a takvo nakaradno tumacenje multikulturalizma u startu je saseceno.
Link to comment
njeni tekstovi se mogu pronaći i na : www.liberales.be to je inače think thank koji promoviše ideje evropskog liberalizma. tu se nalazi njen veoma interesantan text " the right to offend".
fala! ja sam procitala onu knjigu. neverovatan first hand uvid u odrastanje devojcice/devojke u somaliji, etiopiji i keniji (deo detinjstva provela je i u saudijskoj arabiji), uzasan prikaz zenske kastracije, njen love/hate odnos sa islamom, politicki azil u holandiji kao nacin da se izbegne brak koji je ugovorio njen otac, medjugeneracijski odnos zena u islamu, etc. preporucila bih knjigu i da je fiction u pitanju.
Link to comment
Ima jedan američki sociolog (kome neću sad odmah da spomenem ime jer ono odmah izaziva sprdnju budući da niko nije čitao to što je on pisao već je u opticaju samo legenda o jednoj njegovoj knjizi)
Kupio knjigu odavno, procitao 10% i nikako da nastavim... mozda ovog leta, mada nije bas stivo za plazu
Link to comment
Rabini kamenuju psa! :isuse: Loodaka ima svugde. Problem sam muslimanima je što su upali u fokus posle 9/11. Time se otvorio krug uzrok-posledica u kome ih nemuslimansko /većinsko/ okruženje sve više posmatra kroz lupu a ovi zauzvrat sve više klize u ekstremizam. Drugi problem je kriza tokom koje se na imigrante /koji su većinom muslimani/ ne gleda više kao na ekipu koja se tradicionalno brine o prljavim poslovima nego kao na konkurenciju.
Link to comment
Drugi problem je kriza tokom koje se na imigrante /koji su većinom muslimani/ ne gleda više kao na ekipu koja se tradicionalno brine o prljavim poslovima nego kao na konkurenciju.
U ovome ima istine. Cuo sam da starija ekipa imigranata, ukljucujuci i muslimane, na slican nacin vidi pridoslice iz Istocne Evrope (koje africki imigranti katkad posprdno zovu "lazni belci").
Link to comment
U ovome ima istine. Cuo sam da starija ekipa imigranata, ukljucujuci i muslimane, na slican nacin vidi pridoslice iz Istocne Evrope (koje africki imigranti katkad posprdno zovu "lazni belci").
ima jedna scena u filmu Unknown kada se u nekoj taksi službi Liam raspituje za neku ribu. Razgovara sa vlasnikom a prevodi crnac. U jednom trenutku crnac kaže otprilike.....da to su ti jebeni imigranti koji nam kradu posao... :lol: U tome ima mnogo istine, nije čudo da homofobija vaskrsava baš ovih dana, kada nema para, niti posla....tu postoji i momenat dežurnog-krivca. onako isto kako je svojevremeno SM gurao srbe da traže krivicu u NATOu, Masonima, Vatikanu i inima, samo da se prebaci odgovornost za nemanje na nekog drugog. /da ne guram ovde paralelu sa nacistima u Nemačkoj, trulo je/
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...