Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

valjda bečej. zajecar.

 

mislim gde sada živi. ceo taj foto sešn sa cvikama je na konjarniku. zato sam i stavio straight outta

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    390

  • 189-

    221

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

Meni je ovo dobro pre svega jer je autentično, jebiga, tako to izgleda u domaćem miljeu, to je život tih klinaca - raspali kaučevi, drogiranje na gajbi i zezanje s ekipom po kraju, ponekad tekma, ponekad cert i neka scenska okupljanja jer se ljudi koji dele interesovanja sada lako ukače preko neta. Nema tu mnogo šarolikog života ni iskustva koje bi se pretočilo u rimu, zato je sadržaj rima koje bacaju pre svega ideološki, u smislu da se sve vrti isključivo oko kurčenja i "dobrog života", što jeste ideološka suština repa, ali izvire iz doživljaja nepripadanja dominantnoj kulturnoj paradigmi, koji je iskren i iskreno pretočen u izraz. Otud bih rekao da dolazi taj utisak ultra plastičnog da se ovde preskaču stepenici, koji je tačan, ali po mom mišljenju ne umanjuje kipin it ril momenat, koji je osnova dobrog repa, naravno, kada je spojen sa talentom za flou i bacanje rima, koji Roket Eksobar nesumnjivo poseduje. Aca Lukas je samo momenat koji overava pobedu i čini celu priču tru srpskom postmodernom. :D

Link to comment

A sta znam.. mozda je generacijski trip u pitanju, nemam pojma. A ne bih rekao ni da je kurcenje i "dobar zivot" ideoloska osnova repa. Mozda zato i dan danas ne razumem niti jednog od tih novih.

 

Niko mi se jos nije pojavio ko je toliko i na taj nacin autentican kao prti. Procitah negde ovde kako nekome nije bilo jasno o cemu to prti repuje. Jbm li ga momci, opet, mozda je stvar generacije, ali niko od svih tih ljudi me ne radi tako kao oni. Nekako mi je prti, mikri ganac pogotovo, jedino sto je autenticno (u smislu srbije, beograda) od citave te scene. Fanki dziz, i princ od bare. Sve ostalo mi je smesno uglavnom. Ok, mozda tek ponesto glupiranja bed kopija. A da, onaj Ikac ima oar dobrih. Ostalo, pa i ovo sto kacite u poslednje vreme, mi jednostavno zvuci instant, eto mozda istocno evropski, bez razlike kao kad bi slusao neke cehe, ruse i statijaznam. Ulica, pare, ulica, pare.. ali koja ulica? Gde je ta ulica tacno, sta tu osim tih tvojih "ortaka" i gudre ima, i sto rece vec neko, gde su boje? Ne mogu da se identifikujem nikako.

 

Naravno, ovo cisto subjektivno. U sustini, i ne pamtim kad sam pustio ijedan drugi domaci rep album sem poslednja dva prtijeva. Mozda je i zbog matri.. prti tu, pogotovo u poslednjem, kida. Za moj ukus. A za flow, tu tek nemam sta da kazem, mikri mi je najludji u selu i to je to.

Edited by urkozamanje
Link to comment

A sta znam.. mozda je generacijski trip u pitanju, nemam pojma. A ne bih rekao ni da je kurcenje i "dobar zivot" ideoloska osnova repa. Mozda zato i dan danas ne razumem niti jednog od tih novih.

 

Niko mi se jos nije pojavio ko je toliko i na taj nacin autentican kao prti. Procitah negde ovde kako nekome nije bilo jasno o cemu to prti repuje. Jbm li ga momci, opet, mozda je stvar generacije, ali niko od svih tih ljudi me ne radi tako kao oni. Nekako mi je prti, mikri ganac pogotovo, jedino sto je autenticno (u smislu srbije, beograda) od citave te scene. Fanki dziz, i princ od bare. Sve ostalo mi je smesno uglavnom. Ok, mozda tek ponesto glupiranja bed kopija. A da, onaj Ikac ima oar dobrih. Ostalo, pa i ovo sto kacite u poslednje vreme, mi jednostavno zvuci instant, eto mozda istocno evropski, bez razlike kao kad bi slusao neke cehe, ruse i statijaznam. Ulica, pare, ulica, pare.. ali koja ulica? Gde je ta ulica tacno, sta tu osim tih tvojih "ortaka" i gudre ima, i sto rece vec neko, gde su boje? Ne mogu da se identifikujem nikako.

 

Naravno, ovo cisto subjektivno. U sustini, i ne pamtim kad sam pustio ijedan drugi domaci rep album sem poslednja dva prtijeva. Mozda je i zbog matri.. prti tu, pogotovo u poslednjem, kida. Za moj ukus. A za flow, tu tek nemam sta da kazem, mikri mi je najludji u selu i to je to.

Tako je. Bg reperi su uglavnom ložane koje danju jedu maminu supu, a noću izbleje i izmišljaju nekakav geto. Jedini dobro što je izašlo iz Srbije su Muha i Gypsi Mafia. Belci jednostavno ne dosežu do iskrenosti potrebne za dobar vers, što je osnova.

Nasuprot njima, gomila dilera iz Splita oličenih u Kiši metaka zna šta je jeben život i pevaju kako žive...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

Meni je ovo dobro pre svega jer je autentično, jebiga, tako to izgleda u domaćem miljeu, to je život tih klinaca - raspali kaučevi, drogiranje na gajbi i zezanje s ekipom po kraju, ponekad tekma, ponekad cert i neka scenska okupljanja jer se ljudi koji dele interesovanja sada lako ukače preko neta. Nema tu mnogo šarolikog života ni iskustva koje bi se pretočilo u rimu, zato je sadržaj rima koje bacaju pre svega ideološki, u smislu da se sve vrti isključivo oko kurčenja i "dobrog života", što jeste ideološka suština repa, ali izvire iz doživljaja nepripadanja dominantnoj kulturnoj paradigmi, koji je iskren i iskreno pretočen u izraz. Otud bih rekao da dolazi taj utisak ultra plastičnog da se ovde preskaču stepenici, koji je tačan, ali po mom mišljenju ne umanjuje kipin it ril momenat, koji je osnova dobrog repa, naravno, kada je spojen sa talentom za flou i bacanje rima, koji Roket Eksobar nesumnjivo poseduje. Aca Lukas je samo momenat koji overava pobedu i čini celu priču tru srpskom postmodernom. :D

 

tako nešto, ali ne slažem se skroz. osim toga dosta bolje napisano, nego što bih ja umeo

Edited by Ravanelli
Link to comment

A sta znam.. mozda je generacijski trip u pitanju, nemam pojma. A ne bih rekao ni da je kurcenje i "dobar zivot" ideoloska osnova repa. Mozda zato i dan danas ne razumem niti jednog od tih novih.

 

Niko mi se jos nije pojavio ko je toliko i na taj nacin autentican kao prti. Procitah negde ovde kako nekome nije bilo jasno o cemu to prti repuje. Jbm li ga momci, opet, mozda je stvar generacije, ali niko od svih tih ljudi me ne radi tako kao oni. Nekako mi je prti, mikri ganac pogotovo, jedino sto je autenticno (u smislu srbije, beograda) od citave te scene. Fanki dziz, i princ od bare. Sve ostalo mi je smesno uglavnom. Ok, mozda tek ponesto glupiranja bed kopija. A da, onaj Ikac ima oar dobrih. Ostalo, pa i ovo sto kacite u poslednje vreme, mi jednostavno zvuci instant, eto mozda istocno evropski, bez razlike kao kad bi slusao neke cehe, ruse i statijaznam. Ulica, pare, ulica, pare.. ali koja ulica? Gde je ta ulica tacno, sta tu osim tih tvojih "ortaka" i gudre ima, i sto rece vec neko, gde su boje? Ne mogu da se identifikujem nikako.

 

Naravno, ovo cisto subjektivno. U sustini, i ne pamtim kad sam pustio ijedan drugi domaci rep album sem poslednja dva prtijeva. Mozda je i zbog matri.. prti tu, pogotovo u poslednjem, kida. Za moj ukus. A za flow, tu tek nemam sta da kazem, mikri mi je najludji u selu i to je to.

 

Tako je. Bg reperi su uglavnom ložane koje danju jedu maminu supu, a noću izbleje i izmišljaju nekakav geto. Jedini dobro što je izašlo iz Srbije su Muha i Gypsi Mafia. Belci jednostavno ne dosežu do iskrenosti potrebne za dobar vers, što je osnova.

Nasuprot njima, gomila dilera iz Splita oličenih u Kiši metaka zna šta je jeben život i pevaju kako žive...

Sent from my iPad using Tapatalk HD

 

jbg, okačim vam ribu koja zarađuje od striptiza i repa i nije čru i jede mamine supe, prosečni uličari koji se klepaju belim nisu čru, marlon brutal navijaštvo, nacionalizam uparen sa kilama talenta je glas srpskih trenerkaša koji jesu naša ulica i to nije čru. nekapiranje je izviždalo đusa na public enemy. đusa sa koji je živeo na ulici, crtao grafite i repovao.

 

čru je muha i gm (koje se valjda zna da i ja volim), ali nije tako jednostavno crno-belo ad su oni čru zato što su manjina, margina, što su crni i onda imaju pravo.

jebiga.

muha i džipsiji jesu sve to  imaju svoju priču za koju imam samo rispekt plus su super su momci, ali to nije obavezno u repu (o ovome kasnije). druga stvar, let's face it, daleko su netalentovaniji od ovih gore slabiji im je reprezent i priča je daleko uža, jer ne znaju razglaviti.

 

drugo, kiša metaka. da jesu najbolji sa balkana i jesu na "našoj strani" u smislu da su recimo protiv nacionalizma i imaju neke leve ideje, ajdakažem, ali nije to sve što postoji

ovde ne bih ulazio u fdu-fmu sastav publike sa količinama mamine supe na koncertu u begeu

 

 

postoji ta prljavština koja jeste srpska ulica. klinci u trenerkama, belo, narodnjaci, nacionalizam, navijaštvo...

ovi su to i imaju šta da kažu.

 

ta svirka koju sam okačio je srpska omladina u svom najvećoj fantaziji - trendže, vinjak, gole ribe, lajne...

 

onda su ovi sve to izmešali sa trepom, parodijom gucci manea, devedesetim (ceo fazon koji je krenuo đus, ovde predstavlja gudri), borčom... e zato su dobri

 

to je nešto novo, inovativno realno ima svoju priču i reprezent koji su izgradili. oni imaju priču da prenesu i ja tu imam šta da čujem

 

 

-  -  -

 

e sada. glede fejka / nefejka

 

masa velikih crnaca u koje se svi kunemo su isfejkovali tu priču, u smislu - nisu je doživeli, nisu živeli tako kako repuju.  ali su umeli da ispričaju i prodaju priču, imaju doup pojavu, vokal, fazon, posrećilo im se i zato i kažemo "ovaj rep najveća je prevara"  i zato pričam o "konstruisanju" lika na mikrofonu koji uopšte ne mora da odgovara stvarnoj ličnosti

naravno mnogo je lakše ako pričaš nešto što živiš lakše je i da repuješ i da braniš poziciju da staneš iza svojih reči ali imaš masu njih koji imaju tvrda iskustva ali ne umeju da ih stave u rime niti da izgrade koherentan reprezent i da prodaju tu priču (gypsy mafia donekle)
 
uostalom, evo ga dr. dre pre nwa, courtesy of eazy e
 
inside.jpg
Edited by Ravanelli
Link to comment

vidim da đusa dosta pominješ, begefank nonstop i stvarno ne razumem otkud sva ta ljubav, poštovanje i sl. sećam se djusa još iz full moon priče, kst sredina devedestih, ja se vraćam u svoj hram, hit godine, ovo -ono.

međutim, što mu se ne bi zviždalo za ovo što radi na pinku, vođenje nekih realitija, seka, ceca, zorica ovo - ono. kao, naplaćuje svoj rad, ima pravo na to, ali je još uvek dečko sa ulice ? ne kapiram :(

Link to comment

pa ja sam juicea počeo da shvatam onako kako on želi da bude shvaćen. sada postoji drugačiji način za kapiranje njega, ali ovaj koji sam ja odabrao je uputstvo za upotrebu koje je on stavio na ambalažu. 

 

mogu i to da raščlanjujem kako otprilike ja to zamišljam, ali stvarno ne mogu da napišem još 1 tepih danas :D

 

btw svi ovi sada koje sam kačio, + ova ns trep ekipa vođena foxom, su zapravo izašli iz fazona koji je on izgurao 

Edited by Ravanelli
Link to comment

drugo, kiša metaka. da jesu najbolji sa balkana i jesu na "našoj strani" u smislu da su recimo protiv nacionalizma i imaju neke leve ideje, ajdakažem, ali nije to sve što postoji

 

 

pa i ovi su levi. i mimi i dizel gorivo bloger.

 

btw 

 

"šiba se po nosu po svim krugovima krajne

mešaju nam vlajne dok crtamo im lajne"

 

minijatura.

Edited by McCabe
Link to comment

 

"šiba se po nosu po svim krugovima krajne

mešaju nam vlajne dok crtamo im lajne"

 

minijatura.

 

timočke krajine! fuck yeah!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...