Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ovde mora neko da zna, da li je trač ili istina da na Vračaru kod Kuće piva (Kluba 42 ), između zgrada, umesto platoa za decu prave prvi ograđeni i navodno uređeni klozet za kerove kod nas ?edit: u Beogradu

Edited by micke
Link to comment
prvi ograđeni i navodno uređeni klozet za kerove kod nas ?
Kako to misliš "klozet za kerove"? Kako je to osmišljeno? Treba da izdresiraš ljubimca da piški i kaki baš na tom ograđenom mestu? :blink:
Link to comment
Kako to misliš "klozet za kerove"? Kako je to osmišljeno? Treba da izdresiraš ljubimca da piški i kaki baš na tom ograđenom mestu? :blink:
u gradu Luxembourg-u imamo 6-7 ogradjenih "parkova" za pse. Nije bas da ih zovemo "klozet" ali jedna od funkcija mu je i ta. U svakom slucaju, park je veliki 10ak-ari ogradjen visokom ogradom i sa puno zbunja, drveca i slicno. Tu dovedemo pse i oni se igraju i/ili koriste povrsinu za obavljanje "" fizioloskih potreba" .slican park sam videla i u MIlanu i Briselu, cini mi se da ih ima i u Parizu...
Link to comment
u gradu Luxembourg-u imamo 6-7 ogradjenih "parkova" za pse. Nije bas da ih zovemo "klozet" ali jedna od funkcija mu je i ta. U svakom slucaju, park je veliki 10ak-ari ogradjen visokom ogradom i sa puno zbunja, drveca i slicno. Tu dovedemo pse i oni se igraju i/ili koriste povrsinu za obavljanje "" fizioloskih potreba" .slican park sam videla i u MIlanu i Briselu, cini mi se da ih ima i u Parizu...
E tako nešto sam čuo da bi trebalo da bude to sa fiziološkim potrebama i razmnožavanjem i ogradom...
Link to comment
u gradu Luxembourg-u imamo 6-7 ogradjenih "parkova" za pse. Nije bas da ih zovemo "klozet" ali jedna od funkcija mu je i ta. U svakom slucaju, park je veliki 10ak-ari ogradjen visokom ogradom i sa puno zbunja, drveca i slicno. Tu dovedemo pse i oni se igraju i/ili koriste povrsinu za obavljanje "" fizioloskih potreba" .slican park sam videla i u MIlanu i Briselu, cini mi se da ih ima i u Parizu...
Da, to se ovde zove Hundespielplatz i prvenstvena namera mu je da bude prostor gde psa možeš da pustiš s povoca da trči nesputano i igra se s drugim psima. Ti dok dođeš od kuće do tog prostora, pas petnaest puta obavi fiziološke potrebe. Zato sam se začudila izrazu "klozet za pse".
Link to comment

jaoo pre neki dan videh onog cosavog psa sa salom oko vrata seta ga neki homie....stvarno je pas kao pacov ali opet mi nevidjeno simpatican. sta su radili psima u mom kraju za halloween pa to je bila divota gledati :) obuceni kao buba mare, pirati, dzentlmeni, pLinceze ...i idu, tacno znaju da su posebni :)

Link to comment
Da, to se ovde zove Hundespielplatz i prvenstvena namera mu je da bude prostor gde psa možeš da pustiš s povoca da trči nesputano i igra se s drugim psima. Ti dok dođeš od kuće do tog prostora, pas petnaest puta obavi fiziološke potrebe. Zato sam se začudila izrazu "klozet za pse".
ovde je to vise uzmes kera iz stana i stavis ga u kola, iz kola u park i nazad kuci....
Link to comment

Da, znam da si već spominjala tu praksu. Nemoj da shvatiš lično, ali ja u svojoj okolini ne znam nikog ko vozi psa u šetnju ili u igru. Ljudi uglavnom i drže pse da bi sebe naterali da izađu iz automobila. U blizini Hundespielplatza u mestu u kome sam ranije živela nije bilo mogućnosti za parking.

Link to comment

Jadni vi kad mora da vozite kuce da kake. Ovde je bre sloboda te džukci mogu nekažnjeno da zaseravaju gde god im je volja, ali mislim da će i ovde, kao što reče maxi, biti "kontaminirana" i cela okolina, ovog novog zdanja(ako to prave), a to me veoooma ljuti!

Link to comment

shto licno, mene to ne pogadja jer zivim u seluIdifixa vec skoro 2 godine ne vodim tamo jer su ga nekoliko puta prisutni psi opasno napalisto se rekreacije tice, psi se tamo, bez daljnjeg, jako dobro rekreiraju jer trce i igraju se, a za vlasnike je jako lepo jer imaju ljudi svoj kuchkarski forum uzivo, razmisljalo se jos o donosenju kafe i kroasanaa propos drzanja kucica u raznim okolnostima, kasnije

Link to comment

Mislila sam na rekreaciju vlasnika, ne pasa. Mnogim ljudima je potrebna motivacija da odu u šetnju. Naravno da to nije primarni razlog zašto imam psa, ali jeste među prvih pet. No, glupo je diskutovati o tako banalnoj temi, sigurno se neću zgražati nad ljudima koji rade drugačije.

Link to comment
Mislila sam na rekreaciju vlasnika, ne pasa. Mnogim ljudima je potrebna motivacija da odu u šetnju. Naravno da to nije primarni razlog zašto imam psa, ali jeste među prvih pet. No, glupo je diskutovati o tako banalnoj temi, sigurno se neću zgražati nad ljudima koji rade drugačije.
Razlozi za "zivljenje sa psom" mogu da budu razno-razni. Sretnem pre par nedelje komsiju, oca male cerke -princeze koja je znala da celu ulicu prodrma vriskom kad joj se nesto ne da. Vidim komsiju, sad ima pudlicu, kaze. jako dobro utice na dete, sad nije klinka centar paznje nego pas. I dete se smirilo.Puno je ljudi koji zive sami i rade. Pas/macka su vrlo cesto tu da prave drustvo gazdama. Ako uzmemo u obzir koliko je grad mali, vlasnik psa ce obicno svoju pauzu za rucak da "potrosi" tako sto ce da otrci/odveze se do stana, i izvede psa u setnju. Treba videti pa razumeti, tek, nisam videla grad/drzavu sa vise pasa SA vlasnicima na ulicama. Kuckarski parkovi/agility tereni imaju svoje prednosti i za pse i za vlasnike i gledam, sve ih je vise.A onda dodje vikend i sve su sume i polja puna porodica sa psima. nema boljeg nacina za integraciju/interakciju i druzenje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...