Jump to content
IGNORED

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

ajde sad vi ožalošćeni dajte na uvid vaše postove o kići slabincu daliboru brunu i džudas pristu pa da vam poverujemo :fantom:

ja najvishe volim onaj klip kad kico slabinac pada u rupu na sceni :wub:

 

i kad pjeva radujte se narodi, to je uskliknimo sljubavlju na hrvatskom  -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

pa necemo. sloba misli da je djubre, ovaj kosharkash misli da nije, zato je trebalo ponuditi na uvid javnosti.

 

Palja ni sam nije gledao sta je uzeo. Prosto, bilo mu zao da neke ploce zavrse na smetlistu, kakve god da su. Ali cinjenica je da su ih kao skart odbacili ljudi poput Slobe i drugi sa staaaaarog Studija B. Prema tome, hejt onda treba biti usmeren na njih, ako uopste nekog treba mazati govnima zbog ovog "skandala".

Link to comment

 

 

 Ali cinjenica je da su ih kao skart odbacili ljudi poput Slobe i drugi sa staaaaarog Studija B. Prema tome, hejt onda treba biti usmeren na njih, ako uopste nekog treba mazati govnima zbog ovog "skandala".

Magacin u Borci je jedno a bacanje u djubre je nesto drugo.Nema potrebe za hejtom glede SK i stare ekipe.Ovi novi su svakako mogli da ih poklone,prodaju sta god ali lakse im bilo da bace

Link to comment

Ali cinjenica je da su ih kao skart odbacili ljudi poput Slobe i drugi sa staaaaarog Studija B. Prema tome, hejt onda treba biti usmeren na njih, ako uopste nekog treba mazati govnima zbog ovog "skandala".

 

Ali bile su škart, šta je trebalo, da traće redakcijski prostor na matore plojke koje neće nikada vrteti u etru?

Prodavci ploča kod SKC-a nisu hteli da otkupljuju takve naslove, zvali su ih "šitovi", i ne znam koliko puta sam viđao slična izdanja pored kanti.

 

Ljudi pokušajte da se izmigoljite iz simboličkog naboja koji je ovde potpuno promašen. Paspalj izgleda voli da horduje stare čeplo, i spasao ih je za Srbiju tako što ih je zadržao za sebe, zbog čega ga hejluje cela zemlja  :lolol:. I sada je od ove priče napravljen simbol građanskog otpora prostaštvu. Ljudi razjebu stotine karijera, kakve kakve su bile, poneke i profesionalne i časne, to prođe u tišini, a reakcija se stvori tek posle bacanja gomile krš ploča. 

 

Inače jebi ga baš ako treba da postoji nekakav pluralizam mišljenja o arhivskoj vrednosti nosača zvuka u kome su stavovi Slobe Konjovića i Žarka Paspalja jednako vredni. 

Link to comment

Ali bile su škart, šta je trebalo, da traće redakcijski prostor na matore plojke koje neće nikada vrteti u etru?

Prodavci ploča kod SKC-a nisu hteli da otkupljuju takve naslove, zvali su ih "šitovi", i ne znam koliko puta sam viđao slična izdanja pored kanti.

 

Ljudi pokušajte da se izmigoljite iz simboličkog naboja koji je ovde potpuno promašen. Paspalj izgleda voli da horduje stare čeplo, i spasao ih je za Srbiju tako što ih je zadržao za sebe, zbog čega ga hejluje cela zemlja  :lolol:. I sada je od ove priče napravljen simbol građanskog otpora prostaštvu. Ljudi razjebu stotine karijera, kakve kakve su bile, poneke i profesionalne i časne, to prođe u tišini, a reakcija se stvori tek posle bacanja gomile krš ploča. 

 

Inače jebi ga baš ako treba da postoji nekakav pluralizam mišljenja o arhivskoj vrednosti nosača zvuka u kome su stavovi Slobe Konjovića i Žarka Paspalja jednako vredni. 

 

Apsolutno se slazem. Zato mi je bas bila dobrodosla izjava SK-a, posto je ovo prvobitno bilo predstavljeno kao (ne)delo naprednjackog olosa koji ne mari za kulturu. A onda se ispostavlja da je odluku o skartiranju donela stara garnitura. Ja samo predlazem da se taj hejt od juce, prebaci na njih, ako za hejtom uopste ima potrebe. Ako nema, onda je i jucerasnja galama bila bespotrebna.

 

 

 

Magacin u Borci je jedno a bacanje u djubre je nesto drugo.Nema potrebe za hejtom glede SK i stare ekipe.Ovi novi su svakako mogli da ih poklone,prodaju sta god ali lakse im bilo da bace

 

Mogli su da ih poklone i oni koji su ih skartirali, kad im vec vise nisu trebale..

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

S obzirom da je Palja legenda Partizana, pada na pamet jedna popularna pesma kojoj sada moze da se promeni jedan stih: "...slusas ploce iz kontejnera..."

:D :D :D

Link to comment

a recimo za ploche, kazete itd generalno nosache informacija koji su bili aktuelni u xx veku, da li postoji neka ustanova koja se kod nas bavi time, odluchivanjem, chuvanjem? il je diversifikovano i/ili neuredjeno. nema uopshte? :unsure:

 

jel tako je svuda u svetu neko imao neko reshenje?

Edited by gospa buba
Link to comment

Sve što makar malo napada trenutnu vlast treba zdušno podržati.

 

Čuo sam da su tu bili i originalni Mokranjčevih rukoveti, kao i prvo čitanje Miroslavljevog Jevanđelja !!! SRAMOTA !!! Gde će vam duša esenesovci, hoćete svi da odrastamo samo uz Farme i Parove !!! Muziku, naše duhovno blago, tako bacate.

Link to comment

a recimo za ploche, kazete itd generalno nosache informacija koji su bili aktuelni u xx veku, da li postoji neka ustanova koja se kod nas bavi time, odluchivanjem, chuvanjem? il je diversifikovano i/ili neuredjeno. nema uopshte? :unsure:

 

jel tako je svuda u svetu neko imao neko reshenje?

diversifikovano, naravno. Narodna biblioteka ponesto digitalizuje, ne znam koliko su odmakli sa time. Arhiv se time ne bavi, oni skupljaju drugaciju gradju. 

Imamo, doduse, ogromnu fonoteku Radio Beograda, bilo bi zlo da se tome nesto desi. 

Jednom sam tamo skupljao podatke o diskografiji Sabana Bajramovica. Vrlo savremen sistem, daju ti kutije sa karticama, pa prebiraj i prepisuj.

Link to comment

+1 na sve sto pise Avram. Naravno, ovo je samo simbolicka prica. Te ploce nemaju nikakvu upotrebnu vrednost. To zna svako ko jos uvek zaista slusa ploce kod kuce. Klasicna FB lozana koju je zapoceo neko ko bas nema mnogo pojma sta se tamo (StB) stvarno desavalo.

Link to comment

Klasicna FB lozana koju je zapoceo neko ko bas nema mnogo pojma sta se tamo (StB) stvarno desavalo.

 

pa tacno, samo sto me cudi da se u to ukljucio veliki broj ljudi koji je tamo nekad radio i trebalo bi da zna bolje... jebem li ga, bice da im je to bilo bitno na nekom simbolickom planu,

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...