Jump to content
IGNORED

pitam te pitas me


3Mo

Recommended Posts

Todor je cukundeda (s muske strane), ne znam da li je imao brataKoliko kolena unazad znate imena, godine rodjenja i slicno za svoje pretke?

Link to comment

znam samo imena baba i deda

vasilije, milijana, vuk, anđa

dalje ne. a i za njih ne znam godine rođenja... znam godine nekih smrti.mislim da je jedan od mojih stričeva radio stabaoce, on se loži na te stvari.dobro pitanje, isto

Edited by PointTaken
Link to comment

Ja ne znam tacne godine rodjenja pradedske generacije (mada mogu da izracunam otprilike, sem toga 1 iz te ekipe mi je minor selebriti - pominje se u nekim knjigama, u vezi sa kraljom Perom). Znam im imena, i dosta prica o njima, neki od njih su imali zivote vredne filma. Jedan pradeda je kao mali decko bio otet od strane Roma i sam je posle lutao kroz Rumuniju i nekako uspeo da se vrati kuci. Kao momak je, kasnije, svoju ljubu, devojku iz okoline Graca, pokupio nocu, dojahavsi ispod njenog prozora. Doveo je u Beograd, gde se ona prekrstila na pravoslavlje, udala, rodila moju baku i odmah zatim umrla (a katolicke sestre koje su vaspitavale moju baku neko vreme su joj, kao maloj devojcici, govorile kako joj je majka u paklu, zato sto je presla sa katolicanstva na pravoslavlje...)Isto.

Edited by Indy
Link to comment

znam svašta o jednom čukundedi (koji je inače živeo 105 godina) + pomalo i o čukunbabi koja je nažalost mlada umrlaneka imena znam i pre njih (njegovih predaka), ali ne znam tačno šta su radili, kako su živeli i tako toinače baš smo se skoro u široj familiji bavili nekim porodičnim stablimaistoili alternativno, družite li se sa bočnim granama familije, i koliko daleko?

Link to comment

Znam imena svih pradeda i prababa i kad su ziveli i sta su radili u zivotu, znam i dobar deo cukundeda i cukunbaba, neke grane znam do askurdjela samo imena. Sa caletove strane imam dosta rodbine u trecem kolenu, druzim se uglavnom sa onima koji su otprilike moja generacija, druzim se i sa delom rodbine u cetvrtom kolenu. Sa majkine strane imam manje rodbine, pa ih znam sve do cetvrtog kolena osim jedne mamine sestre od strica o kojoj ne znam nista i njenih potomaka ako ih ima, o kojima takodje ne znam nista.isto

Link to comment

Sa ćaletovog oca strane imam stablo sa svim ili skoro svim podacima do 1650-neke - podatke je prikupljao rođak sa kojim ćale ima zajedničkog pradedu (dede su im bili braća), pa sam mu digitalizovao dokumenta koja je nakupio (opušteno je pronašao sve rodne listove, umrlice i tako to, Mitteleuropa ftw) i napravio varijantu za print u nekom od free paketa za te namene. Najdugovečniji mi predak umro je sa 98 godina, a ja sam najstariji sin najstarijeg sina najstarijeg sina najstarijeg sina... uglavnom, 8 generacija unazad ako se ne računa jedan prvi sin koji nije doživeo prvi rođendan. Sa ćaletove majke strane znam do pradede, sa kevine strane do čukundede, ne dalje. U Beogradu nemam ni bliže ni dalje rodbine, pa ih sada viđam pretežno na svadbama i sa'ranama, a matorci češće po prirodi stvari. Kontam se samo sa par mlađih izdanaka obe loze, sa ostalima sam na silu druželjubiv kada procenim da je nekulturno biti asocijalni skot.+1edit:...™

Edited by Oxymoron
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...