Jump to content
IGNORED

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

Sve vreme polemišete o krivimi ili sporednim stvarima. Shvatam da volite sleng, ali za sve to i za mene kao bivšeg uposlenika reč "ložana" je uvreda. Vi ne znate koje tamo sa kim u talu, ko je radio ili radi za DB, ko je aktivno radio na uništavanju Studija B. Radila sam na Koncertu, koji je 90-tih bio jedinstven program klasike i džeza u ovom delu Evrope. Kad dođe Holbruk, ili neki od emisara, kod nas su ga dovodili da pokažu da nismo afričko pleme, i da prozborimo neku rečenicu na engleskeom, a ne u informativnu. Za to vreme Zoran Erić, urednik Koncerta bio je na neplaćenom, da bi švercovao naftu na Dunavu. Zbog toga je kupio kuću na posebno pogodnom mestu u Grockoj. Niste mali, znate ko je imao privilegiju da se bavi tim poslom? On je jedan od onih koji je zabio klin u sanduk Studija B, a ima ih još.
Dakle, da se vratim na suštinu. U Borči je bilo najviše ploča klasike sa neverovatnim snimcima koje je trebalo digitalizovati. Ali, koga briga za Toskaninija iz 1923. ili kako Skrjabin svira Skrjabina početkom veka. Šta Krdžići znaju o tome? Neko je to prosto trebalo da uzme i stavi u Narodnu biblioteku za digitalizaciju. Ali Vučićev kapitalizam suzama ne veruje. Osim toga, nadam se da ste čuli za pojmove baština i kultura sećanja i nadam se da ih razumete.

Link to comment

A ko je taj neko, sveti Petar ili zaposleni na Studiju B koji su te ploče strpali u Borču pre 10 godina i zaboravili na njih, umesto da ih ponude Narodnoj biblioteci?

 

Kako su za to krivi Krdžići?

Link to comment

pa se u suludom spletu okolnosti pogodi da je gary clail u spici za sos vesti.  ^_^

 

 

 

Hvala do neba :Hail:

 

Basulja na zvucnicima, a na ekranu sneg, daj da malo odvrnem pojacavac na TV, da gledam vesti, dok u spici ide zakucavanje, Jasna Sekaric, trka na 100m...

Link to comment

inače i dalje mi izmiče zašto bi mi digitalizovali raubovana licencna izdanja klasike.

 

 Ja disk Skrjabin svira Skrjabina imam već 15-ak godina. To su valjda do sad sačuvali neki ozbiljniji igrači, tipa Rusi. To su snimci od prije 100 godina , koji su do sad vjerovatno 1000 puta remasterizovani, digitalizovani, prečišćeni. Plus su to snimci koji su sad javna svojina, više nema ni autorskih prava na njima. Dostupni svima. 

 

Studio B je bio samo jedan od kupaca tih ploča, valjda su oni koji su to izdali i reizdali sačuvali taj svoj master. Plus sigurno ima i bolje očuvanih primjeraka. 

 

Sem nekih snimaka koje je ostvario Studio B, (ali to nije išlo na ploče), za koje bi bilo šteta da su propali (tipa neki koncerti, svirke u studiju, šta već), sve ostalo ima već pohranjeno negdje i vjerovatno u boljem kvalitetu nego te ploče koje su se vrtile i koje su što kažeš odavno izraubovane.

Link to comment

Sve vreme polemišete o krivimi ili sporednim stvarima. Shvatam da volite sleng, ali za sve to i za mene kao bivšeg uposlenika reč "ložana" je uvreda. Vi ne znate koje tamo sa kim u talu, ko je radio ili radi za DB, ko je aktivno radio na uništavanju Studija B. Radila sam na Koncertu, koji je 90-tih bio jedinstven program klasike i džeza u ovom delu Evrope. Kad dođe Holbruk, ili neki od emisara, kod nas su ga dovodili da pokažu da nismo afričko pleme, i da prozborimo neku rečenicu na engleskeom, a ne u informativnu. Za to vreme Zoran Erić, urednik Koncerta bio je na neplaćenom, da bi švercovao naftu na Dunavu. Zbog toga je kupio kuću na posebno pogodnom mestu u Grockoj. Niste mali, znate ko je imao privilegiju da se bavi tim poslom? On je jedan od onih koji je zabio klin u sanduk Studija B, a ima ih još.

Dakle, da se vratim na suštinu. U Borči je bilo najviše ploča klasike sa neverovatnim snimcima koje je trebalo digitalizovati. Ali, koga briga za Toskaninija iz 1923. ili kako Skrjabin svira Skrjabina početkom veka. Šta Krdžići znaju o tome? Neko je to prosto trebalo da uzme i stavi u Narodnu biblioteku za digitalizaciju. Ali Vučićev kapitalizam suzama ne veruje. Osim toga, nadam se da ste čuli za pojmove baština i kultura sećanja i nadam se da ih razumete.

 

OK hajde sada tačku po tačku.

 

1) Ne, ne znamo ko je sa kim bio u talu. Bilo bi jako zanimljivo čuti. U protivnom, tvoja izjava je bezvredna i tračerska.

2) Izvini zbog toga što te vređamo tako što prenosimo reči ljudi koji su pod svojim imenom i prezimenom javno rekli da su ploče bezvredne i neupotrebljive.

3) Ovo za Zorana Erića bi trebalo potkrepiti jačim dokazima, i naravno biti na raspolaganju zbog eventualne tužbe, to su dosta ozbiljne stvari.

4) Ko je trebalo da uzme te ploče i ponudi ih NBS? Isti onaj ko je stavio te ploče da trunu u depou?

5) Da li među tim pločama postoji neka zaista retka, koju bi trebalo digitalizovati? Postoji li negde spisak naslova? Mora da postoji, čim su posredi takvi rariteti koji se moraju digitalizovati, ne mogu da zamislim da su zaposleni na Studiju B bili toliko neodgovorni i bahati da dopuste da baština  bude bačena u neki budžak, a da bar ne naprave katalog.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Takođe, ništa te ne sprečava da se obratiš Žarku Paspalju, koji je tu baštinu spasao, pokažeš mu spisak tih izdanja koja zaslužuju da budu digitalizovana i apeluješ na njega da ih odnese u NBS.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...