Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Stigao s dragom 10-ak minuta pre pocetka. Na prvi pogled prilicno malo ljudi, ali kasnije ih je pristiglo jos, tako da s obzirom na okolnosti (jucerasnji skup, konfuzija oko zabranjivanja ovog) jos i nije bilo lose. Na kraju krajeva, da nas se skupilo milion, problema ne bi ni bilo. Desetak govornika, svako po par minuta, kratko i jasno. Niko nije pomenuo sranje slike u svet™ - svi su pricali o nasem drustvu, nama samima, bez mnogo prenemaganja. Pomenut i Miladin, ukidanje navijackih grupa... Od poznatih koji nisu govorili video sam Antonelu Rihu, Tatjanu Tagirov, Zorana Dragisica, Branislava Lecica... Sve u svemu, zadovoljan sam.

Link to comment
koje je rase lili? kucici su bili super. zvezda je bila beba francuskog buldoga, kjutic. bila i dva velika setera, nekoliko simpaticnih dodzeva i dzukelica.
da odgovorim kao ovlasceni predstavnik gepardahttp://img116.imageshack.us/img116/1779/p1010015wf6.jpg
ovde ce uvek biti tako, sve ce dolaziti sa nekih 20 godina zakasnjenja... setace hiljade na beogradskoj gej paradi jednog dana ali ce nekih 200 `finih` opet cupkati u nekom parkicu potpuno neshvaceni i nemocni...
odlika konzervativnosti. ne toliko fašizma ili bilo koje druge opasne društvene tendencije. jedna od glavnih karakteristika konzervativizma je otpor prema smislenoj i odlučnoj akciji u pravcu poboljšanja stvarnosti. Konzervativizam je inertan. Ovo se odnosi na bilo koji pravac kretanja koji se ponudi kao opcija. Ljudi su pasivni, pesimisti. Čekaju da se stvari spontano dogode, same od sebe. Baš kao što kažeš, ovde se radi o dilataciji vremena; ono što mi zagovaramo biće mainstream za 20 godina. 2030.će biti normalno pričati ovo što mi PPPovci pričamo. Nije mi namera da prodajem neke istoricističke matre ovde, da me ne razumete pogrešno.
Link to comment
da odgovorim kao ovlasceni predstavnik gepardahttp://img116.imageshack.us/img116/1779/p1010015wf6.jpgodlika konzervativnosti. ne toliko fašizma ili bilo koje druge opasne društvene tendencije. jedna od glavnih karakteristika konzervativizma je otpor prema smislenoj i odlučnoj akciji u pravcu poboljšanja stvarnosti. Konzervativizam je inertan. Ovo se odnosi na bilo koji pravac kretanja koji se ponudi kao opcija. Ljudi su pasivni, pesimisti. Čekaju da se stvari spontano dogode, same od sebe. Baš kao što kažeš, ovde se radi o dilataciji vremena; ono što mi zagovaramo biće mainstream za 20 godina. 2030.će biti normalno pričati ovo što mi PPPovci pričamo. Nije mi namera da prodajem neke istoricističke matre ovde, da me ne razumete pogrešno.
Nije istoricizam pričati o sporoj evoluciji. Mada, ovo što si ti opisao je pre jedan tradicionalistički, čak ne sebe potpuno svestan, konzervativizam. Konzervativizam u klasičnom smislu nije, ili ne mora biti, toliko inertan. Odnosno, prirodu određenog konzervativizma je nemoguće odvojiti od prirode onoga što teži da sačuva, da "konzervira". U tom smislu, osnovna kočnica brže emancipacije srpskog društva je sama njegova struktura.
Link to comment
ono što mi zagovaramo biće mainstream za 20 godina. 2030.će biti normalno pričati ovo što mi PPPovci pričamo.
Ova tvrdnja je potpuno neosnovana. Ta umišljenost o navodnoj avangardnosti može se pretvoriti u veliko razočaranje.Stranca na ovim prostorima ne bi prebili na smrt ni 1937. a ni 1973. (osim ako ne bi naleteo na Iliju Čvorovića).Okončanje ove histerije zavisi od malo više faktora, političkih, socijalnih, ekonomskih i još po nekih. Pisanje po forumima, posebno hermetizovanim, pseudo-elitističkim na začelju je ovog spiska. Edited by erste hilfe
Link to comment
policija zna sve o njemu, a oni i ne kriju cime se bave. vidi od 6:33
tek sad sam video. Delije se usrale kamera :D"Every month the Grobari family get together for a party. There's food, drink, drugs and karaoke" :Hail:A i onaj kokain (?) na socko tanjiru sa plavim porubom je KDP.
Link to comment
Nije istoricizam pričati o sporoj evoluciji. Mada, ovo što si ti opisao je pre jedan tradicionalistički, čak ne sebe potpuno svestan, konzervativizam. Konzervativizam u klasičnom smislu nije, ili ne mora biti, toliko inertan. Odnosno, prirodu određenog konzervativizma je nemoguće odvojiti od prirode onoga što teži da sačuva, da "konzervira". U tom smislu, osnovna kočnica brže emancipacije srpskog društva je sama njegova struktura.
Pa dobro, aj sad da ne širimo na hayeka....... konzervativizam je sranje ako se sam sebi shvrha. Ako se dovede u kontekst onoga što se propagira, onda to dobija drugu dimenziju. Čak i neke progresivne ( na primer liberalne, institucije) mogu imati dozu konzervativizma ako opstojavaju dugi niz godina. Opet kažem,ponavljam, Hayek.Kočnica srpskog društva jeste njegova struktura. ALi opet, ta struktura nije pala s marsa, pa da se kaže da je ona kočnica progresa. Elem, dublji su koreni problema. Prvi uzrok je i dalje izazov.Oko ovoga "prirodu određenog konzervativizma je nemoguće odvojiti od prirode onoga što teži da sačuva, da "konzervira"", možemo da polemišemo, ali nekim drugim povodom. vrlo sam raspoložen za ovu vrstu debate, pa ako hoćeš, možemo da se premestimo na filozofiju i metafiziku. meni se čini da konzervativizam, kao takav, ne postoji, već da je uvek kondicioniran prema konkretnom političkom i društvenom sistemu. a ako je tako, onda govorimo o usklađenosti sa nekim drugim bazičnim vrednostima. uostalom, da pokrenemo temu?
Ova tvrdnja je potpuno neosnovana. Ta umišljenost o navodnoj avangardnosti može se pretvoriti u veliko razočaranje.Stranca na ovim prostorima ne bi prebili na smrt ni 1937. a ni 1973. (osim ako ne bi naleteo na Iliju Čvorovića).Okončanje ove histerije zavisi od malo više faktora, političkih, socijalnih, ekonomskih i još po nekih. Pisanje po forumima, posebno hermetizovanim, pseudo-elitističkim na začelju je ovog spiska.
Nisam siguran da kapiram šta želiš da kažeš. Ne radi se o avangardi. Ako pogledaš šta je pisano na prethodnim stanama, i naročito šta su pisali neki ovde prisutni forumaši na forumu b92 pre par godina, videćeš solidan napredak u tom pravcu. I svi mi koji to pišemo osećamo izvesnu satisfakciju ali i rezignaciju što neki retardi te naše namere ometaju, a naročito što se razni oportunisti na te naše ideje stare mnogo godina sada šlepaju intepretirajući ih kao svoje. Pogledaj šta se pisalo o mnogim stvarima pre 10 godina, i pogledaj današnje raspoloženje građanstva. U svakom segmentu je napravljen pomak. Sporo se to dešavalo, mi pizdimo zbog toga, ali jeste napravljen pomak. Oni koji su tada ometali progres, sada pokušavaju da uberu plodove tudjeg doprinosa uspehu. Stvari se menjaju u pozitivnom pravcu. Ne zato što to prosečni Srbin želi; čak naprotiv, te su stvari izvan njegovog uticaja. Na nama je da guramo napred, a na drugima je da parazitiraju.
Ko smo to mi PPPovci? :DE, kad bi svako pričo ko ja..(super traktat o konzervativizmu, uzgred)
"liberalism wants to go elsewhere, not to stand still". "Liberal wishes what ought to be, irrespective of what is." Da se i ja malo profrljam frazama. Edited by pacey defender
Link to comment
PPPovci su liberalism? :huh:
da.već sam rekao da nakon gej parade ljude delim na meni prihvatljive i one koji to nisu. ovo je pitanje ljudskih sloboda, a liberalizam je nosilac pomenutih vrednosti. molim da se notira da ovde ne govorim o ekonomskom liberalizmu.
Link to comment
Ova tvrdnja je potpuno neosnovana. Ta umišljenost o navodnoj avangardnosti može se pretvoriti u veliko razočaranje.Stranca na ovim prostorima ne bi prebili na smrt ni 1937. a ni 1973. (osim ako ne bi naleteo na Iliju Čvorovića).Okončanje ove histerije zavisi od malo više faktora, političkih, socijalnih, ekonomskih i još po nekih.
Naravno da progres nije neprekidan (unilinearni evolucionizam je pokopan jos pocetkom XX veka) - znamo da su regres i stagnacije su itekako moguci. Medjutim, mislim da se itekako moze govoriti o pomacima nabolje. Da, 1973. se ovako nesto ne bi desilo, ali u medjuvremenu smo imali krah socijalizma, raspad vrednosnog sistema i sve sto uz to ide. Ukoliko se isto u medjuvremenu ne desi i bolesljivoj srpskoj demokratiji, za 30 godina ce mnoga prava kojima se sada nasilno suprotstavlja biti neupitna.
Link to comment

Jebote koja simplifikacija: imas set generalno progresivnih stavova koji odlikuje inteligentnu, pro-zapadno orijentisanu populaciju i imas set generalno regresivnih stavova koji odlikuje domace retarde, bez ikakve interakcije whatsoever izmedju dve. PPP-ovski gledano ako preferiras jednu datost u odnosu na drugu bices smatran generalno pozitivnim u aktuelnom trenutku, a evolucija srpskog drusva se odvija mimo svih nas, kao najveca datost po sebi. How fucking convenient.Mp40, Rata Trivunac i njihova ekipa su mnogo koherentniji od toga, da ne kazem da su izmislili politiku za ovako sagledan prosecni PPP uzorak.

Link to comment
(super traktat o konzervativizmu, uzgred)
Konzervatizam inertan?U srbijanskoj varijanti?To je primitivizam.konzervatizam pociva na zadovoljstvu i veoma je aktivan.a uvek mu prethodi progres.pejsi,mene srbija zanima u smislu postovanja civilizacijskih pravila koji su doneti od strane mnogo naprednijih nacija na ovoj planeti.ti govoris o srbiji kao o nekom drustvu razvijenom.sta je liberalizam ili konzervatizam ili ne znam sta u civilizovanom delu planete,a sta ovde to znaci?zasto je buck ogrezo u jedno amoralno i sexualno izvitopereno bice? :thumbup: Edited by bradilko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...