Jump to content
IGNORED

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

ton i pristup teksta
a i drzi prekrstene prste iza ledja :Psalu nastranu :) i treba da smeta, bez ikakve kompletne medijske strategije koja bi omogucila da ti mediji, kao i neki privatni, opstanu u jednom zdravom ambijentu.ja bih samo da podsetim da je drzava, doduse ona slobina, db, itekako imala ulogu u stvaranju osamstopesto televizija na teritoriji srbije, kao i da je djindjiceva drzava takodje imala ulogu u njihovom opstanku nakon 5. oktobra.ima nas ovde koji znamo i kako su ljudi i tehnika sa rts-a prekomandovani na tv politiku samo da studio b ne bi bio prvi, kako su na granici otimani kamioni opreme, kako je firmama koje su se reklamirale na studiju b upadala finansijska svaki drugi dan i kako je na kraju, kad nista drugo nije uspelo stb otet od strane cokija, a i kako je nesa canak potrcao na tv pink, kome su julovski direktori po naredjenju placali milione za reklamu mesecno, da da do znanja svom drugu zeljku da sme slobodno da se vrati iz londona u koji je bio pobegao
Link to comment
Студио Б нит је сада више добар сервис (путеви, радови на електричној или водоводној мрежи, застоји, културна и јавна дешавања и сл.), нити има смисла, осим као марка Београда.
Pomozi nam da razumemo šta je to za tebe dobar servis: daj nam reper na osnovu kog to tvrdiš? Želim da vidim taj lokalni medij koji se tebi dopada, bilo iz regiona, bilo šire; i objasni nama, neupućenima, fine kriterijume o kojima mi očigledno ne znamo dovoljno. TI ZNAŠ da Studio B nije više dobar servis, to se naravno lako vidi sa olimpijskih visina sa kojih to možeš superiorno da proceniš. Molio bih da to ne bude nekakav okviran odgovor o televiziji koju zamišljaš u svojim najvlažnijim snovima; ne, ja hoću konkretan link da vidim taj fantastični lokalni medij koji zadovoljava tvoje visoke kriterijume.
Немам ништа против да опстане Студио Б као градски локални сервис, али нека се оптимизује и служи сврси.
. Ma nemoj?! Da li ja to prepoznajem diskurs Čovića Dr Nebojše? Dobićete pare, ali da radite kako vam se kaže; ništa tradicija, ništa kreacija...vodovod, bato. Možda je ovo dobro mesto da utvrdimo koga treba da optimizujemo da služi svrsi: Momu Rajina, Velju Pavlovića, Žikicu Simića, Slobodana Konjovića...? Ili Vladana Erića? Milorada Roganovića, Zorana Matića, Uroša Milovanovića, Cecu Đolović, Milicu Lapčević, Nadu Petronijević...? . Koga boli uvo za Beograde, dobro jutro? Da mi optimizujemo i PRIVEDEMO svrsi Veljka Pajovića, Nešu Đurđevića, Albu Jovanović...
Да ти одговорим контрапитањем - да ли треба да се финансира из буџета без обзира какав је програм? Наравно да треба да постоје локални непрофитабилни сервиси који се финансирају из буџета, али они треба да имају тачно одређену сврху и да раде тачно то.
Da te obavestim - to u Beogradu već postoji i zove se TVSurčin. Ima ih još, opštine prosto obožavaju da imaju tv igračke na kojima se peru pare, a i dobro dođu u izbornim kampanjama. Pa kad u opštinu dođe nova vlast, onda dođu i novi 'novinari'.
Prvih 20 godina i još po koju pride jeste bio simbol grada i borbe za slobodu. U ostatku je bio propagandna oglasna tabla za lokalnu vlast i skup bizarnih emisija.
Slavnih 20 godina Studija B završava se 1990., ne? Onda tebe verovatno još uvek bole emisije Lile Radonjić, Velje Pavlovića, Utisak nedelje i ostale, pa bi malo da ih privedeš svrsi? Ako misliš na prvih 20 godina televizije, onda je primedba tek besmislena, jer su to sve isti ljudi i isti programski koncept, kao u tih 20 godina kad su ti se, kao, sviđali.
Тако да у суштини, ако је овакав какав јесте, одговор на твоје питање је, као и за остале медије, "да" - ако не можеш да опстанеш, гаси се. Или, ако се финансираш из буџета, не можеш да имаш исти однос као остали медији, не можеш да учествујеш у тржишној утакмици.
Wow, hajde onda liberalno da prepustimo tržištu i gradska pozorišta, festivale, ustanove, ko ih jebe, neka se potrude malo, neka zarade za sebe...
Link to comment

nemojte da se zanosite o privatnoj televiziji i slobodnom medijskom trzistu. srbija je odavno zrela za totalnu severnokorejsku diktaturu u sferi medija (kao i u mnogim drugim). kako mislite da bilo sta u zemlji u kojoj ima mesta samo za jednu, eventualno dve komercijalne televizije moze da opstane bilo sta pored sinocnjeg TV pink - u rafalu farma pa zvezde granda. postojale su televizije koje su probale manje vise sve sto im je na raspolaganu, urbano, manje urbano, lagano koketiranje sa seljastvom, duboki peting, etc.... pa opet nisu mogle da se izvuku iz brloga koji je zacementiran u vecernjim satima 5. oktobra. pozdravili vas premijer dr zoran djindjic i beba popovic.studio b nema nikakve sanse za opstanak. u bankrotiranoj drzavi/gradu, nema budzeta koji ce ga izdrzavati, niti medijske scene koji mu pruziti samoodrzivost.

Link to comment

Nije word. Ima toliko nepotrebnih stvari koje plaćamo, nek ukinu to. Nek ukinu fudbalske klubove, na primer. A vidim nešto i da usvajaju i planove za metro, koji nam kurcu ne treba. Nek i to zaborave.

Link to comment

meni se cini da je Gazza samo konstatovao stanje, bez iznosenja licnih preferfencija.od mene neces nikada cuti recenicu "prepustimo sve trzistu". no, sada imamo stanje u kome presusuju apsolutno svi izvori finansiranja medija i kulture. ljudi ne shvataju da smo mi drzava u bankrotu i da ce to tako biti mnogo godina, amozda i vise decenija.

Link to comment

ko i u prici o staaarom b92. izdvojiti nostalgiju i prvu ljubav od realnosti.to sto je studio b prenosio 9. mart i bio jedna od oaza tzv opozicije je bilo nekad. sada je ili lokalni javni servis koji je na sisi gradskog budzeta ili je lokalna komercijalna stanica, sredina danas ne moze da postoji, sto se vidi i na problemima u kojima je studio b. ako je lokalni servis na sisi budzeta, onda jeste u sluzbi gradjana i tih istih vlasti. to sto se danas favorizuje gradonacelnik i njegova ekipa umesto problema stanovnika vise je problem onih koji vode tu stanicu, nego zakona o medijima, posebno ako je tacan podatak da se od grada dobija oko 45 posto potrebnog novca.ovo je treca ili cetvrta javna rasprava o novim medijskim zakonima. pre nego raspravljati o legendarnosti i mitologiji, treba se zapitati zasto se nije ranije pokrenula rasprava o svrsihodnosti i nacinu finansiranja/potrebi postojanja lokalnog javnog servisa.

Link to comment
Nije word. Ima toliko nepotrebnih stvari koje plaćamo, nek ukinu to.
Važno je da smo kandidat za evropsku prestonicu kulture, za to ima para. A šta ćemo da slušamo te 2020.? Radio S? 202? Fokus?
Link to comment
ko i u prici o staaarom b92. izdvojiti nostalgiju i prvu ljubav od realnosti.to sto je studio b prenosio 9. mart i bio jedna od oaza tzv opozicije je bilo nekad. sada je ili lokalni javni servis koji je na sisi gradskog budzeta ili je lokalna komercijalna stanica, sredina danas ne moze da postoji, sto se vidi i na problemima u kojima je studio b. ako je lokalni servis na sisi budzeta, onda jeste u sluzbi gradjana i tih istih vlasti. to sto se danas favorizuje gradonacelnik i njegova ekipa umesto problema stanovnika vise je problem onih koji vode tu stanicu, nego zakona o medijima, posebno ako je tacan podatak da se od grada dobija oko 45 posto potrebnog novca.ovo je treca ili cetvrta javna rasprava o novim medijskim zakonima. pre nego raspravljati o legendarnosti i mitologiji, treba se zapitati zasto se nije ranije pokrenula rasprava o svrsihodnosti i nacinu finansiranja/potrebi postojanja lokalnog javnog servisa.
Ne počinje Studio B od NTV Studio B. Sve najbolje počelo je ranije, a velikim delom postoji i sad, samo je radio generalno u defanzivi, ali esencija postoji i dalje, zato sam i naveo onolika imena.Takođe, Studio B ne može da se posmatra samo kao stavka u budžetu ovog grada, jer onda možeš slobodno da ukineš i Atelje, i Bitef, i filharmoniju. Studio B je deo identiteta ovog grada, t.j. onoga što je od njega ostalo. Za njega treba izdvajati iz poreza kao što izdvajaš za Kalemegdan.
Link to comment

ovo je za komentar sta cemo slusati 2020.kakve to veze ima? postoji razlika izmedju javnog servisa na nivou drzave i lokalnih medija, opstinskih ili gradskih. javni servis i zakonski ima obavezu da zadovolji i edukativni karakter programa, lokalni ne.nauci me, molim te, sta je bio studio b. da sam se ja nekad nesto pitala, ni studio b ni b92 ne bi pokretali televizije nikada. zaista mi je glupo sto ovako banalizujem, ali i moj decko iz 1984 je deo mog identiteta, a ne sanjam i dan danas o njegovim plocicama na stomaku.ili, da parafraziram pomenutog dr zorana djindjica, medalje za borbu 1990-ih nisu carte blanche za danasnjicu. na zalost mene kao obozavaoca djoke vjestice i slobe konjovica, ili onih plocica na stomaku.

Link to comment

Žao mi je, ne mogu da prihvatim da nema para za kulturu i medije, kad ima još milion stvari koje dokazuju suprotno. Nek otpuste hiljade ljudi koji sede na RTS-u i ne rade ništa, pa će se naći za Studio B.

Važno je da smo kandidat za evropsku prestonicu kulture, za to ima para. A šta ćemo da slušamo te 2020.? Radio S? 202? Fokus?
A da. To s evropskom prestonicom kuluture je za batine. Na to mogu da se lože samo još razni jadnici po stranačkim odborima za kulturu.
Link to comment

April, raspravljaš sa nekim imaginarnim diskutantima, ne sa mnom. Nemam ništa protiv, samo ne očekuj od mene da diskutujem sa tim. A za ovo poređenje sa Čovićem očekujem izvinjenje ili da se nosiš.

Link to comment
Žao mi je, ne mogu da prihvatim da nema para za kulturu i medije, kad ima još milion stvari koje dokazuju suprotno. Nek otpuste hiljade ljudi koji sede na RTS-u i ne rade ništa, pa će se naći za Studio B.
Za kulturu mora da se ima para, a treba i za medije. Ali, ja imam problem s tim da je informativni program gradske televizije otprilike bilten Beoinfo sa zvukom i slikom sa nepotpunim ili ofrljim servisnim informacijama, a da u autorskim emisijama gledam pravoslavnu ezoteriju (hiperbola, naravno, ali me razumeš). A za RTS se slažemo, tamo ima viška ima da se lopatama da se izbacuje.
Link to comment
kakve to veze ima? postoji razlika izmedju javnog servisa na nivou drzave i lokalnih medija, opstinskih ili gradskih. javni servis i zakonski ima obavezu da zadovolji i edukativni karakter programa, lokalni ne.
Dobro, nek im se odredi zakonska obaveza i zdravo đaci. Meni stvarno nije jasna ta količina "objektivnog sagledavanja situacije i zakonskih aspekata", kada to ovde nikad nije bio manir kako se rešavaju stvari, niti će biti.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...