Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

vala bas, kad smo svojom forumskom i zivotnom neodgovornoscu vratili harpera da nam odrzi 1 ocinsku pridiku i oprosti se od brisa tatona na njemu svojstven nacin..... :unsure:
Nismo se razumeli, mislio sam generalno. Lagano se počinje sa patkometrijom.
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Harpere, drugi odeljak ti nije fer a nekako se slicna figura u tvom polemickom stilu stalno ponavlja. Da, vrlo je jasno iz tvog posta da si prozvao forumashe, ne mora da se kaze ua Gazza i Geprat da bi se predmet posta razumeo.Takodje, ne vidim u cemu je problem da gradjanski protest protiv nasilja bude pomalo hipi. To je upravo kontrast koji je potrebno pokazati. Ili mozda imas nesto protiv "apstraktnog pacifizma" (Ljubomir Tadic)?Iz toga ne sledi apsolutno nikakvo licemerje, pa ni spocitavanje oko Borisa Tatovica. Ja bih se, na primer, pre podsetio primere Katarine Maric (je l' tako bese ime?) i Veselinova kada se slican deo javnosti pobunio.
U kom smislu je jasno? Jel' Djordje Vukadinovic ucestvuje na ovom forumu? Jel' ucestvuju politicari koji se ponasaju kao birokrate? Organizatori ovih raznih protesta? Psiholozi koji otpisuju ovakve stvari na nesrecno detinjstvo? Anarhisti u cipelama od 200 evra? Svi drugi oblici drustvenog autizma? Sve sam ja to pomenuo u tih par recenica. I da, pomenuo sam i fini svet koji izvede pse u setnju i usput svrati na protest zbog necijeg brutalnog ubistva. I da, mislio sam na konkretnog forumasa, to je bar jasno svima koji citaju ovaj topik. Pomenuo sam zato sto mi je zasmetalo i zato sto smatram da je krajnje neumesno poceti svoj "izvestaj" sa jednog takvog skupa saljivom anegdotom o psu koji se otrgnuo sa povodca. Teska posla da se tu radi o nekakvom "hipi" izdanju i apstraktnom pacifizmu ali neka ti bude kvalifikacija kakva zelis da bude.Tesko je odvojiti ono sto se u drustvu pojavljuje i primecuje i refleksije tih kretanja na ovom forumu. Ne pise se ovde mimo sveta i mnoge stvari se poklapaju sa onima koje se desavaju u "vanjskom svetu". I da napises "dobro jutro" neko ce se u tom dobrom jutru prepoznati. Doduse, ne razumem otkud se gazza prepoznao, ako se prepoznao. Ne slazem se tu s tobom i mislim da je komentarisao iz sasvim drugih razloga, pretezno licnih, ali to svakako nije nesto sto zahteva komunikaciju siru od PM-a i vecu od dva forumasa.
Link to comment
U kom smislu je jasno? Jel' Djordje Vukadinovic ucestvuje na ovom forumu? Jel' ucestvuju politicari koji se ponasaju kao birokrate? Organizatori ovih raznih protesta? Psiholozi koji otpisuju ovakve stvari na nesrecno detinjstvo? Anarhisti u cipelama od 200 evra? Svi drugi oblici drustvenog autizma? Sve sam ja to pomenuo u tih par recenica...
na cetvrto retoricko pitanje, odgovor je verovatno da
Link to comment
U kom smislu je jasno? Jel' Djordje Vukadinovic ucestvuje na ovom forumu? Jel' ucestvuju politicari koji se ponasaju kao birokrate? Organizatori ovih raznih protesta? Psiholozi koji otpisuju ovakve stvari na nesrecno detinjstvo? Anarhisti u cipelama od 200 evra? Svi drugi oblici drustvenog autizma? Sve sam ja to pomenuo u tih par recenica. I da, pomenuo sam i fini svet koji izvede pse u setnju i usput svrati na protest zbog necijeg brutalnog ubistva. I da, mislio sam na konkretnog forumasa, to je bar jasno svima koji citaju ovaj topik. Pomenuo sam zato sto mi je zasmetalo i zato sto smatram da je krajnje neumesno poceti svoj "izvestaj" sa jednog takvog skupa saljivom anegdotom o psu koji se otrgnuo sa povodca. Teska posla da se tu radi o nekakvom "hipi" izdanju i apstraktnom pacifizmu ali neka ti bude kvalifikacija kakva zelis da bude.Tesko je odvojiti ono sto se u drustvu pojavljuje i primecuje i refleksije tih kretanja na ovom forumu. Ne pise se ovde mimo sveta i mnoge stvari se poklapaju sa onima koje se desavaju u "vanjskom svetu". I da napises "dobro jutro" neko ce se u tom dobrom jutru prepoznati. Doduse, ne razumem otkud se gazza prepoznao, ako se prepoznao. Ne slazem se tu s tobom i mislim da je komentarisao iz sasvim drugih razloga, pretezno licnih, ali to svakako nije nesto sto zahteva komunikaciju siru od PM-a i vecu od dva forumasa.
Svakako nisam Gazzin advokat, ali 'ajde da odgovorim kad se vec tema razvila.Gazza je pitao Geprata za rasu a i komentarisao je ostale kucice. Gazza je (izrazito nateguto) na ovoj temi pominjao i kenguza iz Zoo vrta.Sto se neumesnosti tice, meni to nije smetalo. Stavovi Geprata su dobropoznati, sve je vec ovde receno, sta drugo pisati o protestu a da ne bude prezvakavanje teme osim o licnom utisku?Dalje, apstraktni pacifizam je odlicna odrednica - tako su nazivani oni malobrojni fini sa gospodjama Nikolaevic, sa psima ili bez njih koji su se okupljali po Pionirskim parkovima, Tasmajdanima, na skupovima Centra za antiratnu akciju, mnogo pre nego sto je to postao unosan mlado i staroliderski biznis. Dovodjenje motiva ucesnika u pitanje zbog forme koja nekome nije simpaticna, gde pri tome forma i nacin izrazavanja nisu dvolicni u smislu predmeta skupa, nije dobronamerno. (To ne znaci da u tom skupu ne postoji podskup frustriranih pescanikovaca.)Naravno, oko psihologa, Vukadinovica, anarhista i inih se slazemo pa to nisam ni komentarisao.
Link to comment
Ko god je smatrao da teza "sta ce Oni na Nasoj Tribini" koja se godinama hrani indolencijom i ignorisanjem nece zavrsiti sa "sta ce Oni u Nasem Beogradu i Nasoj Srbiji" sad moze samo da se ubelezi na ovom zidu placa za tek jednom u nizu zrtava nastalom usled tog sistematskog ignorisanja.
Ali je sasvim jasno da niko nije ocekivao da ce tikva bas na ovome (gej paradi) puci, sa ovolikom zestinom. Godinama pisem uglavnom na onom forumu o gej paradi, polozaju gej populacije u Srbiji i temama vezanim za to i replike momaka i devojaka iz domaje (koji i sami nisu gej) su se uglavnom svodile na:- ne treba to nama, ima Srbija preca posla nego da se bavi tim perifernim stvarima - ma kakva gej parada, jel' vidis sta nam radi ovaj liberalni kapitalizam?- nije to za nas, nase drustvo je konzervativno. - prvo da poboljsamo standard, pa ce onda liberalizacija drustva sama od sebe.- ne fali njima nista, niko ih ne bije- to je opet nesto sto nam se namece sa Zapada- a sta to tebe briga ako nisi gej - to sto su ih tukli je bilo tako davno (2001.), sada je nase drustvo drugacijeJednom mi je doqrcilo pa sam pre par godina otprilike rekao da je u situaciji kada je Srbija nasilno pacifikovana i usput skracenjem teritorije postala izuzetno nacionalno homogena i kada su Srbi ostali sami sa sobom, da je sada odnos prema "pomirljivim" manjinama (Romi, gej populacija, itd) lakmus papir mere demokratizacije srpskog drustva. Muk, beli pogledi i poneki "ma daj" komentar. Ljudi uopste nisu shvatili o cemu ja to pricam. Ne govorim ti ovu anegdotu da bih ti stavio do znanja kako sam ja nesto mnogo pametan, nego je govorim da bih podvukao da vecina ljudi zaista ne ume da prepozna latentni fasizam koji se valja "preko tarabe" i da ih tudja briga zaista ne boli dok se ne manifestuje u opipljivom Zlu u sopstvenom dvoristu, i da ih zbog toga ne treba osudjivati, niti im se treba podsmevati. To je jednostavno tako, i ne mislim da su Srbi izuzetni po svom "nedostatku osecaja za prepozavanje fasizma"; takvi su, manje vise, i svi ostali.
Link to comment
Ljudi koji sagovorniku ne skrenu paznju da nije bas narocito umesno kao highlight protesta upotrebiti to sto mu se kuja odmetnula pa su je hvatali "neki fini ljudi" (na koju bi se stranu te ugodne veceri setala kuja da je bio u pitanju Boris Tatovic a ne Bris Taton) zasluzuju poziv Flegmi da im se pomokri po ledjima a ne ocinsku™ pridiku. No, mladicu u srcu, sta da radim kad sam jutros nesto bio ocinski™ raspolozen. :lol: Drugo, odakle li ti samo ideja da je taj moj post bio upucen forumasima a ne ovom drustvu u kojem zivimo? Sto li tebe grize savest?
nemam pojma, video sam da si ovih 10 dana bio zauzet u prepisci sa dimitrijem, psihodelijom i flegmom oko jacih tema - tutura ili guma - pa me malo iznenadio ovaj tvoj silazak u parohiju medju nas luzere.a sto se kucica tice, sta cu - slab sam na male francuske buldoge, narocito u rukama finih devojcica na protestima. uzgred, imao sam vajnu iluziju da ovakav nacin pisanja dovoljno govori o kvalitetu istog, te da se ne mora bas sve reci u prostim recenicama - BILO JE SRANJE KAKVIH SMO SE NAGLEDALI U OVIH 20 GODINA - ali eto, gresim po milioniti put.
Link to comment
Ali je sasvim jasno da niko nije ocekivao da ce tikva bas na ovome (gej paradi) puci, sa ovolikom zestinom. Godinama pisem uglavnom na onom forumu o gej paradi, polozaju gej populacije u Srbiji i temama vezanim za to i replike momaka i devojaka iz domaje (koji i sami nisu gej) su se uglavnom svodile na:- ne treba to nama, ima Srbija preca posla nego da se bavi tim perifernim stvarima - ma kakva gej parada, jel' vidis sta nam radi ovaj liberalni kapitalizam?- nije to za nas, nase drustvo je konzervativno. - prvo da poboljsamo standard, pa ce onda liberalizacija drustva sama od sebe.- ne fali njima nista, niko ih ne bije- to je opet nesto sto nam se namece sa Zapada- a sta to tebe briga ako nisi gej - to sto su ih tukli je bilo tako davno (2001.), sada je nase drustvo drugacijeJednom mi je doqrcilo pa sam pre par godina otprilike rekao da je u situaciji kada je Srbija nasilno pacifikovana i usput skracenjem teritorije postala izuzetno nacionalno homogena i kada su Srbi ostali sami sa sobom, da je sada odnos prema "pomirljivim" manjinama (Romi, gej populacija, itd) lakmus papir mere demokratizacije srpskog drustva. Muk, beli pogledi i poneki "ma daj" komentar. Ljudi uopste nisu shvatili o cemu ja to pricam. Ne govorim ti ovu anegdotu da bih ti stavio do znanja kako sam ja nesto mnogo pametan, nego je govorim da bih podvukao da vecina ljudi zaista ne ume da prepozna latentni fasizam koji se valja "preko tarabe" i da ih tudja briga zaista ne boli dok se ne manifestuje u opipljivom Zlu u sopstvenom dvoristu, i da ih zbog toga ne treba osudjivati, niti im se treba podsmevati. To je jednostavno tako, i ne mislim da su Srbi izuzetni po svom "nedostatku osecaja za prepozavanje fasizma"; takvi su, manje vise, i svi ostali.
Bojim se da je ovaj problem mnogo veci od odrzavanja ili neodrzavanja parade ponosa. U stvari, mozda nije korektno reci da je veci, vec je ta parada samo bila jos jedna ilustracija tog Zla koje je veoma, veoma opipiljivo i veoma, veoma godinama u nasem sopstvenom dvoristu. Problem je u tome sto se o tom problemu mahom pisalo na sportu jer je srpski sport godinama delio sudbinu forumskog sporta - nije bio moderisan - i zato se upravo na sportskim terenima najplasticnije videla ta katastrofa koja ceka da se desi. Sto se prepoznavanja tice, ne vidim sta je tesko za prepoznavanje kad nekoliko hiljada ljudi horski peva "hrvatsku/siptarsku/muslimansku decu na kolac" ili veselo (ponekad manje veselo a vise iz razloga sopstvene bezbednosti) skakuce na "ko ne skace taj je Siptar". To je odavno izlazilo sa stadiona na ulice kad god je bilo povoda. E sad, ako cemo smatrati tudjim sve ono sto se meni licno o glavu ne obije onda OK. Ali onda takodje nema mesta cudjenju kad i do moje glave stigne, jer ovde se ne radi o neznanju vec o totalnoj nebrizi i latentnom bolu u predelu prepona. Smatram da tu ima prostora i za kritiku i za podsmeh, vec kako ko voli.Sa ovim ostalim se slazem. "Siptar" ili "Hrvat" koji je u Srbiji manje-vise apstraktan pojam, na random principu dobije svoju konkretnu formu u bilo cemu sto se percepira kao tudje/strano. Ta odapeta strela gadja sve cega moze da se dokopa.
Link to comment
nemam pojma, video sam da si ovih 10 dana bio zauzet u prepisci sa dimitrijem, psihodelijom i flegmom oko jacih tema - tutura ili guma - pa me malo iznenadio ovaj tvoj silazak u parohiju medju nas luzere.a sto se kucica tice, sta cu - slab sam na male francuske buldoge, narocito u rukama finih devojcica na protestima. uzgred, imao sam vajnu iluziju da ovakav nacin pisanja dovoljno govori o kvalitetu istog, te da se ne mora bas sve reci u prostim recenicama - BILO JE SRANJE KAKVIH SMO SE NAGLEDALI U OVIH 20 GODINA - ali eto, gresim po milioniti put.
Uopste ne razumem ovaj ton. Poslednjih nekoliko dana uopste nisam bio u Beogradu i nisam nista ni pisao na forumu. Takodje uopste ne razumem zasto si se javio kao vrelom vodom oparen, osim ako se nisi prepoznao u bilo kojoj od onih kategorija salabajzera koje sam naveo. Kad budem imao nesto iz tvojih postova sa komentarisem citiracu ih i obraticu ti se direktno. Prilicno sam otporan na pijetet prema forumskim velicinama.
Link to comment

"Da je policija 17. septembra bila na Obilićevom vencu, umesto što je bila angažovana na gušenju slobode medija u Vlajkovićevoj 8, Francuz Bris Taton bi najverovatnije i dalje bio živ i zdrav!"Kurir ustvrdio™ da je Bris Taton zrtva "gusenja medija". :yucky:

Link to comment
"Da je policija 17. septembra bila na Obilićevom vencu, umesto što je bila angažovana na gušenju slobode medija u Vlajkovićevoj 8, Francuz Bris Taton bi najverovatnije i dalje bio živ i zdrav!"Kurir ustvrdio™ da je Bris Taton zrtva "gusenja medija". :yucky:
Samo zbog ovoga je rukovodstvo kurira zasluzilo intimni sastanak sa Perom Miticem..pa neka se zale na gusenje..govna. Edited by SNARC
Link to comment

yebi ga. harpere, ne kapiram šta ti ovo treba. da, bio sam sa kučetom, pre toga sam je prošetao po parku između monumenta i spomenika knezu milošu, otišao sam namenski u pionirski park, kao što sam ovde najavio sa 1 PPP majicom, bez narandžaste kapice jer sam ili oglavatio ili se ona skupila. jesulii ovi detalji neprimereni smrti BT? ostao bih još da mi se nije desio maler. osećam izvesnu dozu ponosa što sam bio među tih 200 -300 finih ljudi, partijski uglavnom neutralnih. što se taj skup razlikovao od onog dan ranije održanog. ono što sam naglasio bilo je iz KM govora, što sam video priličan broj ljudi s kojima sam se družio u GSSu, što je svet bio onako specifičan. i fini su bili ljudi koji su zaustavili preplašenu kuju. neki drugi bi je usmerili na kolovoz, pod točkove.da, ne znam da li se sećaš da smo tokom protesta 96/97 imali jedan dan šetnju sa ljubimcima? mene je i ovo potsetilo na ta vremena.buđo, hvala na pomoći. sve najbolje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...