Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Ovaj, može li neko da kaže šta je krivično delo bilo ranije, i kakve ovo ima posledice po postupak i eventualne kazne?
Bilo je valjda pokusaj teskog ubistva, prekvalifikovano je u tesko ubistvo...
Link to comment
Da, to je to... Ja sam na nekom od topica napisao da će se momci sa šipkama izvući, odmah posle premlaćivanja... I još uvek mislim tako(iako većina ljudi misli da će ovi najebati, jer je ubijeni Francuz...)...A pogotovo će se izvući ako/kad dođe do promene vlasti...Ima ovde advokata, znaju kako to sve u Srbalja izgleda, ovo će se razvlačiti dok i bog ne zaboravi da se nešto desilo, a ako sudija bude užurban, onda će se javnost jako lepo spinovati i na taj način vršiti pritisak, što je uostalom već počelo... Dao bob da sam ptica zlosutnica i da grešim, ali to što živim sa advokataom (advokaticom, što bi politički korektan svet rekao :)), čini me samo još ciničnijim i nesigurnijim u ovu državu...
Neki od predmeta se uzimaju i da radi besplatne reklame i da bi se bilo u centru medijske pažnje, a ovakvi slučajevi to jesu.Inače, po privatno dobijenim informacijama iz Okružnog suda i Ministarstva pravde, odlučeno je da se od optuženih u slučaju Taton, napravi primer za ostale, i da se postupi sa maksimalnom strogošću, i da sudjenje ima apsolutni prioritet u smislu brzine. Te stoga im se smeši najmanje 20 godina robije po onome što sam čuo.Videćemo.
Link to comment
Nekako imam utisak da će se sada zaista raditi na tom slanju slike™, ne znam zašto. U smislu da će biti najebavanja stoke po dubini.
pa cak i ako su motivi jadni i bedni, ako rezultat bude najebavanje stoke, u redu je. ja se samo plasim da to ne bude (ako bude) samo kratkorocni rezultat. da ne bude tako, mora da se probudi ta neka kriticna masa medju gradjanima, samo tako ce to najebavanje stoke biti trajno i potpuno. priznajem da sam pesimista po pitanju vecine gradjana, previse tu ima nakaradnog nacina razmisljanja i sistema vrednosti da bi se tu nesto promenilo.
Link to comment
Ovaj, može li neko da kaže šta je krivično delo bilo ranije, i kakve ovo ima posledice po postupak i eventualne kazne?
Zahtev za istragu je podnesen za pokušaj krivičnog dela teškog ubistva. Sada je prekvalifikovano u krivično delo ubistva.Što se tiče kazne, sigurnija je veća, mada se i za pokušaj može kazniti kao i za dovršeno krivično delo. Samo kod dovršenog oštrija kazna je sigurnija.
Link to comment
Nekako imam utisak da će se sada zaista raditi na tom slanju slike™, ne znam zašto. U smislu da će biti najebavanja stoke po dubini.
Meni je isti utisak pojačan informacijama sa više strana iz policijsko-pravosudnog okruženja. Osim što je odlučeno da se egzemplarno odrape ovi iz slučaja Taton, u narednih par nedelja se sprema izgleda velika akcija policije usmerena na razne navijačko-kriminalne grupe, gde je isto odlučena maksimalna strogost u kažnjavanju.Videćemo šta će da se desi.
Link to comment
Ovaj slučaj je veoma drugačiji, nažalost najviše zbog medjunarodnog aspekta stvari.
zbog cega mi se posebno povraca u celoj prici. cele ove nakaradne predstave ne bi ni bilo da je pod jednakim okolnostima ubijen navijac bilo kog domaceg kluba koji je dosao u beograd, recimo iz ivanjice.drugim recima, ova vlast otvoreno diskriminise gradjane srbije.
Link to comment

Iz Rajinog WC-a:

...Advokat Zora Dobričanin-Nikodinović, koja zastupa prvoosumnjičenog Ivana Grkovića (27), u izjavi za Kurir istakla je da je ovaj slučaj „velika nesreća za obe države“.- Niko od tih momaka koji su krenuli na utakmicu nije imao nameru da nekoga ubije. Porodica i prijatelji mog klijenta pisali su prošle nedelje francuskom ambasadoru i upravi Kliničkog centra Srbije nudeći krv za povređenog mladića, kao i materijalnu pomoć - rekla nam je Nikodinovićeva....
edit: Doticna branila Milana Radonjica i Ratka Romica osumnjicenih da su pomagali u atentatu na Vuka Draskovica u Budvi. Edited by Bane5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...