Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

ne iznadjuje ni mene, ali se ovaj covek predstavlja kao novinar. njegove licne preference i poznanstva me ne zanimaju. videcemo da li ce mi iz redakcije odgovoriti da li je ovo stav novina ili njegov licni.
Bre, Lubo, ko se sve danas ne predstavlja kao novinar. Mada, ovaj "tvoj" je stvarno ekstra biser, odavno nisam video ovoliku gomilu budalastina na jednom mestu.. Edited by harper lee
Link to comment
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

pardon, nisam se precizno izrazila. ovaj prima platu kao novinar.izvukla sam samo najbestijalnije delove, kako bi on sam rekao. ceo tekst ili stav, sta god da je, vrvi biserjem.

Link to comment
pardon, nisam se precizno izrazila. ovaj prima platu kao novinar.izvukla sam samo najbestijalnije delove, kako bi on sam rekao. ceo tekst ili stav, sta god da je, vrvi biserjem.
Da. I verovatno misli kako je napisao odlican i hrabar tekst.Interesantan je taj mehanizam, mada nije narocito nepoznat. Proizlazi iz osnovne teze o preteranoj kazni iz politickih motiva i na nju se stalno vraca kad god razradu pritisnes argumentima, a bazira se na takvoj vrsti selekcije onoga sto ce se uzimati kao notorna cinjenica koja ce poduprti osnovnu tezu, pa makar ta selekcija ukljucivala i fejsbuk upise tipa "ja bio, ja video". Drugim recima, sve sto se gradi oko osnovne teze se uzima potpuno nekriticki a ono sto joj ne ide u prilog se odbacuje kao neosnovano, cak i ako je lako dokazivo i dokumentovano, sa obrazlozenjem da dolazi iz kuhinje one iste sile koja je nepravedno preterano osudila one koje je osudila. Bulletproof. Logika koja samu sebe proizvodi i samu sebe jede. Zatvoren krug.Dotle je sve unutar kategorije "vec vidjeno", medjutim postoji i jedan senzacionalan deo koji je specifican. To je deo koji kaze da je navijacka subkultura autonoman fenomen nad kojima ova "civilna" nema i ne treba da ima bilo kakav uticaj. Sta, zaboga, drzava i drustvo ima da se mesaju u unutrasnje navijacke obracune, pa makar se oni odvijali nasred ulice? Ta subkultura ima svoju zakonomernost i obicajno pravo i buduci takva, mora joj se dopustiti i razresenje unutar nje same. To, naravno, ne vazi u obrnutom slucaju, jer ce "navijaci" vrlo veselo krenuti u, recimo, razbijanje gay parada, kao demonstraciju svog politickog stava. Iz tog razloga te grupe ovo dozivljavaju kao represiju drzave i cela ova prica sa neadekvatnim kaznama je samo dimna zavesa za ono sto oni sustinski misle - a to je da, ukoliko bi se moglo dokazati da Taton nije bacen ni gurnut vec je pao bezeci od progonioca, na progoniocima nema ama bas nikakve krivice. Medjusobno prebijanje navijaca je uobicajeno u navijackom svetu i sta ima drzava da se u to mesa. Otuda ta neverovatna ambicija da se po svaku cenu dokaze da je Taton "sam" pao.Krace receno, ovo oni dozivljavaju kao "malu raspravu medju prijateljima" koja se bezveze otrgla kontroli. Ni manje ni vise od toga. Iz njihovog ugla gledanja, kaznjavati nekoga zbog takvih stvari je samo kapric drzave koja se preko njihovih ledja dodvorava nasim "vekovnim neprijateljima". Edited by harper lee
Link to comment

nisu samo novinari navijaci problematicni, naravno. problem identifikacije sa temom je boljka novinarstva generalno, primetna je uvek i svuda, samo sto je u srbiji, doduse i na balkanu, da li iz neznanja ili neiskustva, cesca identifikacija sa onima koji ce i novinaru dodati na reputaciji mangasa.dodatni problem sa ovim je sto citaoci ne znaju da li je to licni stav autora, sa kojim se moze polemisati, ili je stav redakcije. iako se nadam da je ovo prvo, sumnjam. pri tom, cini mi se da ni ovog, kao ni onu bivsu ldpovku sto je spoznala istinu, nisam videla u sudnici. no mozda se sa istinom upoznao preko imejl adrese kiki sonja sa koje stizu sva razmisljanja na temu nevine dece.

Link to comment

Uh, kad bih ja samo mogao da izdržim više od tries' sekundi toga. Odmah sam počeo da se nerviram. Da li sad ovo znači da, pošto je "svedok" počeo da svedoči po televiziji, znači, da se, u stvari, odustalo od nametanja tog kobajagi svedoka?

Link to comment

ko je ubio čoveka mora - mo ra - da odgovara. ali, suština bi valjda bila da se krivci nadju. beyond a reasonable doubt, što bi rekli u američanskim serijama.jedan lik koji je osudjen na xy godina ima alibi za vreme tuče - kilometar dalje mu pandur pisao kaznu za neki saobraćajni prekršaj, nepropisno parkiranje, a ovaj - osudjeni - potpisao zapisnik.ne znam, nesum pravnik, al bilo bi zanimljivo neko iz te struke da prokomentariše...

Edited by najgora
Link to comment
ko je ubio čoveka mora - mo ra - da odgovara. ali, suština bi valjda bila da se krivci nadju. beyond a reasonable doubt, što bi rekli u američanskim serijama.jedan lik koji je osudjen na xy godina ima alibi za vreme tuče - kilometar dalje mu pandur pisao kaznu za neki saobraćajni prekršaj, nepropisno parkiranje, a ovaj - osudjeni - potpisao zapisnik.
prva stvar: molim moderaciju da ovo propagandno djubre skloni sa topica, tj reportovacu post.druga stvar: krivci su pronadjeni i osudjeni.treca stvar: Najgora, koji je tvoj motiv da u moru svetskih nepravdi odaberes bas ovu? Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ko je ubio čoveka mora - mo ra - da odgovara. ali, suština bi valjda bila da se krivci nadju. beyond a reasonable doubt, što bi rekli u američanskim serijama.jedan lik koji je osudjen na xy godina ima alibi za vreme tuče - kilometar dalje mu pandur pisao kaznu za neki saobraćajni prekršaj, nepropisno parkiranje, a ovaj - osudjeni - potpisao zapisnik.
Edited by Syme
Link to comment

o jbte, koji mi je motiv? imam procenat :Pgledah to juče prekjuče, mnogo stvari nisam znala, videh priča se o tome, pa reko da pogleda još neko.

Link to comment
prva stvar: molim moderaciju da ovo propagantno djubre skloni sa topica, tj reportovacu post.druga stvar: krivci su pronadjeni i osudjeni.treca stvar: Najgora, koji je tvoj motiv da u moru svetskih nepravdi odaberes bas ovu?
Nisam cenzor, i dopusticu raspravu o Malagurskom i emisiji uz upozorenje da necu imati mnogo strpljenja za sirenje nekih ociglednih lazi.Ukoliko rasprava ode predaleko, zakljucavam topik i sve od klipa pa nadalje prebacivam na jug. Edited by nautilus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...