Jump to content
IGNORED

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

Za kulturu mora da se ima para, a treba i za medije. Ali, ja imam problem s tim da je informativni program gradske televizije otprilike bilten Beoinfo sa zvukom i slikom sa nepotpunim ili ofrljim servisnim informacijama, a da u autorskim emisijama gledam pravoslavnu ezoteriju (hiperbola, naravno, ali me razumeš).A za RTS se slažemo, tamo ima viška ima da se lopatama da se izbacuje.
Tvoje primedbe su na mestu, samo je sada pitanje da li će te televizije da bude uopšte. A da ima šta da se menja, ima.
Link to comment
Dobro, nek im se odredi zakonska obaveza i zdravo đaci. Meni stvarno nije jasna ta količina "objektivnog sagledavanja situacije i zakonskih aspekata", kada to ovde nikad nije bio manir kako se rešavaju stvari, niti će biti.
pa zakonska obaveza i postoji, ili uslovi, kako god. to sto se niko toga ne pridrzava ili se minimalno pridrzava je naravno pravi problem, ali ne vidim kako odbrana studija b kao gradske institucije i nostalgije koja vecinu nas starijih od 30 godina potpiruje ima veze sa tim.
Link to comment
pa zakonska obaveza i postoji, ili uslovi, kako god. to sto se niko toga ne pridrzava ili se minimalno pridrzava je naravno pravi problem, ali ne vidim kako odbrana studija b kao gradske institucije i nostalgije koja vecinu nas starijih od 30 godina potpiruje ima veze sa tim.
Moram da priznam da te ne razumem. Misliš da Beograd ne bi trebalo da ima javni servis, ili ti samo smeta što je takav kakav je? Ili misliš da bi trebalo da neka druga televizija bude beogradski javni servis?
Link to comment

mislim da je beogradu neophodan lokalni tv/radio medij. ali da bude samo to, to jest, da se od njega ne ocekuje da u programu nudi sve sto druge televizije pruzaju. dakle, djoko vjestica, borivoje borozan, prekobrojni cas, mladi novinari koji se kale na pijacama, ulicama itd. lokalni servis da propagira, ne znam, beldocs, bozidarac, gradske dogadjaje, to jest, da pruzi gradjanima informacije i ponudu sa ciljem, da budemo moderni, dizanja svesti medj stanovnicima o tome sta sve cini zivot grada i zivot u gradu.za finansiranje, nisam jos skroz opredeljena. ako je sto posto na budzetu grada, onda su gradska vlast i platise poreza adresa za uredjivacku politiku, to jest ne ocekivati seranove ili jugoslavljeve francuske kostimirane drame, niti bilo sta od sadrzaja koje nude druge tv stanice.

Link to comment
mislim da je beogradu neophodan lokalni tv/radio medij. ali da bude samo to, to jest, da se od njega ne ocekuje da u programu nudi sve sto druge televizije pruzaju. dakle, djoko vjestica, borivoje borozan, prekobrojni cas, mladi novinari koji se kale na pijacama, ulicama itd. lokalni servis da propagira, ne znam, beldocs, bozidarac, gradske dogadjaje, to jest, da pruzi gradjanima informacije i ponudu sa ciljem, da budemo moderni, dizanja svesti medj stanovnicima o tome sta sve cini zivot grada i zivot u gradu.
A kako bi bilo da Studio B bude samo Studio B? Pa Dusko Radović je zauvek napustio Studio B posle jednog sličnog zahteva Ivana Stambolića. Hajde sad da od samonikle gradske institucije sa poluvekovnom tradicijom napravimo lokalni smor. Inače, sve što si predložila kao koncept, već postoji u dve odlične emisije - Beogradska Razglednica i Na beogradskim talasima-Beograd uživo i pokriva cca 6 sati dnevnog programa. Studio B nikad nije bio SAMO TO. I zato se i razlikovao od ostalih u ponudi. Šta god mislili o njemu, sad se razlikuje još i više, jer ga je eksplozija tabloida, neukusa, kiča i jeftine patetike samo još i više distancirala. A ne može biti slučajno da su današnja dva najbolja srpska radija Radio Beograd 2 i Studio B finansirani iz budžeta.
Link to comment

tebi je lokalni smor, meni je smisao i razlog postojanja lokalnog medija. ti zelis radio/tv koji ce biti ono sto tebi i ljudima koji slicno misle i zele bio eskapisticko utociste od ruznoce i neukusa. ali to onda nije lokalna tv stanica koja je u sluzbi stanovnika grada, vec nekomercijalni medij poput artea koji nema obavezu da se bavi servisiranjem informacija.

Link to comment
tebi je lokalni smor, meni je smisao i razlog postojanja lokalnog medija. ti zelis radio/tv koji ce biti ono sto tebi i ljudima koji slicno misle i zele bio eskapisticko utociste od ruznoce i neukusa. ali to onda nije lokalna tv stanica koja je u sluzbi stanovnika grada, vec nekomercijalni medij poput artea koji nema obavezu da se bavi servisiranjem informacija.
Ne, to je samo Studio B. Medij sa dugom i ozbiljnom tradicijom i samoniklim konceptom, kao takav neuporediv sa nekakvim off-projektima,rasadnik talenata u kome još uvek rade kvalitetni i aktivni autori koji imaju šta da ostave ovom sluđenom društvu, i na drugom mediju neče imati takve domete, niti se osećati domaće.
Link to comment

Ne vidim zbog čega javni servis glavnog grada ne bi bio i neka vrsta Artea. Pa u glavnom gradu imaš operu, imaš najviše pozorišta, imaš najviše muzeja (kad bi radili) Glavni grad bi trebalo da diktira trendove, a ne Surdulica. Mislim, tom logikom ni Radio Studio B ne bi trebalo da pušta muziku.

Link to comment

napisala sam gore da treba da promovise gradske dogadjaje, institucije itd. i ne znam odakle ti to za radio da ne pusta muziku, besmisleno, to nigde i nikad nisam napisala. poenta moje price je da ako se medij finansira iz budzeta, postoje prioriteti u programskom sadrzaju, a ne fontana zelja sta bi ko zeleo da gleda i slusa na lokalnom kanalu.

Link to comment

Pa mislim i ta muzika koja se pušta na radiju je isto tako proizvoljnost muzičkog urednika i muzičke redakcije, ona ide uz jedan određeni ukus, koji sigurno ne spada u "prioritete u programskom sadržaju".Mislim da su emisije kao što je Nivo 23 potrebne, bez obzira što tu nema neke direktne opipljive stvari za stanovnike grada.

Link to comment

pa sad. ne znam koliko pamtis, ali na studiju b je postojala i fontana zelja i jos sto-sta. to sto je sloba konjovic genije koji je imao viziju kako da priblizi neuobicajen zvuk sirem slusalastvu je izuzetak koji potvrdjuje pravilo. ali eto, videodrom je nestao netragom.samo sto ova diskusija gubi smisao i podseca na gluve telefone. svakako da bih zelela da postoji gradska tv stanica koja bi zadovoljavala sve kulturne i ine zahteve i zelje, ali to onda nije lokalna tv/radio na gradskom budzetu, vec umetnicko-naucno-kulturno-minimalno politicki varijanta sos kanala.

Link to comment

Pamtim sve - tako i sad imaš na tv stb Ivon sa popularno - praznim uglom "šta ima večeras u gradu", a imaš i Nivo 23 gde se ozbiljnije razgovara.

samo sto ova diskusija gubi smisao i podseca na gluve telefone. svakako da bih zelela da postoji gradska tv stanica koja bi zadovoljavala sve kulturne i ine zahteve i zelje, ali to onda nije lokalna tv/radio na gradskom budzetu, vec umetnicko-naucno-kulturno-minimalno politicki varijanta sos kanala.
Meni je glavni problem u ovoj diskusiji taj što ne mogu da shvatim gde konkretno stojiš - jel' treba zatvoriti STB, pa napraviti drugi gradski servis, ili popraviti STB kao taj gradski servis?
Link to comment

popravila bih ga, jer ne vidim prostor za jos jednu stanicu na tv nebu, i ovo je previse. samo sto moje popravljanje ne bi imalo smisla ako ne postoji cista situacija oko finansiranja stanice.

Link to comment

Tu se slažem. Mešoviti model se svuda pokazuje kao loš. Treba da se zna šta se finansira i da onda taj medij/pozorište/muzej/neka druga institucija budu oslobođeni tržišne trke i samo služe svojoj nameni.Samo, na žalost bih rekao da sve ide u pravcu da nećemo imati gradski javni servis.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...