Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

Ali još uvek postoji i mogućnost da postupak bude kompletno poništen za sve njih i vraćen na novo suđenje?
Pa prvo će sigurno Prelić da traži novo sudjenje, jer mu je sudjeno u odsustvu, što će da mu odobre. A onda mogu i da ukinu presudu po žalbi, pa to povuče i ostalo, pa jovo nanovo.
Link to comment
A zašto uopšte postoji to "suđenje u odsustvu" ako se uvek može poništiti ?
Pa, teoretski ne može uvek da se poništi, ali se skoro uvek odobrava, jer kao nije baš maksimum suditi nekom ako nije tu da se brani. A sudi se u odsustvu zbog ovog što je rekao renne.
Link to comment

Kao ljubitelju zavera, pada mi na pamet da je Prelić namerno dozvolio da sada bude uhapšten jer je procenjeno da je pogodna klima da u ponovljenom postupku budu oslobođeni svi koji su učestvovali u ubistvu Tatona.

Link to comment
Ali još uvek postoji i mogućnost da postupak bude kompletno poništen za sve njih i vraćen na novo suđenje?
Mogucnost za ponavljanje postupka postoji i postojace ako se ispuni neki od razloga za ponavljenje postupka: pojava novih cinjenica i dokaza koji su sami po sebi ili zajedno sa drugim dokazima dovoljni da se izrekne drugacija presuda, ako se ispostavi da je do presude doslo usled krivicnog dela sudije itd... Najbitniji i najcesci razlog je pojava novih cinjenica i dokaza, s tim sto te cinjenice i dokazi moraju imati odredjenu tezinu. Sto ce reci da ako je osnov zahteva za ponavljanje postupka "neka trivijalna" cinjenica ili svedocenje koje nece promijeniti sustinu stvari, sud ce takav zahtev odbiti kao neosnovan, bez ponovnog pokretanja postupka.
Da ne bi zastareo slučajПослато са GT-N7100 користећи Тапаток 2
Rokovi zastare za tesko ubistvo su jako dugacki i ovde nema opasnosti da predmet zastari.
Link to comment
  • 2 months later...

zapamtite ovo ime, marko čolić.ne mogu da prenesem njegov vispreni uvodnik ili kolumnu, ne znam kako to zove njegova novina, jer "nase novine" imaju sajt u pripremi, ali je grehota propustiti biserje pravednickog navodnog objektivnog novinarstva, uzimanja abera zdravo za gotovo i, naravno, licnog iskustva kao majke i oca svake mudrosti."ovo je veliki korak ka potpuno novom sudjenju, u kome ce, bar se nadam, biti ispitane sve okolnosti i dokazi koji su u sramnom postupku upadljivo preskoceni. ne navijam, ne prejudiciram, samo zelim istinu...od stida koji osecam zbog presude po kojoj je 14 ljudi ... ukupno dobilo nestvarnih 240 godina robije i danas mi bride obrazi... treba li da ponavljam da vecina osudjenih nije ni bila na mestu dogadjaja, sve se to dobro zna...novinar (misli na blicove tekstove) na vrhuncu svoje bestijalnosti kaze za pokojnog francuza... ni slova o njegovoj huliganskoj proslosti... kao i da su clanovi njegove ekipe danima trazili kavgu po beogradu i slali smsove partizanovim navijacima "tu smo, cekamo vas."pretpostavljam da je bezglavo bezeci od opasnosti nacinio pogresan korak na terenu koji ne poznajem.kada se obnovljeni proces u slucaju taton bude zavrsio, pored novih, oslobadjajucih presuda za vecinu optuzenih, nada se da ce biti sudjeno i da ce ostro biti kaznjeni oni koji su odredili one sramne kazne jer ce tek tada pravda biti potpuno zadovoljena."mozete poslati mejl na adresu redakcija@nasenovine.rs, mozda cete imati vise srece od mene pa vam se ne vrati ili, ko zna, mozda neko i odgovori.nemam inspiraciju, te se samocitiram i ponavljam ono sto napisah za vedranu rudan. govno ljudsko. muva govnara. i tu cu da stanem da ne bih morala da se samobanujem.

Link to comment
ne razumem, treba da mu oprostim ove gnusobe zbog toga?
Jok. Mau samo preuzima krivicu na sebe sto ga nije na vreme izbola sestarom ili umlatila lenjirom. :lolol:Mene ovaj tekst uopste ne iznenadjuje. Dopisivao sam se dosta dugo na jednom forumu sa nekim likovima koji su deo tog navijackog pokreta i potpuno je fascinantno na koji nacin oni razmisljaju.
Link to comment

ne iznadjuje ni mene, ali se ovaj covek predstavlja kao novinar. njegove licne preference i poznanstva me ne zanimaju. videcemo da li ce mi iz redakcije odgovoriti da li je ovo stav novina ili njegov licni.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...