Jump to content
IGNORED

Garantno pismo


cyberwor/L/d

Recommended Posts

Milina od Luxemburga! Svedjani traze svasta od onog ko dolazi. Potvrda o prihodima i rashodima i papirce iz socijalnog i resenje o godisnjem odmoru i .... angry.png
Odseli se iz Svedske, ionako je stalno mrak :P Evo mozes u Luksemburg, vise sunca, lepsa klopa, bolja i jeftinija vina, blizu ostatak Evrope, jefin benzin, a i formulari su jednostavniji.
Link to comment
Milina od Luxemburga! Svedjani traze svasta od onog ko dolazi. Potvrda o prihodima i rashodima i papirce iz socijalnog i resenje o godisnjem odmoru i .... angry.png
zemlja je jednostavno toliko mala da se sve zna. i nije tako bilo na pocetku. prvih 3-4 zahteva su mojoj sestri '90-ih odbijeni bez objasnjenja, savili smo tabak i trazili objasnjenje, objasnili ko smo i sta smo (ovo ukljucilo i par poziva sa sve vriskom i drekom :blush: ponekad poludim :)sada je tako lepo i milina, nije bilo tako uvek....na zalost, veliki problem jesu izbeglice sa cele teritorije ex-yu koje su ovde dosle trazeci politicki azil. trazenje politickog azila jeste bio najjednostavniji i najbrzi nacin da se ostane u EU ali ne i najbolji.vec par godina, politicki azilanti bivaju deportovani svakog dana i nije da se ne trude da deportovanje izbegnu.cini mi se da ako se ima status zaposlenog, reseno stambeno pitanje, clanovi porodice koji dolaze i odlaze a da ne krse datume i drze se odobrenog perioda boravka, posle par odobrenih i ispostovanih viza, sve ide mnogo lakse
Link to comment
ja se samo "svecano zakunem" da cu sigurno da preuzmem na sebe obaveze oko smestaja osobe, potpisem, stavim datum na forumalar koji mi je komuna vec izpechatirala (da ne dolazim dzabe :)ko vec dolazi zovne ambasadu, zakaze sastanak, odnese taj papir, svoj pasos i gotovo - pre par meseci sestra predala pasos i nije stigla ni do Umke, vec je zvali da joj kazu da dodje po gotov pasos i vizu na godinu dananekad se desi da ovde zovnem i kazem da mi treba pomoc, pa vizu odobre pre nego sto je pasos u Beogradu u predat.rekla bih da sve zavisi od zemlje koja vizu odobravaal' sam pametna :s_d:
Austrija,Nemacka,Olandija ali i skandinavske zemlje su na top listi za radnje na "crno". Otuda i i ta zajebavanja po opstinama,ali i uzasna podjebavanja i shikaniranja u Beogradu u konzulatima. Ne znam da li je jos uvek aktuelno, ali recimo pre dve godine,su ljudi morali licno da se pojave u italijanskom konzulatu ( nakon obavljenog putovanja) kao dokaz da su se i vratili iz Italije.Jako je,jako ruzno i smorno to dobjanje viza. Mislim na proceduru kojoj moraju nashi dragi"pozvani" da se podvrgnu.Ovaj nash deo ( svejedno koliko pecata i formulara) zapravo je totalno bezbolan i benigan prema tim cekanjima u redovimaispred konzulata.Lep pozdrav
Link to comment
Milina od Luxemburga! Svedjani traze svasta od onog ko dolazi. Potvrda o prihodima i rashodima i papirce iz socijalnog i resenje o godisnjem odmoru i .... angry.png
Ako ti je neka uteha, svi to traze. Izuzev Luksemburga ,naravno.. Radne knjizice, socijalne i rodjacke odnose,dokaze,priloge,anekse,avionske karte (povratne) ista ti ja ga znam, sta josh..Lep pozdrav
Link to comment
Odseli se iz Svedske, ionako je stalno mrak :P Evo mozes u Luksemburg, vise sunca, lepsa klopa, bolja i jeftinija vina, blizu ostatak Evrope, jefin benzin, a i formulari su jednostavniji.
Ha-ha ... Svedska mi je sudbina, pelcovana sam protiv svega drugog ... al?u goste idem kad me se pozove :)
Link to comment
Ako ti je neka uteha, svi to traze. Izuzev Luksemburga ,naravno.. Radne knjizice, socijalne i rodjacke odnose,dokaze,priloge,anekse,avionske karte (povratne) ista ti ja ga znam, sta josh..Lep pozdrav
Meni ovo u Nemackoj nikad trazili nisu. Ja popunim prost forumar, oni onu u ambasadu, pokazu da rade ili studiraju (jeste, tu bude i radna knjizica, indeks, potvrda sa fakulteta) i dobiju vizu. Avionske karte nije nikad morao da pokazuje niko ko je dolazio kod mene, a dolazilo ih je dosta. Dokazi rodbinskih veza takodje ne, posto su me posecivali i prijatelji. Kolicina papira koju moja sestra treba da nosi u Ambasadu je jednaka kolicini papira koju nosi u banku da otvori studentski racun.
Link to comment
cini mi se da ako se ima status zaposlenog, reseno stambeno pitanje, clanovi porodice koji dolaze i odlaze a da ne krse datume i drze se odobrenog perioda boravka, posle par odobrenih i ispostovanih viza, sve ide mnogo lakse
I ja bih rekla da je tako ... uostalom i proveravaju upravo bivse odobrene vize (ko ce da se seti kad je ko bio a i to treba da upisem u formular) ...
Link to comment
I ja bih rekla da je tako ... uostalom i proveravaju upravo bivse odobrene vize (ko ce da se seti kad je ko bio a i to treba da upisem u formular) ...
amerikanci traze spisak svih zemalja posecenih u poslednjih 10 godina, i godine kad se uslo u koju zemlju. [mada mislim da je ovo na Supplementary information formularu, da li za muske, ili za muske iz odredjenih zemalja]
Link to comment
amerikanci traze spisak svih zemalja posecenih u poslednjih 10 godina, i godine kad se uslo u koju zemlju. [mada mislim da je ovo na Supplementary information formularu, da li za muske, ili za muske iz odredjenih zemalja]
cenim da je ovo drugo
Link to comment
Meni ovo u Nemackoj nikad trazili nisu. Ja popunim prost forumar, oni onu u ambasadu, pokazu da rade ili studiraju (jeste, tu bude i radna knjizica, indeks, potvrda sa fakulteta) i dobiju vizu. Avionske karte nije nikad morao da pokazuje niko ko je dolazio kod mene, a dolazilo ih je dosta. Dokazi rodbinskih veza takodje ne, posto su me posecivali i prijatelji. Kolicina papira koju moja sestra treba da nosi u Ambasadu je jednaka kolicini papira koju nosi u banku da otvori studentski racun.
Pricam o papirima koji se traze u ambasadi/konzulatu u Beogradu.Moja rodjacka linija ne zivi u Beogradu. Nego dodje,na primer moj brat, rano zorom,ceka nekoliko sati, a oni mu kazuda mu fali neka potvrda iz socijalnog osiguranja, pa neka dodje drugi put. O toj vrsti ponizavanja i gubljenja vremenapricam. Ne zive svi ljudi u Bircaninovoj ulici.Lep pozdrav
Link to comment
cenim da je ovo drugo
nisam mogao da se tacno setim jer sam gledao za USA i kanadsku vizu istovremeno, ali sad pronadjoh fajl [DS-0157]
Males aged 16 to 45 are required to complete a supplemental nonimmigrant visa application, form DS-157. This form must be completed regardless of nationality or place of residence.
edit: posle videh da se taj isti formular trazi i za
## nationals of North Korea, Cuba, Iran, Libya, Syria & Sudan# nationals of China, Northern Cyprus, Russia, Somalia & Vietnam
Edited by jms_uk
Link to comment
ja se samo "svecano zakunem" da cu sigurno da preuzmem na sebe obaveze oko smestaja osobe, potpisem, stavim datum na forumalar koji mi je komuna vec izpechatirala (da ne dolazim dzabe :)ko vec dolazi zovne ambasadu, zakaze sastanak, odnese taj papir, svoj pasos i gotovo - pre par meseci sestra predala pasos i nije stigla ni do Umke, vec je zvali da joj kazu da dodje po gotov pasos i vizu na godinu dananekad se desi da ovde zovnem i kazem da mi treba pomoc, pa vizu odobre pre nego sto je pasos u Beogradu u predat.rekla bih da sve zavisi od zemlje koja vizu odobravaal' sam pametna :s_d:
Ne znam da l' trolujem, ali u koju ambasadu ona ide u Beogradu? Belgijsku ili Holandsku? Cisto pitam jer se ne secam da sam ikad video ambasadu Luksemburga (sto, naravno, ne znaci da ne postoji).
Link to comment
Ne znam da l' trolujem, ali u koju ambasadu ona ide u Beogradu? Belgijsku ili Holandsku? Cisto pitam jer se ne secam da sam ikad video ambasadu Luksemburga (sto, naravno, ne znaci da ne postoji).
<_< Belgijsku.ima i ambasada Luxembourg-a po svetu... ima 4-5 komada... malo li je na ovu skupocu :D
Link to comment

Hihihi. Uskoro ce i ovi za valonske vize morati da idu u flandrijsku ambasadu u Krunskoj. Ili obrnuto.EDIT: Briši me, Modestijeva. Trolujem i na sopstvenim potforumima. U stvari, tu sam najgori.

Edited by crveni autobus
Link to comment
# nationals of North Korea, Cuba, Iran, Libya, Syria & Sudan# nationals of China, Northern Cyprus, Russia, Somalia & Vietnam
O da...To je skoro pa u dlaku isto kao i Aus 'crna lista' o kojoj sam ja pisao. Samo sto, naravno, Kina nije na listi a ima jos sijaset nekih drugih nama slicnih, mada mi u slicnost ne zelimo da verujemo, zemalja. Sto se (mal)tretmana tice - imam utisak da se radi (gotovo u potpunosti) u nacinu na koji lokalni staff tretira pravila/procedure/uputstva. Kad kazem 'lokalni' mislim obicno na nashe zaposlene u tim ambasadama. A kad kazem (opet) 'lokalni' mislim i na strance-zaposlene-u-ambasadama koji su se toliko odomacili pa razvili biznise (u saradanji sa lokalnim stanovnistvom) pa krenuli da rade na procenat i tako to... Cini mi se da je u zadnjih par godina bilo nekog masovnog preslishavanja u Nemackoj ambasadi a pre 5-6 je dobar deo ekipe u Aus (a iz Aus), navodno, iz drugih razloga promenjen... Inace, najbolje je bilo kad sam se jedne godine iskusno zalio nekoj sluzbi za zalbe ovde i kad su oni probali da zovu Ambasadu - dobili su isti (nikakav) odgovor kao i ja... Kaze zena 'ni meni se nisu javili'... Ja ono - iskusno - 'mora da su te s nekim zamenUli'...Generalno - ta ekipa se (po raznim ambasadama) toliko navikla da posluje sa nekim polupismenim mucenicima (i uzgred osilila kao da su oni sami ministri inostranih poslova zemalja u cijim ambasadama rade) - da svaki put kad im naidje neko samo malo pismeniji zovu shefa da im pomogne, kao 'ne razumeju o cemu se radi'...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...