Jump to content

Studio B


Eraserhead

Recommended Posts

ima neeki ljudi koji sede tamo unutra i kojima je to bilo potpuno ok. evo sutra da kazu vode novinare (ako je ostalo shtogod pod firmom novinara tamo) studija be gologuze kroz grad, taman bi se toliko ispotresali :(

 

ne brini se, tako ce i moju da razvale. nije vazno shta je, vazno je da se rasturi.

 

i shto vishe gledam te ekipe rasturacha, nisu to radikali, to su chetrdesetogodishnjaci. opshte prakse, random likovi kojima je jedino zajednichko 45+. oni ne umeju da naprave nishta novo i nishta svoje. i nije vazno koliko je staro to na shta su se namerili, ko je to stvorio, istorijski zashto i kako, chemu je to sluzilo i koliki napredak je bilo u svoje vreme i koliko sveta je ulozilo svoje vreme, znanje i zivot u stvaranje nechega, i da li od toga moze da se napravi neshto moderno, ukoliko uopshte i treba da se pravi moderno. samo je vazno da se provede neko vreme u odgovarajucoj guzici, docheka svoj trenutak. i onda samo cepaj markering i tabele. zato smo mi ljudi bez istorije i nije nikakav problem shtagod da se desi, stvarno nismo za bolje. meni je nedeljnik za dinar paraidigma te ekipe, tih usranih y hromozoma koji se seru od svakoga i chekaju da postanu direktor politike, pa da srushe zgradu...

 

edip. jeste :lolol:, prodamo spc, ali nastavljamo da slavimo po starom kalendaru, nece oni nama da govore kad cemo shta da slavimo -_-

 

kao neki treci talas tranzicije, ocerupano je sve od krupnijih stvari, daj sad na sitno. ali uz moderno objasnjenje zasto se radi.

Link to comment

kao neki treci talas tranzicije, ocerupano je sve od krupnijih stvari, daj sad na sitno. ali uz moderno objasnjenje zasto se radi.

ne, ocherupano je finansijski krupno, sad imash da cherupash bazis, kulturne ustanove, muzeje, institute, fakultete.

 

ono shto ne razumem je shto su to ljudi koji treba da budu motor zemlje, plus minus 10 godina. ali oni nisu, nego kaleme tzv evropske principe na cherupanje, i to je ono u chemu su dobri. problem je jediino shto ne mozesh zaradiiti od nematerijalnog dobra, bar ne brzo i lako. a mislim da njima to nije bitno. ovo shto ce sad da se radi ce biti samo obest sinova, odraslih pod krovom, utovljenih i utopljenih :(

 

okasnili za narodnu banku, stizu na narodni muzej -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Pazi izgleda da on nije stigao sve da pokupi...

Ali cak i da je uzeo neki preprodavac to mi je bolje nego da gori na deponiji...

 

Dobro, jeste bolje od deponije, no, ima nekih preprodavaca koji ploče tretiraju k'o krompir a ja mnogo volim ploče pa rado hejtujem takve preprodavce.

 

Znam neke ljude koji već godinama skupljaju,gde god mogu da nadju, stare ploče od šelaka, sa muzičkim zapisima od pre Drugog i Prvog svetskog rata.

Svašta tu ima, ono što bi u cizivilovanijim zamljama zvali nacionalnim blagom. Kod nas se nikakva institucija ne interesuje za to, samo siromašni entuzijasti.

Link to comment

Kako izgleda, Paljo je spasio samo deo ploča. A šta je sa ostalim pločama, audio-video kasetama ...? Gde je sad ona ekipa koja je htela kao da kupi Studio B?! Zašto se nisu organizovali da pokupe svu tu arhivu iz kontejnera?!

 

Ovo bacanje je svojevrsni kulturni genocid. Svuda u civilizovanom svetu čuva se i neguje kulturna baština. To se najbolje ilustruje na primeru novina. U doba kada se digitalizuju novine i časopisi i daju na uvid (besplatno ili uz neku pretplatu) svim korisnicima interneta, u Srbiji i dalje ne možeš iz nekog kutka sveta da pristupiš digitalnoj arhivi Politike i Politike Ekspres nakon 1945. godine (čiji je projekat digitalizacije započeo još pre desetak godina), već je to rezervisano samo za korisnike Narodne biblioteke u Beogradu ...  

Link to comment

Kod nas se nikakva institucija ne interesuje za to, samo siromašni entuzijasti.

mislim da su, shto se toga tiche, i ustanove u neverici, a da odavno nemaju resurse da reaguju. uostalom, mozesh da reagujesh do sutra, a onda da idesh sam i nosish naruke, ko ovaj chovek...

Link to comment

Ekstra je to što se

 

1) javnost sada, pet godina posle usvajanja Medijske strategije napravljene na osnovu potpuno izmaštanog podatka da EU država ne može da bude vlasnik javnih glasila, dosetila da se iza toga možda ipak krije nešto drugo, a ne iskrena volja za što bržim napretkom ka zajednici evropskih naroda

 

2) ispostavilo da su bačene ploče javnosti daleko zanimljivije od ugašenih radnih mesta. znam da su te ploče simbol, i da ljudi bolje reaguju na simbole, ali ipak.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

ne mogu ni da komentarisem ovo, muka mi je previse. ali ovo moram da podelim...

 

 

12417669_10153196905295124_4127812272959

 

Ne znam više čemu priča o ovom dripcu. Čovek prima neku crkavicu da bi denfovao svaku kritiku vlasti i to je to, neka mu je alal ta para i da je veselo potroši na lekove.

Link to comment

:lolol:

nego meni je zaista, zaista bitno da se jasno kaže da je ovo sa STB skuvano u DS kuhinji, da je strategija napravljena u vreme kada je Đilas vedrio i oblačio u srpskim medijima, i da je od 2011. do danas sve išlo precizno kao švajcarski satić. pisalo je do kada će mediji biti privatizovani, i u tom roku su privatizovani. (osim naravno Tanjuga koji je posebna priča, ljudi u toj kući, među kojima su i veterani revolveraške štampe, kažu da nikada nisu videli niti mogli da zamisle ovako nadrealnu situaciju, ali to je druga priča)

 

ne govorim ovo ni da bih opravdavao ove sad, niti da bih isticao da su "svi isti", već da bi se potpuno precizno ukazalo na proces koji je doveo do ovog bacanja ploča.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Djilas se borio da se u zakon o glavnom gradu ubaci pravo da beograd ima javni servis, tj studio b.

 

Mislim da je to bilo u vreme kada se znalo da ce on biti sledeci kandidat za gradonacelnika. To je ubaceno u taj zakon 2007. Odredba o tome da grad beograd ima pravo na jevni servis je ukinuta pretprosle godine.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...