Jump to content

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

. To se najbolje ilustruje na primeru novina. U doba kada se digitalizuju novine i časopisi i daju na uvid (besplatno ili uz neku pretplatu) svim korisnicima interneta, u Srbiji i dalje ne možeš iz nekog kutka sveta da pristupiš digitalnoj arhivi Politike i Politike Ekspres nakon 1945. godine (čiji je projekat digitalizacije započeo još pre desetak godina), već je to rezervisano samo za korisnike Narodne biblioteke u Beogradu ...

Čekaj, što bi neko pravio sebi anti-reklamu stavljanjem na uvid svog đubreta koje su objavljivali?
Link to comment

ne mogu ni da komentarisem ovo, muka mi je previse. ali ovo moram da podelim...

 

 

12417669_10153196905295124_4127812272959

Krle je mazohista, on jednostavno obožava da napiše nešto zbog čega će ga masovno iznapušavati. Tako da je ovo slučaj za psihoanalitičare, a ne za nas obične komentatore ...

 

Sad si uz'o ploče Paspaljeeee, Paspaljeeeee ...!

Edited by stoka
Link to comment

Krle je online bodyguard vojvodi od velikih usta. Aparat za skretanje paznje i upijanje negativnih komentara. Intelektualac koji ne moze nikome da naplati ono sto zna i ume, blam ga je ili je lenj da radi nesto konkretno pa zivi od toga sto ga anonimusi cepaju zguza po netu. Fufa ukratko.

 

U jednom mestu pored mene pre nekoliko godina sin jednog vrlo bogatog coveka ubio je u kafani momka koga sam poznavao. Iste veceri, ni sat vremena nakon zlocina, njegovom ocu dosla su trojica likova, svaki ponaosob nudeci se da prizna ubistvo i robija u zamenu za kintu i izdrzavanje porodice dok su u zatvoru. Krla dozivljavam kao jednog od takvih ljudi.

Link to comment

Krlo je idiot.

 

Ovi što su pobacali ploče su idioti na kvadrat.

 

Istina je da je 2016. i da niko ne sluša ploče osim retkih entuzijasta, te samim tim i nemaju neku vrednost obzirom da verovatno nije reč ni o kakvim retkim izdanjima, plus su im omoti koliko sam pročitao u lošem stanju.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Zar ne postoji neki konza koji automatski štiti arhive radiodifuznih preduzeća? Neka obaveza čuvanja, ovo-ono?

 

Ne verujem, mislim da za njih važi samo zakonska obaveza o čuvanju snimka emitovanog materijala tokom nekog kraćeg vremena, lupam 30 dana, da bi u slučaju emitovanja nekakve nepodopštine tužilac imao dokazni materijal. Postoji obaveza da se Narodnoj biblioteci dostavlja, čini mi se, po pet besplatnih primeraka svih novih štampanih i audiovizuelnih izdanja, ali ne znam kada je to počelo da važi i za AV izdanja. Takođe, kod brojnih, nekada velikih izdavačkih kuća, ne samo onih koje su otišle u stečaj, uopšte ne postoji arhiva objavljenih naslova, a ponegde je vredna arhiva nemilice škartirana, poput Politikine fotodokumentacije.

Link to comment

Ekstra je to što se

 

1) javnost sada, pet godina posle usvajanja Medijske strategije napravljene na osnovu potpuno izmaštanog podatka da EU država ne može da bude vlasnik javnih glasila, dosetila da se iza toga možda ipak krije nešto drugo, a ne iskrena volja za što bržim napretkom ka zajednici evropskih naroda

 

2) ispostavilo da su bačene ploče javnosti daleko zanimljivije od ugašenih radnih mesta. znam da su te ploče simbol, i da ljudi bolje reaguju na simbole, ali ipak.

 

Ne bih osudio javnost - godinama prdim da svaka vlast svesno zloupotrebljava institut javne rasprave, krijući je po raznim oglasnicima i službenim listićima, a da pri tom oni stvarno zainteresovani, štaviše ugroženi, nisu obavešteni na vreme da bi izvršili pritisak. Rađeno je to i u vreme Branka Pešića, pa su sasvim lepe ulice sa drvoredima kao što je bila Dimitrijala prepakivane u sadašnje nakaze. Naravno, od Daninih zemljaka, preko Zoranovih mladolidera, pa sve do aktuelnih šarlatana, procedura sakrivanja javne rasprave se samo dodatno usavršavala. U konkretnom slučaju, pre mislim da su Timofejev i ekipa olako pravili planove da će već napraviti kombinu, pa da je bolje da ne dižu galamu, ne računajući na vendetu bivšeg ministra informisanja. Vulvić nije oprostio poseravanja po glavi, katran i perje, a javnost nije alarmirana kao nekad.

 

A u vezi ploča, zgranulo me što se prema njima tako odnosi bivši vlasnik video kluba Espro, u kome sam i sam iznajmio koječega devedesetih. Imao je odlične kataloge ne samo muzike i filmova, već i softvera, a posebno fotografija; čini mi se da je jedini iznajmljivao korelove imidž biblioteke. Pa jebote, da su ziloti izašli iz svojih pećina, bolje bi se odnosili prema tim vrednim arhivama.

Link to comment

zamisljam ovu eks pandurku sto je kupili stb kako pakuje 200 pesama u winamp i slavodobitno pronalazi dugme play na njemu a i isto i ono gde je strelica koja ide u krug, da se ne ugasi kad izvrti prvu turu

Edited by yolo
Link to comment
fotografija sa tadasnje kzn dosta objasnjava.  ^_^

 

Je l' ovo znači da su pale istina, odgovornost i pomirenje između bivšeg direktora Devedestedvojke i zle žene ili su samo morali tako da sede?

 

Usput, Sloba Konjović objasnio da one ploče nemaju neku vrednost i da su odsvirale svoje.

 

 

Nego, nešto me kopka. Kako su bile one reklame za JUL pred izbore 2000., učinilo mi se kao da sam čuo poznat glas sa Studija B u funkciji spikera. Nisam mogao da verujem da je to ta osoba, ostavio bih je neimenovanom, budući da nisam siguran.

Link to comment

Usput, Sloba Konjović objasnio da one ploče nemaju neku vrednost i da su odsvirale svoje.

 

nisam radio na stb od 1989. ali je cinjenica koja srecu kvari da SK vredne naslove nikada nije davao radijskom proleterijatu na koriscenje. mislim da je to stajalo ili pod kljucem kod njega u kancelariji ili je nosio kuci. 

 

grdno bih se iznenadio da medju tim plocama ima bilo cega sto nije milion puta vec odrano, od bg razglednice do fontane zelja i naokolo.

 

sad, ne ulazim u meritum™ bacanja ploca na deponiju itd ali eto, samo ka'em.

Link to comment

nisam radio na stb od 1989. ali je cinjenica koja srecu kvari da SK vredne naslove nikada nije davao radijskom proleterijatu na koriscenje. mislim da je to stajalo ili pod kljucem kod njega u kancelariji ili je nosio kuci. 

 

grdno bih se iznenadio da medju tim plocama ima bilo cega sto nije milion puta vec odrano, od bg razglednice do fontane zelja i naokolo.

 

sad, ne ulazim u meritum™ bacanja ploca na deponiju itd ali eto, samo ka'em.

pa tim pre shto postoji neka skala formalnog kvaliteta, onda se da nekom, objavi se da se ima, pita se, i na koncu se baci i u dzubar ono shto niko nece. ne kazem, mozda niko ne bi ni uzeo pa bi sve zavrshilo na deponiji i to je to. nije svaki krsh kulturno nasledje (mnogi krsh pak i jeste), daleko od toga, postoje razni prirodni i neprirodni mehanizmi odluchivanja, neki mogu da traju i decenijama. ni baba cvetankine charape, sva je prilika, nece zavrshiti u etnografskom muzeju. ridam zbog toga ^_^

 

chin bacanja je znachajan, sam po sebi, zato shto je primecen. za sabranim delima marksa engelsa i lenjina niko nije suzu pustio -_-

Link to comment

nisam radio na stb od 1989. ali je cinjenica koja srecu kvari da SK vredne naslove nikada nije davao radijskom proleterijatu na koriscenje. mislim da je to stajalo ili pod kljucem kod njega u kancelariji ili je nosio kuci. 

 

grdno bih se iznenadio da medju tim plocama ima bilo cega sto nije milion puta vec odrano, od bg razglednice do fontane zelja i naokolo.

 

sad, ne ulazim u meritum™ bacanja ploca na deponiju itd ali eto, samo ka'em.

 

Evo cele izjave SK-a:

 

 

MONDO je zamolio nekadašnjeg muzičkog urednika Studija B Slobodana Konjevića da prokomentariše ovaj slučaj:

"Te ploče je muzička redakcija davno izdvojila kao višak i odložila u Borču, mislim, gde nam je bio srednjetalasni predajnik. Studio B je tamo imao, valjda ima i danas prostorije, gde smo uskladištili te ploče, jer nije bilo mesta u 'Beograđanki'. One su bile, takoreći, nepotrebne za rad, a ploče klasične muzike, nakon gašenja koncertne emisije nefunkcionalne. Te ploče, osim neke sentimentalne, nemaju vrednost. Dok su svirale pružale su zadovoljstvo slušaocima, ali sad su odslužile svoje", rekao je Konjović i dodao da su muzički urednici pre više godina, kada se prešlo na novi sistem emitovanja rešili da se te ploče, kao nepotrebne, uskladište.

"Te ploče su odsvirale svoje. Za nas nisu imale vrednost, rabljene su godinama. Ne može se tu govoriti ni o kvalitetima ni raritetima", rekao je Konjović MONDU.

"Sada se diže buka", dodao je on komentarišući novinske natpise o "spašavanju vinila" i dodaje da na studiju B postoji jedna vrednija kolekcija. "Diskofilska kolekcija, par hiljada vinila, to stoji u Studiju B, barem sam ja tako ostavio kada sam odlazio i sačuvane su i magnetofonske trake".

 

Pa sad udrite na Slobu, braco i sestre!

Edited by Jimmy Kowalski
Link to comment

Evo cele izjave SK-a:

 

 

Pa sad udrite na Slobu, braco i sestre!

pa necemo. sloba misli da je djubre, ovaj kosharkash misli da nije, zato je trebalo ponuditi na uvid javnosti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...