Jump to content
IGNORED

Umro Bris Taton, Francuz pretučen u Beogradu od huligana


borris_

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    57

  • yolo

    41

  • Eraserhead

    36

  • Idioteque

    29

ne znam sta bilo ko u ovoj situaciji ocekuje od drzave koja brani onog zlotvora kovacevica, koji je coveku ucinio isto, a ovaj pukim slucajem preziveo... to je srbija, i tako ce i ostati... ko moze, neka pali odavde, odmah...
Da Kovacevic, suocavanje, prociscavanje samo sto je to malo drugacije.Huliganizam u Beogradu je zapoceo u danasnjem obliku pocetkom 80-tih sa "vodjom" navijaca Partizana, poznat pod nadimkom Pampi. E taj je sekao ruke sekirom, mucio ljude po podrumu sa drugom mu Batom Trlajom("Mala bara puno krokodila") i sa Divcem("nabicui mu utuku u bulju") u bloku 70 kada su bili strah i trepet u Beogradu. Kada su pisali ljude na severu zvedinog stadiona i niko im nista nije smeo.Naravno treba reci da je Pampijev cale bio nacelnik brigade sa Banovog Brda koja je sluzila i sluzi za razbijanje demonstracija. A Pampi je jedinac pa cale bio mnogo osetljiv na njega i stalno ga izvlacio, ali Pampije je bio lud i psihopata a ne glup pa se povukao krajem 80-tih ali njegova zaostavstina je ovo danas. On je brutalizovao odredjene grupe po ugledu na Engleze i to se samo uvecavalo vremenom tj. jedno nasilje je indukovalo drugo, policija nije na vreme reagovala cak sta vise u kasnim fazama i policija i politicari su saradjivali sa grupama i to sa pozicije i opozicije.Ovo danas je jedan u nizu katastrofa kojih ima vec oko 10-tak a da je drzava odmah reagovala ne bi bilo ni prve zrtve Ace Radovica 1999. a ovako izgleda da je morao biti ubijen stranac da bi drzava reagovala tj. da ljudski zivot gradjana ove zemlje manje vredi od drugih i njih jos 8-9 ubijenih i koliko osakacenih.Sve su to budale u kompletu. Edited by No7
Link to comment
Meni je malo muka od izjava tipa "Jaoj, ja se stidim što sam Srbin, jaoj trebalo bi nas sve ubiti, jaoj zašto ne pripadam nekom drugom narodu, jaoj odavde treba bežati..." :puke:
Izvini, a šta ti očekuješ da se kaže? Kad država izgubi bitku protiv huligana, misliš da nekom ko je građanin ove zemlje treba da bude drago zbog toga? Da niko ne oseća mučninu što se jednom Miladinu izašlo u susret jednim miliončetom dolara? Da se presuđuju mizerne kazne i onda nakon toga neka viša instanca i te kazne poništi? Ja to posmatram tako, meni je muka od Srbije, užasno se osećam što živim u ovoj zemlji i nemam mogućnosti da je napustim. A učinio bih to najradije. Tako frustriranom, Srbija mi je kriva za sve.
Link to comment
ko se pojavi tamo s mišlju da izražava protest protiv nasilja i nešto slično, nek zna da će svojim prisustvom da se pokenja sebi na leđa i flegmatski začini svoju kaficu. ne dati govnarima priliku da se izvuku, jedino okupljanje protiv nasilja može biti samo gej parada.
skroz saglasan. to je skup koji organizuje država, tj njeni funkcioneri. Svako od nas individualno treba da se odnosi prema ovom nesrećnom događaju. Mene inače čudi to okupljanje pred francuskom ambasadom; kao da ljudi nasedaju na tu priču o "slanju slike u svet". Ja sam otišao danas na mesto smrti ovog mladića i mislim da je to pravo mesto da se oda počast, jer ovo nema nikakve veze sa Francuskom kao državom. Naša država je poseban problem. Ona bi da organizuje okupljanje gde će se skupiti solidan broj ljudi i time pokazati da Srbi nisu izgubili na svojoj gostoljubivosti, da nasilje nije deo srpske tradicije, i sve ostale floskule što se ovih dana pominju. Ali još važnije, ovaj skup predstavljaće njihov pokušaj da orgovornost za ovaj talas nasilja skinu sa sebe. Zato je ovo što gonzo kaže skroz tačno; da je država reagovala na najave nasilja umesto što je okretala glavu, nazivala najave linča polemičkim govorom, da su državni funkcioneri branili ljudska prava umesto što su pričali o porodičnim vrednostima, danas bi nasilja bilo mnogo manje. Možda bi se ovaj slučaj i dogodio, ali onda bismo mogli da govorimo o izolovanom nasilju, incidentu. Ovako, ja ne razumem čime su to slučajni prolaznici koje televizije intervijuišu šokirani. Šta vas to iznenađuje? Nasilje među omladinom? Helllooooo, nasilnici su pre nedelju dana izvojevali pobedu nad jednom veoma ugroženom i nimalo agresivnom manjinom; šta ste očekivali nakon toga? Da kažu - sad je dosta, pokazali smo da smo najjači, sad se primirujemo?Pa ne ide to tako. Sad jedite govna koja ste izasrali. Doduše, čovek je poginuo, al bitno je da smo mi iznenađeni nasiljem jer ono ne odgovara srpskom biću. Da verujem u te kolektivističke mantre, rekao bih upravo suprotno - srbin je mnogo više nasilnik nego što je dobar domaćin i još bolji čovek. Ali ono što je sigurno to je da je prosečni srbin mnogo veliki ignorant. A ignorantski stav većine je najčešći preduslov za jačanje ekstremističkih grupa.Ko sutra uzme učešće u državnom skupu protiv nasilja koje je država inicirala, taj bolje da puca sebi uglavu. To sutra će zaista biti povorka srama. Edited by pacey defender
Link to comment
skroz saglasan. to je skup koji organizuje država, tj njeni funkcioneri.
uz to dačić izjavljuje da će još da se razmotri da li skup može da se održi u sadašnjoj bezbednosnoj situaciji.mrš bre, koji je ovo gangbang nad zdravim razumom.
Link to comment
Izvini, a šta ti očekuješ da se kaže? Kad država izgubi bitku protiv huligana, misliš da nekom ko je građanin ove zemlje treba da bude drago zbog toga? Da niko ne oseća mučninu što se jednom Miladinu izašlo u susret jednim miliončetom dolara? Da se presuđuju mizerne kazne i onda nakon toga neka viša instanca i te kazne poništi? Ja to posmatram tako, meni je muka od Srbije, užasno se osećam što živim u ovoj zemlji i nemam mogućnosti da je napustim. A učinio bih to najradije. Tako frustriranom, Srbija mi je kriva za sve.
Ocekujem da se kaze upravo to "Muka mi je od nesposobne drzave, zva bla..", a ne " sramota me je sto sam odavde, ajd svi da kupimo prnje i bezimo i krasni beli svet gde su kuce od cokolade a prozori... od vec neceg slicnog".Da se razumemo, podjednako sam besna zbog svih tih dogadjaja u proteklih.. koliko hoces godina! Ali necu da prihvatim da se stidim i ljudi koji su rodjeni u toj istoj Srbiji u kojoj su rodjeni kojekakvi Miladini, a koji nikad nista lose nikom nisu uradili (ako zanemarimo sitne ljudske pakosti). Ako razumes sta hocu da kazem.. Miladine na sud! I sud na sud ako ne sudi kako treba! angry.gif Ali ne i neciju baba Zivanu koja nikom zla ucinila nije.. :blink:
Link to comment

muka mi je od ovoga sto ovde citam.nikakvi huligani, niciji navijaci nisu ubili drugog navijaca, nisu ubili nekog na severnoj ili juznoj tribini. ubijen je stranac koji je u sred belog dana u centru beograda sedeo u basti restorana! ubili ga zato sto su drzava, drustvo (njegova vecina) gradjani srbije i beograda otvorili sezonu lova na strance, na pedere... jebali vas huligani i idividualna odgovornost i jebalo vas 'bilo je toga i ranije i ima toga svuda u svetu'! nema. nigde u normalnom svetu. ubila ga je drzava srbija! ubila ga je tako sto nije stala otvoreno na stranu parade, sto nije unistila bagru koja je pozivala na kontrademonstracije. sto nije pozatvarala klubove i njihove jebene dvanaeste igrace. ubili su ga gradjani srbije sto pljuju po uefi kada se kazne klubovi zbog bagre. ubili ga gradjani srbije sto nisu svi redom otisli na paradu i tako dali do znanja drzavi da su protiv nasilja.sutra cu ja ili neko od vas sedeti u basti nekog pariskog restorana, treba li da me rokne neko jer sam stranac, jer toga ima svuda. nema svuda.jebeni relativizatori, ne samo da ste saucesnici nego ste i sami odgovorni. a da se stidite ne mozete, jer za to treba biti covek.

Link to comment

Jadan čovek. Nadam se doživotnoj robiji, a strahujem od neizrecivog.Što reče jedan moj kolega: "Kad čujem ovako nešto, bela kuga mi uopšte ne deluje kao problem protiv koga se treba boriti." Do skora nisam tako mislio, ali ovo je stvarno previše.

Link to comment
muka mi je od ovoga sto ovde citam.nikakvi huligani, niciji navijaci nisu ubili drugog navijaca, nisu ubili nekog na severnoj ili juznoj tribini. ubijen je stranac koji je u sred belog dana u centru beograda sedeo u basti restorana! ubili ga zato sto su drzava, drustvo (njegova vecina) gradjani srbije i beograda otvorili sezonu lova na strance, na pedere... jebali vas huligani i idividualna odgovornost i jebalo vas 'bilo je toga i ranije i ima toga svuda u svetu'! nema. nigde u normalnom svetu. ubila ga je drzava srbija! ubila ga je tako sto nije stala otvoreno na stranu parade, sto nije unistila bagru koja je pozivala na kontrademonstracije. sto nije pozatvarala klubove i njihove jebene dvanaeste igrace. ubili su ga gradjani srbije sto pljuju po uefi kada se kazne klubovi zbog bagre. ubili ga gradjani srbije sto nisu svi redom otisli na paradu i tako dali do znanja drzavi da su protiv nasilja.sutra cu ja ili neko od vas sedeti u basti nekog pariskog restorana, treba li da me rokne neko jer sam stranac, jer toga ima svuda. nema svuda.jebeni relativizatori, ne samo da ste saucesnici nego ste i sami odgovorni. a da se stidite ne mozete, jer za to treba biti covek.
i sta sad, treba da te stavimo na minijature, ili da ostavimo onaj efektan komentar "potpis". ako si zaista citao sve ovo od cega ti se bljuva, video bi da je na topiku o gej paradi bilo vrlo normalnih i na liniji tvog razmisljanja komentara, tako da ti se ocigledno nesto pomutilo u glavi kada ljudima na ovom forumu mozes da otpisujes na ovaj nacin. Obzirom da nisi naveo na cije konkretne stavove repliciras, cenim da si stekao utisak da je dominantni stav na ovom forumu afirmativan po pitanju uloge drzavnih funkcionera u poslednjim nedeljama. Ako je tako, onda mogu samo da kazem da mnogo gresis. Edited by pacey defender
Link to comment
muka mi je od ovoga sto ovde citam.nikakvi huligani, niciji navijaci nisu ubili drugog navijaca, nisu ubili nekog na severnoj ili juznoj tribini. ubijen je stranac koji je u sred belog dana u centru beograda sedeo u basti restorana! ubili ga zato sto su drzava, drustvo (njegova vecina) gradjani srbije i beograda otvorili sezonu lova na strance, na pedere... jebali vas huligani i idividualna odgovornost i jebalo vas 'bilo je toga i ranije i ima toga svuda u svetu'! nema. nigde u normalnom svetu. ubila ga je drzava srbija! ubila ga je tako sto nije stala otvoreno na stranu parade, sto nije unistila bagru koja je pozivala na kontrademonstracije. sto nije pozatvarala klubove i njihove jebene dvanaeste igrace. ubili su ga gradjani srbije sto pljuju po uefi kada se kazne klubovi zbog bagre. ubili ga gradjani srbije sto nisu svi redom otisli na paradu i tako dali do znanja drzavi da su protiv nasilja.sutra cu ja ili neko od vas sedeti u basti nekog pariskog restorana, treba li da me rokne neko jer sam stranac, jer toga ima svuda. nema svuda.jebeni relativizatori, ne samo da ste saucesnici nego ste i sami odgovorni. a da se stidite ne mozete, jer za to treba biti covek.
A da su ga ubili na severnoj ili juznoj tribini bi bilo "normalnije"? Ma pusti bagru da se medjusobno ubija zar ne?Osnovni motiv napada na Franzuce, ovi sto su ih napali culi da su ih Zvezdini navijaci ugostili i da sa njima sede neke vodje Zvezdinih navijaca. Bili bi napadnuti bez obzira na paradu. Da bizaran je slucaj kao i svako ubistvo u globalu. Napaljena decurlija je htela da pokaze da sa "grobraima nema zezanja". I sada moraju zbog toga da odgovaraju, kraj. Najbolje bi bilo da su pre 20 godina sprecavali, pa i pre 10-15 ali nisu i doslo je dovde.Zabole me dal ces mi mrzeti ti ili bilo ko drugi, briga me dal ces mi verovati ili ne. Mozete da pravite sta hocete, moze da se koristi ubistvo za politicki marketing, mozete za vase konstrukcije, mozete za bilo sta, vase je pravo.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...