Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    390

  • 189-

    221

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

ma oni su melting pot svega na svetu u vezi sa repom, al lokalizovani

mimi je striptizeta kod branke black rouz, ove iz njene ekipe isto, tetovaze su joj grb mozambika, money maker ispod bulje i bahata familija obrijane djane ispod pupka, zivi u borci, ovaj skroz desno je drzao dizel gorivo blog i jedan je od ideologa te rep scene, svi se loze na trap, gucci manea, rade se linijama, ekserima, parodiraju geto, izasli iz djusovog sinjela shvatanja da je rep prevara, gotive trash, vole devedesete... i furaju ceo taj fazon iskreno

meni sa strane je sve to jako zanimljivo i kapiram da su trentno najkreativniji nasceni

 

pazi tu atmosferu. dve striptizete, linije ko zna cega na stolu, skrnavo domace vino, ocaj namestaj u stanu necijih roditelja, likovi su digli bobanstvo do maksimuma, zagusljivost se oseca, miks repa sa narodnjacima, 1 crnac... sta hoces vise?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Najjace da parodiraju. To su radili Prtiji pre 10 godina jos, na svoj lucidan, saljiv i mracan nacin.

 

Od ove nove ekipe slabo ko tu ume da objasni ulicu, al nemaju problem da se odmah presaltaju na sledeci nivo objasnjenja ulice: Ja sam sve to prosao i vi morate da mi verujete na rec i to je pickin dim. Ok, nema problema, al ajde verbalizuj taj tvoj dozivljaj ulice: reci mi koje su to boje, kakvih sve nijansi ima na toj paleti, objasni mi strukturu te plave boje rotacije, kakav miris ulazi u tvoje nozdrve oko 3 ujutru negde tu kod Pancevca i nesto u tom stilu.

Da skratim, novi rep preskace stepenike, a ne daje nikakvo objasnjenje za svoju brzinu. Ili plasticno, taj medjuprostor koji trenutno zauzima Dripac tj.mesto na kome je Thc bio na prvom albumu, je ustvari bitna lekcija koju ova ekipa ne prepoznaje

Link to comment

ovako nešto kapiraš? lik je iz ns. sestra drugarica je mimi

jbg ova je striptizeta, fox je valjao koliko znam.

 

pazi meni je čak ova cela scena razvaljenosti i repovanja super glede toga, ali mislim da nije njima primarno da objasne ulicu.

 

 

 

 

http://youtu.be/Pxjz3TC_-t8?t=3m37s

Edited by Ravanelli
Link to comment

Naravno da NWA nije fejk. Pravo iz Komptona je neka vrsta Biblije gengsta repa. Ali, mi ovde ne pricamo o tome.

Ja vidim da ova ekipa ima taj gengsta potencijal, ali nema instrumentarijum da ga ispolira. Ako bi pricali o dabu odmah bi ti rekao da im nedostaje Edrijan Servud, a onda bi oni bili Afrikan Hed Cardz.

A posto vec pricamo o repu, onda njima nedostaje prvi medju jednakima, jer svi su oni tu negde okolo i buksna ide u krug, al nemam pojma ko je zarolao i zapalio i pustio da kruzi. Taj koji je pali, on u stvari treba da vodi racuna o celoj prici, da proceni kada treba zarolati jos jednu posto je krug malo siri i jedna buksna je jebiga malo.

Imas na Vajsu onaj dokumentarac o Ciraku. Sve se vrti oko Cif Kifa. On je taj koji vodi pricu. Odu u Njujork i hrane se u jebenom Meku. O toj vrsti nekonformizma govorim. Potpuno autenticno.

 

Edited by ultra plasticni
Link to comment

btw meni je do jaja što svi imaju internet identitete pa možeš da ispratiš sve uglove priče. potpuni postmodernizam. menij je ovo sve dosta kvalitetno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...