Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    390

  • 189-

    221

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

bio na ovom koncertu. mimi bila sranje, ali tek sam počeo da shvatam kolio je ozbiljan gudri.

 

 

u sobi je bagra, u sredini je vaga...

jer nije tata samo onaj ko ti mamu jebe...

ulećem u treći dan to onda zovem vaskrs, ulećem u treći mesec to onda zovem raspust...

vi ste mislili da sam se smirio u stvari sam se iskrivio... (ovo je na đusa)

violina me u srce ne dira, al me zato mdma lansira do svemira...

 

 

 

 

na ds ds, daki ima jeben deo

 

 

 

moj diler ko da ima magični štapić

uleteo sam u ds ko aleksandar šapić

i cela gajba postane likovna akademija

mala bela smesa kao da je premija

braća svi slikari bez četkice

pribor su nam stakla i isečene cevčice

ova roba od sinoć zaista kida

busplus kartica se izela od spida

u kupatilu bleji spreman felče azuro

posle zezanje tuširanje osnovna kultura

i svaki dan kada radimo je radni dan

radna knjižica je puna, meni teče radni staž

zato krčmarice još spida natoči

da se udaramo snažno sve do kraja noći

 

...

na stolu je novčanica kao da smo banka

jer svaki pravi brat voli jako da se sanka

...

 

ako treba ujs ja vršim kućnu dostavu

donesi dačka kom, daki tačka kom

 

 

 

Link to comment

bio na ovom koncertu. mimi bila sranje, ali tek sam počeo da shvatam kolio je ozbiljan gudri.

 

 

u sobi je bagra, u sredini je vaga...

jer nije tata samo onaj ko ti mamu jebe...

ulećem u treći dan to onda zovem vaskrs, ulećem u treći mesec to onda zovem raspust...

vi ste mislili da sam se smirio u stvari sam se iskrivio... (ovo je na đusa)

violina me u srce ne dira, al me zato mdma lansira do svemira...

 

 

 

 

na ds ds, daki ima jeben deo

 

 

 

moj diler ko da ima magični štapić

uleteo sam u ds ko aleksandar šapić

i cela gajba postane likovna akademija

mala bela smesa kao da je premija

braća svi slikari bez četkice

pribor su nam stakla i isečene cevčice

ova roba od sinoć zaista kida

busplus kartica se izela od spida

u kupatilu bleji spreman felče azuro

posle zezanje tuširanje osnovna kultura

i svaki dan kada radimo je radni dan

radna knjižica je puna, meni teče radni staž

zato krčmarice još spida natoči

da se udaramo snažno sve do kraja noći

 

...

na stolu je novčanica kao da smo banka

jer svaki pravi brat voli jako da se sanka

...

 

ako treba ujs ja vršim kućnu dostavu

donesi dačka kom, daki tačka kom

 

 

 

 

Dosadili skroz. Daj nešto novo. 

Link to comment

Inače sam zaprepašćen saznanjem da su im koncerti na plejbek. I njemu i Mimari. 

 

Ne znam. Nisam stručan. Ne dopada mi se to. 

Link to comment

Inače sam zaprepašćen saznanjem da su im koncerti na plejbek. I njemu i Mimari. 

 

Ne znam. Nisam stručan. Ne dopada mi se to. 

kod mimi je to loše jer non-stop okreće glavu okolo i jedno 15% ne odrepa. inače plejbek pominje u "opet neko kurčenje". ovaj nastup je skoro otaljala po meni... zapravo po onome što sam ja uhvatio jer sam se izgazio na prazan stomak. bolji su mi bili ostali.

gudri je meni surov pro, iako klinac. daki je zabavljač i generalno voli da kenja na mikrofon, ima kontakt sa ljudima i divlja, tako da ne propušta ništa da pokrije.

 

ne sviđa se ni meni. naravno da bih preferirao čist nastup. ne znam zašto tačno to rade.

Edited by Ravanelli
Link to comment

To je radeo i Dzus na vrhuncu kreativne faze, a to radili i Prtiji, bar jednom sam ih uhvatio u rahmetli SKCu.

 

Ono sto sam uzivo gledo, mozda najbolji live, je bio THC posle prvog albuma i Sajsi na Demiji. Naravno i BS

Link to comment
 

...

 

 

bio i ja, sličan doživljaj imam konto matrice s glasom. mnogo konkretniji su bili delovi gde su boBMe 90ih preuzimale stvar, naročito dobra energija tamo oko pola tri-tri, siti i besni, bratstvo-sestrinstvo, ds... i tu negde je ceo hepenig postao žurka za ekipu na stejdžu, koja se najbolje provela to veče.

Link to comment

Joj, ne znam, ne očekujem od MC-ja da bude sad neki sluhista, ali repovanje (od) Mimi mi je baš nešto neprijatno za slušati, a nekako je muzički/tonski ekstremno monotono. Baca ona te rime solidno, ali nekako kapiram da bi to neko sa zrncem sluha mnogo bolje donio, nekad me baš smori koliko je loš vokal. Moj utisak. Još sad ako kažete da repuje na PB (tj. ako sam skapirao baca rime preko matrice sa vokalom, tako zvuči na snimcima na YT?), sve mi to ima još manje smisla.  :wacko: ako već nisi siguran u svoje pjevanje/repovanje, tj. znaš i da je na snimku krš, onda mu ga makar daj po poznavanju tekstova i nekim drugim kvalitetima za MC-ja

Edited by James Marshall
Link to comment

bio i ja, sličan doživljaj imam konto matrice s glasom. mnogo konkretniji su bili delovi gde su boBMe 90ih preuzimale stvar, naročito dobra energija tamo oko pola tri-tri, siti i besni, bratstvo-sestrinstvo, ds... i tu negde je ceo hepenig postao žurka za ekipu na stejdžu, koja se najbolje provela to veče.

da, da. to beše dobro. ja se pjan na prazan stomak zaleteo prema bini pa pevao dsds na majk :blush:

 

 

Joj, ne znam, ne očekujem od MC-ja da bude sad neki sluhista, ali repovanje (od) Mimi mi je baš nešto neprijatno za slušati, a nekako je muzički/tonski ekstremno monotono. Baca ona te rime solidno, ali nekako kapiram da bi to neko sa zrncem sluha mnogo bolje donio, nekad me baš smori koliko je loš vokal. Moj utisak. Još sad ako kažete da repuje na PB (tj. ako sam skapirao baca rime preko matrice sa vokalom, tako zvuči na snimcima na YT?), sve mi to ima još manje smisla.  :wacko: ako već nisi siguran u svoje pjevanje/repovanje, tj. znaš i da je na snimku krš, onda mu ga makar daj po poznavanju tekstova i nekim drugim kvalitetima za MC-ja

pa mimi ima i blagi šprahfeler, ali meni sve to stvarno ne smeta jer uvek dobijem nešto dobro i zanimljivo od nje. dobro ne baš uvek, ali 90% stvari imaju po koji vers o kojem se vredi razmisliti.

 

recimo interesantna je evolucija od "nemaš - ukradi" do "ne znaš - nauči". nauči, tu je i grb mozambika sa kalašem, motikom, koji leže na knjizi.

onda inkluzija i "priđi i dimi sa nama ako nisi nafurana, ako jesi isto priđi i sa lošeg tripa siđi"

pa onda meditacija o tome da te novac još više čini onakvim kakav zaista jesi "ti kada uletiš u keš gledaš kako da središ život, a ja da postanem još veći idiot"

onda sve o kešu i životu i to sa još neke rane trake gde je joj je pesma bila sa oko 75 reči jer tada nije imala toliko skila "radim što me plaća i plaćam što me radi"

u goodi iz hooda gradi sprdnju na to što ne izlazi iz solarijuma (mega san je svuda u pesmi, crna sam kao afrika i tu mislim na sandru, ja crna kao adil i njegov zet...).

kada se zajebava da je debela - "stil je sve i sve je u stilu, a moj stil je predebeo i kada smršam koju kilu"

inače riba radi kod branke blek rouz u mulen ružu i od toga živi, između ostalog.

znači napravila je svoju priču i jak reprezent sa gomilama fora i to je stvarno dobro.

 

sestra drugarica i 11211 je verovatno jedna od najtvrđih stvari domaćeg repa. pokazna vežba kako se to radi, iako joj to nije fazon.

 

 

 

što se tiče ovoga što je mccabe rekao da su smorili, mene to ne smara, jer tu ima toliko novog i dobrog u odnosu na sve ostalo da skoro nije uporedivo sa ostatkom stvari sada u srpskom repu (a trudim se da temeljno pratim scenu). i nisu za jedno slušanje da smore, meni tu ima dosta vrcavih stvari koje treba ispratiti i pokapirati (ok, možda sam malo sporiji, jelda). ljudi grade svoju priču iz sveta u kom žive i meni je to qualitat.

ima tu još dosta problema. recimo gudri je jako loš kada krene da repuje o ribama (nisam jebao samo mona lizu, zvala me ortakinja da dođem na kafu / iskulirao sam ladno najbolju ribu u kraju), nastupi su pb, ima loših delova... ali pored toga dobijaš dovoljno dobrog. 

 

ima i taj deo da ih ja pratim već duže vreme, pa im tačno vidim i evoluciju i srećan sam što su sve bolji u tome što rade. svakako da nisu perfektni, ali ako će neko raditi super stvari odavde, pare dajem na njih.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...