Jump to content
IGNORED

pitam te pitas me


3Mo

Recommended Posts

super pitanje :) ali dosta je bitno i da li maloj meni ili mladoj meni

pošto maloj meni zapravo nemam ništa da kažem, ali sasvim mladoj meni (18-30):  i drugi greše, smeš i ti, nije kraj sveta

 

 

ajd još malo ovo, super je (i :heart: za @Klara)

Edited by Amelija
  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment

Rekao bih, zivot je kratak, brini vise o sebi nego o drugima, niko ti na kraju nece reci hvala.

 

Vise bih razgovarao sa sestrom i roditeljima, trudio bih se da zadrzim neka prijateljstva... 

 

Odlicno pitanje... 

 

Dalje isto.

  • +1 3
Link to comment

Znam da je pitanje bilo lično, možda i previše lično za forum, i da za iskrene odgovore treba biti hrabar i izložiti sebe ranjivosti.

Zato :heart: za sve, pa i za buntovnog @Nikodije. : D  

Dirljivo je što bismo svi grlili naše malo Ja. 

@Amelija, da, da, verujem da imamo šta da kažemo i malom Sebi, mladom Sebi, jučerašnjem Sebi, budućem Sebi. : ) Setila sam se tog nakon što sam postavila pitanje, ali nisam želela da vam komplikujem. : D Ja sam milion puta razmišljala, u bilion raznih situacija, šta bih rekla maloj i mlađoj sebi. Šta bih drugačije uradila i da li sam uopšte išta mogla da promenim. Ne bih sada pisala baš sve, ali neka bude ovako:

 

(zagrljaj) Nisi kriva, nisi mogla da znaš. Nisu krivi, nisu znali drugačije. Ali imaš prava da se ljutiš, jer od starijih očekujemo zaštitu.
Tvoje je pravo i sloboda da govoriš, da te saslušaju, uteše, ne da ranu zakopaš kako bi zaštitila druge od bola koji se tebi dogodio, ne da podigneš zid, jer zid sprečava strah da iskoči van tebe. Ako digneš zid, strah nema gde, ostaće i postajati sve veći. 

Nemoj se smanjivati, nemoj gutati želju za plakanjem zato što ljudi mrze tugu. Suze oslobađaju i leče. Razgovor oslobađa i leči. Nije svako dovoljno jak, odvažan, odrastao da bude tu kad je teško. Uostalom, znaš da umeš da se smeješ, umeš ni od čega da napraviš nešto lepo. Eto, uvek ćeš moći tome da se vratiš.
Uvek će negde postojati uši koje čuju, oči koje vide. Kada posumnjaš, seti se toplih reči dragih i nepoznatih ljudi, kako su te opisali, na čemu su ti bili zahvalni.
Seti se i da imaš 300 grama čokolade u fioci, a i mačku Živku. Neće mačka bilo kome da dozvoli da je mazi po stomaku, heeej. Neće sa ogromnom radošću i poverenjem trčati u susret bilo kome. Seti se da imaš prijatelje još od doba kad ste bili uvijene kifle u porodilištu.
A kad porasteš, bićeš prava hrabra crna ovca! Herojski je biti ranjiv, ranjen i ostati čovek. 

 

Spoiler

 

 

 

 

Edited by Klara
  • +1 3
  • Wub 3
Link to comment

Ja? 

 

Zacudo anime zna da me najvise dotakne (npr. Silent Voice, Grave of the Fireflies i definitivno najvise serija Anohana)

 

BTW odlican film Patch Adams.

 

Film koji vas je ucinio da se osecate najushicenije?

  • +1 1
Link to comment

Dnevnik Bridzit Dzons. Visokomoralni uspesni advokat i playboy bogatas padaju na ribu koja nit je zgodna nit zenstvena, oblaci se kao idiot, ponasa krajnje bezobrazno, lenja je na poslu i najbitnije ne pokazuje ni jednu moralnu crtu tokom filma za koju bi se ova dvojica mogla uhvatiti da im se svidi kod nje. Pa opet ceo film se Hju Grant i Kolin Firth biju oko nje dok ona kuka nad svojom teskom sudbinom koja nit je teska nit je iko osim nje kriv za to :frust:

 

Isto pitanje

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...