Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

da, mnogo smo krecili lepim bojama - na kraju su nam zidovi otpali... -_-
Zidovi? Ne bih baš rekao da je bilo zidova. Krečili smo na prazno. Kao ono Šilja kad kupa slona pa drlja onu sapunicu, a ispod nema ništa.
Link to comment
Evropske vrednostiU Jajincima je krajem prošle nedelje održana komemoracija u znak sećanja na 80.000 ljudi koji su ubijeni tokom nacističke okupacije. Bila je to turobna prilika, ali se uklopila u generalno prošlonedeljno raspoloženje Beograđana, koji su u velikom broju izrazili svoje protivljenje zbog tragične smrti Brisa Tatona i tako odbacili ekstremizam i ksenofobiju. Nacistički logori smrti su ekstremni primer kuda vas netolerancija može odvesti. Kaže se da je sve što je potrebno da zlo trijumfuje jeste da dobri ljudi ne preduzmu ništa. Zbog toga je bilo veoma bitno da hiljade ljudi javno odbace ekstremizam. To me je nateralo da se zapitam da li je sada Beograd spreman da ponovo razmotri pitanje Povorke ponosa o kome sam pisao ranije. Kada bi neki od lidera i neki od ovih nekoliko hiljada građana, koji su izašli na ulice da izraze nezadovoljstvo zbog smrti Brisa Tatona, bili spremni da prošetaju u Povorci ponosa, recimo za nekoliko nedelja, pokazali bi svetu da ekstremisti ne govore u ime Beograda i Srbije. Ako bi pet hiljada građana pošlo u šetnju zajedno sa učesnicima povorke ne bi bilo potrebe da je obezbeđuje pet hiljada policajaca. Najbolja zaštita za ljude koji se razlikuju, po rasi, veroispovesti, seksualnoj orjentaciji, ili već nekom drugom osnovu, nije policijski kordon, već spremnost ostalih građana da ih podrže bez obzira na razlike i da tako pokažu da smo svi građani, koji imaju jednako pravo na poštovanje, dostojanstvo i slobodu. Ova pitanja čine osnovu „evropskih vrednosti", što nas vraća na temu EU integracija. Nakon prošlonedeljnih događaja, da li je Beograd spreman za to?Stephen Wordsworth
Steva gej. (baš se navrzao da bude parada, pa to ti je! svaka čast, naravno)Sad još Gvido kad krene da pritišće..35798-Guido%20Westerwelle%20und%20Michael%20Mronz.jpgGermany_Elections_J_249043f.jpg Edited by Buck Naked
Link to comment

Naleteh na ovo, a ima dodirnih tacaka sa temom:"Čovek, da bi se bavio politikom, mora da ima jak i čvrst karakter, autoritet, da ume da preseče, da se zameri, kaže 'ne' i da ga mrze, jer je to priroda politike. Neko ko isuviše ide na širenje simpatija, udvaranja i izbegavanja sukoba mora još mnogo da nauči da bi vodio jednu ozbiljnu stranku".Nije tesko proceniti ciji je citat...

Link to comment
Sta, tacno, izmisljam?
Prestao sam da citam nakon ove strane, pa ne znam da li ti je ko odgovorio: decko koji je poginuo 9. marta nije isao na demonstracije, vec se tu slucajno nasao - ne secam se nabolje da li bese knjizara ili prodavnica.Nije bio nikakav "vidjeniji navijac" partizana ili bilo kojeg kluba - ko god ti je to rekao/gde god si to cuo, otpisi ih kao izvor.
Link to comment
Prestao sam da citam nakon ove strane, pa ne znam da li ti je ko odgovorio: decko koji je poginuo 9. marta nije isao na demonstracije, vec se tu slucajno nasao - ne secam se nabolje da li bese knjizara ili prodavnica.Nije bio nikakav "vidjeniji navijac" partizana ili bilo kojeg kluba - ko god ti je to rekao/gde god si to cuo, otpisi ih kao izvor.
Zvao se Branivoje Milinović, imao 17 ili 18 godina. A to me sta je i ko bio najbolje ,

Na tim nabrutalnijim demonstracijama ikada na Balkanu, kod Beogradjanke je poginuo policajac Nedeljko Kosovic u panichnom begu od demonstranata a ubrzo zatim, 20-ak minuta kasnije, u znak odmazde, 300 metra dalje niz ulicu, policija je iz vatrenog oruzja pucala na demonstrante i ubila 17-ogodishnjeg uchenika srednje skole Branivoja Milinovica.oko 15:30 - Poginuo je pripadnik policije Nedeljko Kosović u Masarikovoj ulici kod "Beograđanke". Kosović je pokušao preskočiti zid terase bežeći od demonstranata. Pri tom se nezgodno odrazio i pao sa visine od pet metara, udarivši glavom u trotoar.15:55 - Grupa od pedesetak milicionara stacioniranih na uglu ulica Admirala Geprata i Kneza Miloša poteže automatsko oružje i puca rafalnim i pojedinačnim hicima prema demonstrantima kod "Londona". Pogođeno je pet građana. Jedan od njih, sedamnaestogodišnji Branivoje Milinović, zadobio je smrtonosnu prostrelnu ranu.

A gde je bio i sta radio imas ovde,Grobari 1970 :: Pogledaj temu - In memoriam..Branivoje Milinovic ...Juzni Front :: Pogledaj teme - 9. mart 1991.- In memoriam.... 1974 ...http://www.juznifront.net/jfforum/login.ph....php&t=3392Pa proveri ako ti daju da udjes.I stvarno mi nije jasno da toliko nemate pojma o nicemu i da idete kompletno kroz zid. Nije ni cudo da se sve ovo desava u Srbiji. Gde ste vi ziveli? Evo Ceda kaze da je prosla kriza a Toma prica o nepravdi a Dacko prica o sistemu vrednosti.Ma koce sa vama da izadje na kraj, vracam se ja na mirnije vode ovoga foruma.

Edited by No7
Link to comment
Prestao sam da citam nakon ove strane, pa ne znam da li ti je ko odgovorio: decko koji je poginuo 9. marta nije isao na demonstracije, vec se tu slucajno nasao - ne secam se nabolje da li bese knjizara ili prodavnica.Nije bio nikakav "vidjeniji navijac" partizana ili bilo kojeg kluba - ko god ti je to rekao/gde god si to cuo, otpisi ih kao izvor.
Nakon nekih uvreda & pretnji koje sam "popio" na jednom topicu, bio sam odlucio da vise nikad ne ucestvujem na PPP. Ali, iz jednog duboko licnog razloga, imam ogromnu potrebu da ovde sada nesto dopisem... Vece 8. marta 1991. je bilo, i danas se dobro secam, vedro i prohladno, i u jednoj prizemnoj zgradi na Maleskom brdu, iznad zeleznicke stanice Prokop, vodio se sledeci razgovor izmedju Branivoja Milinovica- Brane i jos dva lica (N.S, B.G): na drugarsko pitanje "Ma koji ces sutra na Trgu?", Brana je kao zezanje otpevao stih iz pesme Riblje Corbe "Na Zapadu nista novo" - jer za ideale ginu budale.Smrtonosni metak koji je 9. marta Branu pogodio u vrat, sa ledja, bio je ispaljen sa coska ulica A.Geprata i K.Milosa, kao deo salve kojom je policijska jedinica iz Pozarevca nameravala da zaustavi trk grupe demonstranata koji su sa raskrsnice London jurisali ka njima. Brana je bio u toj grupi, zajedno sa svojim najboljim drugom Maksom. Nakon sto su culi pucnje, potrcali su nazad ka tadasnjoj kafani "London" (danas istoimeni kazino) gde su nameravali da se sakriju od pucnjave. Ispred zgrade tadasnje ambasade Kube (danas Helenski kulturni centar) Branivoj Milinovic je smrtno pogodjen. Nosio je jaknu "spitfajer" okrenutu naopacke, njena narandzasta boja je vristala u masi, i dan danas sam uveren da ga je to, uz njegovu impozantnu visinu, negde oznacilo kao ciljanu metu... Ziveo je jos nekoliko minuta nakon pogotka i preminuo je u ambulatnim kolima na putu ka Urgentnom centru, u Maksinom narucju.Bio je strastveni navijac Partizana, isao je na "gostovanja", voleo tu atmosferu... Valjda zato sto je bio rodjen i odrastao gotovo tik pored stadiona JNA, sto mu je ekipa takodje navijala za Partizan, sta god vec.. Voleo je englesku muziku, mancestersku scenu, tih dana je neprestano slusao jednu pesmu grupe Primal Scream, koliko se secam, "Loaded": I`m gonna get deep down, deep down... Bio je prva zrtva tog nasilja o kome danas ovde pricamo.Izvinjavam se unapred svima za moguci trol.
Link to comment

Pa ako je od tuznog fronta i grobara, onda ti verujem. Ne bi bilo prvi put da se neko kiti necim sto im ne pripada i sto je neumesno.A secam se 9. marta veoma dobro, ne treba niko drugi da mi prepricava sta je bilo.

Link to comment

Znam da nije tema. Ali i jeste. Uostalom splitovace se ... Listam B92 i ne verujem...Pretučen dekan u Novom SaduNovi Sad -- Dekan Medicinskog fakulteta Nikola Grujić pretučen je večeras u Novom Sadu, rekli su u policiji i u Kliničkom centru Vojvodine.Prema nezvaničnim informacijama, Grujić je pretučen metalnom šipkom ispred ulaza u svoj stan. U Kliničkom centru je potvrđeno da su Grujiću pregledom konstatovane lakše telesne povrede. Grujić je iz predostrožnosti zadržan na posmatranju na Klinici za ortopediju, kazali su u Kliničkom centru.Shta je ovo, nije fora ako ne dobijesh batine?

Link to comment

Da se nadovezem, ne umanjujem zlocin policije - naprotiv - niti detalje kako su ga ubili. Video sam gomilu pandura kako trci i barem nekoliko njih je pucalo iz pistolja, ni ne ciljajuci - nego onako.To sto je bio navijac jednog tima ne znaci da su navijaci organizovano isli na 9. martovske demonstracije, a pogotovo ne tadasnje jezgro Grobara gde je Seselj uspeo da se ubaci, nakon sto im to nije uspelo sa druge strane brda.To sam hteo da osporim. Moje secanje je bilo da se decko tu nasao slucajno, ali dobro ako si ga poznavao i ako se secas detalja, onda nemam druge nego da ti verujem.

Link to comment
Nakon nekih uvreda & pretnji koje sam "popio" na jednom topicu, bio sam odlucio da vise nikad ne ucestvujem na PPP. Ali, iz jednog duboko licnog razloga, imam ogromnu potrebu da ovde sada nesto dopisem... Vece 8. marta 1991. je bilo, i danas se dobro secam, vedro i prohladno, i u jednoj prizemnoj zgradi na Maleskom brdu, iznad zeleznicke stanice Prokop, vodio se sledeci razgovor izmedju Branivoja Milinovica- Brane i jos dva lica (N.S, B.G): na drugarsko pitanje "Ma koji ces sutra na Trgu?", Brana je kao zezanje otpevao stih iz pesme Riblje Corbe "Na Zapadu nista novo" - jer za ideale ginu budale.Smrtonosni metak koji je 9. marta Branu pogodio u vrat, sa ledja, bio je ispaljen sa coska ulica A.Geprata i K.Milosa, kao deo salve kojom je policijska jedinica iz Pozarevca nameravala da zaustavi trk grupe demonstranata koji su sa raskrsnice London jurisali ka njima. Brana je bio u toj grupi, zajedno sa svojim najboljim drugom Maksom. Nakon sto su culi pucnje, potrcali su nazad ka tadasnjoj kafani "London" (danas istoimeni kazino) gde su nameravali da se sakriju od pucnjave. Ispred zgrade tadasnje ambasade Kube (danas Helenski kulturni centar) Branivoj Milinovic je smrtno pogodjen. Nosio je jaknu "spitfajer" okrenutu naopacke, njena narandzasta boja je vristala u masi, i dan danas sam uveren da ga je to, uz njegovu impozantnu visinu, negde oznacilo kao ciljanu metu... Ziveo je jos nekoliko minuta nakon pogotka i preminuo je u ambulatnim kolima na putu ka Urgentnom centru, u Maksinom narucju.Bio je strastveni navijac Partizana, isao je na "gostovanja", voleo tu atmosferu... Valjda zato sto je bio rodjen i odrastao gotovo tik pored stadiona JNA, sto mu je ekipa takodje navijala za Partizan, sta god vec.. Voleo je englesku muziku, mancestersku scenu, tih dana je neprestano slusao jednu pesmu grupe Primal Scream, koliko se secam, "Loaded": I`m gonna get deep down, deep down... Bio je prva zrtva tog nasilja o kome danas ovde pricamo.Izvinjavam se unapred svima za moguci trol.
Брана је био лик који је испред постројене целе школе Војвода Мишић држао магареће уши професору- дебилу а да овај то није провали. Иначе у његовој екип је било неколико ликова који су прво навијали за Звезду (са једним од њих сам био на својој првој утакмици на северу) па су после почели да навијају за Партизан јер је Партизан панкерски тим. Нешто ми се чини да је и са Браном био исти случај али не могу да тврдим.
Link to comment

gazza13. Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.

Da se nadovezem, ne umanjujem zlocin policije - naprotiv - niti detalje kako su ga ubili. Video sam gomilu pandura kako trci i barem nekoliko njih je pucalo iz pistolja, ni ne ciljajuci - nego onako.To sto je bio navijac jednog tima ne znaci da su navijaci organizovano isli na 9. martovske demonstracije, a pogotovo ne tadasnje jezgro Grobara gde je Seselj uspeo da se ubaci, nakon sto im to nije uspelo sa druge strane brda.To sam hteo da osporim. Moje secanje je bilo da se decko tu nasao slucajno, ali dobro ako si ga poznavao i ako se secas detalja, onda nemam druge nego da ti verujem.
Toga 9. marta na ulicama je bilo i navijaca Zvezde i Partizana, iz raznih grupa, koje su bile kontra Slobe kao personifikacije komunizma. Borili su se protiv Slobe komuniste i komunistickog sistema koji ovaj nije hteo da manje kada se menjao svuda. Edited by No7
Link to comment
Policajac polomio lobanju vozaču Hitne pomoćiAutor: Nebojša Radišić | Foto:N.Raus | 05.10.2009. - 20:00Policajac polomio lobanju vozaču Hitne pomoćiKragujevac - Vozač Hitne pomoći Nenad Sretenović (24) zadobio je prelom lobanje kada ga je u centru grada u ponedeljak napao i pretukao policajac Igor M. (31). Do incidenta je došlo dok je Sretenović prevozio pacijente na dijalizu na odeljenje Nefrologije.Kada je vozač Hitne pomoći stao u ulici Kneza Mihaila da primi još jednog pacijenta, vozač“opel suze” koja se nalazila iza počeo je da trubi i da se svađa sa Sretenovićem. U raspravu se umešao i sin vozača „opela“, Igor M. koji je pesnicama oborio na zemlju mladića i naneo mu teške povrede glave. Kako je za „Blic“ izjavio direktor Urgentnog centra dr Drakče Radovanović “Nenad Sretenović je životno ugrožen, jer mu je sa leve strane polomljena lobanja”. - Pacijent je priključen na aparate, ali je bio svestan kada je dovežen u Urgentni centar. Njegovo stanje se prati, a tek ćemo utvrditi kako će dalje biti lečen i da li će da se obavi složena operacija, kaže dr Drakče Radovanović. Tuča koja je izbila u podne, nakon naizgled bezlazlenog nesporazuma u saobraćaju, pretvorila se za par minuta u pravu dramu.
saljite sliku ponovo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...