Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    390

  • 189-

    221

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

Muhamed Eljšani povednik "Spoken Word Poetry Festivala"BEOGRAD, 13. novembra (Tanjug) - Novosadski pesnik i reper Muhamed Eljšani, poznatiji kao "Muha Blackstazy", pobednik je prvog takmičarskog izdanja "Beogradskog Spoken Word Poetry Festivala", koji je održan 11. i 12. novembra u Beogradu na temu diskriminacije, saopštili su danas organizatori.Eljšani, koji u svojim pesmama promoviše tolaranciju, pobedio je među 12 finalista iz Srbije i Hrvatske, odabranih nakon prve večeri "Beogradskog Spoken Word Poetry Festivala".On je nagrađen sa 30.000 dinara i mogućnošću da nastupi na sledećem izdanju festivala "European Poetry Slam" u Briselu.Festival je održan u klubu "Ilegala", u organizaciji "Poezina", kao deo kampanje protiv diskriminacije i socijalnog isključivanja asocijacije "Nezavisna kulturna scena Srbije" (NKŠ), u sklopu projekta podržanog od strane Švajcarskog programa za kulturu na Zapadnom Balkanu (SCP).Eljšani piše poeziju koja oslikava svakodnevnicu života romsko-aškalijske zajednice u njegovom okruženju i pretvara ih u hip-hop tekstove.Pažnju javnosti privukao je već prvom pesmom "Crni smo mi" (2003).Učestvovao je u dokumentarnom filmu o romskoj zajednici u Novom Sadu - "Poslednja rupa na svirali", za koji je snimio muzičku numeru "Mi smo braća Romi".Učestvovao je u više međunarodnih radionica, pohađao kurs video montaže i rada na dokumentarnom filmu pod mentorstvom reditelja Želimira Žilnika i snimio kompoziciju i video klip "Čokoladni reper".Godine 2006. nastupio je na festivalu "Exit" u Novom Sadu, a 2007, u produkciji "Plyaground"-a, objavio je prvi album "Crni smo mi".Učesnik je više međunarodnih umetničkih projekata i festivala posvećenih afirmisanju tolerancije i borbi za zaštitu ljudskih prava.
Link to comment

Moram ponovo da pohvalim hipstere, deca kidaju. Negde pročitah da ih već porede sa Wu Tangom, što je doduše nategnuto, posebno jer su Wu ipak najveći i najzaslužniji što sam se uopšte zainteresovao za hip hop, ali skroz su dobra deca. Asap je doduše za nijansu bolji, mada on je peak dostigao, ovi su upravo tamo.Dakleodd-future.jpg1033299-odd-future-cover-617-409.jpgodd-future_3.jpgodd-future-bagels-feature.jpgOdd-Future-610x234.pngMellowHzpe su odlični, svi ostali su na čekanju za sada, desetine albuma čeka. Istorija koja se dešava trenutno.Kad smo kod istorije i oduševljenja, može da pripada i ovde. Pošto slabo pratim popularne medije pa mi većina stvari tog tipa prođe ispod radara, i ne mogu da kažem da mi je žao zbog toga, ipak kad sam već naleteo moram da podelim. DakleBeyoncé - Sweet Dreams iz 2009, kakvo kidanje od pesme, kakav spot. Brutalno.sweet-dreams-music-video.jpg

Edited by djeneralche
Link to comment
Moram ponovo da pohvalim hipstere, deca kidaju. Negde pročitah da ih već porede sa Wu Tangom, što je doduše nategnuto, posebno jer su Wu ipak najveći i najzaslužniji što sam se uopšte zainteresovao za hip hop, ali skroz su dobra deca. Asap je doduše za nijansu bolji, mada on je peak dostigao, ovi su upravo tamo.Dakleodd-future.jpg1033299-odd-future-cover-617-409.jpgodd-future_3.jpgodd-future-bagels-feature.jpgOdd-Future-610x234.pngMellowHzpe su odlični, svi ostali su na čekanju za sada, desetine albuma čeka. Istorija koja se dešava trenutno.Kad smo kod istorije i oduševljenja, može da pripada i ovde. Pošto slabo pratim popularne medije pa mi većina stvari tog tipa prođe ispod radara, i ne mogu da kažem da mi je žao zbog toga, ipak kad sam već naleteo moram da podelim. DakleBeyoncé - Sweet Dreams iz 2009, kakvo kidanje od pesme, kakav spot. Brutalno.Sweet-Dreams-Music-Video-beyonce-29804749-1210-680.jpg
opasna pesma. slazem se
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...