Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Teško ubistvoČlan 114.Zatvorom najmanje deset godina ili zatvorom od od trideset do četrdeset godina kazniće se:1) ko drugog liši života na svirep ili podmukao način;2) ko drugog liši života pri bezobzirnom nasilničkom ponašanju;3) ko drugog liši života i pri tom sa umišljajem dovede u opasnost život još nekog lica; (moze i ovo, ali bi proslo teze)4) ko drugog liši života pri izvršenju krivičnog dela razbojništva ili razbojničke krađe; 5) ko drugog liši života iz koristoljublja, radi izvršenja ili prikrivanja drugog krivičnog dela, iz bezobzirne osvete ili iz drugih niskih pobuda;6) ko liši života službeno ili vojno lice pri vršenju službene dužnosti;7) ko liši života dete ili bremenitu ženu;8) ko liši života člana svoje porodice kojeg je prethodno zlostavljao;9) ko sa umišljajem liši života više lica, a ne radi se o ubistvu na mah, ubistvu deteta pri porođaju ili ubistvu iz samilosti.*moguca kazna je od 10-20 i od 30-40... Kazna od 20-30 kod nas ne postoji, jos jedan biser naseg zakonodoavstva... Kaznena politika nam je katsrtofa losa (to i vrapci znaju), previse blaga. Uvedite porez da se otvore novi zatvori ako treba, rado cu ga platiti...I daj ne spominjiti vise smrtnu kaznu, ona bi u ovom slucaju bila kontraproduktivna (kao i u vecini slucajeva smrte kazne). Od idita bi pravili heroje, a zrtve se niko ne bi ni setio. Plus i drugi argumenti protiv smrtne, koje necu sad iznositi da ne idem u off...
A šta tebi nije jasno oko izricanja kazni?Najmanja kazna predvidjena u Zakonu 30 dana. Najveća 20 godina. Za najteža krivična dela i teže oblike od 30-40 godina (znači u tom rasponu).Za ovo konkretno delo, oni koji su stariji od 21 godine, mogu da dobiju kaznu u rasponu od 30-40 godina. Oni koji su mladji, kaznu u rasponu od 10-20 godina.Kako može da postoji kazna u rasponu od 20-30 godina, kad ti je max kazna predvidjena zakonom 20 godina? Osim u najtežim slučajevima kad je MINIMALNA KAZNA 30 godina.Ne znam šta ti je nejasno?
Link to comment
Sa svime što je napisano se slažemOnda pročitam ovoI sad, šta da mislim i činim?I nije mi jasno kome i kakvu poruku treba da pošaljemo ovim okupljanjem? Vlast u Beogradu poziva Beogradjane da se okupe i njoj, VLASTI pošalju poruku :oKakvu poruku očekuju? "Nesposobni ste da u Beogradu zavedete red i zaštitite njegove žitelje i putnike namernike od huligana". Ako je tako,pridružiću se. Neka mi neko pametan ovo objasni. Ukratko molim.
nisam pametan i ne mogu ukratko.maločas sam se vratio iz vukojebine. kod komšije sam saznao da je mladić umro. očekivao sam to ali, muka mi je bila. posle sam na radiu čuo za zakazano paljenje sveća i prinošenje cveća. yebem ti, šta tu ima da se zakazuje. dolazak TV i smrtno ozbiljne face krivaca iz pozadine. ne znam kako je to prošlo. i sutra i prekosutra, staviću moju narandžastu GSS kapicu na glavu, obući ću PPP majicu i doći ću. i, biću sav izmiksovan. u tuzi zbog žrtve, blamu jer su krivci moji sugrađani i besu što će pored mene (a verovatnije na čelu povorke) stajati krivci iz pozadine. čuo sam da je šetnja u organizaciji LDP, SDU i DS. šta tu ima DS da se trti? neka se pokriju ušima, neka malovićka smisli zakon koji će da najuri iz sudnice sudiju koji je vratio "firera" na početak. za početak. homen i onaj jeremićev klon koji nam "objašnjavaju" miladina. đilas koji se slika sa fašistom. neka se nose svi skupa. đilas potpisuje poziv. kreten. nadam se da neće biti nikakvih govora. da ne dođem u situaciju da gradonačelniku dobacujem da ne jede govna.petak? da doći ću. pred kancelariju BBT. čoveka koji je odgovoran za sve što se dešava.besan sam.
Link to comment
A šta tebi nije jasno oko izricanja kazni?Najmanja kazna predvidjena u Zakonu 30 dana. Najveća 20 godina. Za najteža krivična dela i teže oblike od 30-40 godina (znači u tom rasponu).Za ovo konkretno delo, oni koji su stariji od 21 godine, mogu da dobiju kaznu u rasponu od 30-40 godina. Oni koji su mladji, kaznu u rasponu od 10-20 godina.Kako može da postoji kazna u rasponu od 20-30 godina, kad ti je max kazna predvidjena zakonom 20 godina? Osim u najtežim slučajevima kad je MINIMALNA KAZNA 30 godina.Ne znam šta ti je nejasno?
Meni je sve jasno :D... lose si me razumeoOvo boldovano procitaj lepo sta sam napisao... Ja sam napisao da kod nas kazna od 20 do 30 godina ne postoji i to mi je malo nelogicno, s obzirom da postoji kazna od 30-40 (koja je uvedena kao neka zamena za smrtnu, tako nesto)... Samo kazem da je zakonodavac moga da bolje uredi tu oblast.(spremam krivicno, pa razmisljam na glas :D ) Edited by Prlapan
Link to comment

jbga, nekako me poremetio slucaj ovog nesrecnog malog kengura. ne zajebavam se, celo vece o tome razmisljam.aj na stranu nesrecni bris taton. ali ovaj mali kengur, to je strasno koja je to brutalna egzistencijalisticka simbolika. za roman o zivotu i smrti malog kenguramali kengur, rodjen u najgorem zoo vrtu u evropi. pobegao, ziveo na slobodi - ako se tako moze nazvati beograd usred prepodnevne guzve - nekoliko desetina minuta. zavrsio pod tockovima automobila. u srbiji. jbte. mali kengur. strasno. ali strasno. odvratna zemlja, sta reci. ovde i kenguri umiru u najgorim mukama.realno, ovde smo mi problem sto hocemo nesto bolje, a ne ova bagra koja nas drzi u saci i igra se kao sa bilo kojom svojom ciljnom grupom. za orbit zvake, za jafa keks, za DS. njima je i sada do jaja. dok sad stoje pred ogledalom, treniraju zabrinuto lice i naborano celo i stisnutu pesnicu, i vezbaju govor pred sutrasnji mirnigradjanskiprotestnimitingsetnjuprotivnasiljazapravduzabrisasacvecamaisvecama....a mali kengur? ko ce njemu da zapali svecu i ostavi cvet?

Edited by gazza1
Link to comment
On je slao lepu sliku u svet ali i iz sveta. To je dvosmerna saradnja kakvu zelimo. Takvi ljudi, koji umeju sa slikama i sa svetom su nam najpotrebniji.
..na dlanu! Edited by Buck Naked
Link to comment
a mali kengur? ko ce njemu da zapali svecu i ostavi cvet?
Elvir Burazerovic cuti sad! Kakvu sliku saljemo na Novi Zeland?Bez zezanja, i meni je Volabi utisak dana a sad sam nesto cuo da ih je neko krao iz Mucionice Zivotinja pa da je jedan zbrisao i poginuo u saobracaju a drugi je nastradao u Zoo vrtu?? Sirotko mali.
Link to comment
jbga, nekako me poremetio slucaj ovog nesrecnog malog kengura. ne zajebavam se, celo vece o tome razmisljam.aj na stranu nesrecni bris taton. ali ovaj mali kengur, to je strasno koja je to brutalna egzistencijalisticka simbolika. za roman o zivotu i smrti malog kenguramali kengur, rodjen u najgorem zoo vrtu u evropi. pobegao, ziveo na slobodi - ako se tako moze nazvati beograd usred prepodnevne guzve - nekoliko desetina minuta. zavrsio pod tockovima automobila. u srbiji. jbte. mali kengur. strasno. ali strasno. odvratna zemlja, sta reci. ovde i kenguri umiru u najgorim mukama.realno, ovde smo mi problem sto hocemo nesto bolje, a ne ova bagra koja nas drzi u saci i igra se kao sa bilo kojom svojom ciljnom grupom. za orbit zvake, za jafa keks, za DS. njima je i sada do jaja. dok sad stoje pred ogledalom, treniraju zabrinuto lice i naborano celo i stisnutu pesnicu, i vezbaju govor pred sutrasnji mirnigradjanskiprotestnimitingsetnjuprotivnasiljazapravduzabrisasacvecamaisvecama....a mali kengur? ko ce njemu da zapali svecu i ostavi cvet?
http://www.dccomics.com/vertigo/graphic_novels/?gn=5723ovo je najtuzniji strip koji sam procitao u poslednjih 5 godina.
Link to comment
Elvir Burazerovic cuti sad! Kakvu sliku saljemo na Novi Zeland?Bez zezanja, i meni je Volabi utisak dana a sad sam nesto cuo da ih je neko krao iz Mucionice Zivotinja pa da je jedan zbrisao i poginuo u saobracaju a drugi je nastradao u Zoo vrtu?? Sirotko mali.
Ti se zajebavas, ali evo ti naslovne strane najveceg "news" sajta sa Novog Zelanda. Pogledaj World headlines, sunce im jebem zarko, kengur je vest broj 2 od top 5. Tek nakon toga idu zemljotresi, ratovi i ostale pizdarije. Besan sam.post-1044-1254348238.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...