Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

mogu samo da kazem da sam cuo licno da su posredi navijaci, a da sam video licno ne mogu jer ne znam da li je neko navijac ili nije.cuo licno od sada visoko rangiranog dsovca, inicijali Z.A. ( bas tesko za pogoditi )izvoli pocni da razvlacis
Nema potrebe, sam si to uradio.No7: izmisljas. Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Još jednom: ti tamo nisi bio.Hajde molim te, reci jasno i glasno: video sam, ja lično, navijače u prvim redovima demonstanata 1996/97 kad god je bilo gusto, pa da počnem da te natenane razvlačim za tu lagariju.@amare: Nije ovde poenta u prvoborackom stazu, vec da mi je taj period zivota, bez obzira na to kakav je bio ishod tih demonstracija, veoma vazan, bio sam na protestima od prvog do poslednjeg dana, i ne pada mi na pamet da dozvolim da neko siri lazi o onome sto se tamo desavalo.
Ajde ti navedi imena ljudi koji su zapoceli Studentski protest?
Link to comment
Kult navijača - boraca protiv crvene bande nastao je u vreme DOS-a, 1999. i 2000. godine, ponajviše nakon što je Vladan Batić, negde s jeseni 1999, uz pomoć još nekih ljudi operativno povezao vođe navijača sa vođama narastajuće koalicije protiv Miloševića. Tokom građansko/studentskih protesta 1996/1997 navijači su se držali po strani, a Selja Velja još uvek nije ni postojao osim kao lokalni lik iz Čačka.
da, naravno da si u pravu ali postojala je tendencija da se posle 2000-e malo nalakira ta istorija da se navijaci smeste u cele 90-e godine, onaj clanak o dodeli nagrada je pristojan dokaz o tim tendencijama manipulacije i krivotvorenja istorije. eto, povodom godisnice ispade da je ta prica o navijacima + paljenje skupstine maltene opste mesto u mnogim komentarima u medijima. pfff... pa posle neka kazu da istoriju pisu pobednici <_<
Link to comment
Hajde molim te, reci jasno i glasno: video sam, ja lično, navijače u prvim redovima demonstanata 1996/97 kad god je bilo gusto, pa da počnem da te natenane razvlačim za tu lagariju.
Sećaš li se protesta za StB ispred Beograđanke, maj 2000-te? To je bila neka vrsta najave 5. oktobra i bilo je prilično gusto (tada su napravljeni oni čuveni snimci kerova koji najsurovije prebijaju koga nahvataju u civilu, i to ništa ispod 5:1 odnosa snaga).Kada je došlo do sukoba sa policijskim kordonom, ja nisam bio u prvom nego otprilike u nekom desetom redu. Ispred sebe sam video solidan broj likova u trenerkama i kapuljačama najdražih boja, beše tu i par Zvezdinih dresova (jedan sa brojem 10 i Ice-T prezimenom, sa koncerta u Budimpešti). Žurka je počela tako što su ti momci upalili nekoliko baklji i bacili ih na kordon.Ovo naravno nema veze sa protestima 96/97, samo napominjem da su i najverniji imali svoje učešće. A onu dodelu B92 nagrade Arkanovoj bandi izlišno je komentarisati.
Link to comment

Leb ti jebem, dočekasmo da nam No7 i ruskabajka drže predavanje na temu kako je to bilo 96/97! :frust: Prvo sam mislio da brišem trolčinu, al sam onda shvatio da se u stvari ne radi o trolu već o jednom bitnom aspektu vremena u kome živimo, itekako zaslužnom za ovo što se desilo sirotom Brisu.

Link to comment
kako se od lajanja prelazi na kevtanje, skolski primer :)
Pazi, od mojih nekoliko desetina odlaska na proteste bar 15 puta sam bio u prvim redovima i vrlo dobro znam kako je to izgledalo. Lidere opozicije obezbedjivali su momci iz stranaka, mahom reformisani mangupi - a ako su i bili navijaci, to je bilo potpuno sekundarno, partijska linija bila je presudna pri obezbedjenju skupova. Linijsko obezbedjenje, otprilike 1 covek na 20 metara, cinili su ti isti momci koji se nisu sibali sa policijom, jer su ti protesti bili mirni, vec im je posao bila koordinacija kretanja. Bilo je i onih koji su markirali provokatore, i to je otprilike sve - nikakvih odreda za sibanje sa murijom, to je doslo kasnije.Studentima obezbedjenje nije bilo ni potrebno, postojala je apsolutna zabrana bilo kakvog diranja studentske kolone. Policija je to pravilo slepo sledila, a studenti su dobro znali da ih niko nece dirati.Hoces jos malo da kevcem, ili imas jos neku kibicersku primedbu?
Nemas pojma, ali mozes da potrazis na net-u to je uvek resenje.
OK. I?@beowl: Bio sam i tamo, tacnije, da budem apsolutno precizan, volontirao sam (svi mi smo volontirali, nikakvih para nije bilo, osim za glavonje) u jednoj kancelariji koja je sluzila za koordinaciju pravne pomoci uhapsenima, i za prihvat povredjenih, ako ih bude. Da, tada su navijaci i te kako bili u igri, zahvaljujuci odluci DOS-a koji je tada upravo dobijao na zamahu da se od navijaca napravi udarna pesnica opozicije. Edited by vasudeva418
Link to comment

2 idiotekpa, ako budes strpljiv ispricacu ti i kako je bilo ispred politike u junu 90-te. ( ali ja sam naravno bio sa znackom na suprotnoj strani )

Edited by ruskabajka
Link to comment
Leb ti jebem, dočekasmo da nam No7 i ruskabajka drže predavanje na temu kako je to bilo 96/97! :frust: Prvo sam mislio da brišem trolčinu, al sam onda shvatio da se u stvari ne radi o trolu već o jednom bitnom aspektu vremena u kome živimo, itekako zaslužnom za ovo što se desilo sirotom Brisu.
Da, ovo je potpuno fascinantno. Nije mi cak ni gadno, suvise sam zaprepascen.
Link to comment
Pazi, od mojih nekoliko desetina odlaska na proteste bar 15 puta sam bio u prvim redovima i vrlo dobro znam kako je to izgledalo. Lidere opozicije obezbedjivali su momci iz stranaka, mahom reformisani mangupi - a ako su i bili navijaci, to je bilo potpuno sekundarno, partijska linija bila je presudna pri obezbedjenju skupova. Linijsko obezbedjenje, otprilike 1 covek na 20 metara, cinili su ti isti momci koji se nisu sibali sa policijom, jer su ti protesti bili mirni, vec im je posao bila koordinacija kretanja. Bilo je i onih koji su markirali provokatore, i to je otprilike sve - nikakvih odreda za sibanje sa murijom, to je doslo kasnije.Studentima obezbedjenje nije bilo ni potrebno, postojala je apsolutna zabrana bilo kakvog diranja studentske kolone. Policija je to pravilo slepo sledila, a studenti su dobro znali da ih niko nece dirati.Hoces jos malo da kevcem, ili imas jos neku kibicersku primedbu?
ovo je vec ozbiljniji komentar, ali ne vidim da je nesto suprotno od onog sto sam ja napisao. nisam ni napisao da su formirani odredi i da su organizatori protesta njima rukovodili, vec da su navijaci bili prisutni, da je ta prisutnost bila poznata organizatorima, i da su na tu prisutnost gledali blagonaklono.
Link to comment
Secam se kada je na sever marakane dolazio gradonacelnik Beograda V. Mihailovica, sa skoro svim gradskim ministrima, da zovu navijace da brane studio B. :isuse:
To je bio javni deo price, kome su prethodili malo duzi pregovori na kojima je DHSS vodio glavnu rec.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...